Jak přestat mít nevhodnou zamilovanost

Možná jste slyšeli výraz: „Srdce chce to, co srdce chce.“ Ale co se stane, když vaše srdce chce někoho nevhodného - například malou sestru vaší manželky nebo vašeho vysokoškolského profesora? Bez ohledu na důvod, proč je vaše zamilovanost nevhodná, mít zamilovanost na někom není problém. Skutečným problémem je vaše vlastní omezení a sebeovládání . Pokud chcete vědět, jak se zbavit své nevhodné zamilovanosti a pokračovat ve svém životě, začněte podle kroku 1.

explodující tenisové míčky

Část 1 ze 2: Přemýšlím

 1. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 1

  1 Zvažte všechny důvody, proč je zamilovanost špatný nápad. Místo toho, abyste se soustředili na všechny důvody, proč vás přitahuje vaše zamilovanost, musíte změnit své zaměření a zvážit všechny důvody, proč tlačenice nemůže vést k ničemu a nemá cenu se jí věnovat. Existuje mnoho různých důvodů, proč může být jakákoli tlačenice nevhodná, a je důležité přesně vědět, do čeho byste se dostali, abyste se tomu vyhnuli. Měli byste se zamyslet nad tím, proč je zamilovanost špatný nápad, a zvážit potenciální důvody, proč možná cítíte to, co cítíte (samozřejmě kromě počáteční přitažlivosti). Zde jsou některé potenciální důvody, se kterými se můžete potýkat:
  • Pokud jsou mnohem mladší než vy nebo jsou mnohem starší než vy, proč se zajímáte o mladého nebo starého partnera, jehož zájmy a priority se budou velmi lišit od vašich vlastních?
  • Pokud máte rádi chlapa, který pro vás pracuje, zajímá vás spíše myšlenka, že můžete volat výstřely, než skutečná osoba?
  • Pokud máte zamilovanost do bratrovy přítelkyně, jde vám spíše o to, dostat ji na bratra, než o skutečný zájem o dívku? Může se stát, že se v řadě okolností cítíte potřební a zranitelní, takže je špatný čas podniknout jakoukoli akci.


 2. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodnou tlačenici Krok 2

  2 Zvažte své pozadí a to, zda by vaše nová zamilovanost mohla narušit vaše vztahy, pokud je vaše zamilovanost nevhodná, protože už ve vztahu jste.
  • Pokud měl jeden nebo oba rodiče mimomanželské vztahy, když jste vyrůstali, nebo pokud jste měli v minulosti nevěru, můžete mít nějaké základní problémy, které je třeba vyřešit, abyste si mohli úspěšně užívat oddaný vztah.
 3. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 3

  3 Zeptejte se sami sebe na aktuální stav vašeho vztahu, pokud je vaše zamilovanost nevhodná, protože už jste v příležitostném vztahu bez dětí, které by mohly být ovlivněny jeho opuštěním. Například pokud máte zamilovanost do chlapa, ale už jste ve vztahu, pak se musíte zeptat sami sebe, zda je ta zamilovanost opravdu smysluplná, nebo jestli si tím chcete říct, že to s vámi a vaším přítel. Pokud byste byli se svým přítelem spolu opravdu šťastní, měli byste tedy „prostor“ rozvíjet silné city k jiné osobě?
  • Samozřejmě, každý, dokonce i ty nejšťastnější páry, může čas od času dostat neškodné malé zamilované, ale pokud se vaše zamilování stane vážnějším, měli byste zpochybnit svůj současný vztah. Toto je vaše šance opustit bez vážných následků, pokud nastane problém.
  • Zvláště byste měli zpochybnit stav svého současného vztahu, pokud se něco takového stále děje. Pokud si občas opravdu kliknete s někým mimo váš vztah a cítíte na něj neškodnou zamilovanost, zatímco víte, že to k ničemu nevede, je to jedna věc, ale pokud se cítíte často zapleteni do jednostranného milostného vztahu, pak musíte přemýšlet o skutečném důvodu vašich pocitů.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s seznamovací úzkostí Krok 6

  4 Uvědomte si, jak je důležité nechat se unést nevhodnou zamilovaností. Je třeba, aby vztahy vznikaly mezi sobě rovnými. Je důležité seznámit se s někým, kdo je ve vaší životní fázi (například střední škola, vysoká škola, nově vstupující do pracovního procesu atd.) Nebo kdo k tomu má velmi blízko (například někdo, kdo se chystá dokončit vysokou školu, chodit s někým, kdo nedávno absolvoval to). Randit s někým v jiné životní fázi pravděpodobně nevyjde a může zahrnovat (úmyslné nebo nechtěné) vykořisťování. Fáze života a úroveň zralosti by měly být identické nebo velmi blízké. Starší lidé mají zodpovědnost nechodit s lidmi, kteří jsou na ně příliš mladí.
  • Je těžší navázat vztah s někým, kdo má jiné cíle, odpovědnosti, schopnosti, skupiny přátel a jiné nápady nebo vlastnosti, které se s věkem mění.
  • Významný věkový rozdíl zahrnuje nerovnováhu sil. Šestnáctiletý je mnohem zkušenější než dvanáctiletý. 46letý je mnohem zkušenější než 25letý.
  • Mladší člověk může být (i nechtěně) tlačen k tomu, aby dělal věci, na které není připraven. I když říkají, že jsou připraveni, zpětný pohled by mohl vyprávět jiný příběh a mohli by se zranit.
  • Pokud je mladší osoba nezletilá a starší osoba je dospělá, bylo by možné proti starší osobě podniknout vážné právní kroky.
  • Starší osoba může být vnímána (nesprávně nebo správně) jako dravá.
 5. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodnou tlačenici Krok 4

