Jak na sněžnici

Sněžnice jsou skvělou outdoorovou aktivitou na jakémkoli místě se sněhem. Začátek je stejně snadný jako najít pár sněžnic a chodit, ale při cvičení začněte na pevně zabalené stezce. Jakmile ucítíte množství potřebné energie, naplánujte si delší túru s přáteli nebo se seznamte se sněžnicemi pro horolezectví, běh nebo jiné aktivity.

Metoda 1 ze 3: Chůze na sněžnicích

 1. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 1

  1 Připoutejte si sněžnice. Nejprve si obujte boty a poté přes ně připněte sněžnice. Umístěte nohu tak, aby se její chodidlo nacházelo nad otočným bodem. Zkontrolujte po celé délce sněžnice popruhy a ujistěte se, že jsou všechny pevně utaženy.
 2. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 2

  2 Procházka se širokým postojem. Pravděpodobně budete muset trochu rozšířit svůj postoj, aby se přizpůsobil šířce každé sněžnice, což může dát vašim bokům více cvičení, než jste zvyklí. Kráčejte ve svém normálním tempu, vedete patou a převalujte se po míči, pak po špičce.
 3. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 3

  3 Pokud potřebujete sníh odklízet, zvedněte nos sněžnice. Pokud je sníh čerstvý a prašný, místo sbalení zvedněte při každém kroku nos sněžnice nad úroveň sněhu. Nezvedejte nohy výše, než potřebujete, protože úplné odstranění sněžnice ze sněhu může být únavné.
 4. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 4

  4 Pomozte si pomocí tyčí (volitelně). Lze použít jeden nebo dva póly, které vám pomohou udržet rovnováhu a dodají další energii, spolu s cvičením horní části těla. Jsou obzvláště užitečné, pokud jedete na sněžnicích v hlubokém sněhu, ale někteří sněžníci, kteří se drží připravených stezek, se s jejich používáním neobtěžují.
  • Nezáleží na tom, zda používáte lyžařské hůlky nebo sněžnice, pokud jsou pro vás pohodlnou délkou.


 5. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 5

  5 Pokud jedete do kopce, vyrazte prsty do sněhu. To do vás kopne vaši sněžnici, což vám poskytne větší páku na lezení. Pokud vaše kopání vytváří spíše hlubokou díru než pevný krok, najděte jinou cestu po svahu.
  • Mnoho sněžnic má „zdvih paty“, který lze převrátit mezi patou boty a sněžnicí. To poskytuje stabilnější oporu vašim nohám při prudkých výstupech.
 6. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 6

  6 Poznejte své sněžnice před sjezdem. Některé sněžnice mají patní mačky, které se při naklonění dozadu zaryjí zpět do sněhu. Pokud však máte pouze mačky nebo zarážky dále vpřed, měli byste držet váhu přímo nad nohama, aby se opora při sestupu zarývala do sněhu.
  • Při sestupu se snažte nehoupat nohama v dlouhých obloucích. Pokud ztratíte rovnováhu, raději si sedněte, než běhejte ze svahu.
 7. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 7

  7 Při chůzi po nich vykopněte bok sněžnice do svahů. Při procházení svahu ve stejné nadmořské výšce, namísto cestování nahoru nebo dolů, narazíte na stranu sněžnice do svahu, abyste získali větší oporu při každém kroku. Nakloňte se směrem do kopce, abyste se udrželi v rovnováze.
  • Poláci mohou procházení značně usnadnit.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pěší turistika na sněžnicích

 1. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 8

  1 Použijte vhodnou sněžnici. Některé sněžnice jsou navrženy tak, aby umožňovaly běh, ale většina je nepohodlná, aby se pohybovala nad chůzí. Pokud budete chodit po strmém terénu, kupte si dobře padnoucí sněžnici se spoustou trakce na špičce a patě. Pokud je sníh obzvláště sypký nebo prašný, možná budete potřebovat sněžnici s větší oporou.
  • Podrobnější informace jsou obsaženy v sekci o výběru sněžnice.
 2. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 9

  2 Cestujte s přáteli. Je bezpečnější cestovat s jinými lidmi na dlouhé túry, i když tuto oblast dobře znáte. Dejte někomu, kdo zůstane pozadu, vědět, kam jdete, abyste se v případě nehody našli rychleji.
 3. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 10

