Jak velikost kola

Mít kolo nesprávné velikosti je nejen neefektivní a pomalé, ale může také vést ke stresovým zraněním nebo nebezpečné ztrátě kontroly. Naštěstí najít kolo té správné velikosti pro vás není neuvěřitelně obtížné. Mějte trpělivost s měřením a vyzkoušejte si pár kol a za chvíli budete jezdit pohodlně a stylově.

Metoda 1 ze 2: Dimenzování rámu

 1. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 1

  1 Vězte, že si musíte koupit správný rám pro svůj styl jízdy. Rám je kovové nebo karbonové tělo kola a na rozdíl od řídítek nebo sedadla (známé jako „sedlo“) není nastavitelné. Nákup správného rámu je tedy nejdůležitější věcí, kterou můžete při nákupu kola udělat. Na trhu je k dispozici řada rámů, ale tvar rámu se obecně mění v závislosti na typu jízdy, pro kterou je kolo vyrobeno. Vězte však, že existuje tolik různých konfigurací rámů, kolik je výrobců kol, přičemž každý má „specializované“ funkce. Obecný tvar kola však pomáhá určit jeho funkci častěji:
  • Silniční kola jsou nejčastěji používány dojíždějícími, fitness a závodní kondiční jízdou. Rámy jsou obvykle velké, rovnoramenné (všechny strany stejně dlouhé) trojúhelníky s horní lištou nebo horní trubkou, která je rovnoběžná se zemí. Závodní kola mají obvykle menší rámy, zatímco cestovní nebo dojíždějící kola mají často větší rámy. Velikosti rámů silničních kol se měří v centimetrech.
  • Horská kola mají nižší těžiště, aby vás udržely v rovnováze při jízdě přes kořeny, kameny a bláto na stezce. Středový trojúhelník je kompaktnější, horní trubka se někdy sklání dolů, od řídítek. Velikosti rámů horských kol se měří v palcích.
  • Hybridní kola kombinovat vlastnosti silničních a horských kol. Můžete je použít jak pro pouliční ježdění, tak pro příležitostné trailové ježdění. Tyto rámy se obvykle měří v centimetrech.
  • Cruiser kola mají liché, do stran tvarované nebo zakřivené rámy, které vám umožňují sedět při jízdě téměř vzpřímeně. Řídítka jsou vysoko nad sedadlem a pedály mírně před vámi, abyste se mohli pohodlně plavit po městě. Někdy se jim říká „městská kola“ nebo „dojíždějící kola“ a jsou určena pro krátké vzdálenosti. Nasazení těchto kol je méně o měření než o čistém pohodlí při testovací jízdě.
  • Dětská kola mají menší rámy podobné horským kolům, což jim pomáhá udržovat rovnováhu s nižším těžištěm. Jsou velmi nastavitelné, aby kompenzovaly rychle rostoucí děti. Obvykle se měří podle velikosti kola.


 2. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 2

  2 Proveďte své vnitřní měření, nejdůležitější měření kol, jaké existuje. Postavte se s chodidly 6 palců od sebe a poté měřte zevnitř chodidla až k rozkroku, kde se vaše noha dotýká pasu. Myslete na šev na vnitřní straně džín. Musíte změřit vzdálenost od spodní části chodidla k místu, kde by mělo být vaše sedadlo. Pokud dimenzujete horské kolo, měřte v palcích. Pokud dimenzujete silniční kolo, měřte v centimetrech. Pro nejpřesnější měření:
  • Vezměte tlustou knihu v pevné vazbě a sedněte si na páteř, jako by to bylo vaše sedadlo na kole.
  • Stále stojte, měřte od podlahy k horní části knihy.
 3. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 3

  3 Použijte svůj inseam k výpočtu délky sedlové trubky pro silniční kola. Znásobte své měření vnitřního švu v centimetrech o 0,67, abyste získali doporučenou délku sedlové trubky (tyč sahající od sedadla k pedálům).
  • Sedlová trubka se obvykle, i když ne vždy, měří od horní části trubky ke středovému bodu klikového hřídele.
  • Vězte, že toto měření je jednoduše výchozím bodem - později budete pravděpodobně muset provést konkrétní úpravy.
 4. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 4

  4 Použijte svůj vnitřní výplet a najděte správnou délku horní trubky pro horské cyklisty. Vynásobte svůj vnitřní šev (v palcích) 0,67, poté odečtěte 4 'od odpovědi, abyste získali délku horní trubice. Pokud je to možné, použijte horní trubku k měření, pokud jste na horském kole, protože měření sedlové trubky (pedály k sezení) je složité a mění se od výrobce k výrobci.
  • Pokud máte například 33palcový vnitřní šev, budete potřebovat 17,5 'horní trubku (17,75' trubku těžko najdete):
   33 'x 0,67 = 21,75'
   21,75 '- 4' = 17,75
  • Někteří cyklisté na horských kolech dávají přednost měření podle délky sedlové trubky, jako například silničáři. Pokud váš obchod s koly udává velikost rámu podle délky sedlové trubky, vezměte si vnitřní šev a znásobte jej 0,185. Výsledné číslo je doporučená vzdálenost mezi vaším sedadlem a středem klikového hřídele, což je kruhový kus, na kterém se pedál otáčí.
 5. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 5

