Jak se připravit na výlet na divoké vodě

Výlety na raftech jsou nabízeny v destinacích po celém světě a mohou trvat několik hodin nebo celý týden. Ať už jedete po peřejích na řece Colorado v Grand Canyonu, na řece Zambezi v Zimbabwe nebo se plavíte po proudu na Aljašce, můžete přijet připraveni na skvělé dobrodružství se správným cvičebním plánem před raftem, oblečením a raftem a pádlem know-how.

Část 1 ze 3: Budování cvičení před raftem

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 1

  1 Zahřejte se protažením. Napnutí ramen je běžné zranění při raftingu na divoké vodě a správné protažení vás uvolní. Věnujte pět minut před každým cvičením před raftingem protažení svalů. Aby vaše ramena zůstala uvolněná, natáhněte ruce nahoru a poté přes tělo, přičemž každý úsek držte 60 sekund.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 2

  2 Budujte svaly horní části těla pomocí kliků, kliky a stisknutí hrudníku. K navigaci v peřejích třídy III až V budete potřebovat hodně síly horní části těla. S kliky , vaše forma je zásadní. Když jste na zemi, položte ruce na vzdálenost o něco širší než na šířku ramen a představte si své tělo jako přímku.
  • Pokud jsou kliky příliš obtížné, proveďte čtyři sady kliků na zeď s dvouminutovými přestávkami mezi sériemi. Pokračujte každý druhý den ve stejné formě. Jakmile zvládnete 4 sady po 20 opakováních kliky na zeď, můžete přejít do nakloněné polohy podlahy.


 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 3

  3 Posilte své jádro prkny. Prkna a boční prkna jsou běžná základní cvičení, která pomáhají rozvíjet svaly stabilizující vaše tělo, když se opíráte o pádlo. Založte si ruce přímo pod ramena, jako byste se chystali udělat kliku. Případně položte váhu na lokty a předloktí. Uzemněte prsty na podlaze a držte je 20 sekund.
  • Jako další základní posilovací cvik si lehněte na záda, dotkněte se každého lokte opačným kolenem a poté narovnejte každou nohu.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě Krok 4

  4 Vybudujte svaly nohou výpady a dřepy. Tato cvičení posílí vaši nejsilnější pádlovací základnu-vaše nohy. Při výpadu držte horní část těla rovně, ramena dozadu a uvolněná a bradu vzhůru. Vykročte s jednou nohou vpřed, boky směřujte k zemi, dokud se obě kolena neohnou v úhlu 90 stupňů. Pro maximální odpor držte činky a provádějte výpady.
  • Pro dřepy , stojte s hlavou směřující dopředu a chodidly na šířku ramen. Sedněte si dozadu a dolů, jako byste seděli na pomyslné židli, se stehny rovnoběžně s podlahou. Vydržte 15 sekund a opakujte, udělejte tři sady po deseti.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 5

  5 Vybudujte si vytrvalost na kole, běh nebo plavání. Pokud budete mít několik týdnů kardio tréninku pod opaskem, nebudete se uprostřed řeky řítit a bafat. Vezměte si prodloužené kolo, běhejte nebo plavejte, abyste si vybudovali kardiovaskulární zdraví. Zahrňte sprinty, kopce a překážky.
  • Rozdělte to nějakým vysoce intenzivním intervalovým tréninkem. Vykonávejte intenzivní práci s přerušovanými odpočinkami pomocí švihadla, lopatek, stacionárního cyklu, eliptického stroje nebo dokonce boxu, abyste si vybudovali kardiovaskulární zdraví.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 6

  6 Na konci cvičení se protáhněte ještě pět minut. To vám pomůže ochladit se a zůstat v klidu. Nezapomeňte protáhnout záda, paže, hamstringy a hýždě. Držte každý úsek 30 sekund a zhluboka dýchejte.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 7

  7 Jezte svačinu po tréninku. Konzumace bílkovin a sacharidů do 45 minut po tréninku pomůže obnovit vaše tělo. Vyberte si poměr 3 sacharidů na 1 protein. Dobrým příkladem je proteinový koktejl s banánem, hummusem a pitou nebo tuňákem na celozrnné pšenici. reklama

Část 2 ze 3: Balení na cestu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 8

  1 S sebou plavky. Doporučuje se, aby ženy nosily jednodílné plavky a muži plavky. Kromě toho, že během exkurze na raftu zvlhnete, mnoho výletů na raftingu na divoké vodě zahrnuje i příležitost se v určitém okamžiku během cesty ponořit. V chladnějším počasí jsou také často k zapůjčení u outfitterů mokré obleky.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 9

