Jak vyhrnout rukávy košile

Vyhrnutí rukávů u košile je skvělý způsob, jak se ochladit, když je horko, nebo dát svému outfitu ležérní atmosféru bez námahy. Ať už se díváte na základní, uvolněný vzhled nebo chcete mít trochu vkusu, vyhrnutí rukávů košile s manžetou je snadné, jakmile víte, co dělat. Můžete si dokonce vyhrnout rukávy trička nebo svetru, ale možná je budete muset zajistit, aby vám nesklouzávaly po pažích celý den.

Metoda 1 ze 4: Vytvoření základní, ležérní role

 1. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeve Step 1

  1 Uvolněte knoflíky na manžetě košile nebo halenky. Znovu zkontrolujte, zda na manžetě nejsou další tlačítka. Zatímco některá společenská trička mají pouze 1 knoflík na manžetě, jiná mají na předloktí rukávu další knoflíky.
  • Rozepnutí knoflíků na manžetě pomůže zabránit tomu, aby vaše rukávy byly při stáčení příliš těsné.


 2. 2 Přeložte manžetu na linii, kde to znamená váš rukáv. Jednou si stáhněte manžetu, aby byla přes zápěstí naruby. Pokud jsou vaše manžety tuhé, určitě je neskládejte na polovinu. Složením ostré manžety na polovinu můžete vytvořit trvalé záhyby.
  • Pokud je vaše košile z měkčí látky, můžete manžetu přehnout na polovinu, aby byla rolka tenčí. Mějte na paměti, že rolka s plnou manžetou obvykle vypadá lépe a sklopením manžety na polovinu může konečný výsledek vypadat objemně.
 3. 3 Vyhrňte si rukáv přes manžetu. Přeložte na zápěstí pás rukávní látky, který je zhruba tak široký jako vaše manžeta. Cílem je přetáhnout látku přes manžetu a vytvořit nový, přesný konec rukávu. Při skládání zatlačte palcem manžetu pod pásek rukávové látky.
  • Udělejte vše pro to, abyste si rukáv pečlivě složili, abyste předešli hrudkám a vráskám.
 4. 4 Skládejte, dokud se nedostanete do středu předloktí. Pokračujte ve válcování manžety šířky rukávu v předloktí. Po každém přeložení vyhlaďte a narovnejte rukáv, aby nebyl příliš hrudkovitý nebo objemný. Jakmile dosáhnete prostředního nebo horního předloktí, přestaňte si vyhrnout rukáv.
  • Pokud zastavíte dříve, než dosáhnete středu předloktí, může být vaše role příliš volná. Na druhou stranu si nevyhrňte rukáv nad loket, nebo to může vypadat příliš objemně.
  • Alternativně složte manžetu o palec nebo více od místa, kde byste ji normálně složili, poté pevně zatlačte rukáv na předloktí a seškrábněte jej. Díky tomu může manžeta vyniknout chladným, ležérním způsobem.

  Spropitné: Pokud si vyhrnete rukávy do práce rukama a vyhnete se zašpinění košile, je dobré jít nad lokty. Bude to snazší pracovat tímto způsobem a bude úplně jedno, jestli budou rohlíky vypadat objemně.

 5. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 5

  5 Opakujte kroky na druhém rukávu. Rozepněte knoflíky, přehoďte manžetu a složte pásek rukávové látky na druhé předloktí. Ujistěte se, že oba rukávy vyhrnete do stejného bodu, aby vypadaly symetricky.
  • Vyhrnout si rukávy je obzvlášť příjemná volba stylu pro drobnou osobu, protože tím, že ukážete trochu více pokožky, zabráníte tomu, abyste vypadali zahlceni svým oblečením.
  • Pokud se vám válcované rukávy zdají příliš silné, opatrně je uvolněte a záhyby mírně rozšiřte. Tímto způsobem se v každém záhybu nashromáždí méně látky a konečný výsledek bude vypadat méně objemně.
  • Pokud chcete jen rychlou opravu nebo se potřebujete zchladit, je vaší nejlepší sázkou základní příležitostný hod. Na druhou stranu, pokud chcete trochu vkusu, existují další možnosti, které můžete vyzkoušet.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Vytvoření stylovější manžety

