Jak mluvit prase latinsky

Vepřová latina je pseudo-jazyk, který je široce známý a používaný anglicky mluvícími lidmi, zvláště když chtějí zamaskovat něco, co říkají od lidí, kteří neumí latinsky. Chcete -li mluvit vepřovou latinou, přesuňte shluk souhlásek od začátku slova na konec slova; když slova začínají na samohlásku, jednoduše na konec přidejte „-ay“, „-way“ nebo „-ay“. Toto jsou základní pravidla, a přestože jsou docela jednoduchá, zvyknout si na ně chce trochu praxe. Pokud slovo začíná samohláskou, řekněte na konci yay. Například out je 'outyay'. Pokud má slovo dvě písmena, která na začátku vydávají jeden zvuk, například „které“, pak byste ten zvuk vzali a dali na konec, takže „ze“ by se stal „ichway“.Získání pomoci s prasečí latinouUkázka latinských frází prasete


Ukázka latinské konverzace prasete

Část 1 ze 2: Naučit se pravidla

 1. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 1

  1 Naučte se tvořit slova začínající souhláskami. Chcete -li vytvořit latinská slova vepře ze slov začínajících souhláskou (jako ahoj) nebo shlukem souhlásek (jako přepínač), jednoduše přesuňte souhlásku nebo shluk souhlásek od začátku slova do konce slova. Poté přidejte na konec slova příponu „-ay“.
  • Slova začínající souhláskami by se změnila následovně: slovo 'ahoj' by se stalo tam-tam , slovo 'kachna' by se stalo uck-day a stal by se termín „prasečí latina“ ig-pay Atin-lay .
  • Slova začínající souhláskovými klastry by se změnila následovně: slovo 'přepínač' by se stalo svědění , slovo 'rukavice' by se stalo ove-glay a stal by se termín „ovocné smoothie“ uit-fray oothie-smay .
 2. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 2

  2 Naučte se tvořit slova začínající samohláskami. K vytvoření latinských slov prasete ze slov začínajících samohláskami stačí na konec slova přidat '-yay' (někteří mluvčí latinskoamerické latiny mohou přidat '-way' nebo '-ay'). Nepotřebujete měnit žádná písmena, řekněte to normálně a poté na konec přidejte „-ay“.
  • Například: slovo 'to' se stane jojo se stává slovo „vejce“ vajíčko a slovo „konečný“ se stává ultimate-yay .
  • To platí i pro osobní zájmeno „já“, které se stává Já jo .
 3. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 3

  3 Naučte se tvořit slova obsahující písmeno „Y“. Slova s ​​písmenem „Y“ mohou být složitá, protože ať už se s písmenem „Y“ budete zaobírat souhláskou nebo samohláskou, mění se v závislosti na umístění písmene ve slově.
  • Pokud slovo začíná písmenem „Y“, považuje se za souhlásku a jako obvykle se přesune na konec slova. Například slovo 'žlutý' se stává ellow-yay .
  • Běžná pravidla platí, pokud „Y“ je druhé písmeno ve dvoupísmenném slově, například „moje“, které se stane y-květen .
  • Pokud však na konci shluku souhlásek přijde písmeno „Y“, jako ve slově „rytmus“, je s ním zacházeno jako se samohláskou a nepřesouvá se na konec slova. Například „rytmus“ se stává ythm-rhay .
 4. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 4

  4 Naučte se zacházet se složenými slovy. Sloučená slova fungují v prasečí latině lépe, když jsou rozdělena, protože je pro posluchače méně srozumitelná.
  • Například slovo „ložnice“ se stává ed-bay oom-ray spíše než „edroom-bay“, což je evidentnější.
  • Dalším příkladem je slovo 'zubní kartáček', které se stává ooth-tay ush-bray spíše než „oothbrush-tay“.
  reklama

Část 2 ze 2: Procvičování

 1. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 5

  1 Najděte si někoho, s kým budete cvičit. Učení latiny vepřů není dobré, pokud nemáte s kým mluvit. Smysl celého jazyka spočívá v tom, že můžete tajně konverzovat s jinou osobou způsobem, kterému nikdo jiný nerozumí. Když se navíc naučíte pravidla a společně je procvičíte, bude celý zážitek mnohem zábavnější!
  • Učení latiny vepře s přítelem vám umožní vést všechny druhy tajných konverzací. Můžete je například pozvat na hraní videoher po škole, aniž by to někdo věděl, nebo komentovat, jak nechutná je vaše brokolice, aniž byste uráželi svoji matku!
  • Prasečí latina může být složitá na to, abyste se v ní zorientovali, takže budete muset hodně cvičit, aby byla dokonalá. Zkuste to promluvit, kdykoli jste vy a váš přítel spolu, na obědě nebo po škole. Můžete si také psát kódované textové zprávy a e -maily navzájem v prasečí latině, abyste si to procvičili.
 2. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 6

