Jak vyztužit kůži

Chcete -li vyztužit kůži, musíte změnit její strukturu na molekulární úrovni. To se obvykle provádí kombinací tepla s vodou nebo voskem, ale existuje několik různých způsobů, jak toho můžete dosáhnout.

Metoda 1 ze 3: Namáčení vody

 1. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 1

  1 Namočte kůži do studené vody. Naplňte velký kbelík nebo dřez chladnou vodou o pokojové teplotě. Ponořte kůži do vody asi na 10 minut, nebo dokud není důkladně promočená.
  • Všimněte si, že tento proces funguje nejlépe, když se používá s rostlinně vyčiněnou kůží.
  • Kůži můžete technicky vyztužit namočením v ničem jiném než ve vodě pokojové teploty, ale bude jen mírně tvrdší a nebudete ji moci tvarovat. Přidání kroku horké vody vám umožní provést strukturální změny při dalším tvrdnutí kůže.


 2. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 2

  2 Zahřejte druhý hrnec vody. Jakmile vaše kůže nasákne, naplňte velkou zásobní nádobu vodou a postavte ji na kamna na vysoké teplo. Pokračujte v ohřívání vody, dokud nedosáhne teploty 180 stupňů Fahrenheita (82 stupňů Celsia).
  • Sledujte přesný teploměr a sledujte teplotu. Pokud je voda příliš horká nebo příliš studená, mohou se vaše výsledky výrazně lišit od výsledků zde popsaných.
  • Pokud nemáte teploměr, můžete teplotu vody změřit pomalým ohříváním na kamnech a každou minutu ji testovat holou rukou. Pokud můžete udržet ruku ponořenou ve vodě, můžete bezpečně použít tuto teplotu pro svou kůži. Jakmile už nemůžete vydržet držet ruku ve vodě déle než okamžik, vyjměte vodu ze zdroje tepla a nedovolte, aby se ještě více zahřála.
  • Někteří lidé raději namočí kůži do vroucí vody. Tím se kůže zpevní rychlejším tempem, ale také vám to poskytne menší kontrolu. Výsledná kůže může být velmi křehká a může být na svém povrchu nerovnoměrně tuhá.
 3. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 3

  3 Namočte kůži do horké vody. Vytáhněte kůži ze studené vody a ponořte ji do horké vody. Nechte to tam pár minut zůstat.
  • Po první minutě byste už měli vidět, jak kůže tmavne a kroutí se.
  • Čím déle kůži namočíte, tím bude tužší. Pokud však kůži namočíte příliš dlouho, bude za sucha křehčí.
  • Když použijete tuto metodu, namočení kůže v horké vodě po dobu 30 sekund poté, co již ztmavne, bude mít za následek kus kůže, který je tvrdý, ale ne nepoddajný. To znamená, že celková doba namáčení horké vody by byla asi 90 sekund. Pokud chcete, aby byla kůže tužší, nechte ji ve vodě delší dobu.
 4. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 4

  4 Tvar dle přání. Když vytáhnete kůži z vody, měla by být poměrně pružná. Pokud potřebujete formu kůže do konkrétního tvaru, je nejvyšší čas to udělat.
  • Když je kůže mokrá, bude pružná a snadno se tvaruje. Tato roztažnost však zmizí během první minuty nebo dvou, takže musíte pracovat rychle, pokud ji plánujete protáhnout. Kůže však zůstane pružná až hodinu po tom, co pružnost odezní.
 5. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 5

  5 Nechte kůži uschnout při pokojové teplotě. Nechte kůži několik hodin odležet při pokojové teplotě. Poté, co uschne, by měla být kůže výrazně silnější a tužší.
  • Zesílená kůže se také zmenší, takže kus, se kterým jste začínali, nemusí po dokončení procesu vypadat tak velký.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pečení

 1. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 6

  1 Namočte kůži do vody o pokojové teplotě. Naplňte umyvadlo, kbelík nebo podobnou nádobu chladnou až pokojovou teplotou vody. Ponořte kůži do vody a nechte ji vsáknout, dokud se úplně nezaplní vodou.
  • Tento postup je obecně doporučen pro použití s ​​rostlinně vyčiněnou kůží.
  • Doba, po kterou necháte kůži ve vodě, se bude lišit v závislosti na tloušťce a kvalitě kůže. Obvykle postačí nechat ho ve vodě 10 až 30 minut. Kůže by měla být při vyjímání obzvláště pružná.
 2. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 7

  2 Předehřejte troubu. Jak kůže nasákne, předehřejte troubu na 120 stupňů Fahrenheita (50 stupňů Celsia).
  • Podle potřeby přesuňte regály trouby, abyste uvolnili dostatek místa pro kus kůže.
  • Pokud vaše trouba nedosáhne tak nízké teploty, jednoduše použijte nejnižší dostupnou teplotu. Všimněte si však, že vyšší teploty mohou způsobit malé opaření párou, což může změnit barvu a způsobit větší smrštění.
 3. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 8