 1. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 6

  1 Odepněte každé tlačítko na manžetě rukávu. Nenechávejte je zapnuté, protože by byly vaše vyhrnuté rukávy příliš těsné. Ujistěte se, že máte všechna tlačítka, včetně těch, která jsou výše na předloktí.
 2. 2 Vytáhněte manžetu paží nahoru, dokud nebude 1 palec (2,5 cm) nad loktem. Namísto toho, abyste si manžetu jen složili tam, kde se setkává s rukávem, vezměte ji úplně nahoru, dokud vám nebude těsně za loktem. Otočte manžetu zpět přes zápěstí tak, aby byla naruby, a poté ji vytáhněte po délce předloktí.
  • Když vytáhnete manžetu za loket, otočíte rukáv naruby. Váš loket a horní předloktí by měly být stále zakryty některým z vnitřních rukávů pod manžetou.
  • Když si vyhrnete rukávy asi na tři čtvrtiny délky rukávu, mohou nenápadně upoutat pozornost na váš pas tím, že si u pasu dáte další linii.
 3. 3 Přeložte spodní okraj rukávu nahoru přes manžetu. Úhledně přeložte extra délku vnitřního rukávu přes sebe, dokud nedosáhnete manžety v lokti. Přestaňte skládat, jakmile zakryjete spodní část manžety skládaným rukávem. Chcete -li mít stylový vzhled, ponechte asi třetinu manžety nebo 2,5 cm vykukující z horní části role.
  • Při válení narovnejte a vyhlaďte rukáv, abyste se vyhnuli hrudkám a nadměrnému objemu.
  • Ujistěte se, že manžeta a skládaný rukáv zakrývají váš loket a kousek horního předloktí. V závislosti na vašich preferencích můžete ze složeného rukávu nechat vykouknout více či méně manžety.

  Variace: Skládanou tkaninu rukávu můžete také zastrčit pod manžetu, aby se úplně odhalila. Sklopte rukáv na předloktí, stáhněte ho pod manžetu a zasuňte trochu rohů manžety, aby zůstal převrácený naruby. Poté, pokud je to nutné, narovnejte manžetu a vyrovnejte všechny hrboly nebo objem.

 4. 4 Opakujte tento postup a naviňte si druhý rukáv košile. Přiveďte druhou manžetu do stejného bodu na paži, jako jste to udělali na prvním rukávu. Podívejte se do zrcadla, zkontrolujte, zda se délky vašich rukávů shodují, a ujistěte se, že role nevypadají příliš tlustě.
  • Kromě toho se ujistěte, že na každé straně vyčnívá stejné množství manžety.
  • Tento styl, kterému se někdy říká Italian Roll, vypadá obzvláště skvěle, když má vnitřní podšívka manžety jinou barvu než zbytek trička. Kontrastní barvy mohou vytvořit nápadný akcent a dodají vašemu outfitu na zajímavosti.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vytahování svetrových rukávů

