Jak ušít francouzský šev

Francouzský šev je ve skutečnosti způsob výroby dvojitého švu, který se používá ke skrytí drsných okrajů látky. Francouzské šití se nejčastěji používá při výrobě oděvů, ale funguje také dobře v řadě dalších šicích projektů. Je to technika, díky které jsou švy vašeho ručně vyrobeného oděvu silné, úhledné a profesionálně vypadající, v některých případech dokonce nahrazují potřebu švů. Postupujte podle několika jednoduchých pokynů a budete moci snadno ušít francouzský šev na vlastní pěst.

názvy tenisových skóre

Část 1 ze 2: Šití prvního švu

 1. Obrázek s názvem Šit francouzský šev Krok 1

  1 Nastavte si šicí stroj. Zvažte nastavení velikosti stehu a napětí nitě, které budete při šití konkrétní látky potřebovat. Pokud si nejste jisti, prostudujte si pokyny pro svůj šicí stroj a podle toho upravte nastavení. Připravte si také svůj šicí stroj navlečením nitě, která odpovídá barvě a síle materiálu, který se chystáte šít.
  • Toto je také vhodné období pro připojení vaší žehličky, aby se již zahřála, když ji potřebujete.


 2. 2 Připojte látku k sobě tak, aby nesprávné strany směřovaly k sobě. Spojení špatných stran dohromady je opakem toho, co se běžně dělá při šití základního švu, takže si nedělejte starosti, pokud vám to připadá neintuitivní. Francouzský šev vyžaduje, abyste každý šev dvakrát sešili a přeložili přes první řadu stehů, aby váš hotový šev směřoval správným směrem.
  • Ujistěte se, že jste sešili úplně dolů šev, který šijete. To pomůže zajistit, aby vaše tkanina nevyklouzla z řady.
  • Je dobré vložit kolíky tak, aby byly kolmé na linii švu, a tak vás nepřilepí, když budete látku posouvat v šicím stroji, a snadno se uchopí při pohybu látky v šití stroj.
 3. 3 Šijte látku dohromady pomocí přídavku švu 1/4 palce a odstraňte kolíky, jak jdete. Chcete -li, aby váš příspěvek na švy měl stejnou šířku, jako šijete šev, dávejte pozor na vodítko příspěvku na švy, které by mělo být vytištěno na desce nitě vašeho stroje. Další možností je použít 1/4 palcovou přítlačnou patku, takže se jen můžete ujistit, že vnější okraj vaší látky je vždy v souladu s okrajem přítlačné patky.
  • Příspěvek na šev je množství látky, které je mezi okrajem látky a švem. Vzory obvykle dávají určité množství švů, které je třeba použít, takže váš hotový projekt není příliš malý ani příliš malý. Pamatujte, že francouzský šev bude v zásadě vyžadovat zhruba dvojnásobek příplatku, který použijete na tento první šev, takže se při vyřezávání kousků látky ujistěte, že jste na to přišli.
  • Nebojte se zvýšit přídavek na švy na tomto prvním švu na 3/8 palce, pokud vám je šití této šířky pohodlnější, ale mějte na paměti, že budete muset zvýšit svůj celkový přídavek na švy, aby se tomu dalo vyhovět.
  • Nejlepší je odstranit špendlíky těsně před tím, než se je chystáte přešít. Tím udržíte látku na místě, ale zabráníte riziku, že do ní uhodíte jehlou šicího stroje, což by mohlo jehlu snadno zlomit.
  • Po šití nezapomeňte odstřihnout všechny nitě a odstranit zbývající kolíky.
 4. 4 Ořízněte vnější okraj švu, takže vám zbude příspěvek na šev 1/8 palce. Můžete použít běžné nůžky nebo nůžky na růžování, ale pokud používáte jemnou tkaninu, mohou vám nejlépe pomoci růžové nůžky, které zabrání nadměrnému třepení. Pamatujte, že tento šev se nezobrazí, dokud nebudete hotovi. Nebojte se, pokud je řezaný okraj trochu roztřepený nebo špinavý.
  • I když by bylo skvělé, kdybyste mohli jednoduše ušít šev 1/8 palce, a tudíž neplytvat žádnou tkaninou, většina šicích strojů potřebuje více než 1/8 palce látky pro podavače stroje, kousky hrubého kovu pod přítlačným lisem nohu, uchopit a táhnout za sebou.
 5. 5 Vyžehlete svůj první šev. Otevřete kusy látky a položte je naplocho na žehlicí prkno. Žehlete přes šev na pravé i na špatné straně látky, aby byla dokonale rovná. Poté látku složte tak, aby pravé strany směřovaly k sobě (opak toho, jak to bylo, když jste šili první šev). Kus vyžehlete švem, který jste právě ušili, směrem dolů po vnějším okraji látky. Budete chtít žehlit velmi opatrně a úhledně, aby byl šev na vnějším okraji dokonale rovný.
  • Ujistěte se, že je vaše žehlička nastavena na správnou teplotu pro látku, kterou používáte. Pokud je nastavena na vysokou hodnotu, riskujete opalování látky.
  reklama

