Jak se přestat bát romantických vztahů

Pro mnohé to najít perfektní někdo je důležitý. Jako lidé se rodíme jako sociální bytosti, které touží po navázání nejrůznějších vztahů s lidmi, se kterými se setkáváme, a pro mnohé z nás to zahrnuje i touhu být v romantickém vztahu. Bát se romantického vztahu ale není nic, za co byste se měli stydět. Stává se to a je to pochopitelné. Naučte se, jak se dostat za tuto bariéru, abyste si mohli užít naplňující romantický vztah.

základní pravidla tenisu

Metoda 1 ze 3: Zamilovat se

 1. Obrázek s názvem Balance Work and Life Step 2

  1 Přijměte pocity, které láska přináší. I když se vám emoce, které prožíváte, zdají děsivé nebo zvláštní, jděte tam, kam vás zavedou. Rosteme z riskování. Ano, někdy šance, které využijeme, nemusí vždy vyjít. Pamatujte však, že jste odvážnější, že jste toho využili. Neodstraňujte dobré pocity, které máte, kvůli strachu. Pozvěte je dovnitř. O tomto krásném pocitu bylo napsáno mnoho básní a písní.
  • Může se stát, že vás pohltí nová láska, a to je přirozené. Bavte se s tímto novým „rozdrcením“ a užívejte si přírodní výšky. Nezavrhujte zábavnou část zamilovanosti, ale také si uvědomte, že tyto pocity obvykle trochu odezní.


 2. Obrázek s názvem Buďte přáteli s krizí středního věku, krok 6

  2 Uvědomte si, že pocity se v průběhu času mění. Také vězte, že to není vždy špatné. Láska má tendenci vycházet ze všech slunečních paprsků a jednorožců, ale v určitém okamžiku, aby vydržela, musí se změnit. Trvalá a trvalá láska znamená poznat jiného člověka, nedostatky a vůbec. Je zcela normální, že je vztah ve fázi líbánek mnoho měsíců nebo dokonce let, než vy dva zažijete nějaké potíže.
  • Poznat jiného člověka a přijmout ho na 100% jsou dvě velmi odlišné věci. Počáteční přitažlivost může vyprchat, když zjistíte, že váš partner dělá jednu věc, kterou nemůžete vydržet. Je v pořádku znát své narušitele obchodů, ale je také v pořádku sledovat, jak nový vztah sílí, jak se člověk, kterého poznává, více přitahuje.
 3. Obrázek s názvem Znecitlivění se od bolesti Krok 1

  3 Trénujte si zranitelnost. Zpočátku to může být děsivé, takže to berte v nominální hodnotě. V případě potřeby si udělejte čas, abyste nebyli zranitelní.
  • Ne každá společná minuta musí být hlubokým cvičením, jak být zranitelný. Můžete si jen užívat jeden druhého, ale vynakládejte zvláštní úsilí, abyste potenciálnímu partnerovi poskytli přístup k částem vašeho života a minulosti, které běžně nesdílíte. Použijte svůj úsudek o tom, kolik je vhodné sdílet v závislosti na tom, jak dlouhé nebo hluboké je vaše připojení.
  • Může být zábavné požádat potenciálního manžela, aby zkusil nový koníček nebo se zúčastnil události, která je pro vás výjimečná, aby mohl vidět vaši jinou stránku.
 4. Obrázek s názvem Změňte svůj život poté, co jste tak dlouho dělali totéž, krok 3

  4 Odvažte se být sami sebou s potenciálním nápadníkem. V určitém okamžiku je čas přestat se snažit zapůsobit na svého partnera a být milován tím, kým hluboko jsi. Součástí strachu z lásky není pocit, že jste hodni lásky, pokud nejste ideální verzí sebe sama. Pokud vám vztah vydrží, váš partner musí vidět vaše skutečné já.
  • Když jste věrní sami sobě, je pro vás mnohem snazší chovat se způsobem, který vám umožní vybudovat si s partnerem intimitu, ukazuje výzkum. Skrývání za masku ztěžuje navázání hlubšího spojení.
  • Přestože byste měli vždy zůstat otevření změnám a růstu, znamená to, že přijmete své přirozené vtípky a nedostatky. Ukažte svému partnerovi tu stranu, kterou si myslíte, že je příšerná nebo divná. Pokud je on nebo ona dobrý partner, budete pravděpodobně milovaní tím více, že jste svým pravým já.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zastavení sebe-sabotáže