 1. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 10

  1 Najděte 2 gumičky nebo gumičky do vlasů. Podívejte se na gumičky nebo gumičky, které jsou dostatečně velké, aby se vám pohodlně vešly kolem předloktí, aniž by vám přerušily oběh. Jen se ujistěte, že jsou dostatečně těsné, aby zůstaly na svém místě.
  • Vyklápěcí svetrové rukávy mohou vypadat objemně a cítit se nepříjemně. Často nezůstanou na místě a pravděpodobně se přistihnete, jak si s nimi pohráváte poté, co vám sklouznou zpět do náruče. Elastika je perfektní způsob, jak udržet rukávy na místě po celý den.
  • Látkové gumičky do vlasů jsou pohodlnější a méně stahující než gumičky.
 2. 2 Nasuňte jeden z pásů přes rukáv a předloktí svetru. Umístěte gumu kolem středu předloktí. Nedělejte si starosti, pokud se váš svetr trochu svazuje kolem pásky - později na kapelu přehodíte další látku, abyste ji skryli.
  • Pokud se vám kapela zdá příliš těsná, zkuste si najít větší, abyste neskončili a nepřerušili svůj oběh.
 3. 3 Vyhrňte si konec rukávu přes pásek. Vytáhněte konec rukávu dostatečně daleko, aby se záhyb zarovnal s gumičkou pod ním. Pokud je role příliš silná, zkuste pásek posunout blíže k zápěstí. Pokud je příliš malý, posuňte pás na předloktí výše.

  Variace: Pokud se vám zdá složená manžeta objemná, vytáhněte rukáv až do pohodlného bodu na paži. Zasuňte extra látku skrz gumu (směrem k nadloktí) a poté pomocí převlečené látky maskujte pásek.

 4. 4 Pokračujte ve vyhrnování rukávu, dokud nebudete s délkou spokojeni. Jakmile dosáhnete požadované délky, sklopte rukáv a vytvořte manžetu 5 nebo 7,6 cm. Poté zastrčte manžetu přes gumu, abyste ji zamaskovali. Snažte se vyhnout skládání rukávu nad loktem, zvláště pokud je váš svetr velký a silný nebo role může vypadat příliš objemně.
  • Když skončíte, kapela by měla držet rukáv na místě, aby vám nesklouzávala po paži po celý den.
 5. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 14

  5 Opakujte kroky s druhým rukávem svetru. Umístěte pásek do stejného bodu na předloktí, aby vaše rukávy byly symetrické. Poté si vyhrňte rukáv do stejného bodu na paži, jako jste to udělali s druhým, aby byly stejně dlouhé.
  • Po dokončení se podívejte do zrcadla, abyste se ujistili, že se oba vaše svetrové rukávy shodují a nevypadají příliš objemně.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Vyhrnuté rukávy trička

 1. 1 Složte lem rukávu trička. Uložte záhyb podél čáry, která odděluje lem od zbytku rukávu. V závislosti na tom, jak silné je vaše tričko, budete možná muset po jeho složení držet lem na místě.
  • Pokud máte na sobě tričko, které nemá lemované rukávy, jednoduše přeložte okraj rukávu asi o 2,5 cm.
 2. 2 Pokračujte ve vyhrnování rukávu, dokud nebude tak dlouhý, jak chcete. Snažte se, aby každá rolka měla stejnou šířku jako lem rukávu, aby rolka ležela co nejrovněji a rovnoměrněji.
  • Délka rukávů je otázkou preference. U velkých, hranatých triček budete možná muset vyhrnout rukávy více, než u malého vypasovaného trička.
  • Pokud máte na sobě tričko vyrobené ze silné, tuhé látky, vaše rukávy mohou zůstat samy. V opačném případě je možná budete muset zajistit na místě.
 3. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 17

  3 Pokud nezůstane srolovaný, držte objímku pomocí špendlíku. Začněte tím, že vezmete malý špendlík a zasunete jej do jedné z vnitřních vrstev role. Poté protáhněte pojistný kolík rukávem a zavřete jej, aby držel roli na místě.
  • Připevněte zavírací špendlík k části rukávu, která spočívá nad podpaží, aby byla skrytá. Zkuste použít skládanou látku ke skrytí špendlíku.

  Spropitné: Než použijete zavírací špendlík, sundejte si tričko, abyste to měli jednodušší a nechtěně do sebe nepíchli.

