Jak střílet z rekurzního luku

Lukostřelba se v poslední době stala oblíbeným sportem. Popularita rekurzivního luku je částečně způsobena tím, že je to zbraň volby pro Katniss Everdeen, protagonistku Hunger Games. Správným výběrem luku a šípů pro své tělo a účel spolu s cvičením a koučováním budete schopni přesně a důsledně zasáhnout cíle.Část 1 z 5: Výběr luku

 1. Obrázek s názvem Střílejte z úklony Krok 1

  1 Rozhodněte o účelu luku. Rekurzivní luky se používají k jednomu ze dvou účelů: k terčové lukostřelbě nebo k lovu. Tyto luky jsou v podstatě stejné, s jedním zásadním rozdílem: tažnou hmotností. Toto je množství energie, které budete potřebovat k natažení luku. Rozhodněte se, zda budete svůj luk používat především k terčové lukostřelbě nebo k lovu.
  • Váš luk bude pro lov potřebovat vyšší tahovou hmotnost.


 2. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 2

  2 Vyberte vhodnou tažnou hmotnost . Zatažení váhy na luku koreluje s tím, jak tvrdě musíte zatáhnout, abyste mohli zatáhnout provázek na luku. Aby si dospělý začátečník vybral svoji ideální tahovou hmotnost, měl by začít od 18 do 24 liber. Děti by měly začít ještě níž.
  • Volba nízké tažné hmotnosti způsobí menší rychlost a sílu při střelbě, ale umožní vám získat správnou formu a techniku.
  • Pokud jste začátečník, střílejte lehčí luk s ohledem na tažnou hmotnost. Nevybírejte luk, který je příliš těžké stáhnout. Pokud se vám to zdá příliš snadné, zvedněte váhu.
  • Mladší lidé by také měli zvolit nižší tažnou hmotnost.
 3. Obrázek s názvem Střílejte z úklony Krok 3

  3 Rozhodněte se pro délku luku, která po položení na zem sedí s koncem horní končetiny mezi nosem a čelem. Mašle se dodávají v různých délkách. Průměrný teenager a dospělý by měl používat luk o průměru 66 nebo 68 palců.
 4. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 4

  4 Rozhodněte se, zda chcete sundávací luk. Sundávací luk je ten, který se demontuje pro snadnou přenosnost. Dvě končetiny luku lze oddělit od zbytku luku. To také umožňuje snadnější servis luku.
  • Stahovací příď také činí tažné závaží flexibilní. Pokud se rozhodnete zvýšit svou tažnou hmotnost, nemusíte kupovat úplně nový luk; spíše byste si jen museli koupit nové končetiny do luku.
 5. Obrázek s názvem Střílejte z úklony Krok 5

  5 Vyzkoušejte několik různých luků. Než se rozhodnete pro koupi luku, je dobré zjistit, jak dobře dokážete luk držet a střílet. Vyzkoušejte různé možnosti v místním obchodě s lukostřelbou. Toto místo bude pravděpodobně mít několik ukázkových značek a stylů.
 6. Obrázek s názvem Shoot a Recurve Bow Krok 6

  6 Požádejte odborníka, aby vám sedl na luk. Pokud se chystáte koupit luk, poraďte se s odborníkem v obchodě se sportovními potřebami, který vám přizpůsobí luk, který zohledňuje výšku, sílu a šikovnost. reklama

Část 2 z 5: Výběr šípů pro váš luk

 1. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 7

  1 Změřte si délku tahu. Délka vašeho tahu je délka, kterou vaše paže dokáže natáhnout tětivu zpět, aby vystřelila šíp. Roztáhněte ruce na obě strany těla a držte je rovnoběžně se zemí. Nechte někoho změřit přesný počet palců od jednoho prostředního prstu na jedné ruce po prostřední prst na druhé paži. Toto číslo vydělte 2,5. To vám dává vaši přibližnou délku tahu, měl by být zkontrolován profesionálem, než si něco koupíte.
  • Délka vaší šipky bude o 1 až 2 palce větší než délka vaší kresby.
 2. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 8