  5 K nákupu dětských kol použijte průměr kola. Většina dětských kol je nastavitelná a přizpůsobuje se náhodnému růstu, takže nemusíte každý rok kupovat nové kolo. To znamená, že dětské kolo by jim mělo stále sedět, aby mohly nohy položit na zem, zatímco sedí na sedle.
  • Pro dětský vnitřní šev 12-17 palců: 12palcová kola
  • Pro dětský vnitřní šev 18-22 palců: 16palcová kola
  • Pro dětský vnitřní šev 22-25 palců: 20palcová kola
 6. Obrázek s názvem Velikost kola 6. krok

  6 Před testováním rámu kola upravte výšku sedadla tak, aby odpovídala vašim nohám. Výšku sedla lze na kole snadno upravit tak, aby vám seděla, a rám správné velikosti se bude cítit špatně, pokud nebude dostatečně vysoký. Chcete ho mít zvednutý tak, aby ve spodní části pedálu (jedna noha je v nejnižším bodě) bylo koleno mírně pokrčené, ne rovné. Nechte kamaráda nebo někoho v cyklistickém obchodě držet kolo na místě, zatímco nastupujete. Šlápněte dozadu, zastavte se jednou nohou ve spodní části otáčení pedálu a upravte výšku sedadla tak, aby byla mírně ohnutá.
  • Je velmi vzácné, že poslední člověk, který testoval kolo, potřeboval stejnou výšku sedla jako vy, takže to musíte upravit, než budete vědět, jestli má rám špatnou velikost.
  • Ujistěte se, že při každém zdvihu pedálu neposouváte nebo nespadáte boky, protože to způsobí, že vaše noha klesne níže, než by měla, a způsobí to nesprávné uchycení.
 7. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 7

  7 Najděte si „dosah“, který je pro vás nejpohodlnější. Existuje spousta měření pro nalezení správné délky mezi sedadlem a řídítky, ale všechny končí stejnou radou - vyberte si takové, které vám vyhovuje. Na konci dne budete mít pocit, že dosah na řídítka je správný, pokud:
  • Můžete se pohodlně dotknout každé řadící páky a brzdit.
  • Vaše lokty jsou mírně pokrčené.
  • Můžete se ohnout od pasu, ne od zad, abyste dosáhli dolů.
  • Obecně platí, že příležitostní jezdci budou chtít bližší, vyšší řídítka, zatímco závodníci chtějí delší dosah.
 8. 8 Proveďte stand-over test, abyste zjistili, zda vám kolo správně sedí. Rozkročte se k horní trubce kola tak, aby vaše nohy byly od sebe vzdáleny na šířku ramen. Uchopte představec, který se jednou rukou připojuje k řídítkům, a druhou rukou sedadlo. Přitáhněte rám k pánvi. Nechte kamaráda změřit vzdálenost mezi zemí a koly.
  • Silniční kolo by mělo mít mezi koly a zemí pouze 1–2 palce (2,5–5,1 cm) prostoru. Pokud ne, pak potřebujete větší rám.
  • Horské kolo by mělo mít pod pneumatikami prostor 7,6–10,2 cm. Pokud je to více nebo méně, změňte velikost rámečku.
 9. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 8

  9 Před nákupem vyzkoušejte doporučenou velikost rámu. Tělo každého člověka je trochu jiné a proporce vašich paží, nohou a trupu mohou znamenat, že potřebujete jiný rám, abyste se cítili pohodlně. Pomocí měření vevnitř získáte počáteční velikost rámu, poté přejděte do místního obchodu s jízdními koly a vyzkoušejte jej. Poté vyzkoušejte velikost větší a velikost menší. Pokud jste mezi velikostmi, v nichž se oba cítíte pohodlně, zamyslete se nad svým stylem jízdy:
  • Menší kola jsou obecně lehčí a o něco manévrovatelnější. Tento rozdíl je však zanedbatelný a možná nebudete schopni upravit velikost kola, pokud vám to později přijde nepříjemné. Mnoho horských cyklistů a závodníků se rozhodlo pro menší rám.
  • Větší kola vás mohou dostat příliš daleko, ale často můžete zvýšit a snížit řídítka do větší míry, což vám umožní lepší možnosti přizpůsobení, pokud se rozhodnete, že potřebujete lépe sedět dále po silnici. Mnoho silničních cyklistů zvolilo větší kolo pro pohodlnější nošení.
 10. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 9

