Jak jezdit na kole v provozu

Cyklistika v provozu se může cítit nebezpečně, ale může být docela bezpečná, pokud budete dodržovat pravidla. Při jízdě se řiďte dopravními předpisy a podnikněte kroky, abyste na silnici udrželi plnou pozornost. Kromě toho se chraňte vybavením, jako jsou helmy a reflexní oděvy, abyste neskončili zraněni.Metoda 1 ze 3: Cvičení bezpečné jízdy

 1. Obrázek s názvem Jízda na kole v provozu Krok 1

  1 Zkuste nejprve jet na parkovištích. Pokud jste v provozu příliš nejezdili, jsou parkoviště dobrým místem pro procvičení. Budete jezdit kolem aut, ale mnohem pomalejším tempem, než byste byli na silnici.
  • Zapracujte na šlapání mezi auty a zastavte, aby vám provoz podle potřeby prošel.
  • Ujistěte se, že vám kolo vyhovuje. Měli byste být schopni provádět všechny základní operace, jako je zrychlování, přeřazování, brzdění, dívání se přes rameno a signalizace. V případě potřeby upravte věci, jako je výška sedadla a brzdy.
 2. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Krok 2

  2 Začněte v jednoduchých postranních ulicích. Když se rozhodnete vyrazit na silnici, nejprve se držte postranních ulic. Nezkoušejte hustý provoz, dokud nebudete zvyklí cestovat s auty. Postupně si na větších silnicích vybudujte vytrvalost tím, že po nich budete cestovat v klidnějších časech. Tímto způsobem se můžete seznámit s ulicemi a jakýmikoli překážkami.
  • Například projděte sousedními ulicemi místo hlavních dopravních tahů.
 3. Obrázek s názvem Jízda na kole v provozu Krok 3

  3 Sledujte tok provozu. I když možná dáváte přednost tomu, aby se pohyboval směrem k vám, musíte také dodržovat pravidla silničního provozu. Ve většině oblastí musíte jet stejným směrem jako provoz. Pomůže to ostatním řidičům předvídat, kde budete na silnici, a budete tak bezpečnější.
 4. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 4

  4 Zůstaňte ve vnějším pruhu. Například ve Spojených státech obvykle zůstáváte vždy v pravém jízdním pruhu. Auta na silnici vás tak budou moci snáze objet a nebudete tak zpomalovat plynulost provozu.
  • Z pruhu se můžete odstěhovat, když potřebujete například zatáčet vlevo, projet kolem vozidla nebo objet překážku.
 5. Obrázek s názvem Jízda na kole v provozu Krok 5

  5 Jezděte v přímém směru. Pokud tkát dovnitř a ven, auta nevědí, co budete dělat dál. Přímou jízdou ve středu jízdního pruhu dáváte signál ostatním řidičům, že vaše cesta je předvídatelná.
  • Nepředvídatelnost zvyšuje vaši šanci na nehodu, protože nutíte řidiče hádat, kam pojedete příště. Pokud uhodnou špatně, můžete skončit nehodou.
 6. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 6

  6 Dávejte pozor na semafory a značky. Stejně jako auta musíte zastavit na semaforech a stopkách, stejně jako občas ustoupit protijedoucímu provozu. Dodržování těchto pravidel je důležité, protože dává řidičům představu o tom, co budete dělat dále.
  • Pokud například přijedete na čtyřcestnou zastávku s autem, které už tam je, řidič očekává, že zastavíte, protože tam bylo jako první. Pokud jen spustíte stopku, riskujete, že se s autem dostanete k nehodě.
 7. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 7

  7 Při změně jízdního pruhu nebo zatáčení používejte ruční signály. Protože na kole nemáte blinkr, musíte použít ruční signály. Chcete -li odbočit doleva, položte levou paži přímo ven doleva. Chcete -li odbočit doprava, můžete buď dát pravou ruku rovně ven, nebo ohnout levou paži v lokti s rukou směřující nahoru.
  • Chcete -li ukázat, že chcete přestat, ohněte levou paži v lokti s paží směřující dolů.
 8. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 8

  8 Před odbočováním nebo změnou jízdního pruhu udržujte oční kontakt s řidiči. Pokud s řidičem skutečně neuděláte oční kontakt, nemůžete si být jisti, že vás uvidí. Pokud vás nevidí, mohou se otočit nebo změnit čáry a srazit se s vámi. Zkontrolujte, zda se vám dívají do očí, když signalizujete, pak se můžete přesunout do pruhů nebo odbočit.
 9. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 9

  9 Jezděte v cyklistických pruzích, pokud jsou k dispozici. Některé silnice budou mít pruhy speciálně pro kola a měli byste je vždy použít, pokud jsou k dispozici. Jinak jeďte po hlavní silnici v jednom z primárních pruhů. Ve většině oblastí máte právo používat silnici a auta vás musí objíždět.
  • Vyhněte se jízdě po chodnících, protože na křižovatkách můžete řidiče překvapit, což může vést k nehodám.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Věnujte pozornost provozu

