Jak se připravit na výlet na divoké vodě

Výlety na raftech jsou nabízeny v destinacích po celém světě a mohou trvat několik hodin nebo celý týden. Ať už jedete po peřejích na řece Colorado v Grand Canyonu, na řece Zambezi v Zimbabwe nebo se plavíte po proudu na Aljašce, můžete přijet připraveni na skvělé dobrodružství se správným cvičebním plánem před raftem, oblečením a raftem a pádlem know-how.

Část 1 ze 3: Budování cvičení před raftem

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 1

  1 Zahřejte se protažením. Napnutí ramen je běžné zranění při raftingu na divoké vodě a správné protažení vás uvolní. Věnujte pět minut před každým cvičením před raftingem protažení svalů. Aby vaše ramena zůstala uvolněná, natáhněte ruce nahoru a poté přes tělo, přičemž každý úsek držte 60 sekund.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 2

  2 Budujte svaly horní části těla pomocí kliků, kliky a stisknutí hrudníku. K navigaci v peřejích třídy III až V budete potřebovat hodně síly horní části těla. S kliky , vaše forma je zásadní. Když jste na zemi, položte ruce na vzdálenost o něco širší než na šířku ramen a představte si své tělo jako přímku.
  • Pokud jsou kliky příliš obtížné, proveďte čtyři sady kliků na zeď s dvouminutovými přestávkami mezi sériemi. Pokračujte každý druhý den ve stejné formě. Jakmile zvládnete 4 sady po 20 opakováních kliky na zeď, můžete přejít do nakloněné polohy podlahy.


 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 3

  3 Posilte své jádro prkny. Prkna a boční prkna jsou běžná základní cvičení, která pomáhají rozvíjet svaly stabilizující vaše tělo, když se opíráte o pádlo. Založte si ruce přímo pod ramena, jako byste se chystali udělat kliku. Případně položte váhu na lokty a předloktí. Uzemněte prsty na podlaze a držte je 20 sekund.
  • Jako další základní posilovací cvik si lehněte na záda, dotkněte se každého lokte opačným kolenem a poté narovnejte každou nohu.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 4

  4 Vybudujte svaly nohou výpady a dřepy. Tato cvičení posílí vaši nejsilnější pádlovací základnu-vaše nohy. Při výpadu držte horní část těla rovně, ramena dozadu a uvolněná a bradu vzhůru. Vykročte s jednou nohou vpřed, boky směřujte k zemi, dokud se obě kolena neohnou v úhlu 90 stupňů. Pro maximální odpor držte činky a provádějte výpady.
  • Pro dřepy , stojte s hlavou směřující dopředu a chodidly na šířku ramen. Sedněte si dozadu a dolů, jako byste seděli na pomyslné židli, se stehny rovnoběžně s podlahou. Vydržte 15 sekund a opakujte, udělejte tři sady po deseti.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 5

  5 Vybudujte si vytrvalost na kole, běh nebo plavání. Pokud budete mít několik týdnů kardio tréninku pod opaskem, nebudete se uprostřed řeky řítit a bafat. Vezměte si prodloužené kolo, běhejte nebo plavejte, abyste si vybudovali kardiovaskulární zdraví. Zahrňte sprinty, kopce a překážky.
  • Rozdělte to nějakým vysoce intenzivním intervalovým tréninkem. Vykonávejte intenzivní práci s přerušovanými odpočinkami pomocí švihadla, lopatek, stacionárního cyklu, eliptického stroje nebo dokonce boxu, abyste si vybudovali kardiovaskulární zdraví.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 6

  6 Na konci cvičení se protáhněte ještě pět minut. To vám pomůže ochladit se a zůstat v klidu. Nezapomeňte protáhnout záda, paže, hamstringy a hýždě. Držte každý úsek 30 sekund a zhluboka dýchejte.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 7

  7 Jezte svačinu po tréninku. Konzumace bílkovin a sacharidů do 45 minut po tréninku pomůže obnovit vaše tělo. Vyberte si poměr 3 sacharidů na 1 protein. Dobrým příkladem je proteinový koktejl s banánem, hummusem a pitou nebo tuňákem na celozrnné pšenici. reklama

Část 2 ze 3: Balení na cestu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 8

  1 S sebou plavky. Doporučuje se, aby ženy nosily jednodílné plavky a muži plavky. Kromě toho, že během exkurze na raftu zvlhnete, mnoho výletů na raftingu na divoké vodě zahrnuje i příležitost se v určitém okamžiku během cesty ponořit. V chladnějším počasí jsou také často k zapůjčení u outfitterů mokré obleky.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 9