  2 Zabalte vodotěsné vrstvy. Přes plavky si vezměte lehkou košili s hodnocením UPF (Ultraviolet Protection Factor) 30 nebo vyšším. Při balení vybírejte volné, tkané materiály, jako je vlna, polypro, fleece, micro fleece, polyester nebo jakýkoli jiný outdoorový materiál, který rychle schne.
  • Vyhněte se jakémukoli bavlněnému oblečení, zejména v chladnějším počasí. Zatíží vás a zvýší uvolňování tělesného tepla.
  • Nenoste nic s kapucí, včetně ponča a pláštěnky. Ty jsou na řece nebezpečné.
  • V chladnějším počasí se rozhodněte pro syntetickou základní vrstvu, jako je Capilene nebo polypropylen, střední vrstvu z fleecu a vnější nepromokavou bundu. Pokud je velmi chladné počasí, přidejte vlněné ponožky a fleecovou čepici, kterou lze nosit pod helmou.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 10

  3 Šperky, hodinky a doplňky nechte doma. Nestojí za to riskovat, že je ztratíte ve vodě. V autě lze také nechat hotovost, peněženky a telefony.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 11

  4 Nosit sluneční brýle. Zkušení průvodci vám řeknou, že sluneční brýle jsou naprosto nezbytné k ochraně očí před nepřetržitým oslňováním vodou. Přineste si nebo kupte si pásek na sluneční brýle, aby dobře seděl.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 12

  5 Noste staré tenisky nebo sandály na podpatku s úzkou špičkou. Pohodlné, dobře rozbité tenisky jsou nejlepší volbou pro výlet po řece. Sandály na suchý zip s tlustou, pevnou podrážkou lze nosit také s ponožkami nebo bez nich, ale ponožky se doporučují, protože zabraňují spálení vašich nohou. Nebalte si nové boty, které vás budou bolet a způsobí puchýře. Nedoporučují se ani nepromokavé turistické boty, protože se naplní vodou a zatíží vás. Boty do vody jsou často příliš tenké a kluzké.
  • Vyhněte se krokodýlům a žabkám, které se snadno ztratí.
  • Pokud se objeví krokev s pouze žabkami, mohl by se nabídnout průvodce, který by je zajistil lepicí páskou.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 13

  6 Zabalte si suché oblečení a ručník. I když nebudete plavat, budete na konci dne velmi mokří a uvítáte změnu oblečení. Když přijedete, určitě si nechte suché oblečení v autě.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 14

  7 Zabalte si sluneční klobouk se širokým okrajem. Na delší výlety je nezbytný klobouk se širokým okrajem, aby se nespálilo. Čím širší, tím lepší. Nejlepší je klobouk s integrovaným faktorem ochrany před sluncem (SPF).
 8. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 15

  8 Kupte si velkou 32 oz láhev na vodu-nebo dokonce dvě. Mnoho raftů je vybaveno d-kroužky, na které můžete zavěsit láhev s vodou, takže si s sebou vezměte karabinu. Karabina vám umožní připevnit láhev k voru, aby byla bezpečná a snadno na dosah. S vaší lahví na vodu můžete lépe zůstat hydratovaní.
 9. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 16

  9 S sebou opalovací krém. Při raftingu budete nepřetržitě nanášet 50 SPF --- když se probudíte, než nastoupíte na loď, když váš raft zakotví na rychlou přestávku, po peřejích a po plavání. Federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doporučuje každé dvě hodiny znovu použít jakýkoli opalovací krém bez ohledu na jeho SPF.
  • I „voděodolný“ opalovací krém je voděodolný pouze 40–80 minut. Ujistěte se, že nanesete silnou vrstvu opalovacího krému na horní část stehen, přes kolena a na zadní a přední část krku.
  reklama

Část 3 ze 3: Užívání dne

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 17

  1 Vyberte si profesionálního outfittera. Chcete-li zajistit svou bezpečnost, obraťte se na známého obchodního dodavatele s profesionálními průvodci a kvalitním vybavením. Přečtěte si online recenze nebo zavolejte místní službu Parks and Recreation a zeptejte se na pověst raftingové společnosti.
  • Zjistěte, jak dlouho společnost v rámci současného vlastnictví působí. Zeptejte se: „Jaký druh školení mají vaši průvodci?“ a „Jaký vládní subjekt spravuje povolení a výcvikové postupy dodavatele?“
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 18