  10 Pokud nemůžete kola vyzkoušet, použijte online průvodce určováním velikosti. Přestože nejsou zdaleka dokonalí, protože nemohou odpovídat vašemu jedinečnému typu těla, průvodci určováním velikosti jsou nicméně užiteční při určování velikosti rámu. Najdete je online pomocí rychlého internetového vyhledávání „(Mountain/Road/Kids/BMX/atd.) Guide Sizing Guide.“ Většina z nich vyžaduje, abyste zadali svou výšku a vnitřní šev a také svůj styl jízdy. Poté vám poskytnou řadu rámců k vyzkoušení.
 11. jedenáct Navštivte prodejnu kol pro profesionální dimenzování. Většina obchodů s jízdními koly vám pomůže určit nejlepší velikost pro vaše pohodlí a potřeby. Provedou za vás měření a umožní vám vyzkoušet různé typy kol. Pokud si nepřejete velikost kola sami, je to rychlá a snadná volba.
 12. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 10

  12 Pamatujte, že vaše pohodlí je na prvním místě. Každý je jiný, takže pokud se na kole necítíte dobře, mělo by vám to „sedět“, musíte to změnit. Před nákupem vyzkoušejte několik různých velikostí rámů a můžete si hrát se sedadlem a řídítky, dokud nenajdete své sladké místo.
  • Před nákupem si zapůjčte několik kol, abyste mohli jezdit 2–3 dny.
  • Promluvte si s místním personálem kol, i když si můžete koupit kolo online. Dejte jim vědět o všech konkrétních problémech, které jste měli, a možných příčinách.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Úpravy velikosti

 1. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 11

  1 Vězte, že musíte nastavit sedlo a řídítka, aby skutečně odpovídalo velikosti kola. Získání správné velikosti rámu je pouze jednou součástí správného určení velikosti kola. Přemýšlejte o dimenzování měření jako o svém prvním návrhu - je základem pro vše, co následuje, ale je třeba provést jemnější úpravy, aby bylo vše v pořádku.
 2. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 12

  2 Pokud cítíte bolest kolena, proveďte drobné úpravy výšky sedadla. Před koupí kola byste si měli sedadlo nastavit, ale jemné nastavení je pro pohodlné dimenzování zásadní. Nezapomeňte šlapat s míčky nohou a při každém zdvihu nehoupejte boky nahoru a dolů.
  • Pokud při jízdě cítíte bolest v zadní části kolena, je vaše sedadlo příliš vysoko. Snižte jej o 1-2 cm.
  • Pokud při jízdě cítíte bolest v přední části kolena, je vaše sedadlo příliš nízko. Zvedněte jej o 1-2 cm.
 3. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 13

  3 Upravte, jak daleko je sedadlo vpřed, abyste změnili vzdálenost od řídítek. Povolením šroubu pod opěradlem sedadla posuňte sedadlo dopředu nebo dozadu o několik centimetrů. Ujistěte se, že je sedadlo dostatečně daleko dopředu, abyste se pohodlně dostali na řídítka.
  • Pokud je vaše sedadlo ve správné poloze, budete moci stát na pedálech, aniž by vás řídítka vytáhla nahoru.
  • Pokud máte potíže se vstáváním, sahání po bradlech nebo pocit necitlivosti prstů, pak je vaše sedadlo příliš vzadu.
  • Problémy s jízdou z kopce a/nebo bolest ramen obvykle znamená, že je vaše sedadlo příliš dopředu.
 4. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 14

  4 Začněte tím, že váš úhel sezení bude vyrovnaný se zemí. Pomocí tesařské úrovně se ujistěte, že je sedadlo ploché, protože to zajišťuje rovnoměrné rozložení vaší hmotnosti. Zatímco někteří lidé se domnívají, že sedadlo by mělo být nakloněno nahoru, rovné sedadlo je téměř vždy nejlepším výchozím bodem. Pokud však máte nepohodlí v rozkroku, můžete zkusit:
  • Ženy obvykle sklápějí sedadlo dolů, aby se cítily pohodlně.
  • Muži obvykle pro pohodlí sklopí sedadlo.
  • Chcete -li změnit úhel sedadla, povolte šroub na boku sedadla. Šroub můžete snadno povolit, změnit úhel a poté znovu utáhnout. Některá starší sedadla mají dva malé šrouby pod sedadlem, jeden před sedlovkou a jeden vzadu. Musíte utáhnout jednu stranu, abyste tlačili tu stranu nahoru, zatímco druhou uvolňujete, téměř jako pila.
 5. Obrázek s názvem Velikost kola Krok 15

