Jak začít plachtit

Plachtění je populární sport v pobřežních městech a oblastech, které se nacházejí na velkých vodních plochách. Je to vynikající sport, který vám umožní využít vítr k napájení vašeho plavidla. Naučte se základy s několika užitečnými tipy a pokyny pro plavbu pro začátečníky. Začátečníci i zkušení vodáci mohou těžit z rychlého přezkoumání těchto základů plachtění pro začátečníky!

Část 1 ze 3: Naučit se základy

 1. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 1

  1 Naučte se části lodi. Než se vydáte na svou první cestu, nezapomeňte se seznámit s důležitými podmínkami plachtění. Při plavbě se skupinou jako součást posádky může kapitán (osoba řídící loď) vyvolávat pokyny pomocí těchto výrazů. Budete je muset znát, abyste byli efektivním členem posádky a jednali rychle, protože při plavbě často dochází k situacím, které vyžadují, abyste jednali rychle.
  • Stern odkazuje na zadní část lodi.
  • Příď označuje přední část lodi.
  • Port je levá strana lodi, když stojíte čelem k přídi (vpředu).
  • Pravobok je pravá strana lodi, když stojíte čelem k přídi.


 2. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 2

  2 Seznamte se se základními manévry. Než odplujete, naučte se, co to znamená připnout a vyskočit. Seznamte se také se směrem větru - plachetnice nemůže plout přímo do větru, takže pokud se chcete pohybovat vpřed, budete muset plachty upravit tak, aby udržely určitý úhel vůči větru. reklama

Můžete použít takzvaný Windex, který vám ukáže, odkud vítr fouká, ale postupem času se naučíte říkat směr větru jen tak, že ho pocítíte na obličeji.

 1. 1
  • Tacking se týká plachetního manévru, při kterém námořník (y) obrací příď lodi větrem. Vítr se změní z jedné strany plavidla na druhou stranu.
  • Jibing označuje plachetní manévr, při kterém otočíte loď tak, aby příď směřovala od větru. Jibing není tak běžné jako připínání, protože může být mnohem těžší provést správně.
 2. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 3

  2 Cvičte, abyste se vyhnuli výložníku. Výložník je vodorovný pól, který se rozprostírá od stožáru (vysoký předmět podobný sloupu) a je součástí hlavní plachty. Některá z nejčastějších zranění při plachtění jsou důsledkem toho, že si nejste vědomi, kdy se výložník chystá kývat. K tomu obvykle dochází při cvaknutí nebo trhnutí. Abyste se vyhnuli nárazu do hlavy, nebo ještě hůře, přes palubu, je jednou z nejdůležitějších tipů pro začátečníky na plavbu, kterou byste si měli pamatovat jak pro cestující, tak pro posádku, být vždy vědomi a respektovat výložník, zvláště když kapitán řve aby posádka provedla obrat nebo výskok. reklama

Část 2 ze 3: Oblékání pro bezpečnost

 1. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 4

  1 Noste správné oblečení. Při plavbě může být na vodě mnohem chladněji než na břehu, kvůli působení větru. Proti tomu může být užitečné bojovat oblékáním ve vrstvách. K plavbě se obvykle hodí pohodlné běžné oblečení a neklouzavá obuv. Pokud víte, že zmoknete, oblékněte si plavky pod vrstvy a hezké oblečení nechte doma. Zapněte dlouhé vlasy a vyhněte se nadměrným šperkům, které by mohly představovat bezpečnostní riziko, pokud by se zachytily o provazy nebo jinde. Vezměte si pláštěnku nebo bundu, abyste se ochránili před deštěm nebo vlhkým počasím.
  • Pro vlastní bezpečnost je nejlepší nosit boty se zavřenou špičkou.
  • Můžete si koupit košile s integrovanou ochranou proti slunci. Ty se často prodávají v obchodech se sportovním oblečením nebo je lze najít na internetu.
  • Pokud cestujete na lodi nebo plujete na vlastní malé lodi, noste oblečení, které může zvlhnout, například spandex nebo Lycra. Obvykle se jedná o materiály používané v plavkách. Existují také webové stránky, které se specializují na prodej plachtění, jako je SailingWorld.com.
 2. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 5

  2 Vždy noste záchrannou vestu. Při plavbě vždy existuje možnost, že se vaše loď převrhne (převrhne do vody) a vy se od ní oddělíte, unášíte proudem nebo jste příliš vyčerpaní na to, abyste plavali ke břehu. Vyhněte se nebezpečné situaci a noste neustále vhodnou záchrannou vestu. Ty lze zakoupit v obchodech s vodáckými potřebami.
 3. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 6