  2 Proveďte rezervace předem. V závislosti na ročním období, kdy se chystáte vyrazit do vody, mohou být nutné rezervace. Letní sezóna je nejrušnějším obdobím roku, takže si určitě chcete zajistit místo předem.
  • Když si vybíráte čas, kdy vyrazit, vezměte na vědomí, že pozdní jaro a začátek léta obvykle nabízí agresivnější peřeje, zatímco pozdní léto mívá zkrocené peřeje.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 19

  3 Buďte přátelští a otevření. Při příjezdu představte sebe a své přátele průvodci a kolegům rafterům a konverzujte. Budete pracovat společně na stejné lodi několik hodin a pozitivní přístup vám pomůže veslovat společně a získat nové přátele.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na divoké vodě, krok 20

  4 Noste osobní plovoucí zařízení a helmu. Vaše záchranná vesta je nejdůležitějším vybavením. Měl by přiléhat k vašemu tělu-dostatečně volný, aby dýchal, ale nemohl by vám přejít přes hlavu. Přilby budou poskytovány nad peřejemi třídy I a II, ale je dobré je nosit bez ohledu na to, na jaké úrovni rafting provádíte.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 21

  5 Poslouchejte svého průvodce. Váš průvodce bude ostražitý, bude dávat povely, dávat pozor na nadcházející překážky a úzké průchody. Když vám řeknou veslovat, veslovat! Váš průvodce má spoustu zkušeností a je tam, aby vás udržel v bezpečí.
  • Synchronizujte své pádlování a poslouchejte příkazy. Když vlny zesílí, pádlování bude snazší udržet vás bezpečně zasazené v lodi.
 6. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 22

  6 Uchopte pádlo „T“. Váš průvodce vám ukáže, jak držet jednu ruku na základně pádla na hřídeli a druhou přes rukojeť „T“. Tím se zabrání černým očím a vyrazeným zubům. Udržování pádla ve vodě --- pokud váš průvodce nestanoví jinak --- také poskytuje další bod vyztužení.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet na raftingu na divoké vodě, krok 23

  7 Nepropadejte panice, pokud spadnete do vody. Váš průvodce vyvolá pokyny a v případě potřeby vám předhodí tašku s lanem. Ruce natáhněte do stran, chodidla směřujte po proudu, kolena pokrčená a dozadu, abyste odrazili kameny a předešli nežádoucím otlakům. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte malé děti nebo jiné osoby, které mohou být vyloučeny z těžších peřejí, podívejte se na možnosti dodavatele na mírnějším úseku řeky.
 • Mokré obleky, dupačky a kalhoty jsou často k dispozici k pronájmu.
 • Rafting na divoké vodě může být extrémní sport. Než vyzkoušíte extrémní peřeje, začněte s peřejemi třídy II nebo třídy III.
 • Někteří dodavatelé pořizují fotografie nebo videa, která je možné zakoupit později.
 • Nikdy nechoďte na rafting sami.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud máte zdravotní potíže nebo zdravotní postižení, poraďte se se svým lékařem před raftingem na divoké vodě.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vodní šortky a tričko
 • Opalovací krém a balzám na rty
 • Sluneční brýle s plastovými čočkami a páskem
 • Kontakty místo brýlí, nejlépe
 • Boty do vody nebo staré sportovní boty
 • Vodotěsný fotoaparát
 • Pití vody
 • Malá taška na osobní věci
 • Ručník
 • Plastový sáček na mokré oblečení
 • Převlékání suchého oblečení
 • Identifikace


Populární Problémy

Televizní seriál „Vřískot“ se v pondělí večer vrací na třetí sezónu na novém kanálu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelového přihlášení.

Zde je návod, jak můžete sledovat film „Ex on the Beach: Peak of Love“ od MTV online bez kabelu.

V pátek večer se delfíni a bucsové setkají v rámci předsezónní bitvy v rámci státu. Zde je návod, jak sledovat hru online v Miami, Tampě a na dalších trzích.

Jak se dobře bavit na exkurzi. Terénní výlety jsou obvykle jednou z nejzajímavějších věcí, které můžete ve škole dělat. Místo toho, abyste uvízli ve třídě, můžete jít ven a zažít věci, o kterých se učíte ...

PACER je běžící test, který ukazuje, kolik kol můžete udělat. Může to být zábavné, ale většinou je to frustrující. Jste více unavení, že bolest v boku pálí, musíte běžet rychleji, všechny ty zábavné věci. Tady je ...

Manžel: Martina Hingis mě napadla a je sériovým cizoložníkem