  2 Zabalte vodotěsné vrstvy. Přes plavky si vezměte lehkou košili s hodnocením UPF (Ultraviolet Protection Factor) 30 nebo vyšším. Při balení vybírejte volné, tkané materiály, jako je vlna, polypro, fleece, micro fleece, polyester nebo jakýkoli jiný outdoorový materiál, který rychle schne.
  • Vyhněte se jakémukoli bavlněnému oblečení, zejména v chladnějším počasí. Zatíží vás a zvýší uvolňování tělesného tepla.
  • Nenoste nic s kapucí, včetně ponča a pláštěnky. Ty jsou na řece nebezpečné.
  • V chladnějším počasí se rozhodněte pro syntetickou základní vrstvu, jako je Capilene nebo polypropylen, střední vrstvu z fleecu a vnější nepromokavou bundu. Pokud je velmi chladné počasí, přidejte vlněné ponožky a fleecovou čepici, kterou lze nosit pod helmou.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 10

  3 Šperky, hodinky a doplňky nechte doma. Nestojí za to riskovat, že je ztratíte ve vodě. V autě lze také nechat hotovost, peněženky a telefony.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 11

  4 Nosit sluneční brýle. Zkušení průvodci vám řeknou, že sluneční brýle jsou naprosto nezbytné k ochraně očí před nepřetržitým oslňováním vodou. Přineste si nebo kupte si pásek na sluneční brýle, aby dobře seděl.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 12

  5 Noste staré tenisky nebo sandály na podpatku s úzkou špičkou. Pohodlné, dobře rozbité tenisky jsou nejlepší volbou pro výlet po řece. Sandály na suchý zip s tlustou, pevnou podrážkou lze nosit také s ponožkami nebo bez nich, ale ponožky se doporučují, protože zabraňují spálení vašich nohou. Nebalte si nové boty, které vás budou bolet a způsobí puchýře. Nedoporučují se ani nepromokavé turistické boty, protože se naplní vodou a zatíží vás. Boty do vody jsou často příliš tenké a kluzké.
  • Vyhněte se krokodýlům a žabkám, které se snadno ztratí.
  • Pokud se objeví krokev s pouze žabkami, mohl by se nabídnout průvodce, který by je zajistil lepicí páskou.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 13

  6 Zabalte si suché oblečení a ručník. I když nebudete plavat, budete na konci dne velmi mokří a uvítáte změnu oblečení. Když přijedete, určitě si nechte suché oblečení v autě.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 14

  7 Zabalte si sluneční klobouk se širokým okrajem. Na delší výlety je nezbytný klobouk se širokým okrajem, aby se nespálilo. Čím širší, tím lepší. Nejlepší je klobouk s integrovaným faktorem ochrany před sluncem (SPF).
 8. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 15

  8 Kupte si velkou 32 oz láhev na vodu-nebo dokonce dvě. Mnoho raftů je vybaveno d-kroužky, na které můžete zavěsit láhev s vodou, takže si s sebou vezměte karabinu. Karabina vám umožní připevnit láhev k voru, aby byla bezpečná a snadno na dosah. S vaší lahví na vodu můžete lépe zůstat hydratovaní.
 9. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 16

  9 S sebou opalovací krém. Při raftingu budete nepřetržitě nanášet 50 SPF --- když se probudíte, než nastoupíte na loď, když váš raft zakotví na rychlou přestávku, po peřejích a po plavání. Federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doporučuje každé dvě hodiny znovu použít jakýkoli opalovací krém bez ohledu na jeho SPF.
  • I „voděodolný“ opalovací krém je voděodolný pouze 40–80 minut. Ujistěte se, že nanesete silnou vrstvu opalovacího krému na horní část stehen, přes kolena a na zadní a přední část krku.
  reklama

Část 3 ze 3: Užívání dne

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 17

  1 Vyberte si profesionálního outfittera. Chcete-li zajistit svou bezpečnost, obraťte se na známého obchodního dodavatele s profesionálními průvodci a kvalitním vybavením. Přečtěte si online recenze nebo zavolejte místní službu Parks and Recreation a zeptejte se na pověst raftingové společnosti.
  • Zjistěte, jak dlouho společnost v rámci současného vlastnictví působí. Zeptejte se: „Jaký druh školení mají vaši průvodci?“ a „Jaký vládní subjekt spravuje povolení a výcvikové postupy dodavatele?“
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 18