  5 Upravte si řídítka, abyste mohli jezdit pohodlně . Chcete jezdit způsobem, který je pro vás pohodlný a který se mění od člověka k člověku. Chcete mít pocit, že máte kolo pod kontrolou, bez bolesti dolní části zad. Většina začínajících jezdců chce, aby řídítka byla dokonce se sedlem, nebo o 1-2 palce nižší pro závodníky a horské cyklisty. Vaše lokty by měly být mírně pokrčené a vaše prsty by měly být lehké na řídítkách - pokud by tam nějaký byl, mohly by volně hrát na klavír. Poloha vašich řídítek je dána čtyřmi věcmi:
  • Délka horní trubky označuje délku lišty mezi představcem řídítek a sedlovkou. Ty jsou upraveny tak, aby odpovídaly rámu, a pokud nemáte velmi nepřiměřené tělo (trup mnohem větší/menší než nohy), získáte správně dimenzovaný rám, který vám poskytne správně dimenzovanou horní trubku.
  • Délka stonku je vzdálenost mezi horní trubkou a řídítky. Čím delší je stonek, tím vzdálenější budou tyče od vašeho sedadla. Stonky se pohybují od 15 do 150 USD a jsou hlavním způsobem, jak upravit rám tak, aby odpovídal vašemu trupu. Delší představce vás ohnou do aerodynamičtější polohy, zatímco kratší představce vedou ke vzpřímenějšímu a klidnějšímu stylu jízdy.
  • Úhel řídítek lze měnit nezávisle na vašem stonku. Chcete -li to provést, povolte 4 šrouby v místě, kde se představec setkává s řídítky, a nakloňte jej nahoru nebo dolů do svého pohodlí. Je to skvělý způsob, jak získat 1-3 palce navíc na pozici řídítek, což může znamenat velký rozdíl v pohodlí.
  • Výška řídítek může být často změněno přidáním nebo odebráním kovových distančních vložek, kde se váš představec setkává s rámem. Chcete -li to provést, povolte šroub na horní části představce a dva, které upínají představec k vašemu rámu a vyjměte řídítka. Poté přidejte nebo odeberte mezerníky. Můžete však provádět pouze drobné změny, protože pro nové vložky není velký prostor. Některá starší silniční kola s brkem nebo závitovými představci vám umožňují upravit výšku řídítek zvýšením nebo snížením představce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký typ rukojeti je dobré použít s poraněnými rameny? Přejděte do obchodu s jízdními koly a vybavte se na kole. Jinak jsou jakákoli řídítka s mírným zametáním v pořádku. Jen se musíte ujistit, že jsou vaše boky na správném místě a vše ostatní bude následovat.
 • Otázka Jaké je měření od podlahy k horní části kolejnice? Jízdní kola se měří od spodní konzoly k horní trubce podél sedlové trubky. Podle toho poznáte, jaká je velikost kola. Silniční kola (s řídítky) se měří v mm, zatímco jakákoli jiná kola se měří v palcích.
 • Otázka Jaké kolo na silničním kole se hodí k jakému velkému rámu? Záleží na tom, kolik palců má pneumatika. Pokud je to 24palcová vidlice, bude to 24palcové kolo.
 • Otázka Můžeme v případě potřeby použít horské kolo jako silniční kolo? Můžete jako poslední možnost. Ale můžete to vybavit starými díly silničních kol, které můžete mít ve své kůlně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Je snazší použít příliš velké kolo než příliš malé, takže pokud jste mezi velikostmi kol, zvažte použití větší možnosti. Malá kola se hůře nastavují a vedou ke zranění kloubů.
 • Při měření na silničním kole budete možná muset převést palce na centimetry.

reklama

Varování

 • Při jízdě na kole vždy dodržujte pravidla silničního provozu.
 • Při jízdě na kole vždy noste přilbu.
reklama

Populární Problémy

Elektronika může být velkým zabijákem. Dlouhodobé dívání se na obrazovky elektronických zařízení není dobré pro vaše oči, a když se dostanete na to, nekonečné vystavení elektronice v dnešní době může získat ...

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete o tom, jak dnes večer sledovat premiéru 4. série seriálu Real Housewives of Dallas.

Horečky odrážejí zvýšení vaší tělesné teploty. Mírné horečky jsou často prospěšné, protože představují tělo, které se snaží bránit před infekcemi. Mnoho choroboplodných (patogenních) mikroorganismů se daří v úzkém ...

Je vaším absolutním snem získat 12 úderů za sebou na Wii Sports Bowling? Může to znít obtížně, ale bylo to provedeno. Tento článek vám ukáže, jak snadno udeřit. Úder není zaručen, ale za pokus to stojí (všimněte si ...

'Suicide Squad' je nyní venku. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Tento wikiHow vás naučí stahovat aplikace na Nintendo Switch. Aplikace jsou k dispozici v e -shopu Nintendo. Právě teď není k dispozici celá řada aplikací ke stažení, ale doufejme, že brzy budou přidány další. Napájejte Nintendo ...