Jak spustit řetězovou pilu Stihl

Před spuštěním řetězové pily Stihl se ujistěte, že v oblasti kolem vás nejsou žádné jiné osoby a předměty. Stihl doporučuje nastartovat motorovou pilu ze sedu, ale je možné ji spustit na nerovném povrchu, pokud je to nutné, jinou technikou. Správný postup při spuštění řetězové pily bude také záviset na tom, zda používáte plynové nebo elektrické nářadí. Vždy si důkladně přečtěte příručku k řetězové pile, abyste věděli, jak s nástrojem bezpečně pracovat.

Metoda 1 ze 4: Příprava na spuštění řetězové pily na plyn

 1. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 1

  1 Zkontrolujte víčko palivové nádrže. Pokud máte řetězovou pilu poháněnou plynem, budete ji muset před použitím natankovat. Před spuštěním byste se měli ujistit, že víčko palivové nádrže je bezpečně upevněno a na vnější straně řetězové pily nejsou žádné kapky ani kaluže paliva.
  • Pokud na vnějších částech řetězové pily uvidíte nějaké palivo, opatrně jej setřete.
  • Řetězovou pilu vždy startujte dostatečně daleko od zdrojů paliva.


 2. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 2

  2 Aktivujte brzdu řetězu. U plynové řetězové pily Stihl je řetězová brzda umístěna těsně před řídítky. K jeho aktivaci stačí jen postrčit dopředu. Díky tomu bude řetěz zablokován jako bezpečnostní opatření při startování řetězové pily a dokud nebudete připraveni nářadí používat.
 3. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 3

  3 Sejměte kryt lišty. Vaše řetězová pila může být vybavena pláštěm nebo krytem, ​​který překračuje řetěz a lištu. Pokud ano, vyjměte ji před spuštěním řetězové pily. Tímto způsobem bude váš nástroj připraven k použití, jakmile jej spustíte.
 4. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 4

  4 Stiskněte dekompresní ventil, je -li k dispozici. Pouze profesionální řetězové pily Stihl mají dekompresní ventil, takže pokud máte domácí nebo spotřebitelský model, tento krok přeskočíte. Pokud máte profesionální pilu, jednoduše stiskněte ventil dolů (bude umístěn v horní části řetězové pily, v blízkosti startovacího lana).
 5. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 5

  5 Čerpadlo naplňte, pokud ho vaše pila má. Mnoho modelů Stihl má plnicí ventil umístěný na boku nástroje, poblíž řídítek. Pokud ten váš má, jednoduše jej několikrát zatlačte dolů. Nedělejte si starosti s tím, kolikrát stisknete ventil.-Několik stisknutí nezatopí motor, pouze cirkuluje palivo.
 6. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 6

  6 Nastavte hlavní ovladač na nastavení studeného startu. Palcem stiskněte a podržte pojistku spouště plynu (umístěnou na boku řetězové pily nad spouští) a poté přesuňte hlavní ovladač (vlevo od zadní části řetězové pily) dolů až na doraz. Toto je pozice, ve které byste měli řetězovou pilu spustit při prvním použití v každé relaci.
  • Pokud jste řetězovou pilu nedávno použili, na několik minut vypnuli a jste připraveni ji znovu použít, nastavte hlavní ovladač na začátek teplého startu. To se nachází o jeden stupeň výše od nejnižšího nastavení.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Počínaje z pozice vsedě

 1. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 7

  1 Postavte řetězovou pilu na zem na čisté a rovné místo. Společnost Stihl doporučuje spustit řetězovou pilu ze sedící polohy. Nářadí postavte na rovný povrch a ujistěte se, že se ničeho nedotýká nebo bezprostředně pod nebo před lištou a řetězem.
  • Nikdy řetězovou pilu „nespouštějte“ ani „neházejte“. Jedná se o nebezpečné polohy, které vám nedovolí ovládat váš nástroj.
 2. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 8