 1. Obrázek s názvem Změňte svůj život poté, co jste tak dlouho dělali totéž, krok 14

  1 Identifikujte vlastnosti, které ve vztahu chcete. Poté se podívejte na všechny věci, které děláte a které vám brání ve vztahu, po kterém toužíte. Abyste překonali strach z romantických vztahů, musíte rozpoznat a zastavit své sabotážní chování.
  • Jednou velkou chybou, kterou mnoho lidí dělá, je hledat lásku na špatných místech. Možná budete chtít randit s někým, kdo tvrdě pracuje a je stabilní ve své kariéře, ale ve čtvrtek večer se setkáte s potencionálními kamarády v klubu. K získání různých výsledků používáte staré zvyky, a to prostě nefunguje.
  • Další často dělanou chybou je spokojenost s méně, než si přejete, protože máte pocit, že jakýkoli partner je lepší než nic. Zůstat v nešťastné situaci vás ve skutečnosti může odradit od nalezení takové, která by vám udělala radost. Pochopit rozdíl mezi samotou a osamělostí je obrovské.
 2. Obrázek s názvem Staňte se vylepšeným

  2 Nevěřte všemu, co si o sobě myslíte. Možná jste byli v minulosti zraněni nebo si možná myslíte, že jste příliš staří, máte nadváhu nebo jinou negativní vlastnost, než abyste si našli lásku. Součástí hledání lásky je být na ni připraven a věřit, že si zasloužíš být milován.
  • Někdy je nejjednodušší najít lásku, když jste šťastní bez ní, protože jste šťastní s vámi. Pokud chcete přilákat šťastný vztah, zaměřte se nejprve na to, abyste byli šťastní, překvapilo by vás, jak atraktivní je skutečný úsměv.
  • Rozhlédněte se kolem sebe a rozpoznejte malé šance, které máte každý den na flirtování a flirtování. To neznamená, že pokaždé, když se na vás někdo usměje, je to láska, ale procvičování přijetí flirtu nejen posiluje vaši sebedůvěru, ale také vás naučí dívat se kolem sebe o svých pochybnostech, abyste si uvědomili, že přitahujete pozornost.
 3. Obrázek s názvem Změňte svůj život poté, co jste tak dlouho dělali stejnou věc, krok 36

  3 Vězte, že běh před bolestí vám také brání v pocitu radosti. Pro osobní růst a rozvoj jsou zásadní pozitivní i negativní emoce. Pokud budete tvrdě pracovat, abyste se ochránili před zraněním, riskujete také, že nikdy nebudete cítit štěstí.
  • Může se zdát bezpečnější ani se neobtěžovat využít šanci na lásku, abyste se nikdy nezranili, ale to vás také uzavírá před nalezením pozitivního vztahu. Ano, bude se cítit zranitelný být otevřený lásce, ale to je součástí hry. Dát někomu své srdce znamená riskovat zraněné city pro šanci na celoživotní štěstí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pochopení vašeho strachu

 1. Obrázek s názvem Buďte přáteli s krizí středního věku Krok 1

  1 Podívejte se na opakující se vzorce ve vašich minulých vztazích. Co se stalo v těchto partnerstvích, která vám mohla způsobit potíže se znovu zapojit? Pohled na minulost neznamená, že předpokládáte, že všechny vztahy jsou stejné. Nejsou. Ale jedním společným jmenovatelem jste vy. Musíte se podívat na chování, které vám neslouží ani vašemu osobnímu růstu.
 2. Obrázek s názvem Buďte přáteli s krizí středního věku Krok 7

  2 Pokuste se odhalit, čeho se obáváte. Strachy lze spojit téměř s čímkoli a zjištění, kde leží vaše, vám pomůže sdělit, jakou práci je třeba udělat.
  • Pokud jste byli v minulosti podvedeni, můžete mít strach, že nikdy nebudete mít dost, abyste si milence nechali pro sebe. Pochopení tohoto strachu vám pomůže vidět, že jste dost a nezasloužíte si takovou míru neúcty.
  • Týrání, fyzické nebo emocionální, mohlo být součástí vašich minulých vztahů. To může být velmi děsivé a způsobit, že vztah nebude založen na lásce, ale na nebezpečí a strachu o vlastní bezpečí. Získejte odbornou pomoc.
  • Můžete se dokonce bát, že věci půjdou příliš dobře a budete muset odpovědět na těžké otázky o věcech, jako je mít rodinu a budoucnost, která není jen o vás. To může být velmi děsivé, pokud jste se usadili ve svém jediném životě.
 3. Obrázek s názvem Rozchod s přítelem na střední škole Krok 4

  3 Nedělejte si starosti s napínáním svých stávajících vztahů. Někteří mladí lidé se obávají zapojení do angažovaného vztahu, protože to může být konečným znakem dospívání. Chcete, aby věci zůstaly stejné, nikoli aby se měnily. Myslíte si, že vyhýbání se vztahu vám umožní zachovat nevinnost a bezstarostný přístup mládí.
  • Jedná se o běžný a oprávněný strach, ale musíte se snažit ho překonat. Ano, vaše vztahy s přáteli a členy rodiny se mohou změnit. To se může stát, ať už jste v romantickém vztahu nebo ne.
  • Snažte se však nepovažovat romantické vztahy automaticky za nejdůležitější. Vztahy s rodinou a přáteli mohou být také velmi důležité a někdy si zaslouží větší prioritu, než se jim často dává.
 4. Obrázek s názvem Získejte staršího kluka, který vás bude mít rád, v Junior High Step 4Bullet3