  2 Uvědomte si variace. Pokud najdete někoho, kdo umí také prasečí latinu, uvědomte si, že by mohl svá slova formovat trochu jinak než vy. To je normální, protože existuje řada různých variací prasečí latiny. Některé z hlavních jsou následující:
  • U slov začínajících samohláskou některé odrůdy prasečí latiny přidávají na konec slova spíše slovo „yay“ než „way“. Například slovo „oceán“ by se stalo oceán-jo spíše než „oceánská cesta“ a slovo „doručená pošta“ by se stalo doručená pošta spíše než „způsob doručené pošty“.
  • Další variantou je přidání písmene 'Y' na začátek slova, které začíná samohláskou, kromě přidání 'yay' na konec. Například slovo „extra“ by se stalo yextra-yay a slovo 'oranžové' by se stalo yorange-yay .
  • Ještě jedna variace znamená přidání slova „ay“ spíše než „way“ ke slovu, které začíná samohláskou, ale končí souhláskou. Například „po“ by se stalo po-ay spíše než „po cestě“ a slovo „olivy“ by se stalo olivy-ano spíše než „olivy“.
  • Podle Wikipedie je přijatelné i přidání slova „ay“ ke slovu začínajícím samohláskou. Tato variace vyjasňuje zmatek přidaných souhlásek (např. Uvažování, zda mluvčí znamená „vtip“ nebo „to“).
  • Možná budete chtít hovořit jednou z těchto variant prasečí latiny namísto varianty uvedené v tomto článku.
 3. Obrázek s názvem Speak Pig Latin krok 7

  3 Naučte se pár šikovných frází. Než abyste museli mentálně tvořit prasečí latinu pokaždé, když chcete něco říct, zkuste se naučit pár klíčových frází nazpaměť, které můžete říkat a rozumět bez přemýšlení. Tím se výrazně zrychlí komunikační proces! Zde jsou nějaké příklady:
  • Co se děje? = At's-whay up-way?
  • Jak se máte? = Aw-hay are-way ou-yay?
  • Co děláš později? = Jaké jsou dny před a po rozchodu?
  • Miluji tě. = I-way ove-lay ou-yay.
  • Mám tajemství = I-way ave-hay a-way ecret-say.
  • Ten chlap vedle mě má na botě přilepený toaletní papír = E-thay uy-gay ext-nay o-tay e-may as-hay oilet-tay aper-pay uck-stay o-tay is-hay oe-shay.
  • Umíte latinsky prase? Opravdu to není tak těžké. Měl bys to zkusit = An-cay ou-yay eak-spay Ig-pay Atin-lay? Je to tak eally-ray ot-nay at-thay ard-hay. Ou-yay ould-shay y-tray it-way.
  • Svatá krávo! Moje zlatá rybka právě explodovala! = Oly-hay ow-cay! Y-may old-gay ish-fay ust-jay exploded-way!
 4. Obrázek s názvem Speak Pig Latin Latin Step 8

