Jak podávat Chianti

Možná jste viděli láhev Chianti viset v košíku ze slámy ve vašem místním obchodě s alkoholem. Chianti je středně plné červené víno, které je ovocné i pikantní (a je to snadné i v peněžence). Pokud jste si vzali láhev Chianti nebo o ní uvažujete, existuje jen několik věcí, které musíte vědět, než ji dnes večer naservírujete svým hostům.

Metoda 1 ze 3: Chlazení a nalévání

 1. Obrázek s názvem Vařit hada Krok 1

  1 Před podáváním dejte láhev Chianti na 45-60 minut do lednice. Víno Chianti se nejlépe podává chlazené, ale ne studené. Než ho budete podávat, zkuste ho dostat na teplotu 13 až 16 ° C.
  • Neměli byste však Chianti uchovávat v chladničce. Pokud je příliš chladno, přijdete o jemnější tóny chuti. Uchovávejte při pokojové teplotě až těsně před podáváním.
  • Víno Chianti je obvykle poměrně mladé (většina lahví je mladší než 2 roky), takže jej před podáváním nemusíte dekantovat.


 2. 2 Podávejte Chianti ve sklenici červeného vína. Je to sklenice se stopkou s mírně zúženým okrajem, která se nejčastěji používá k podávání červených vín. Sklo pomůže zvýraznit Chianti a vybrat ovocné a minerální tóny.
  • Pokud nemáte sklenici specifickou pro Chianti, je vhodná i univerzální sklenice na červené víno.
 3. 3 Prázdné sklenice na víno zchlaďte v mrazničce po dobu 2-3 minut. Udrží víno déle vychlazené a zlepší chuťový zážitek. Pár minut (2 až 3) je perfektní.
  • Dávejte pozor, abyste sklenici nenechali příliš dlouho v mrazáku! Pokud jsou sklenice na víno příliš studené, mohou se rozbít.
  • Je to skvělý trik, který můžete použít, pokud nemáte dost času na chlazení vína dostatečně dlouho.
 4. 4 Každou sklenici naplňte asi do 1/3 cesty Chianti. K tomu, abyste si pochutnali, nepotřebujete mnoho vína Chianti. Naplňte sklenici asi do 1/3, aby měl každý sklenici.
  • Dobrou zásadou je přestat nalévat, když víno dosáhne vrcholu šikmé části sklenice na víno.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Degustace

 1. Obrázek s názvem Ochutnejte víno Krok 6

  1 Přičichněte k vínu a vyberte si tóny třešní a kadidla. Držte sklenici u nosu a zhluboka čichejte. Podívejte se, jestli dokážete vybrat ovocné tóny (třešeň) a minerální tóny (kadidlo).
  • Můžete si také všimnout jiného červeného ovoce, jako jsou ostružiny nebo maliny, a také koření, jako je hřebíček.
 2. 2 Víno ve sklenici vířením provzdušněte. Přidáním vzduchu do vína se otevřou chutě a chuť bude výraznější a bohatší. Sklenici jemně zamíchejte, zatímco ji držíte za stopku, aby se rozvířila.
  • Víření vína je volitelné, ale klasičtí degustátoři přísahají, zvláště u červeného vína!
 3. 3 Před polknutím si dejte doušek a držte jej na okamžik v ústech. Udělejte si chvilku a vychutnejte si kyselé příchutě Chianti na jazyku. Můžete si také všimnout bylinkové chuti, jako je bazalka nebo rajčatový list.
  • Poté, co jste ochutnali doušek, můžete své víno pít normálně, ale je příjemné víno opravdu držet v ústech, aby při prvním vyzkoušení získalo všechny příchuti.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Párování potravin

 1. Obrázek s názvem Vyberte si sýr pro svou domácí pizzu Krok 6

  1 Vyzkoušejte vydatný sýr, jako je Pecorino nebo Romano. Parmesan je také dobrá volba! Čím výraznější je chuť sýra, tím lépe se spojí se silnou kyselostí Chianti.
  • Pokud nechcete jíst rovný sýr, přidejte místo toho nějaké jídlo.
 2. 2 Pro klasické párování si dejte jídlo s červenou omáčkou, jako špagety nebo pizzu. Chianti se často podává se špagetami a masovými kuličkami nebo italskou pizzou. Je to bylinné a kyselé, takže jak prořízne červenou omáčku, tak ji také přidá.
  • Můžete dokonce vyzkoušet Chianti se boloňskými špagetami.
 3. 3 Spojte Chianti se steakem pro robustní jídlo. Chianti je velmi kyselé, takže ve srovnání s vydatným pokrmem jako je řízek neklesne. Pikantní červené maso s robustní chutí vína je skvělým párem pro vydatné jídlo.
  • Některá červená vína se obvykle ztrácejí, když jsou spárována s červeným masem, ale ne Chianti!
 4. Obrázek s názvem Cook Moose Meat Step 18

  4 Vychutnejte si sklenku Chianti s pečeným jehněčím pro vyvážení chutí. Jehněčí má velkou chuť a má tendenci obsahovat hodně tuku, který se dokonale spojuje s kyselostí Chianti. Jehněčí je také něžnější než hovězí, takže je dobré ho vyzkoušet, pokud necítíte steakovou večeři.
  • Jehněčí může být trochu hravý, ale Chinati to může pomoci vyrovnat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chianti je poměrně levný a obvykle najdete slušnou láhev za méně než 30 dolarů.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Sklo nenechávejte v mrazničce příliš dlouho, jinak by se mohlo rozbít.
reklama

Populární Problémy

Pět nejlepších tenisových párů

Lososový žebřík je vyčerpávající lezecká překážka. Abyste to překonali, musíte vystoupat na vrchol dvojice svislých sloupků vyskočením volně se pohybující lišty o jednu příčku výš. Struktura je navržena tak, aby tlačila vaši výbušnou sílu, horní ...

Osmadvacetiletá tenisová hvězda byla v úterý vyřazena z Australian Open 2016 poté, co prohrála se Serenou Williamsovou.

Takto můžete sledovat premiéru 4. série Bravova Letního domu online bez kabelu.

Box

Jak tvrdší úder. Pokud jste někdy bojovali, pravděpodobně jste vymysleli mnoho věcí, kvůli kterým byste se měli trápit. 'Zná útočník nějaké bojové umění?' 'Schovává útočník zbraň?' Zeptali jste se sami sebe: ‚Jsou mé útoky ...

V neděli má premiéru nový dokument „Cal Fire“ společnosti Discovery Channel. Zde je návod, jak můžete sledovat celý film online, pokud nemáte kabel.