  2 Podržte řetězovou pilu nohou a rukou. Zasuňte špičku pravé nohy do otvoru zadní rukojeti. Současně levou rukou zatlačte na přední rukojeť, obtočte ji palcem a prsty a zajistěte si loket. Tím zajistíte řetězovou pilu při startu.
 3. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 9

  3 Zatáhněte za startovací lano. Pravou rukou uchopte rukojeť startovacího lana. Pomalu táhněte svisle, dokud neucítíte odpor. Poté několikrát rychle zatáhněte za startovací lano, dokud řetězová pila nezapálí.
  • Uchopte pouze rukojeť startovacího lana. Nikdy si omotávejte lano kolem ruky a nechyťte lano samotné.
 4. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 10

  4 Nastavte řetězovou pilu na otevření „sytiče“. Motorová pila vystřelí, ale pak okamžitě znovu zemře. Když k tomu dojde, přesuňte hlavní ovladač o jednu pozici do polohy polovičního plynu (teplý start).
  • Pokud jste nedávno použili řetězovou pilu, hlavní ovládání by již mělo být v nastavení teplého startu.
 5. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 11

  5 Znovu zatáhněte za startovací lano. Stejnou technikou jako dříve znovu uchopte rukojeť startovacího lana a táhněte svisle. Znovu uslyšíte oheň motoru vaší motorové pily.
 6. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 12

  6 Přesuňte hlavní ovládací prvek do klidového stavu. Jakmile se řetězová pila spustí a zůstane v chodu, posuňte hlavní ovladač o jeden stupeň výše. Měl by to udělat jen lehký dotek prstu. Tím bude řetězová pila v chodu.
 7. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 13

  7 Zvedněte řetězovou pilu. Zkontrolujte své okolí ještě jednou, abyste se ujistili, že vám v cestě nejsou žádní lidé ani předměty. Pomalu vstávejte a držte motorovou pilu za řídítka. Poté uvolněte brzdu řetězu zatažením zpět směrem k sobě. Vaše řetězová pila je nyní připravena k použití. reklama

Metoda 3 ze 4: Počínaje na nerovném terénu

 1. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 14

  1 Ujistěte se, že máte bezpečnou základnu. Pokud musíte řetězovou pilu nastartovat na nerovném povrchu, doporučuje Stihl z bezpečnostních důvodů alternativní techniku. Nejprve nohou odstraňte veškeré nečistoty z vašeho webu a udělejte malý dojem v zemi, kterou můžete nohu podpořit.
  • Řetězovou pilu nepoužívejte na štěrk ani zdivo. Pokud čepel narazí na skály, může je poslat létat.
 2. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 15

  2 Umístěte zadní rukojeť řetězové pily proti noze. Držte rukojeť u těla těsně nad kolenem. To vám poskytne větší kontrolu nad řetězovou pilou.
 3. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 16

  3 Držte řetězovou pilu bezpečně. Levou ruku držte na řídítkách motorové pily a zamkněte loket. Pravou rukou nastartujte motorovou pilu, poté postupujte stejným způsobem při tažení startovacího lana a spouštění nářadí, jako byste začínali vsedě. reklama

Metoda 4 ze 4: Zapnutí elektrické řetězové pily

 1. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 17

  1 Připojte k napájecímu zdroji. Napájecí zdroj, ke kterému připojujete řetězovou pilu, musí mít stejné napětí. Pokud si nejste jisti specifikacemi svého modelu, podívejte se do příručky k vaší řetězové pile.
  • V případě potřeby použijte prodlužovací kabel.
 2. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 18

  2 Najděte bezpečný a vyvážený základ. Podle potřeby můžete elektrickou řetězovou pilu spustit ze sedící nebo stojící polohy. Stejně jako u plynové řetězové pily zkontrolujte a ujistěte se, že v okolí nejsou lidé a překážky. Vaše tělo by se mělo cítit vyrovnané, než začnete.
 3. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 19