  3 Vyformujte kůži podle potřeby. Vyjměte kůži z vody. Pokud máte v plánu ho nějakým způsobem formovat, udělejte to nyní, zatímco je stále flexibilní a snadno se s ním manipuluje.
  • Vzhledem k tomu, že kůže je v tomto bodě stále docela chladná, nemusí si zachovat svůj tvar, když zůstane sama. Po vytvarování byste měli nové formy držet na místě pomocí provázku, šití nebo hřebíků.
 4. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 9

  4 Upečte kůži. Vložte mokrou tvarovanou kůži do trouby a pečte, dokud nebude suchá. V závislosti na tom, jak dlouho jste kůži namáčeli a na teplotě vaší trouby, to může trvat 20 až 90 minut.
  • Kůži můžete nechat v troubě zůstat i poté, co zaschne, ale vězte, že suché pečení způsobí, že teplota kůže stoupne a struktura kůže bude tvrdší a křehčí.
 5. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 10

  5 Necháme vychladnout. Vyjměte horkou, suchou kůži z trouby a nechte ji vychladnout na pokojovou teplotu, dokud nebude bezpečné ji zvládnout holýma rukama. Během této doby bude kůže nadále tuhnout.
  • Jakmile vychladne, měli byste odstranit jakýkoli provázek, nit nebo hřebíky, které drží tvar na svém místě. Pokud kůže dostatečně ztuhla, měla by nyní být schopna udržet svou novou formu sama.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Voskování

 1. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 11

  1 Předehřejte troubu. Nastavte troubu na 200 stupňů Fahrenheita (90 stupňů Celsia) a nechte ji zcela zahřát.
  • Ujistěte se, že rošty uvnitř trouby jsou podle potřeby uspořádány tak, aby se kožený kus vešel dovnitř, aniž byste se otírali o rošty nebo boky trouby.
  • Tato metoda by měla fungovat dobře u většiny typů usní, ale s rostlinně vyčiněnou kůží se stále pracuje nejsnadněji. Všimněte si také, že to bývá dobrá metoda, pokud se pokoušíte vyztužit kůži, než se již vytvořila a nepotřebuje žádné další tvarování.
 2. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 12

  2 Upečte kůži nasucho. Když je trouba dostatečně horká, vložte kůži dovnitř a pečte asi 30 minut. Když ji vyjmete z trouby, musí být kůže na dotek obzvlášť horká.
  • Teplo samotné hraje důležitou roli v procesu tuhnutí. V podstatě zkapalňuje některé molekuly v kůži, což způsobuje, že se rozpadají a stávají se pružnějšími. Když tyto molekuly znovu ztuhnou, činí to ve struktuře, která je ještě tvrdší než původní chemická struktura kůže.
  • Pokud však necháte kůži příliš zahřát, může být na konci procesu příliš křehká.
 3. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 13

  3 Roztavte trochu vosku. Umístěte blok včelího vosku do dvojitého kotle a zahřívejte jej, dokud úplně nezkapalní. Tento krok proveďte, když se kůže peče, aby kůže a vosk byly dostatečně horké, aby mohly pokračovat současně.
  • Včelí vosk je vosk volby, ale můžete použít i roztavené svíčky nebo téměř jakýkoli jiný druh vosku.
  • Roztavení vosku:
   • Zahřejte 1 až 2 palce (2,5 až 5 cm) vody ve spodní části dvojitého kotle umístěného na kamnech na středně vysoké teplo.
   • Umístěte vosk do horní části dvojitého kotle.
   • Jakmile se vosk začne tát, promíchejte ho jednorázovou lžící nebo hůlkou. Pokračujte, dokud se tavenina úplně nerozpustí.
 4. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 14

  4 Vosk namalujte na kůži. Vyjměte kůži z trouby a položte ji na několik listů novin. Vložte velký štětec rozpuštěným voskem a rovnoměrnými tahy naneste vosk na horkou kůži.
  • Kůže by měla nasáknout horký vosk. Pokud tak neučiní, kůže ještě není dostatečně horká a měla by být vrácena do trouby.
  • Pokračujte v kartáčování vosku na kůži, dokud kůže nevychladne a již neabsorbuje vosk.
 5. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 15

  5 Podle potřeby kůži znovu zahřejte a přemalujte. Po první vrstvě vosku vložte kůži zpět do trouby a zahřívejte dalších asi 20 minut. Vyjměte ji z trouby a povrch potřete dodatečným nátěrem roztaveného vosku.
  • Tento postup byste měli opakovat, dokud kůže již neabsorbuje žádný další vosk, ani když je horká.
  • Jedním ze způsobů, jak zjistit, že kůže již nemůže absorbovat vosk, je podívat se na zbarvení. Vosk mírně změní barvu kůže. Pokud je celý povrch kůže rovnoměrný, pravděpodobně absorboval co nejvíce vosku v celém kusu.
 6. Obrázek s názvem Vyztužená kůže Krok 16