  3 Šaty ve vrstvách. Minimalizujte riziko omrzlin nebo přehřátí tím, že se obléknete do několika vrstev oblečení, které lze podle potřeby odstranit nebo přidat. Začněte přiléhavou vrstvou termálního dlouhého spodního prádla a poté si na trup a nohy oblékněte alespoň dvě vrstvy oblečení. Vnější vrstva by měla být vodotěsná.
  • Vezměte si také náhradní vrstvu pro případ, že by vám oblečení zvlhlo.
  • Vyhněte se bavlně, zvláště vedle pokožky, protože schnutí trvá dlouho. Syntetické materiály a vlna lépe odvádějí vlhkost od pokožky, což vás zahřeje.
 4. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 11

  4 Nechoďte po lyžařských tratích. Je dobré zůstat etiketou mimo cestu zavedeným lyžařským trasám, protože sněžnice je mohou zničit. Je fajn chodit po těchto tratích, pokud se vyhýbáte, když jdou běžkaři.
 5. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 12

  5 Střídavě rozbíjejte stezku. Pokud nejste na zavedené stezce, kráčejte v jedné linii, abyste umožnili osobě vpředu nastavit tempo šlapáním na nedotčený sníh. Projít stezku tímto způsobem je mnohem únavnější než běžná chůze, takže si vyměňte místa a sdílejte úsilí mezi všechny účastníky.
 6. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 13

  6 Přineste si občerstvení a vodu. Sněžnice mohou být více vyčerpávající, než se zdá, takže si vezměte s sebou vysokoenergetické občerstvení nebo jídlo, abyste se udrželi. Hydratace je při zimních sportech stejně důležitá jako v létě, přestože se v mrazu nemusíte cítit tak žíznivě.
 7. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 14

  7 Zůstat v bezpečí. Před odjezdem si vždy zkontrolujte předpověď počasí a vyhledejte informace o blízkých lavinových nebezpečných oblastech. Užitečné vybavení pro delší túry zahrnuje jednotku GPS, kompas, maják a přenosnou lopatu. reklama

Metoda 3 ze 3: Výběr sněžnice

 1. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 15

  1 Vyberte si sněžnici vhodnou pro vaši aktivitu. Existuje několik hlavních odrůd sněžnic, jejichž konstrukce a trakce jsou vhodné pro různé činnosti. Přemýšlejte o tom, jak plánujete používat sněžnice, a podívejte se na vhodný design:
  • Rekreační , trekking , nebo rovinatý terén sněžnice jsou určeny do relativně rovinatého terénu a upravených stezek. Mají určitou trakci, ale ne moc.
  • Turistika nebo členitý terén sněžnice jsou krokem v odolnosti a přilnavosti, vhodné pro příležitostné túry mimo stezku, ale nejsou zdlouhavé nebo příliš strmé expedice mimo stezku.
  • Backcountry , lezení , nebo horolezectví sněžnice jsou vhodné pro kempování a dlouhé expedice mimo stezky. Pokud plánujete stoupání do prudkých svahů, ujistěte se, že boty mají výraznou trakci vpředu i vzadu.
  • Závodění , běh , nebo aerobní sněžnice slouží k běhání po hustě zaplněných sněhových stezkách a jsou příliš lehké na to, aby se daly použít mimo stezku.
 2. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 16

  2 Při přenášení zařízení se vážte. Čím větší váhu nesete, tím delší a širší musí vaše sněžnice být, aby vás podepřela. Važte se, když jste oblečeni v zimním oblečení a máte s sebou typickou výbavu.
 3. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 17

  3 Vyberte správnou velikost sněžnice. Pokud mají sněžnice označený hmotnostní limit, použijte je k zúžení možností. Jinak u nejběžnějších velikostí sněžnic použijte tato obecná pravidla:
  • Sněžnice o rozměrech 20 x 64 cm (8 x 25 palců) jsou obvykle vhodné pro hmotnosti 54 až 82 kg.
  • Sněžnice o rozměrech 23 x 76 cm (9 x 30 palců) unesou závaží od 73 do 100 kg.
  • Sněžnice o rozměrech 10 x 36 palců (25 x 91 cm) jsou určeny pro hmotnosti nad 91 kg.
 4. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 18

