Jak mluvit s irským přízvukem

Naučit se přízvuk může být užitečné při mnoha různých příležitostech. Ovládněte irský přízvuk, ohromte své spolupracovníky a přátele svým smaragdovým vkusem a zahanbte některé z těchto hollywoodských hvězd. To by mělo znít jako typický dublinský přízvuk, pokud to děláte správně.

Metoda 1 ze 3: Znějící samohlásky a souhlásky

 1. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 1

  1 Změkčte své samohlásky. Mnoho lidí, zejména Američanů, má tendenci tvrdit si samohlásky. Američané například vyslovují písmeno A, „ay“; ti s irským přízvukem by to vyslovovali „ah“ nebo „aw“. Buďte si toho velmi vědomi v každém slově, ale zejména v těch samohláskách, které přicházejí uprostřed.
  • Standard: „Jak se máš?“ mělo by být vysloveno: „Ha-ware-ya?“ „Au“ (v „jak“) a „oo“ (v „vám“) generalizovaného amerického přízvuku se nerozlišuje.
  • Zvuk v „noci“, „jako“ a „já“ se vyslovuje podobně jako „oi“, jako v „oleji“. Představte si „Irsko“ jako „Oireland“.
   • Přestože je velmi podobný výrazu „oi“, není to úplně totéž. Proměňte 'o' ve více schwa. Diftong v americké angličtině neexistuje a je podobný složenému: „Uh, já ...“


  • Zvuk schwa (zvuk jeskynního chrochtání), stejně jako u „vzpěry“, se liší od dialektu k dialektu. V místním přízvuku zní samohláska spíše jako „noha“ a v novém dublinském přízvuku (populární mezi mládeží) zní spíše jako „kousek“.
  • Epsilon (jako na konci) se vyslovuje jako samohláska v popelu. „Any“ se stane „Annie“.
   • Existuje mnoho různých irských dialektů s mnoha nepatrnými odchylkami. Některá pravidla nemusí platit pro určitá dialekty.
 2. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 2

  2 Zatvrďte souhlásky. Američané obecně ve své řeči zlenivěli. „Žebřík“ a „ten druhý“ se v USA vyslovují stejně, ale ne pro Ira. Každou souhlásku přiřaďte (s výjimkou dalšího pravidla!).
  • Jako počáteční zvuk zní / d / často jako / d͡ʒ / nebo zvuk, který ve většině variant angličtiny vydává J. To znamená, že „kvůli“ bude znít jako „Žid“. Jako jeho neznělý partner se 't' stane 'ch.' „Tube“ zní jako „choob“.
  • Existuje rozdíl mezi slovy jako „víno“ a „kňučet“. Slova s ​​'wh' začínají počátečním zvukem 'h'; zkuste před slovem vypustit trochu dechu - výsledkem by mělo být něco podobného „hwine“.
  • Některé irské akcenty mění „myslet“ a „to“ na „tink“ a „dat“. Zkuste to „sporadicky“ hodit do řeči.
 3. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 3

  3 Zahoďte G. Angličtina je plná slov, která končí na -ing, ale neslyšeli byste, že by to Ir přiznal, alespoň ne v přirozeném kontextu. Ať už mumláte slovesa nebo gerundy, vystřihněte to.
  • „Ráno“ se mění na „ráno“. „Chůze“ se stává „chůzí“ a tak dále a tak dále. To zůstává pravdivé ve všech kontextech.
   • V místním Dublinu, chudším dialektu, jsou konečné zvuky zcela odstraněny: například „zvuk“ se stane „duší“.
 4. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 4

  4 Být velmi rhotický. Pro většinu amerických mluvčích angličtiny to není problém. Pokud je však váš dialekt nerhotický (upouští slovo na konec nebo inter vokál.) R. ; „park“ zní jako „smečka“), uvědomte si, že vyslovujete každé „r“ - ať už je to začátek, střed nebo konec.
  • Mluvčí americké a britské angličtiny budou muset dát své „r“ více dopředu do úst, než jsou zvyklí. Experimentujte s umístěním jazyka dále dopředu a výše v ústech, přičemž vyslovujte slova s ​​„r“ uprostřed nebo na konci.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zvládnutí stylu, gramatiky a slovní zásoby