  3 Nosit rukavice. Kdykoli se plavíte, budete manipulovat s lany. Plachetní rukavice poskytují ochranu, přilnavost a teplo. Abyste s těmito lany mohli manipulovat, aniž byste se spálili na laně nebo abyste nemohli lana dostatečně uchopit, budete si muset pořídit pár plavebních rukavic. Plachetní rukavice vypadají jako rukavice, které se používají pro vzpírání a obvykle budou bez prstů. Lze je zakoupit online na webových stránkách plavebního oblečení nebo v obchodech s loděmi, jako je West Marine.
 4. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 7

  4 Použijte opalovací krém a noste ochranné pomůcky. Je těžké se chránit před sluncem na plachetnici, pokud nejste na palubě velké lodi s obytným prostorem (oblastmi) v podpalubí. Zabalte si spoustu opalovacích krémů, noste sluneční brýle a určitě noste klobouk. Sbalte si jeden nebo dva klobouky pro případ, že by vám jeden z klobouků ve větru odletěl z hlavy.
 5. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 8

  5 Zabalit zásoby. Zabalte si malou tašku nebo batoh se stahovací šňůrkou s několika lahvemi vody, občerstvením, ručníkem a některými položkami první pomoci. Při delších cestách byste měli zahrnout také další převlékání, něco hezkého na večer, pokud se vydáte na večeři do pobřežního města, toaletní potřeby, neklouzavé boty na procházku kolem plachetnice a vhodný pár obuvi loď, léky na předpis a malou baterku. reklama

Část 3 ze 3: Cvičení na vodě

 1. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 9

  1 Udělejte si kurz plachtění. Investujte do dobrého kurzu plachtění prostřednictvím komunitního klubu nebo centra ve vašem okolí. Hluboká, formální a osobní výuka je nejlepší způsob, jak se naučit plachtit. Začít můžete v každém věku!
  • Obvykle není možné zahájit plavbu bez kurzu, protože většina plavebních center vám nedovolí vynést jejich plavidla, aniž byste od nich absolvovali kurz nebo prokázali své znalosti plachtění.
  • Nejlepší způsob, jak získat jistotu při plavbě, je věnovat tomu hodně času. Je to celoživotní proces, protože bez ohledu na to, jak dlouho jste na vodě, vždy se můžete něco nového naučit.
 2. Obrázek s názvem Sail Around the World Krok 14

  2 Řekněte to někomu, než vyrazíte na vodu. Jednou z nejdůležitějších částí plachtění je informovat plavební klub nebo jinou osobu o vašem místě pobytu. Sdělte jim oblast, ve které plánujete plout a kdy se plánujete vrátit. To vám i ostatním poskytne klid, než se vydáte na otevřenou vodu.
  • I když se chystáte potkat svého instruktora plachtění, informujte o svých plánech třetí stranu.
  • Než opustíte dok, vždy si připravte plán plavby. Vězte, kam se chystáte plout a jak dlouho plánujete být pryč, a dejte tyto informace svému kontaktu na břehu. Nezapomeňte také uvést jména všech, kteří budou na palubě.
 3. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 11

  3 Vyberte si klidné, přeplněné vody. Pokud se teprve začínáte učit základy plavby, jednou z nejdůležitějších tipů pro začátečníky, kterou si musíte zapamatovat, je cvičit v ideálních podmínkách slabého větru a slabého provozu. To vám poskytne dostatek prostoru a příjemné počasí k procvičování a získání důvěry ve své dovednosti.
 4. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 12

  4 Začněte na malé lodi. Je snazší naučit se plachtit s menším počtem šňůr a plachet. Malý člun bude lépe reagovat a snáze se s ním manévruje, a je také ideální pro nácvik převrácení (převrácení lodi pod vodou a následné opravy).
 5. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 13

  5 Začněte na lodi vybavené jednou plachtou. Vyberte si loď s jedinou plachtou nebo třeba jen hlavní plachtu a výložník (malá plachta umístěná před hlavní plachtou). Začátek na lodi, která je vybavena pouze jednou plachtou, usnadní a zjednoduší učení se základům plavby.
 6. Obrázek s názvem Right a Capsized Dinghy Krok 1