Část 2 ze 2: Šití druhého švu

 1. 1 Látku připněte tak, aby její špatné strany směřovaly ven. To by mělo být snadné, protože jste je právě vyžehlili na místo. Znovu vložte kolíky vodorovně úplně dolů po straně švu, aby je bylo možné při šití snadno vyjmout. Roztřepený okraj by nyní měl být skryt mezi dvěma kusy látky a vnější okraj je jen úhlednou řadou vaší první sady stehů.
 2. 2 Ušijte druhý šev, tentokrát s použitím 3/8 palce švu. Toto množství přídavku potřebujete, aby se roztřepený okraj látky úhledně zastrčil mezi dva švy. Při šití odstraňte špendlíky. Po sešití švu opět nezapomeňte zastřihnout nitě a odstranit zbloudilé špendlíky.
  • Pokud je váš příspěvek na švy příliš malý na druhém švu, hrubé hrany látky by mohly nakonec trčet z druhého švu na hotové straně vašeho projektu. Je lepší být opatrný a udělat příspěvek na švy trochu velkorysý.
 3. 3 Dokončený dvojitý šev vyžehlete ještě jednou. Stiskněte šev na jednu stranu, podle toho, kde byste chtěli, aby ležel ve vašem hotovém projektu. Vaše surové hrany již nejsou odkryté, protože jsou uzavřeny uvnitř vašeho nově vyrobeného francouzského švu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké stehy mám použít? Sešijte šev s přídavkem 1/4 'švu se špatnými stranami látky k sobě. Překlopte látku na pravé strany a sešijte šev znovu pomocí 3/8 'švu, přičemž uzavřete surové okraje prvního švu.
 • Otázka Jaké jsou vlastnosti francouzského švu? C. M. Yocom Na jemných, průsvitných tkaninách je použit francouzský šev, který dává krásný rovný povrch. Je ideální pro hedvábné blůzy nebo spodní prádlo. Na rozdíl od jiných švů vždy začínáte francouzský šev spojením špatných stran látky k sobě.
 • Otázka Jaké jsou výhody francouzského švu? Výhodou francouzského švu se šifonem nebo jinou průhlednou tkaninou je, že se netřepí, nepotřebuje overlock, takže získáte profesionálnější vzhled a bude úhledný zevnitř i zvenčí.
 • Otázka Jak vložím zip do francouzského švu? Otevřete šev na délku zipu, šev rozevřete a zapněte zip. Pokud používáte neviditelný zip, zašijte jej jako obvykle pomocí neviditelné patky zipu pro váš stroj.
 • Otázka Jaký typ šicího stroje je na obrázku? Je to šicí stroj Singer.
 • Otázka Jak mohu ušít francouzský šev rukama? Postupujte podle výše uvedených postupů, ale používejte nit a jehlu a ne šicí stroj. Pokud nemáte pásku, můžete svou iniciativu použít také k měření přídavku na švy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Možná budete chtít vyzkoušet výrobu francouzských švů na šrotu, než to vyzkoušíte na drahé tkanině. Můžete pracovat na tom, aby vaše švy byly rovné a žehlení čisté.
 • Mějte na paměti, že váš skutečný hotový příspěvek na švy bude 5/8 palce. Zkontrolujte, jakou velikost švu vzor vyžaduje. Před vyříznutím vzoru budete možná muset upravit výši příspěvku na švy, který máte.
 • Francouzské švy jsou nejlepší pro rovné hrany. Nepracují dobře na křivkách, například kolem paží a krku oděvu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Šicí stroj
 • Materiál
 • Odpovídající vlákno
 • Žehlička
 • Žehlící prkno
 • Špendlíky
 • Nůžky

Populární Problémy

„Byl jsem Lorena Bobbittová“, nový film na celý život, má premiéru v pondělí večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak jej sledovat online zdarma.

Podívejte se na náš kompletní přehled a průvodce západním forhendovým úchopem. Naučte se, jak ji držet, stejně jako hlavní výhody a nevýhody.

Na prahu 40 let a po více než 400denní přestávce se Roger Federer začátkem tohoto týdne vrátil k závodnímu tenisu v katarském ExxonMobil v Dauhá.

Keltové a dravci se ve středu sejdou na štědrovečerní bitvu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelového přihlášení.

Bývalý olympijský vítěz ve dvouhře Marc Rosset věří, že Roger Federer si zaslouží vyjít si podle svých představ, vzhledem k druhu kariéry, kterou švýcarská legenda má.

Jak pomoci vašemu dospívajícímu zůstat ve formě. Jako rodič chcete, aby vaše dítě bylo co nejzdravější. Cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu, ale může být těžké motivovat dospívající, aby se dostali ven a byli aktivní. Naštěstí modelováním ...