  2 Proveďte rezervace předem. V závislosti na ročním období, kdy se chystáte vyrazit do vody, mohou být nutné rezervace. Letní sezóna je nejrušnějším obdobím roku, takže si určitě chcete zajistit místo předem.
  • Když si vybíráte čas, kdy vyrazit, vezměte na vědomí, že pozdní jaro a začátek léta obvykle nabízí agresivnější peřeje, zatímco pozdní léto mívá zkrocené peřeje.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 19

  3 Buďte přátelští a otevření. Při příjezdu představte sebe a své přátele průvodci a kolegům rafterům a konverzujte. Budete pracovat společně na stejné lodi několik hodin a pozitivní přístup vám pomůže veslovat společně a získat nové přátele.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 20

  4 Noste osobní plovoucí zařízení a helmu. Vaše záchranná vesta je nejdůležitějším vybavením. Měl by přiléhat k vašemu tělu-dostatečně volný, aby dýchal, ale nemohl by vám přejít přes hlavu. Přilby budou poskytovány nad peřejemi třídy I a II, ale je dobré je nosit bez ohledu na to, na jaké úrovni rafting provádíte.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 21

  5 Poslouchejte svého průvodce. Váš průvodce bude ostražitý, bude dávat povely, dávat pozor na nadcházející překážky a úzké průchody. Když vám řeknou veslovat, veslovat! Váš průvodce má spoustu zkušeností a je tam, aby vás udržel v bezpečí.
  • Synchronizujte své pádlování a poslouchejte příkazy. Když vlny zesílí, pádlování bude snazší udržet vás bezpečně zasazené v lodi.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 22

  6 Uchopte pádlo „T“. Váš průvodce vám ukáže, jak držet jednu ruku na základně pádla na hřídeli a druhou přes rukojeť „T“. Tím se zabrání černým očím a vyrazeným zubům. Udržování pádla ve vodě --- pokud váš průvodce nestanoví jinak --- také poskytuje další bod vyztužení.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 23

  7 Nepropadejte panice, pokud spadnete do vody. Váš průvodce vyvolá pokyny a v případě potřeby vám předhodí tašku s lanem. Ruce natáhněte do stran, chodidla směřujte po proudu, kolena pokrčená a dozadu, abyste odrazili kameny a předešli nežádoucím otlakům. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte malé děti nebo jiné osoby, které mohou být vyloučeny z těžších peřejí, podívejte se na možnosti dodavatele na mírnějším úseku řeky.
 • Mokré obleky, dupačky a kalhoty jsou často k dispozici k pronájmu.
 • Rafting na divoké vodě může být extrémní sport. Než vyzkoušíte extrémní peřeje, začněte s peřejemi třídy II nebo třídy III.
 • Někteří dodavatelé pořizují fotografie nebo videa, která je možné zakoupit později.
 • Nikdy nechoďte na rafting sami.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud máte zdravotní potíže nebo zdravotní postižení, poraďte se se svým lékařem před raftingem na divoké vodě.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vodní šortky a tričko
 • Opalovací krém a balzám na rty
 • Sluneční brýle s plastovými čočkami a páskem
 • Kontakty místo brýlí, nejlépe
 • Boty do vody nebo staré sportovní boty
 • Vodotěsný fotoaparát
 • Pití vody
 • Malá taška na osobní věci
 • Ručník
 • Plastový sáček na mokré oblečení
 • Převlékání suchého oblečení
 • Identifikace


Populární Problémy

Vzhledem k tomu, že Tokio olympijské hry jsou nyní v knihách, těžké váhy turné WTA přesunou své zaměření na americký hardcourtový švih, počínaje otevřením National Bank 2021 v Montrealu.

Petra Martic a Anett Kontaveit jsou jediná dvě semena, která přežila remízu v Palermu Open. Martic porazila svou soupeřku ve dvou setech v Dubaji na začátku tohoto roku.

Pokud hledáte zábavnou deskovou hru na hraní s přáteli, Pandemic je skvělou volbou! V této hře budete spolupracovat s ostatními hráči, abyste zabránili šíření nemocí po celém světě. Popadněte 2 až 4 hráče a připravte ...

Bucs hostí akci Panthers v týdnu 2 v neděli odpoledne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Světová jednička Novak Djokovič zakončil sezónu 2015 na vysoké úrovni, když porazil Rogera Federera 6-3,6-4 a vyhrál finále světového turné Barclays ATP. Djokovič se tak stává prvním hráčem v historii hry, který v Londýně vyhrál 4 tituly za sebou.

Konečná metoda, kterou použijete, bude zcela záviset na stylu a designu vaší zbroje; tyto kroky jsou míněny jako stručný nástin technik používaných k vytváření koženého brnění, nikoli jako pevné plány. Proveďte svá měření. Pro...