  4 Porazte myšlenku, kterou nemůžete milovat. Někteří lidé si myslí, že nejsou schopni milovat druhé, a proto se zdržují vstupu do jednostranných vztahů. Z velké části je láska často nerovná.
  • Láska se také mění a vyvíjí. Můžete zažít chvíle, kdy máte pocit, že svého partnera milujete mnohem více než on vás, ale pak se situace náhle obrátí, když zpochybňujete věci. Je přirozené, že se vztahy mění a rostou.
  • Pokud ve skutečnosti nemůžete pro nikoho cítit nic romantického, neznamená to, že s vámi není něco v pořádku, ale můžete být aromatičtí. To se liší od strachu z romantických vztahů a je lepší to zkusit přijmout, než se to snažit napravit.
 5. Obrázek s názvem Vědět, kdy se obrátit na poradnu pro duševní zdraví Krok 5

  5 Obraťte se na poradce, který vám pomůže překonat problémy s důvěrou nebo závazky. Poradce vám může pomoci způsoby, které si nemůžete pomoci sami. Bude také zkušený v pomoci najít staré zvyky, které je třeba porušit, aby se zlepšily vaše romantické vztahy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak překonám svůj strach, když obecně nedůvěřuji chlapcům? Lidská bytost Nejlepší odpovídač Neměli byste vstupovat do vztahů s nikým, komu nevěříte. Je v pořádku nikomu nevěřit, dokud si nezíská vaši důvěru. Jak už bylo řečeno, musíte dát lidem příležitost získat si vaši důvěru. Pokud například nikdy nemluvíte s chlapci, protože si myslíte, že se k vám budou chovat hrubě, nedáte jim šanci. Nečekejte, že za pár dní najdete dokonalého kluka, pokud máte problémy s důvěrou. Začněte od malička tím, že budete s kluky společenský, a postupně se dopracujte k budování vztahů, ať už jde o přátelství nebo něco romantického.
 • Otázka Pokud se má přítelkyně rozešla se svým přítelem a on se mnou chce nyní randit, co mám dělat? Nejprve byste měli zvážit, zda s ním chcete být, a poté se zeptat svého přítele na důvod jejich rozchodu. Ujistěte se, že neztratíte její přátelství, pokud budete chodit s jejím bývalým.
 • Otázka Pokud bych chtěl vztah, ale mám strach, protože minulost, co mám dělat? Susan Butlerová Každý vztah je jiný. Musíte nechat minulost za sebou, kam patří, a přejít do větších a lepších vztahů ve své budoucnosti. Poučte se z toho, co se stalo v minulosti, pak pokračujte a nechte to za sebou.
 • Otázka Jak zjistit, zda je tou pravou osobou? Susan Butlerová Budete vědět, jestli je pro vás tou správnou osobou. Pokud spolu dobře vycházíte, pokud máte věci společné a užíváte si společné chvíle, budete vědět.
 • Otázka A co úzkost? Myšlenka na to, že jsem ve vztahu, mi dělá takové nepohodlí a vyvolává ve mně strach. I když se s někým držím za ruku, cítím se úzkostlivě, co mám dělat? Susan Butlerová Měli byste se naučit, jak zvládat úzkost, kterou cítíte, když máte myšlenky na vztah.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak navléknout lakrosovou tyčinku. Zapůsobte na svůj lakrosový tým svými navlékacími schopnostmi! Navlékání vlastní lakrosové tyčinky vám může ušetřit od nutnosti platit profesionála, který to udělá za vás. Je to také praktická dovednost vědět v případě, že ...

Plexisklo je levný a odolný materiál, který můžete použít pro různé projekty, jako jsou rámečky na obrázky, desky stolu nebo jako nerozbitná náhražka skla. Je lehký, levný a vydrží dlouho, protože nemůže ...

Grand Jeté je ohromující baletní pohyb, při kterém tanečník vyskočí do vzduchu a provede rozdělení. Tento působivý tah, známý také jako dělený skok, je proveditelný, pokud uděláte správné kroky, ale dbejte na správnou přípravu. Grand Jeté ...

Sestry Williamsové vyhrávají Wimbledonskou čtyřhru

Au! Bolest ramen není žádná legrace. Pokud máte subakromiální bursitidu nebo bolest a zánět ramene, je pravděpodobné, že ji můžete léčit a zbavit se bolesti. Bursa je vak naplněný tekutinou, který maže klouby. Nacházejí se v ...

Grigor Dimitrov a Milos Raonic se nedokázali vyrovnat Novakovi Djokovicovi v Cincinnati, kde se Srb setkal s neobvyklou výzvou.