  6 Procvičte si převrácení plavidla. Capsizing je při plavbě nevyhnutelný, navíc s malými plavidly kratšími než 20 stop než větší jachty. Může to vypadat divně, ale je lepší si procvičit, jak zvládnout převrácenou plachetnici v kontrolovaném prostředí, na rozdíl od neřízeného. Noví námořníci se učí nejlépe ze zkušeností a cenné základy plavby, které si osvojíte při zkoušení převržení na malém člunu, vám v případě skutečného života dobře poslouží.
 7. Obrázek s názvem Start Sailing Krok 15

  7 Seznamte se s ovládáním plachet. Nejlepší námořníci jsou ti, kteří jsou schopni upravit nastavení plachet tak, aby využívali různé podmínky větru a vody. Obecně platí, že plachty by měly být relativně ploché, když je vítr buď velmi slabý, nebo velmi silný, a plné, pokud je mírný vítr. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou některé z nejlepších postřehů, které byste řekli někomu, kdo se chce naučit plachtit? Nitzan Levy
  Instruktor plachtění kapitán Nitzan Levy je námořník, sociální podnikatel a zakladatel Sailors NYC, klubu rekreačních námořníků se sídlem v Jersey City, New Jersey, který se specializuje na plavby lodí a řadu komunitních programů. Kapitán Levy má více než 20 let zkušeností s plavbou a plavil se na mnoha místech po celém světě, včetně: Atlantského oceánu, Středozemního moře, Karibiku a Indického oceánu. Kapitán Levy je americký velitel plavidel s licencí pobřežní stráže do 50 tun s pomocnou plachtou a asistenčními vleky. Kapitán Levy je také hlavním instruktorem kapitánské pozice NauticEd úrovně V, hodnotitelem amerických národních standardů, instruktorem SLC, certifikovaným instruktorem ASA (American Sailing Association) Bareboat Charter a izraelským kapitánem s licencí na lodích pro mezinárodní plavby. Nitzan Levy Expertní odpověď instruktora plachtění Plachtění, stejně jako mnoho věcí v životě, je něco, čemu musíte věnovat spoustu času, jinak se to nestane. Vyžaduje celoživotní učení - pokaždé, když jdete do vody, narazíte na něco nového.
 • Otázka Pluji do větru nebo s větrem? Aloha27 Žádná plachetnice nemůže plout přímo do větru. Většina plachetnic může plout 45 až 55 stupňů od větru a musí kličkovat, aby dosáhla pokroku proti větru.
 • Otázka Jaký je řetězec událostí, které způsobí převrácení plachetnice? Aloha27 Převrácení je nejčastěji způsobeno příliš velkým větrem a chyba kapitána v nerozpoznání, že loď začíná být přemožena.
 • Otázka Mohu vyrobit plachetnici z kajaku? Galasy4969 Nejlepší odpověď Ano; je to však obtížné. Doporučujeme zakoupit účelový plachetní kajak.
 • Otázka Mohu se plavit sám na lodi pro více osob? Galasy4969 Top Answerer To závisí. Pokud je loď navržena pro dvě nebo více posádek, bude velmi obtížné plout sami. Většinu malých plachetnic, jako Sunfish, může plout jedna osoba.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Sníte o oblékání jako modelky, které vidíte na přehlídkovém mole a v časopisech? Nemusíte se stát modelkou, abyste připomínali jejich styl. Každý se může oblékat jako model bez ohledu na tvar, velikost nebo vzhled. Oblékat se jako ...

Úřadující šampion US Open Dominic Thiem získal kýžený titul rakouského sportovce roku 2020. Thiem porazil hvězdného fotbalistu Davida Alabu o 736 bodů, aby získal ocenění poprvé v kariéře.

Federer měl v roce 2019 spoustu důvodů k oslavě.

Přestože jsou dny oblékání na oslavy vydání knih o Harrym Potterovi dávno pryč, nikdy nevíte, kdy budete muset vypadat jako kouzelník nejlépe! Můžete snadno vypadat jako Hermiona Grangerová se správným oblečením, typickými vlasy a minimem ...

Elegantní krajkový top je dokonalým základním kouskem, který můžete mít ve skříni. Můžete jej nosit na rande, mít ho ležérní celý den nebo cokoli mezi tím! Zkompilovali jsme některé z nejlepších způsobů, jak upravit krajkový top, abyste nikdy ...

Jak nosit umělou kožešinu. Umělá kožešina je okouzlující a svědomitá alternativa oděvu ze zvířecích kožešin. Stejně jako u běžné kožešiny, i umělá kožešina bývá módní záležitostí, takže má smysl naplánovat si zbytek svého outfitu kolem umělé kožešiny ...