 1. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 5

  1 Mluv rychle, ale jasně. Ir nebude chycen, když řekne: „Mohl bych, rád, měl bych.“ Každému zvuku (pokud není vynechán phonemickým procesem) by měla být věnována pozornost. Váš jazyk a rty budou cvičit.
  • Pokud máte přestávky, vyplňte je pomocí 'em'. Drž se dál od 'uh' nebo 'um'; 'em' by měla být vaše výplň. Pokud to dokážete hodit přirozeně a bez přemýšlení, vaše irskost se zvýší desetkrát. Používá se neustále - takže když přemýšlíte, jak něco vyslovit, víte, jak vyplnit ticho.
 2. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 6

  2 Opakujte sloveso v otázkách ano/ne. Otázky ano/ne jsou často jednoduché a věcné - v důsledku toho odpovíme „ano“ nebo „ne“. Vypadá to docela logicky, že? Ani náhodou. Tak to v zemi Svatých a Učenců nefunguje. Na výzvu zopakujte podstatné jméno a sloveso.
  • Například: „Jdete dnes na večírek Jane?“ --'Jsem.'
   'Má Irsko jednorožce?' -'To ne.'
 3. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 7

  3 Použijte konstrukci „po“. After Perfect (AFP), který je jedním z nejcharakterističtějších rysů irské angličtiny, vyvolal určité množství debat a velký zmatek. Používá se k označení aktuálnosti ve dvou situacích:
  • Mezi dvěma slovesy minulosti spojitým (opět označuje nedávnou akci): „Proč jsi šel do obchodu?“ -'Už mi došly brambory.' (Nezaměňujte to s anglickým používáním výrazu „hledat“ nebo „hledat“. Nejste „po nákupu brambor“ - jinak byste do obchodu nešli).
  • Mezi dvěma slovesy přítomného spojitého (použitého jako vykřičník): „Jsem po vystoupení na West Endu!“
 4. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 8

  4 Využijte frázy a hovorové projevy. Irský přízvuk je plný slov a frází neznámých jiným dialektům angličtiny. Nikdo jiný nemusí vědět, o čem mluvíte, ale musí být obětovány, aby byly autentické. Brzy na vás budou tresky působit jako bucklepper!
  • Na zdraví : Toto se používá nejen při cinkání brýlí, ale také při běžné konverzaci a důsledně. Může být použit k poděkování lidem a pozdravení a rozloučení. Zapracujte to často; Irové určitě ano.
  • Chlapec : Tento výraz popisuje každého muže, i když je obvykle vyhrazen těm, ke kterým máte blíž. „Kluci“ se mohou vztahovat na skupinu mužů a ženy, pro záznam.
  • C'mere : Doslova je to stejné v každém jiném dialektu - „pojď sem“. Ale v irské angličtině je to otvírák, který znamená „poslouchat“ nebo dokonce „hej“, aby upoutal vaši pozornost. Chcete -li začít jakoukoli neškodnou větu, začněte s „C'mere“.
  • Že jo : Tento druh slouží jako alternativa k 'c'mere'. Je víceúčelový a slouží hlavně k objasnění. Jak na to: 'Správně, potkáme se v 7 hodin u strážní věže?'
   • Většina britských hovorových slov je také přijatelná. Vyhněte se 'Top of the Mornin' to ya! ' a 'Blarney!' pokud nechceš být ten chlápek .
 5. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 9

  5 Mysli lyricky. Irský přízvuk je obecně považován za více 'hudební' než americká angličtina. Má jednoznačný charakter, který není vidět v jiných variantách Lingua Franca. Procvičujte fráze o něco více „zpívaně“, než byste používali ve svém rodném dialektu.
  • Dobré místo pro začátek je o něco vyšší než váš přirozený tón. Uprostřed fráze se posuňte o něco níž a poté se mírně posuňte zpět.
 6. Obrázek s názvem Promluvte si Krok 8