  4 Vybírejte mezi velikostmi sněžnic podle typu sněhu. Můžete najít dvě nebo tři velikosti sněžnic, které jsou přiměřené vaší hmotnosti. Pokud často cestujete hlubokým, prašným sněhem, získáte větší podporu. Pokud dáváte přednost vyrovnaným stezkám nebo tvrdému sněhu, zvolte menší velikost pro lepší ovladatelnost.
 5. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 19

  5 Najděte sněžnici s pohodlným vázáním. Vázání, které připevňuje sněžnici k botě, by mělo dobře přiléhat, abyste se během túry cítili pohodlně a stabilně. Kromě velikosti boty existují dva hlavní faktory, které ovlivňují vázání:
  • Pevný vázání vám zůstane při chůzi pod nohou, což vám umožní pohodlný krok a snadnější překonávání překážek. Otočné vázání vám při chůzi odpadává z chodidla, což udržuje vaše nohy relativně bez sněhu a může usnadnit lezení.
  • Sněžnice jsou obvykle označeny pánské , Ženy , nebo mládí , který může popisovat jiný tvar i velikost. Pokud máte potíže s nalezením pohodlného, ​​vyzkoušejte si sněžnice ve více kategoriích.
 6. Obrázek s názvem Sněžnice Krok 20

  6 Přečtěte si o materiálech na sněžnicích. Obvykle si nemůžete vybrat přesné materiály, ze kterých je sněžnice vyrobena, protože výrobce vybírá materiály, které považuje za vhodné pro zamýšlený účel sněžnice. Pokud však máte zájem o dešifrování informací o produktu, zde je několik tipů, které vám pomohou:
  • Většina moderních rámů je lehká hliníková; pokud je „práškově lakován“, nasbírá méně sněhu, ale může trpět neatraktivním štěpením barvy. Dřevěné rámy jsou tradičnější, ale také se častěji zlomí. Obzvláště lehká sněžnice pro použití na stezce nemusí mít žádný rám.
  • „Palubní“ materiál kolem rámu dává vaší sněžnici „vznášení“ neboli zvedání nad sníh. Obvykle se jedná o syntetický materiál, například pružný hypalon nebo tuhý kompozitní plastové palubky . Zeptejte se výrobce, pokud se chcete dozvědět více o vlastnostech konkrétního materiálu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jedete na sněžnicích se skupinou, zůstaňte ve frontě a snažte se udržet své kroky ve stopách, které jsou již vyřezány do stezky. Střídavě rozbíjejte stezku, abyste se vyhnuli přílišné únavě jedné osoby, protože tato osoba vynakládá více energie při každém ponoru do sněhu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyhněte se přetahování nohou, protože to způsobí hromadění sněhu pod botami v mačkách a snížení trakce.
 • Když šlapete, nepřekrývejte si sněžnice a netlučte je proti sobě uprostřed kroku. Tím se materiál rozloží a usnadní se jim selhání.
reklama

Populární Problémy

Masové kuličky se snadno vyrábějí a snadno přizpůsobují podle vašeho osobního vkusu. Mezi nejběžnější způsoby vaření patří pečení v troubě a smažení na pánvi. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o různých způsobech přípravy a vaření karbanátků ....

'The Real Housewives of Salt Lake City' je nejnovějším přírůstkem do série Real Housewives. Zde je návod, jak můžete sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Tricepsové provize jsou snadné a všestranné cvičení s vlastní váhou, které je stále oblíbenější. Tricepsové kickbacky nejen izolují a procvičují vaše tricepsy, ale také vám pomáhají pracovat se souvisejícími svalovými skupinami a posilují vaše jádro ....

Jak nosit čisté šaty. Průhledné šaty jsou odvážné kousky, které vytvářejí velmi stylové oblečení. Protože je vidíte přímo skrz ně, je důležité vybrat si spodní prádlo, které vás zahalí a budete se v něm cítit pohodlně a ...

Bývalá finalistka US Open Madison Keys hraje v prvním kole French Open čínskou Shuai Zhang. Shuai Zhang vede hlavou proti Madison Keys 3-2.

Jak používat Pokémon GO k generování tržeb pro vaše podnikání. Když miliony lidí po celém světě opouštějí své domovy a míří na veřejnost, aby si zahráli Pokémon GO, mají nyní malé firmy novou a významnou příležitost propojit ...