  3 Vytáhněte chránič ruky směrem k rukojeti. Chránič rukou bude umístěn těsně před řídítky. Vytáhněte jej směrem k sobě (a zadní části řetězové pily), dokud nezapadne. Jedná se o bezpečnostní prvek navržený tak, aby vás chránil při ovládání řetězové pily, která se nespustí, dokud není zapnutý ochranný kryt.
 4. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 20

  4 Stiskněte zámek spouště. Toto je umístěno těsně nad spouští, na straně rukojeti. Palcem stiskněte spínač a ujistěte se, že jej držíte úplně.
 5. Obrázek s názvem Spusťte řetězovou pilu Stihl Krok 21

  5 Stiskněte spoušť, která bude umístěna na spodní straně rukojeti. Ukazovákem vytáhněte spoušť nahoru, ale pevně ji uchopte. Držte výluku dál. Vaše řetězová pila je nyní připravena k použití. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou některé bezpečnostní tipy pro používání řetězové pily? Abraham Schwartz
  Kutil Abraham Schwartz je kutil a majitel Fixin ‘To Do, služby pro domácí kutily v Austinu v Texasu. Abraham se specializuje na malé až střední obytné a komerční zakázky, od montáže TV přes montáž nábytku až po nastavení domácí automatizace. Před zahájením Fixin ‘To Do pracoval Abraham více než 10 let jako údržbář služeb třetích stran a celý život se učil, jak vylepšovat domy. Je držitelem licencí TSBPE a Elektrický učeň (TX). V letech 2018 a 2019 byla společnost Fixin ‘To do hodnocení hodnocena jako nejlepší profesionál od společnosti Thumbtack. Abraham Schwartz Údržbář Odborná odpověď Vždy noste ochranné pomůcky a pečlivě dodržujte pokyny výrobce. Také se ujistěte, že pracujete v otevřeném prostředí. Ujistěte se, že kolem nejsou žádné děti a domácí zvířata, a nepracujte na štěrku nebo zdivu, protože pokud čepel poškrábe kameny, mohlo by je to poslat létat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Vždy si přečtěte svůj manuál. To bude obsahovat důležité bezpečnostní informace a provozní pokyny.
 • Nikdy řetězovou pilu „nespouštějte“ ani „neházejte“. Jedná se o nebezpečné polohy, které vám nedovolí ovládat váš nástroj.
 • Při používání řetězové pily vždy noste ochranné pomůcky. Používejte minimálně ochranné brýle a rukavice, ale doporučuje se také ochrana sluchu a obličejová maska.
 • Před použitím řetězové pily vždy zkontrolujte své okolí. Ujistěte se, že vám v cestě nejsou žádní lidé ani předměty. Pokud se k vám někdo přiblíží, když používáte řetězovou pilu, okamžitě aktivujte brzdu řetězu.
reklama

Populární Problémy

Jak brousit kosti. Pokud máte ležet náhradní kosti z večeře, jejich rozemletí je skvělý způsob, jak pro ně najít využití. Dobrý mlýnek na maso nebo mixér promění měkké kosti, jako ty z kuřat a jiných malých zvířat, na ...

„A Parks and Recreation Special“ se koná ve čtvrtek 30. dubna ve 20:30 ET na NBC. Pokud nemáte kabel, můžete jej zdarma sledovat online.

Serbia Open je prvním ze dvou turnajů ATP 250, které se letos v létě uskuteční v tenisovém centru Novak.

Jak bojovat jako Batman. Bruce Wayne je možná fiktivní postava, ale jeho neuvěřitelná cesta a cílevědomá oddanost inspirovaly generace čtenářů k napodobení jeho etiky a fyzické zdatnosti. I když pravděpodobně nebudete moci ...

Zde je návod, jak streamovat speciální speciál Time 100 online v úterý 22. září ve 22 hodin. ET/PT na ABC.

Zion Williamson a další hvězdy nacházejí nové domovy během čtvrtečního draftu NBA 2019. Zde je návod, jak jej sledovat online bez kabelu.