 1. Obrázek s názvem Jízda na kole v provozu, krok 10

  1 Mějte oči před sebou. Nemůžete si dělat starosti s provozem za vámi, protože pokud se neustále ohlížíte, neuvidíte, co vás čeká. Nehody se nejčastěji stávají, když se cyklisté na křižovatce protnou s řidiči. Pokud budete mít pozornost před sebou, pravděpodobněji zabráníte nehodě.
 2. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 11

  2 Vyhněte se rozptýlení na kole. Pokud jste roztržití, nemusíte si všimnout auta, které vám přichází do cesty. Vypněte hudbu a odložte telefon, když jste na kole. Můžete tak soustředit veškerou svou pozornost na pohon.
  • Stejně jako v autě se nesnažte při jízdě na SMS psát. Mohlo by to špatně skončit!
  • Podobně nemluvte po telefonu, protože to je velké rozptýlení, i když máte nasazená sluchátka.
 3. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 12

  3 Dej průchod chodcům. Stejně jako když jste v autě, mají chodci stále přednost v jízdě. To platí, ať už jedete v cyklistickém pruhu, na ulici nebo na chodníku. Pokud vidíte chodce, který se pokouší přejít, nechte ho jít, aby se vyhnul problémům s plynulostí provozu.
  • Podobně pokud odbočujete doprava, musíte před odbočením nechat chodce procházet po přechodu pro chodce.
 4. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 13

  4 Pozor dopředu na dveře auta. To je zvláště důležité, pokud jedete poblíž zaparkovaných aut. Dveře se mohly otevřít v kterémkoli bodě, buďte proto ostražití. Pokud je to možné, umístěte prostor mezi kolo a zaparkovaná auta, abyste do něj nenarazili.
  • Zaměřte asi 0,91 m prostoru mezi vámi a zaparkovanými auty.
  • Vyhněte se tkaní sem a tam z obrubníku přes zaparkovaná auta, protože to vytváří problémy s provozem za vámi.
 5. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 14

  5 Neustále dávejte pozor na nebezpečí na silnici. Pokud narazíte na výmol, může vás to vrhnout do cesty automobilu, takže se vždy dívejte dopředu na silnici. Mezi další nebezpečí mohou patřit věci jako hračky, úlomky a rošty na silnici.
  • Vlakové koleje mohou být pro kola také nebezpečné.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zajistěte bezpečnost sebe i svého vybavení

 1. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 15

  1 Zajistěte, aby vám kolo sedělo a dobře fungovalo. Pokud je vaše kolo příliš velké, budete mít větší problémy s manévrováním v provozu, takže se ujistěte, že máte takové, které můžete ovládat. Podobně zajistěte všechny části kola, včetně brzd, abyste mohli zastavit, když potřebujete.
 2. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 16

  2 Používejte přilbu, která správně sedí a chrání vaši hlavu. Ujistěte se, že přilba dobře sedí, ale zakrývá hlavu až k uším. Zatlačte jej dopředu, abyste měli pouze 2 prsty mezi přední částí helmy a obočím. Postranní popruhy nastavte tak, aby spodní část písmene „V“ pasovala těsně pod vaše uši. Jakmile zacvaknete popruh pod bradu, utáhněte jej, abyste se ujistili, že dobře sedí.
  • Přilba vás může zachránit před vážnými zraněními hlavy, pokud jste při nehodě.
 3. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 173 Přidejte na kolo světla. Čím jste viditelnější, tím je pravděpodobnější, že vás řidiči uvidí na silnici. Umístěte bílý světlomet na přední část kola a červené světlo na zadní část, abyste se lépe viděli. Reflektory na celém kole také pomohou zlepšit vaši viditelnost v noci.
  • Sady světel na kola najdete ve většině velkých boxů a online.
 4. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 18

  4 Přes den noste světlé oblečení a v noci reflexní oblečení. Jasné barvy vám pomohou lidem vidět vás během dne. Mohou pomoci i v noci, ale reflexní oblečení je ještě lepší. Zkuste mít reflexní vestu jen pro tento účel.
  • Vesta, kterou nosí stavebník, je dobrá volba. Je lesklý a má reflexní materiál.
 5. Obrázek s názvem Jezděte na kole v provozu, krok 195 Noste pohodlné oblečení, které nepřekáží. Ujistěte se, že máte boty, kalhoty a topy, které jsou pohodlné a vyhovují kolu. Nenoste nic příliš volného, ​​co by se mohlo zachytit o kola. Vybírejte boty bez podpatků, které mají protiskluzovou podrážku.
  • Pokus o jízdu na kole v podpatcích vám poskytne menší kontrolu nad kolem, což může mít za následek nehodu.
 6. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 20