  2 Vyberte šipku materiál a hmotnost. Většina šípů je vyrobena buď z hliníku, dřeva nebo uhlíku, díky čemuž jsou relativně lehké. Sklolaminátové šípy jsou možností pro luky mládeže a lukostřelbu. Hmotnost šípu se může v šachtě lišit. Čím těžší je šíp, tím hlouběji klesne do cíle. Pokud používáte šíp k procvičování cíle, nepotřebujete, aby se šipka zabořila příliš daleko. Pokud jej však používáte k lovu, potřebujete šíp, aby se vnořil skrz kůži a kost.
  • Uhlíkové šípy mohou explodovat, takže pokud narazí na něco tvrdého, ohněte ho a poslouchejte praskající zvuky. Pokud je uslyšíte, nestřílejte šíp. Mnoho lidí kvůli tomu mělo šípy skrz ruce.
  • Hliníkové a dřevěné šípy se ohnou, pokud zasáhnou něco tvrdého, přestože je lze narovnat.
 3. 3 Zvažte, zda si pořídit lopatky nebo fletchings. Lopatky jsou plastová kormidla, která řídí šíp. Můžete je zastřelit pomocí opěrky na sušenky nebo kožešinových opěrek. Fletchings jsou peří. Používají se při střelbě z police, aby se zabránilo vychýlení šípu.
  • Pokud fotografujete venku, rozhodněte se pro lopatky, protože jsou odolné proti dešti.
 4. Obrázek s názvem Shoot a Revurve Bow Krok 9

  4 Ujistěte se, že lovíte šípy pro velkou zvěř (jeleni, losi atd.) .) mají široké hlavy. Pokud plánujete pořídit šípy na lov, ujistěte se, že mají vhodné hlavy ze silných materiálů s dobrou průraznou silou.
  • Pro malou hru použijte judo, pole nebo tupé tipy. Broadheads roztrhnou vaši hru a zničí ji.
  reklama

Část 3 z 5: Shromažďování dalšího vybavení

 1. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 10

  1 Získejte cíl. Střílet z rekurzivního luku není tak jednoduché, jako nabrat luk a některé šípy sám. Pokud plánujete cvičit někde, jako je váš dvorek, na rozdíl od dosahu, budete si muset koupit vhodný cíl, který nezničí vaše šípy. Cíle jsou k dispozici online nebo v obchodech se sportovním zbožím.
  • Alternativně si vytvořte vlastní cíl pomocí 2 pevných balíků sena. Zabalte je do stínítka a utáhněte.
 2. Obrázek s názvem Střílejte z úklonu, krok 11

  2 Kupte si chránič. Na předloktí paže jde lučištník. Jeho účelem je chránit vaši paži, pokud ji struna zasáhne. Lze je zakoupit v obchodech se sportovním zbožím, outdoorových obchodech a online.
 3. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 12

  3 Kupte si prstovou záložku. Poutko na prst je kožený řemínek, který chrání vaše prsty před napnutím struny při jejím zpětném tahu. Vaše záložka prstu se dotýká prstů, které budou ukazováčkem nad šipkou táhnout zpět vaši tětivu a dole a čtvrtou dole. Můžete se také dotknout palcem růžičky za provázkem, aby vám nepřekážely.
  • Můžete si také vybrat rukavici pro stejný účel, i když jsou dražší a nepoužívají je olympijští lučištníci, protože mohou způsobit další kontakt se strunou, což snižuje přesnost.
 4. 4 Kupte si mašličku. Navlékněte provázek na mašli s tím. Ohne vaše končetiny luku, pokud strunu bez ní. Při účasti v lukostřelbě jsou nezbytností.
 5. Obrázek s názvem Střílejte z luku opakováním Krok 13

  5 Zvažte volitelné tréninkové vybavení. V závislosti na luku, který si pronajmete/zakoupíte, může, ale nemusí obsahovat další díly užitečné pro začátečníky, jako je zaměřovač a klikr. Začátečníkovi by se klikr opravdu neměl vyhýbat, protože správné techniky lze nejlépe dosáhnout bez něj. reklama

Část 4 z 5: Nalezení správného postoje

 1. Obrázek s názvem Střílejte z luku na opakování Krok 14

  1 Postavte se kolmo k cíli. Pokud jste pravák, postavte se levým bokem směřujícím k cíli (naopak, pokud jste levák). Udržujte své tělo ve svislé poloze. Nepřiklánějte se na jednu ani na druhou stranu. Spíše si představte, že vaše tělo je zarovnáno se středovou svislou čárou, abyste se udrželi rovně.
 2. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 15