  6 Úplně vychladnout. Nechte kůži úplně vychladnout a zaschnout. Po dokončení by mělo být extrémně těžké a téměř nemožné ohnout se. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak ztvrdnu falešnou kůži poté, co jsem ji již ušil? Pokud chcete tuhou kůži, doporučil bych směs Elmerova lepidla a vody.
 • Otázka Moje rukojeť kabelky byla tuhá, ale pomalu ztratila tvar. Jak jej mohu obnovit? Pokud je to ten typ držadla, o kterém přemýšlím, obvykle mají jádro z tvrdého, levnějšího materiálu, který mu dodá tvar, a kolem něj je obšitá kůže. Nejlepší by bylo přestřihnout šicí linku a znovu udělat jádro rukojeti; tak můžete dovnitř vložit ještě kvalitnější materiály, které vydrží déle.
 • Otázka Mám nějakou tenkou, měkkou kůži, na které chci procvičit razítko, ale nevydrží. Existuje způsob, jak to zpevnit, aby to udrželo tisk? Zkuste smíchat vodu s malým množstvím kukuřičného škrobu nebo kukuřičné mouky! Měla by to být zakalená voda. Před razítkem ho ponořte a nechte 24 hodin odležet. Nezkoušel jsem to, ale ze zkušenosti s tvorbou tato metoda funguje dobře pro zpevnění konopných provázků při vytváření návrhů strun!
 • Otázka Pokyny k voskování se zdají být pro standardní troubu, ale zobrazují obrázek mikrovlnné trouby. Uniká mi něco? Existují standardní trouby ve tvaru mikrovlnné trouby. Některé mají nahoře dokonce kamna. K dispozici jsou také mikrovlnné trouby s elektrickým grilem.
 • Otázka Jak udělám měkkou tvrdou kůži? Spousta norkového oleje a zpracování kůže, skládání a válcování by ji mělo vrátit zpět do měkka. To bude nějakou dobu trvat, podle toho, jak je kůže tuhá.
 • Otázka Jak vyztužím koženou klopu na brašně? Vytvořte směs Elmerova lepidla a vody. Směsí potřete kůži a nechte ji asi dvanáct hodin zaschnout.
Nezodpovězené otázky
 • Můj kapesník se propadá po stranách. Jak to opravím?
 • Popruhy mého Birkenstocku byly dodávány s disketovou kůží, což znamená, že se ohýbám, abych si je oblékl, což v mém věku není snadné. Jsou připevněny k nožní posteli. Jakou metodu byste doporučil ke zpevnění popruhů?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

Namáčení vody

 • Velký kbelík
 • Velký zásobník
 • Rostlinně vyčiněná kůže
 • Teploměr na vaření
 • Nástroje pro tvarování kůže (volitelně)

Pečení

 • Velké vědro nebo dřez
 • Rostlinně vyčiněná kůže
 • Trouba
 • Nástroje pro tvarování kůže (volitelně)
 • Provázek, nit nebo hřebíky (volitelně)

Voskování

 • Kůže
 • Trouba
 • Včelí vosk
 • Dvojitý kotel
 • Noviny
 • Velký štětec

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při manipulaci s horkou kůží nedovolte, aby se dotkla horkého kovu. Dotek horkého kovu na povrch horké kůže zanechá na kůži stopu.
reklama

Populární Problémy

„One Day at a Time“ se přesouvá do POP pro 4. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody „ODAAT“ online bez kabelu.

Jak se připravit na výlet na divoké vodě. Výlety na raftech jsou nabízeny v destinacích po celém světě a mohou trvat několik hodin nebo celý týden. Ať už jedete po peřejích na řece Colorado v Grand Canyonu, Zambezi ...

Někdy je těžké zůstat oddaný sportu, abyste v něm mohli být dobří. Nechání vaší vášně řídit vaši oddanost vám však může skutečně pomoci zlepšit vaše dovednosti. Udržování cílů v nedohlednu je klíčové pro dlouhodobé ...

Zde je návod, jak můžete premiéru 11. série seriálu Naked and Afraid online bez kabelu sledovat online.

Když přemýšlíte o dobrovolnictví v útulku pro zvířata, můžete přemýšlet o venčení psů nebo kartáčování koček. Existuje však mnoho dalších pracovních míst! Útulky obvykle potřebují dobrovolníky pro kancelářskou práci, adopční akce, úklid nádobí ...

Dnešní večer má premiéru sezóna 2 seriálu Celebrity Big Brother. Získejte přehled o tom, jak sledovat CBB2019 online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.