 4. 4 Pokud nemáte zavírací špendlík, zkuste roli zajistit gumičkou. Chcete-li použít gumičku, začněte rozvinutím rukávu trička a odhalte lem. Poté si na rukáv a biceps omotejte gumičku do vlasů nebo gumičku, aby byla zarovnána s horním okrajem lemu. Nakonec si vyhrňte rukáv jako obvykle. Gumička udrží váš rukáv na místě, aby se nerozvinul.
  • Ujistěte se, že páska, kterou používáte, je dostatečně velká, aby se vešla kolem vaší paže, aniž byste přerušili oběh.
 5. Obrázek s názvem Roll Up Shirt Sleeves Step 19

  5 Totéž proveďte s druhým rukávem. Srolujte ho do stejného bodu na paži, aby se vaše rukávy shodovaly. Pokud jste použili špendlík nebo gumičku k zajištění role na druhém rukávu, proveďte totéž na tomto rukávu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udržím vyhrnuté rukávy košile? Paul Julch, MA
  Stylista a mluvčí osobního šatníku Paul Julch je osobní stylista, mluvčí a zakladatel Urbanite | Suburbanite, obchod se stylem šatníku v oblasti San Francisco Bay. S více než 25 lety v módním průmyslu Paul pracuje s klienty, aby se oblékli snáze, méně časově a zábavně. Paul má dlouholeté zkušenosti s maloobchodním vizuálním merchandisingem - styling oken, displejů a podlahových sad pro Banana Republic, Gap a Express. Má také zkušenosti se stylováním módních focení a firemních videí. Paul získal titul BS v oboru management na State University of New York v Binghamtonu, magisterský titul v oboru klinické psychologie na Long Island University. Studoval také interiérový design na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Paul Julch, MA Stylista a reproduktor osobního šatníku Zodpovědná odpověď Zatlačte složené nebo skrčené manžety až do předloktí! Abyste se vyhnuli čistému, ale poněkud tuhému vzhledu výhradně složených rukávů, sklopte manžetu o palec dozadu o něco dále, než byste normálně dělali, poté ji zatlačte a seškrábněte po celé délce předloktí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Obecně platí, že je nejlepší si nenatáhnout sportovní kabát nebo manžetu saka. Jedinou výjimkou je džínová bunda s manžetami na knoflíky. V takovém případě jednou manžetu otočte, aby její vnitřní výstelka směřovala ven. Pokud existují další knoflíky na rukávech nebo rukavicích, nechte je zapnuté.
 • Kromě toho, že vám vyhrnutí rukávů pomůže vychladnout, je to také dobrý způsob, jak uklidnit ostatní. Například s vyhrnutými rukávy může váš pracovní outfit působit méně dusno. Jen se ujistěte, že je to v souladu s kancelářským oblečením!

reklama

Populární Problémy

Jak si hrát s rybami Betta. Betta nebo siamská bojová ryba jsou pozoruhodně krásné, zvědavé a společenské ryby pocházející z jihovýchodní Asie. Protože Betta může žít v extrémně malých prostorách, žít v rýžových polích a odvodnění ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy her Warriors online bez kabelového přihlášení, ať už jste na jejich trhu nebo mimo něj.

Jak odebrat zásuvky. Každou chvíli mohou určité úkoly čištění a stěhování vyžadovat ruční vyjmutí zásuvek ze skříně, komody nebo podobného kusu nábytku. Vyjmutí zásuvek je ve většině případů hračka, ale proces ...

Čím déle budete mít počítač, tím více nepotřebných, dočasných nebo duplicitních souborů se na vašem disku nahromadí. Tyto soubory zabírají místo, což může způsobit pomalejší běh počítače nebo zabírání místa na pevném disku. Smazáním nebo konsolidací ...

Roger Federer i Jo-Wilfried Tsonga se tento týden vrátili do kruhu vítězů na turné ATP poté, co během minulého roku prošli řadou fyzických neúspěchů.

Poté, co Alexander Zverev nezískal v Melbourne titul, ohodnotil svou cestu do Austrálie jako 'zklamání'.