  2 Projděte se po střelecké čáře. Střelecká čára je čára, která označuje konkrétní vzdálenost od cíle. Postavte se nohama na šířku ramen a vycentrujte se přes střeleckou čáru.
  • Udržování nohou pevně zasazených na šířku ramen také maximalizuje vaši stabilitu při střelbě.
 3. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 16

  3 Otočte hlavu směrem k cíli. Podívejte se přímo na cíl otočením hlavy k němu. Určitě neotáčejte zbytkem těla, které by místo toho mělo zůstat kolmo na cíl. Držte hrudník a ramena dolů a dávejte pozor, abyste ramena nezvedli.
 4. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 174 Držte luk pevným, ale pohodlným úchopem. Jste-li praváci, držte luk levou rukou za rukojeť. Většina opakujících se luků má držadla, takže budete vědět, kde luk držet. Při držení úklony by měla být vaše linie života kolmá k zemi.
  • Klouby na ruce by měly svírat úhel přibližně 45 stupňů.
  • Nedržte luk smrtícím sevřením. To způsobí nepřesnost při fotografování. Zůstaňte uvolněni, aby byl každý pohyb plynulý.
  reklama

Část 5 z 5: Kreslení a střelba z luku

 1. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 18

  1 Nabijte šíp na luk. Šíp musíte nabít tak, že zářez na konci šípu nasadíte na tětivu. Udělejte to před zvednutím luku a bez skutečného natažení provázku. Tomu se říká šíp „nocking“.
 2. Obrázek s názvem Střílejte z úklony luk Krok 192 Zvedněte luk do výšky ramen. Při zvedání se ujistěte, že paže držící luk je rovná a zajištěná v lokti. Pokud je váš loket vůbec ohnutý, bude mnohem obtížnější natáhnout luk.
  • Umístěte jednu neobvyklou lopatku mezi stoupačku a paži držící váš luk. Pokud nock není umístěn tam, kde to můžete udělat, šipky nejsou určeny pro opakování. Stále to můžete střílet, ale vaše přesnost může mírně trpět.
  • Udržování lokte paže v přídi rovně navíc pomáhá při uvolňování držet paži od tětivy.
 3. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 20

  3 Vytáhněte tětivu zpět. Měli byste se stáhnout tak daleko, aby vaše ruka spočívala přímo pod čelistní kostí. Vaše tětiva by se měla dotýkat vaší tváře kolem koutku úst. Toto se nazývá kotevní bod. Při zpětném tahu znovu zkontrolujte, zda nekroutíte trupem směrem k cíli.
  • Nebojte se provázku a dotkněte se ho tváří. Dokud si ho nezabalíte za ucho, nijak vám neublíží.
  • Zkuste cvičit tak, že většinu práce necháte dělat silnější svaly na zádech, zatímco budete táhnout luk, na rozdíl od svalů paží. Nechte osobu tlačit loket dopředu, zatímco se snažíte odolat, abyste to zažili.
  • Nestřílejte křídlo tím, že položíte loket pod šipku. Držte to a zarovnejte se šipkou.
 4. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 214 Zamířit. Chcete zamířit dominantním okem a druhé oko nechat zavřené. Vaše dominantní oko je pro váš cíl k cíli mnohem spolehlivější.
  • Pokud má váš luk zaměřovač, použijte zářezy v zaměřovači, které vám pomohou seřadit cíl. Zkontrolujte také svůj cíl očima, abyste nedostali tunelové vidění.
 5. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu, krok 22