  6 Irové používají některá slova, která jsou většině Američanů neznámá.
  • Běžci : Běžci obvykle označují běžecké boty nebo tenisky.
  • Skokan : Jumper je opravdu prostý a jednoduchý; svetr.
  • Jho : Tenhle je trochu matoucí. Jho je jako když se snažíte říci, co něco je, ale neznáte to. Př .: „Znáte jho, které používáte k čištění prachu ze stojanu?“ Znamená to něco jako Thingamajig nebo Thingamabob . Je to však také hovorový výraz pro tablety extáze.
  • Boot : To se jednoduše týká kufru auta. 'Dej jídlo do kufru.'
  • Pěšina : Chodník.
  • Jízda : Velmi atraktivní osoba jakéhokoli pohlaví.
  • Vřed na dásni/ vředy v ústech : Bolest v rakovině.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provedení vašeho výzkumu

 1. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 10

  1 Poslouchejte irské akcenty. Podívejte se na YouTube a sledujte filmy a rozhovory, kde najdete dobré příklady toho, co se snažíte napodobit. Dávejte si však pozor na imitátory - a těch je spousta.
  • Brad Pitt, Richard Gere a Tom Cruise nejsou dobrými příklady. Držte se skutečných rodilých mluvčích; RTÉ je bezpečné místo, kde začít. Je důležité si uvědomit, že severní kraje mají zcela odlišný přízvuk [podívejte se na Ulsterský dialekt].
 2. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 11

  2 Navštivte Irsko. Ve stejném ohledu nikdy opravdu neovládáte cizí jazyk, pokud nežijete v zemi, nikdy nezvládnete přízvuk, pokud nežijete mezi lidmi.
  • Pokud jedete na dovolenou, snažte se cítit místní chuť. Choďte do malých restaurací a poslouchejte své okolí. Promluvte si s prodejci na ulici. Najměte si nativního průvodce, který vás provede. Provádějte expozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 3. Obrázek s názvem Mluv s irským přízvukem Krok 12

  3 Koupit knihu. Stejně jako existují slovníky americké a britské angličtiny, existují i ​​slovníky irské. A co víc, zdrojů je spousta, pokud jde o zdroje o hovorových názorech a výstřednostech přízvuku. Investujte svůj čas a peníze do tohoto úsilí, pokud opravdu chcete, aby váš přízvuk zářil.
  • Pokud se vám slovník zdá trochu moc a jen by odpočíval na poličce a sbíral prach, kupte si frázi. Idiomy a postavy řeči vám pomohou dostat se do smaragdové zóny.
  reklama

Místo zírání se používá také Gawking, například: „Stála tam a zírala na nové auto.“ Ale dalo by se to vyslovit jako gaw-kin, g je hlavně tichý.Stáhněte si disney plus na počítač