  4 Mluvte pomalu a opatrně. Prasečí latina může být obtížně srozumitelná, i když znáte všechna pravidla, proto mluvte pomalu a při komunikaci s jinou osobou vyslovujte všechna svá slova správně. Budou vám lépe rozumět a ušetří vám to frustraci z toho, že se budete muset neustále opakovat! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak překládáte prasečí latinu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pracujte zpět podle pravidel prasečí latiny. Vraťte první písmeno nebo smíšený zvuk písmene z přípony prasečí latiny zpět na začátek každého slova. Například „ove-glay“ by se stalo „rukavicí“, „oy-jay“ by se stalo „radostí“ a „ou-yay“ by se stalo „vámi“.
 • Otázka Kde se hovoří prasečí latinou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pig Latin není skutečný jazyk, takže nemá region! Pig Latinizovat můžete jakýkoli jazyk. Moderní verze prasečí latiny však mohla mít svůj původ v Americe.
 • Otázka Existují nějaké překladače prasečí latiny do angličtiny? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď zaměstnanců Můžete najít různé překladové programy online. Podívejte se například na ten na LingoJam, který vám umožní zadat text buď v angličtině nebo vepřové latině a získat překlad stisknutím tlačítka.
 • Otázka Jak se řekne „in“ v prasečí latině? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Můžete říci „in“ jako „in-yay“ nebo „in-way“, ať už dáváte přednost jakémukoli způsobu nebo je pro vás nejsnadnější říci.
 • Otázka Je prasečí latina považována za skutečný jazyk? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ne, latina prasat není skutečný jazyk, ale někdo, kdo to nikdy neslyšel, si to může splést s jedním. I když to ve skutečnosti nijak nesouvisí Latina je jazyk, který se můžete naučit přestože je považován za mrtvý jazyk, tedy za jazyk, který lidé ke komunikaci používají jen zřídka.
 • Otázka Jak mluvíte blábolem? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu redakce wikiHow Mluvit blábol funguje podobně jako Pig Latin, ale používá jiná pravidla, díky nimž zní velmi odlišně.
 • Otázka Jak dlouho mi bude trvat, než se naučím prasečí latinu? Záleží na tom, jak moc jste ochotni cvičit a jak dobře sbíráte nové informace. Čím více budete cvičit latinu vepřů, tím lépe v ní budete.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob, jak říci slova „to“ a „je“ v prasečí latině? Na konci kterékoli z nich můžete přidat 'yay'. Takže byste řekli 'it-yay' a 'is-yay'.
 • Otázka Existují knihy, které mi mohou pomoci naučit se latinský jazyk prasat? Zkuste si přečíst „Akvizice prasečí latiny jako druhého jazyka“. Je to e-kniha. a poskytne vám spoustu informací - vše, co potřebujete vědět o prasečí latině a jak ji mluvit.
 • Otázka Jak těžké je naučit se tento jazyk? Je to docela snadné, protože je to jen normální angličtina s malým přesmykem. Ale může chvíli trvat, než si na to zvyknete a než to přijde přirozeně.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Prasečí latina je dobrý způsob, jak se odvzdušnit, aniž byste někoho urazili nebo nechali zjistit.
 • Nejprve mluvte pomalu, abyste se mohli opravit. Jak čas plyne, budete moci nabrat určitou rychlost.
 • Napište slovo vepřovou latinou, než ho vyslovíte, abyste nezklamali.
 • Zvuky mají určitý rytmus a plynutí - často to vyžaduje nějaké experimentování, aby to bylo hladké.
 • Mluvte pomalu a srozumitelně. To pomůže při cvičení s přáteli, aby to pochopili a získali rytmus.
 • Než začnete mluvit s lidmi v tomto jazyce, ujistěte se, že jste to pochopili.
 • Pokud je to slovo příliš zjevné, neveďte se do prasečí latiny.
 • Prasečí latina funguje nejlépe, pokud osoba, se kterou mluvíte, je sebevědomá mluvčí prasečí latiny.
 • Pamatujte, že „ne“ v prasečí latině bude „o-nay“, jako slovo „nay“, což znamená „ne“.
 • Cvičte a učte se fráze.
 • Vepřovou latinu je dobré si promluvit s lidmi, kteří tomuto jazyku rozumí jen málo nebo vůbec.
 • Pokud tomu zpočátku nerozumíte, nenechte se frustrovat, protože brzy to pochopíte, pak můžete své přátele naučit.
 • Neříkejte dlouhá slova jako „exploze“. Řekněte to kratšími slovy, například „omb-bay ent-way oom-bay“ (bomba vzrostla), aby bylo lidem kolem vás srozumitelnější.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Ostatní lidé se mohou urazit, pokud nemohou pochopit, o čem mluvíte, zvláště když jim to vtřete do obličeje. Snažte se nemluvit prasečí latinou příliš zřetelně a nepoužívejte ji k úmyslnému vyloučení někoho, protože to je jen průměrné.
reklama

Populární Problémy

Kožené bundy jsou stylovým doplňkem každého outfitu, ale je obtížné je zvládnout, když je materiál na určitých místech těsný. Pokud máte hodinu nebo 2 nazbyt, vyperte si bundu aviváží, než natáhnete materiál ...Chcete -li si koupit manžetu nebo monitor krevního tlaku, musíte vědět, jaké diagnostické funkce potřebujete, jaké je vaše cenové rozpětí a jak často budete krevní tlak testovat. Je důležité koupit si manžetu krevního tlaku od renomovaného lékaře ...Státní nepřátelé Harvard a UMass se v sobotu střetli na tvrdém dřevě v Cambridgi. Zde můžete hru sledovat.

USC hostí Utah v rané klíčové hře Pac-12 v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.Bengals a Eagles každý hledá své první vítězství, když se setkají v neděli. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Námořní móda se stala populární ve třicátých letech 19. století, skok začal obrazem mladého prince Alberta Edwarda, oblečeného v námořnickém obleku. Http://www.vogue.com/946330/best-nautical-style-vogue-archives/ Od té doby má námořní styl ...