  5 Uvolněte prsty ze struny, aby se uvolnily. Netrhejte strunou dozadu, jinak šipka nepoletí rovně. Udržujte uvolňování co nejhladší a nejjemnější a myslete na akci spíše jako uvolnění prstů ze struny, na rozdíl od jejího uvolnění.
  • Při střelbě nehýbejte rukou ani paží. „Pomoc“ šípu ve skutečnosti vůbec nepomáhá.
 6. Obrázek s názvem Střílejte na úklonu Krok 236 Zůstaňte v poloze, dokud šipka nenarazí na cíl. Jakmile šňůru uvolníte, šíp musí stále zrychlovat z luku a jakýkoli pohyb během zlomku sekundy může narušit zamýšlenou dráhu letu šípu. Vytrénujte se a necukejte držením pozice, dokud neuslyšíte šíp zasáhnout cíl. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bylo mi řečeno, že nikdy nemířím přímo na terč, protože pozorovací a letová linie se liší. Proč? Pokud při míření zavřete jedno oko (jako mnoho lidí), budete se muset trochu zaměřit na kteroukoli stranu, na které je vaše otevřené oko. Šipka také trochu spadne, zejména na velkou vzdálenost. Správné posunutí cíle je otázkou zkušeností.
 • Otázka Podívám se na hlavu šípu a vystřelím šíp z nevidomého luku? V této oblasti existuje několik myšlenkových směrů. Můžete být tak komplikovaní, jako vypočítat, jak hluboko musí být špička, aby zasáhla konkrétní místo, a vždy se na to postavit. Můžete také střílet „instinktivně“ a dívat se pouze na cíl, čímž necháte své tělo přesunout do správné polohy. Mám tendenci střílet mezi tím. Zaměřím se na cíl a použiji hrot jako „dvojitou kontrolu“, abych se dostal do hřiště. Většinou navrhuji experimentování; je to všechno o tom, co vám nejlépe vyhovuje.
 • Otázka Jak po vystřelení správně vytáhnu své šípy? Nejprve NECHÝPEJTE šipku na fletchingu (nazývané také lopatky nebo peří). V ideálním případě uchopte šíp těsně před fletchingem. Vytáhněte šíp přímo z cíle. NETAHEJTE šikmo, protože riskujete jeho zničení ohnutím (pokud je to hliník) nebo zlomením (pokud jde o dřevo, uhlík nebo sklolaminát). Pokud šíp pronikne do cíle velmi hluboko, takže je zasažení zakryto, musí být vytažen ze zadní části cíle, jinak může zničení zasáhnout. Šipky se širokou hlavou nejsou vhodné pro trénink cíle, protože je bude nutné pokaždé extrahovat ze zadní strany cíle.
 • Otázka Dělám lukostřelbu na mém vedlejším dvoře. Je to nezákonné? Na většině míst, kde lze luk použít neregistrovaný, to není považováno za nezákonné. Je však na vás, abyste dodržovali bezpečnostní standardy. V okamžiku, kdy váš šíp přeletí plot nebo vás někdo zavolá, můžete být obviněni z bezohledného ohrožení, obtěžování veřejností atd ..., ale ne za vybití zbraně.
 • Otázka Jak srovnám svůj rekurzivní úklon k cíli? Položte příďovou strunu na stranu nosu tak, aby odpovídala vašemu dominantnímu oku, a spojte obě sady strun navzájem před cíl. Uvolněte šipku.
 • Otázka Pokud jsem dominantní na levé oko, ale na pravou ruku, který opakující se luk bych měl použít? Pravák. Použití silnější paže povede k vyšší tahové hmotnosti a lepší přesnosti.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Ruka, která drží strunu, by neměla být stočená. Chcete strunu zatáhnout prsty. Uchopení provázku ztěžuje střelbu.
 • Najděte kotevní bod, který se nepohybuje (kost). Lícní kost, brada a zářez dolní čelisti dobře fungují. Vyberte si jeden podle toho, jak daleko chcete čerpat zpět, a dodržujte své kotevní body.
 • Před natáčením byste měli přidejte podložku se šipkou/kožešinovou policí , nocking points, dodatečné příslušenství (například zaměřovač) a vyladit luk.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při střelbě informujte své okolí a ujistěte se, že kolem vašeho cíle nikdo nechodí. Upozorněte všechny, na které střílíte, a v případě nebezpečí okamžitě spusťte luk.
 • Buďte velmi opatrní, zvláště pokud jste ještě nikdy nevystřelili z luku.
reklama

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním 101 dalmatinů online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak vyhrát na Beer Pong. Beer pong je populární společenská hra. Často se hraje na vysokoškolských večírcích, ale lze jej hrát na jakékoli párty mezi dospělými. Tato hra zahrnuje házení pingpongových míčků do pohárů opačného týmu, které jsou částečně ...

Takto můžete sledovat celoživotní funkci „You Can't Take My Daughter“ online bez kabelu.USA se v pátek utkají se Švýcarskem na mistrovství světa v hokeji žen IIHF. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.Zde je návod, jak sledovat film „Ježíš: Jeho život“-novou sérii z kanálu History Channel-online, pokud nemáte kabel.