Jak zasáhnout šestku

Trefovat šestku je obtížně zvládnutelná dovednost, ale když ji hráč vytáhne, může to být jeden z nejzajímavějších okamžiků kriketového zápasu. Těsto zasáhne míč přes hranici a automaticky získá šest běhů. Dav propukne v jásot. S praxí se můžete naučit, jak zasáhnout šestku a dotáhnout svůj tým ke slávě.Část 1 ze 3: Příprava vašeho postoje

 1. 1 Používejte vyvážené, široké nohy postoj . Vyvážený postoj zajišťuje, že máte prostor se přizpůsobit, když se míč přiblíží k vám. Položte nohy na šířku ramen. Můžete zkusit lehce pohnout nohama nebo přesunout váhu, dokud nenajdete polohu, která bude pevná a vyvážená.
 2. 2 Dýchejte plynule, abyste udrželi klid. Stabilní dýchání zlepší vaši pozornost, abyste byli připraveni na zásah. Zkuste dýchat zhluboka a pomalu, z břicha, místo rychlého a mělkého, z hrudníku.
  • Hluboké nádechy z vašeho břicha přimějí vaše tělo myslet si, že je klidné, což pomůže uklidnit vaše nervy, abyste se mohli soustředit.
  • Může také pomoci zopakovat si v mysli mantru. Mantra může být jednoduché, snadno opakovatelné a povzbudivé prohlášení. Zkuste něco jako: Zvládnu to.
 3. 3 Udržujte hlavu v souladu s míčem, jak se k vám blíží. Tím zajistíte, že vaše oči zůstanou na míči. Můžete posoudit rychlost míče a vědět, kdy se houpat.
  • Může pomoci zaměřit oči na šev míče, abyste se ujistili, že zůstanete soustředění.
 4. 4 Namiřte prsty přední nohy ve směru, kterým byste chtěli míček mířit. Tím se vaše tělo správně zarovná, aby míček mířil správným směrem. Držte zadní nohu v klidu.
  • Některým lidem pomáhá zvednout zadní patu mírně ze země, což usnadňuje otáčení.
  reklama

Část 2 ze 3: Zdokonalení vašeho švihu

 1. 1 Řekněte nadhazovači, aby dlouho mísil. Dlouhá střela vám dá větší šanci zasáhnout míč vysoko do vzduchu.
  • Vyražení míče vysoko se nazývá lofted drive a je to nejlepší způsob, jak zasáhnout šestku.
 2. 2 Držte pálku pevně oběma rukama. Ujistěte se, že vaše nedominantní ruka pevně drží netopýří úchop. Vaše vedoucí ruka by měla být pod ní.
  • Držte ramena rovně.
  • Kolena mějte mírně pokrčená a záda rovná.
 3. 3 Přesuňte váhu podle blížícího se výstřelu. Pokud je výstřel dlouhý, přesuňte váhu na zadní nohu. Pokud je výstřel blízko, přesuňte váhu na nohu blíže k nadhazovači.
 4. 4 Jakmile se míč přiblíží, držte pálku na klesání. Abyste získali loftový pohon, je zásadní vysoký zpětný pohyb.
  • Trik, jak se ujistit, že jste na sestupu, když se míč přiblíží, je vše načasování. Trénujte svůj downswing, dokud nebudete mít načasování.
  reklama

Část 3 ze 3: Trefování míče

 1. 1 Pomocí dominantní ruky trefte čáru míče. Ujistěte se, že se váš pohyb houpá, nikoli děruje. Tím dosáhnete delší jízdy.
 2. 2 Zaměřte se na přímé spojení s míčem. Přímé spojení je lepší pro dosažení loftového pohonu než připojení pro pravý úhel. Trefte míč přímo a pevně.
 3. 3 Při navazování spojení s míčem zůstaňte co nejvíce v klidu. Poté se na chvíli zastavte, abyste se ujistili. Díky vaší nehybnosti bude kontakt pevný a pevný.
  • Abyste se ujistili, že můžete stát na místě, udržujte široký postoj.
 4. 4 Soustřeďte se na načasování spíše než sílu. Míchání míče ze všech sil může způsobit méně hladké spojení. Místo toho se zaměřte na hladký a pevný švih.
  • Cvičte znovu a znovu, dokud se vaše tělo nenaučí, jakou sílu je potřeba k tomu, abyste vyrazili na loftový pohon.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Dotkl jsem se tvrdě, ale nejde to a také to bude miss hit. Co mám dělat? Blake Callaghan Místo toho, abyste do záběru vložili spoustu energie, hledejte místo toho načasování. Poté přidejte další sílu.
 • Otázka Jsem velmi hubený, nemám svaly, abych dosáhl šesti. Mám tedy hrát pouze klasické ponory nebo mohu zasáhnout šestky? Blake Callaghan Zkuste hrát jen technicky. Nedávejte svou branku pryč. Jinak vás prostě chytí.
 • Otázka, pokud míč nejde na pařezy, měl bych tedy jít volným pádem nebo zkusit načasovat na čtyřku? Blake Callaghan Zkuste to načasovat na 4. Nevzdávejte svoji branku. To je nejchytřejší nápad.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Sledujte a učte se od zkušenějších hráčů kriketu. Zkuste napodobit jejich postoj a techniku.
 • Cvičte s tenisovým míčkem, abyste zdokonalili svůj postoj, švih a úder. Pokud jste sami, odrazte tenisový míček od země a zasáhněte jej. Nebo ho nechejte hodit kamarádem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při cvičení nebo hraní kriketu vždy noste bezpečnostní výstroj. Při odpalování byste měli mít chrániče nohou, chrániče břicha a helmu.

Populární Problémy

Cvičení „paty do nebe“, nazývané také „puls nahoru“, je snadné cvičení, které se zaměřuje na spodní břišní svaly. Nenechte se však zmást jednoduchostí tohoto cvičení - dodá vám zabijácké cvičení, které posílí vaši sílu ...

Chvála Sereny Williamsové z roku 2018 u rozhodčího Carlose Ramose zůstane navždy jako skvrna v jinak slavné kariéře.Jak hrát tenis. Vždy jste se chtěli naučit hrát tenis, ale nevíte, kde začít? Rádi sledujete Rafaela Nadala nebo Marii Šarapovovou, jak ovládají kurty, a doufáte, že budete jako oni? Hraní tenisu může pomoci ...

Andreas Mies se letos dostal do první stovky žebříčku ATP ve čtyřhře !.

Zde je návod, jak můžete online epizodu 3 seriálu „American Horror Story“ s názvem „Slashdance“ online bez kabelu.Jak vyrábět prsteny a pikety při tetování. Všechny návrhy tetování obsahují prsteny a pikotky. Prsten tvoří základ designu. Pikotky se používají k dekoraci a ke spojování. Tyto pokyny jsou podrobně popsány, aby pomohly vytvořit ...