  6 Umístěte svůj náklad do batohu, aby vám nepřekážel. Ujistěte se, že jste jej připevnili na záda, aby se při jízdě neposunul. Alternativně můžete na kolo namontovat speciálně navržené brašny na kolo. S těmito taškami je jízda pohodlnější než s běžným batohem.
  • Vyvarujte se visení volných brašen na řídítkách nebo jiných částech kola, protože by se mohly zachytit o kola.
 7. Obrázek s názvem Ride a Bicycle in Traffic Step 217 Nasaďte si na kolo roh nebo zvonek. Řidiči vás vždy neuvidí, takže musíte být schopni svou přítomnost také slyšitelně oznámit. Pomocí klaksonu nebo zvonku můžete dát řidičům najevo, že jste poblíž, aby věděli, že si na vás dávají pozor.
  • Rohy a zvony najdete online nebo ve velkých boxech. Ujistěte se, že ten, který si vyberete, je dostatečně hlasitý, aby jej řidiči mohli slyšet ve svých vozech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu bezpečně jezdit na kole po silnici? Jonas Jackel
  Majitel, Huckleberry Bicycles Jonas Jackel je vlastníkem Huckleberry Bicycles, maloobchodu s jízdními koly se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Jonas má více než 20 let zkušeností s řízením maloobchodních prodejen jízdních kol a provozuje kola Huckleberry Bicycles od roku 2011. Společnost Huckleberry Bicycles se specializuje na servis, opravy a zakázkové stavby silničních, crossových, štěrkových, cestovních, skládacích a elektrokol. Jonas byl také dříve členem představenstva společnosti Bike East Bay, neziskové organizace pro advokacii jízdních kol se sídlem v Oaklandu v Kalifornii. Jonas Jackel Majitel, Huckleberry Bicycles Odborná odpověď Ujistěte se, že dodržujete všechna pravidla silničního provozu, jako byste řídili auto, abyste se nedostali do nehody.
 • Otázka Musím se pohybovat tak rychle jako auta? Ne. To je docela nemožné, pokud se neocitnete ve velmi strmém svahu. Je to také neuvěřitelně nebezpečné. I když musíte dodržovat mnoho stejných dopravních předpisů jako auta, nezapomeňte, že řidiči automobilů vám musí věnovat pozornost a dát vám jako cyklistovi spoustu prostoru.
 • Otázka Musím jet v protisměru? Vždy byste měli jezdit s provozem.
 • Otázka V kroku 13, jaké tvary mám dělat pravou rukou, pokud budu lépe ovládat levou rukou? EMBend Měli byste si procvičit jízdu pravou rukou a signalizaci levou. Signalizaci pravou rukou ostatní jezdci a řidiči na silnici často nevidí. Tyto signály jsou navrženy tak, aby byly nejlépe vidět tak, jak jsou, takže přepnutí rukou nebo skutečný signál může být pro ostatní na silnici matoucí a potenciálně nebezpečné.
 • Otázka Mohu dostat jízdenku za překročení rychlosti na kole? To by bylo téměř nemožné, pokud vaše město nemá pro cyklisty specifické rychlostní limity.
 • Otázka Jak mohu snadno zatáčet doprava? Matt Gander Pokud máte na mysli odbočení na vedlejší silnici v zemi, kde jedete po levé straně silnice ..... Dlouho před zatáčkou se dobře kontrolujte - hledejte mezeru v provozu, která bude vám poskytne dostatek času na přesun téměř do středu silnice. Než se přesunete, znovu zkontrolujte a natáhněte pravou ruku, aby provoz věděl, co děláte. Když se dostanete téměř do středu silnice, počkejte, až bude provoz přicházející k vám volný. Jakýkoli provoz za vámi buď na vás počká, nebo vás předá po vaší levici, to je v pořádku. Jakmile se doprava směřující k vám uvolní, znovu se za sebou podívejte a poté pokračujte do odbočky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • V noci si dejte pozor na světelný paprsek ze světlometů vozidel, která přijíždějí za vámi, což vám dá vědět, až provoz dohoní, než vozidlo uslyšíte.
 • Jízdní kola se nejlépe hodí na silnice s rychlostními limity 60 km/h (37 mph) nebo nižšími.

reklama

Varování

 • Nezastavujte vpravo od vozidla odbočujícího vpravo. Pokud jste před zadní nápravou, může vás tlačit do obrubníku.
 • Držte se mimo slepá místa řidičů, která jsou obvykle na straně naproti řidiči směrem k zadní části vozu.
 • Buďte opatrní na mokré vozovce. Mokrý kov a barva mohou způsobit vymazání a skvrny od oleje mohou vypadat jako černý led. Vyhněte se tvrdým zatáčkám, snažte se udržet kolo co nejvíce vzpřímeně a dejte si více času na zastavení.
reklama

Populární Problémy

Bruceova Leeova vize pro televizní show ožívá novou sérií „Warrior“ na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.Zde je návod, jak sledovat hru Bruins vs Golden Knights online bez kabelu.Seahawks a Cowboys, dva z nejlépe běžících týmů v NFL, se v sobotu setkají v zápase NFC Wild Card. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat fotbalové zápasy Packers online bez kabelu v roce 2019.Stát Indiana a Ohio se v sobotu odpoledne setkávají na obrovské bitvě Top 10. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.