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdo jsou někteří youtubeři, které mohu často sledovat, abych zachytil irský přízvuk? Jacksepticeye je zdaleka nejlepší; po pouhých měsících neustálého sledování jeho videí jsem mohl napodobit jeho přízvuk. Je docela okázalý a hlasitý a občas dost přehnaný (zejména jeho úvod; říká: „Nejlépe ráno“, hoši, jako nadsázku, aby si lidé všimli, že je to Ir hned po netopýru), ale je to pravda. Irská kvalita. Daithi de Nogla je další dobrý irský youtuber, ale jeho přízvuk se velmi liší a někteří jej nemusí identifikovat jako irský.
 • Otázka Má to při pokusu znít jako newyorský přízvuk? Spíš ne. Irský přízvuk není jako žádný jiný přízvuk na světě, proto je jedním z nejtěžších na učení.
 • Otázka Jsem Ir, ale vůbec se mi to nezdá. Nějaké tipy? Pokud žijete mezi Američany nebo lidmi s jinými akcenty, váš by mohl zmizet. Zkuste se potloukat kolem více irských lidí a přízvuk určitě vyjde.
 • Otázka Existují nějaké fráze, kterým bych se měl vyhnout, ať už z běžného amerického slangu atd.? Rozhodně se vyhněte ‚vrcholku rána‘. Ve skutečnosti to nikdo v Irsku neříká.
 • Otázka Jak mohu zdokonalit svůj přízvuk? Cvičení vždy pomůže. Můžete také zkusit přehánět vaše a a e, jako auto je caur.
 • Otázka Je normální, že irský přízvuk někdy zní rusky? Ne. Ruský přízvuk má zřetelný, poněkud hrdelní zvuk, a jako u španělštiny byste hodili r.
 • Otázka Jaké lidi mohu poslouchat, abych zlepšil svůj irský přízvuk? Cillian Murphy, Robert Emms a Jason Flemyng jsou někteří. Cillian Murphy je rozhodně vaše nejlepší sázka. Jeho irský přízvuk je pravděpodobně nejsnadněji napodobitelný.
 • Otázka Máte nějaké tipy, jak se naučit přízvuk rychleji než obvykle? Získejte jen pár frází a donekonečna si to opakujte. Například: Pokud zkoušíte Ulsterský přízvuk, vyzkoušejte si techniku ​​„How, Now, Brown, Cow používanou při výřečné výuce a změňte slova na„ Vysoká, Blízká, Solanka, Kigh “. Z ručníku se stane Dlaždice.
 • Otázka Pokud bych se přestěhoval do Irska a žil tam několik let, vyzvedl bych přízvuk? Ne, ne nutně, narodil jsem se v Irsku, žil tam celý život, přesto mám stále výrazně americký přízvuk jednoduše proto, že to udělali moji rodiče.
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi irským a britským přízvukem? Na to je těžké odpovědět, protože existuje několik typů irských akcentů a pravděpodobně mnoho dalších britských. Severozápadní anglický přízvuk (Liverpool/Manchester) je bližší dublinskému přízvuku, než cockneyovskému, a (podle mých zkušeností) západo irský přízvuk není daleko od někoho z Vysočiny a Skotských ostrovů. Ale řekněme, když porovnáte standardní britský (BBC) a dublinský přízvuk dvou lidí s podobným vzděláním a sociálním původem, rozdíl není tak velký, jak byste si představovali. Toto pole odpovědí je příliš krátké na to, aby bylo možné tuto otázku zodpovědět.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poslechněte si rozhovory s kluky Celtic Thunder a Niallem Horanem.
 • Zkuste se držet dál od hollywoodských hvězd, které předstírají irské akcenty. Chcete udělat opravdový irský přízvuk, ne dojem Leonarda DiCapria.
 • Pamatujte, že v Irsku mají některá slova, která znamenají totéž, co slova, která Američané používají, ale jsou to jiná slova.
 • Poslechněte si rozhovory ze scénáře. 3 členové mají různé tóny a pomohou vám vyřešit to, čemu se chcete věnovat.
 • Pro různé části Irska existují různé akcenty. Například korkový přízvuk je zcela odlišný od přízvuku Midlands.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak položit desky. Deska je konstrukční prvek používaný pro podlahy (podobný dlaždicím, ale větších rozměrů a obvykle je vyroben z betonu místo keramiky). Můžete pokládat desky pro dláždění tvrdých povrchů na chodníky, vchody, terasy a další ....Medvědi a Packers se setkají v neděli na klíčové bitvě NFC North. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Světová jednička Novak Djokovič získal titul US Open od Rogera Federera ze světové dvojky při vítězství 6: 4, 5: 7, 6: 4, 6: 4.Jak uspořádat módní výměnný večírek. Módní výměnné párty mohou být skvělá zábava a fantastický způsob, jak osvěžit svůj šatník nebo šatník. Existují však některé věci, které byste měli vědět, než začnete. Rozhodněte o datu swapové párty ...Díky pevným kloubům jsou údery silnější a zabráníte tomu, aby se vaše klouby během tréninku zranily. Tlak na klouby jim umožní přizpůsobit se a časem zesílit. Dokončete tyto klouby ...

Zde je návod, jak sledovat novou reality show HBO „Jsme tady“ online, pokud nemáte kabel.