Jak vyměnit pásy z praku

Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, budete ji muset vyměnit za novou. Jedná se o rychlý a snadný úkol, který můžete provést nožem a trochou isopropylalkoholu. Náhradní řemínek si můžete objednat online nebo koupit v kamenném obchodě se sportovním zbožím. Brzy bude váš prak opět připraven k akci!

Část 1 ze 2: Odstranění staré kapely

 1. Obrázek s názvem Nahradit pásy praků Krok 1

  1 Prořízněte pásku, kde sedí na jedné paži praku. Ostrým nožem proveďte svislý řez tam, kde pás sedí na svislé části kovového ramene praku. Odřízněte pásek vodorovně tam, kde sedí na vodorovném konci paže.
  • Pokuste se proříznout dostatečně hluboko, abyste se prořízli prakem, aniž byste poškrábali kovové rameno pod ním.
  • K tomu dobře poslouží kapesní nůž se zoubkovanou čepelí, ale můžete použít jakoukoli ostrou čepel, kterou máte k dispozici. Fungoval by například i nůž X-ACTO nebo boxcutter.


  Varování : Dávejte pozor, abyste se nepořezali, kdykoli použijete ostrý nůž. Nikdy neřízněte směrem k vašim rukám nebo k jakýmkoli částem vašeho těla.

 2. Obrázek s názvem Nahradit pásy praků Krok 2

  2 Stáhněte starý pás z jedné strany praku. Držte prak pevně v jedné ruce. Druhou rukou stáhněte nakrájený pásek z paže praku.
  • Nemusíte být něžní ani se snažíte kapelu jakkoli zachovat. Stačí vytáhnout a odtrhnout pásek z paže.
 3. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 3

  3 Opakujte postup pro druhou stranu pásu. Prořízněte pás, kde sedí na druhé paži praku. Odtrhněte ho z paže a zlikvidujte.
  • Pokud jste si ještě nekoupili náhradní pásek, můžete si ponechat starou kapelu a použít ji jako referenci při nákupu nové, pokud chcete stejný styl kapely.
  reklama

Část 2 ze 2: Nasazení nového pásma

 1. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 4

  1 Kupte si náhradní řemínek na prak, který odpovídá vašemu praku. Navštivte obchod se sportovním zbožím nebo hledejte online pomocí klíčových slov jako „pás na výměnu praku“ a najděte si nový pásek. Kupte si pásek v obchodě nebo si ji objednejte online, když najdete takovou, která se vám líbí.
  • Popruhy se dodávají ve standardních velikostech, které se hodí pro většinu praků. Normální pásmo vás bude stát asi 5 USD, zatímco něco jako vysokorychlostní pásmo může stát kolem 10 USD.
 2. Obrázek s názvem Vyměňte pásy praku Krok 5

  2 Do šálku nalijte asi 2,5 cm isopropylalkoholu. Otevřete láhev isopropylalkoholu a nalijte ji do šálku nebo hrníčku. Alkohol slouží k mazání ramen praků, takže na ně můžete skutečně nasunout nový pásek.
  • Doporučeným mazivem pro tento proces je isopropylalkohol, protože je kluzký a umožňuje vám nasunout pásek na ramena, ale rychle se vypaří a vyschne a ponechá pás bezpečně připevněný k ramenům.
  • Čím vyšší je procento alkoholu, tím rychleji zaschne poté, co si na prak položíte nový pásek. Použijte nejméně 70%isopropylalkoholu. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte 90-99%alkohol, pokud ho najdete.

  Varování : Na prak nikdy nepoužívejte olej ani mazivo, protože se neodpaří ani nevyschne a pás se při pokusu o použití praku jen vrátí zpět.

 3. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 6

  3 Ponořte jednu prakovou paži do šálku alkoholu. Ponořte paži na jedné straně praku až na dno šálku. Na chvíli to v alkoholu promíchejte.
  • Rovněž můžete do ruky nastříkat trochu třecího alkoholu a vtřít jej do prakových paží.
 4. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 7

  4 Zatlačte jednu stranu nového pásu úplně na mazané rameno. Nasuňte pásek úplně na vodorovný konec paže. Zatáhněte dolů po svislé části paže až na doraz.
  • Poté, co namažete rameno praku, pracujte rychle, aby alkohol neodkapal nebo nevyschl, než si můžete nasadit pásek.
 5. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 8

  5 Opakujte postup pro druhou stranu praku. Ponořte druhou paži praku do šálku plného alkoholu a namažte jej. Zatlačte a zasuňte druhou stranu prakového pásku až na paži, dokud nepůjde dále.
  • Je důležité nasadit pás úplně na ruce, za ohyb paží, aby při použití praku bezpečně zůstal zapnutý. Nikdy nenasouvejte pásek na konečky paží.
 6. Obrázek s názvem Výměna pásů praků Krok 9

  6 Počkejte 24 hodin, než použijete prak. Díky tomu se veškerý alkohol odpaří a vyschne. Nová kapela bude poté pevně přilepená na pažích praku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Čím vyšší je procento isopropylalkoholu, tím lepší je pro mazání praku. Nejlepší je 90-99% alkohol, ale vše nad 70% bude fungovat dobře.
 • Když vyměníte pásmo, můžete zlepšit výkon svého praku upgradováním na pásmo s vysokou rychlostí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní, když nožem odříznete starý prak. Odřízněte prsty a jiné části těla.
 • Nepoužívejte olej nebo mazivo jako lubrikant k nasunutí nového prakového pásku na prak. Zůstane kluzký a pás se sklouzne zpět, když na něj zatáhnete.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prak
 • Náhradní prak
 • Isopropylalkohol
 • Nůž
 • Pohár

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Bears vs Lions online bez kabelu.

Jak projevit náklonnost kočce. Mnoho lidí, zejména lidí, kteří nejsou „kočky“, si myslí o kočkách jako o vzdálených, vzdálených, nezaujatých a v podstatě o něčem jiném než o láskyplném. I když to mají tendenci ukazovat méně zjevnými způsoby než psi, ...

Měsíc je nejbližším tělesem ve vesmíru k Zemi se střední vzdáleností 384 403 km. Https://www.universetoday.com/103206/ what-is-the-distance-to-the-moon/ první sonda letící na Měsíc byla ruská Luna 1, vypuštěná ...

Novak Djokovic tvrdí, že manželství hrálo v jeho úspěchu obrovskou roli.

Podíváme se na některé lehčí okamžiky celé bohaté historie Wimbledonu.

ATP tour tento týden cestuje do Eastbourne na jednu z finálových akcí před Wimbledonem. Viking International 2021, která začíná 21. června, bude hlavní hvězdou světové jedničky.