  5 Promítněte potenciální spad. jestli ty byli zapojit se s touto osobou, jak by vás spad ovlivnil? Jim? Vaši přátelé, rodina, spolupracovníci? Přemýšlejte, jako by to bylo a šachová hra a vizualizujte si několik dalších tahů: „Když to udělám já, udělají to; pak mě můj bratr bude nenávidět; pak se poprvé hádáme, že přijdu o práci ... “a tak dále. Když přemýšlíte o tom nejhorším, co by se mohlo stát, kdybyste se svou láskou byli jednotní, můžete si uvědomit, že by to byla obrovská chyba.
  • Zeptejte se sami sebe, stojí potenciální vztah s touto osobou za všechny potíže, které budete snášet, a jaké jsou šance vztah by přežil veškerý chaos, který nastane?
 6. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 5

  6 Zvažte svou pověst. Co si budou myslet ostatní - budou si o vás myslet více nebo méně? Ačkoli často říkáme, že nezáleží na tom, co si lidé myslí, a že láska vítězí nad všemi, v některých případech jde o to, že záleží na tom, co si ostatní myslí, protože jejich nesouhlas nebo dokonce pohrdání to může znamenat je pro vás obtížné uskutečnit svůj potenciální nevhodný vztah. Je důležité ustoupit a podívat se na celkový obraz, abyste zvážili, jak by ostatní lidé reagovali na váš vztah. Pokud jste si již jisti, že je to nevhodné, zvažování toho, jak by reagovali ostatní, vás dále odradí. Zde je několik scénářů, které je třeba zvážit:
  • Není skvělé pokoušet se ukrást dívku tvého kamaráda. Možná s ní skončíš, ale ztratíš svého přítele. Pokud jste starší a chlapec je nezletilý, budete považováni za loupežníka kolébky-a navíc, pokud tento vztah skutečně pronásledujete do sexuální situace, můžete se dívat do vězení. Sex s nezletilým je horší než nevhodný - je to zločin.
  • Jistě, můžeš být zamilovaný do sestry své ženy. Ale představte si, co by se stalo, kdybyste s tím něco udělali - dokázala by se vám vaše žena někdy podívat do očí? Odpustila by vám někdy její rodina?
 7. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 6

  7 Myslete na svoji budoucnost. Pokud se zapletete s někým nevhodným, nebudete nyní řešit jen problémy. S spadem se budete potýkat daleko - možná roky - do budoucnosti. Jedna věc je myslet na vzrušující dobrodružství, která budete s nevhodnou zamilovaností prožívat, pokud vám vrátí city, ale druhá věc je pokusit se představit si, jak bude váš vztah skutečně vypadat za pár let. Bude to opravdu možné udržet? Vydrží vaše pocity opravdu? Je důležité přemýšlet o tom, zda s touto osobou opravdu můžete mít budoucnost, nebo zda byste jen obětovali vše pro pár prchavých okamžiků radosti.
  • Například člověk, do kterého jste blázen, nemusí být moc milý člověk. Začnete se zbavovat svých přátel a rodiny, abyste s ní strávili čas. Je super šupinatá a vy se stanete také šupinatými - když se vrátíte ke slovu, protože nebyla ochotná udělat, co jste slíbili, že uděláte - a nedovolí vám to udělat ani vy. I když se s ní rozejdete, každý, koho znáte, na vás bude stále pohlížet s nedůvěrou. Budou zpochybňovat váš úsudek, že jste se vůbec s někým takovým zapletli.
 8. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 7

  8 Soustřeďte se na své negativní vlastnosti. Téměř podle definice zahrnuje zamilovanost idealizovaný obrázek někoho jiného. Každý je ale člověk a i vaše zamilovanost má vlastnosti, které pravděpodobně nejsou příjemné. Možná říká lidem něco zlého nebo ona poslouchá hudbu, o které si myslíte, že je hloupá. Nebo vás možná jen ignoruje. Pokuste se na člověku zpracovat negativní energii, na kterou se můžete soustředit, abyste oslabili jeho zamilovanost.
  • Zapište si seznam všech negativních vlastností vaší zamilovanosti. Pokud si opravdu myslíte, že vaše zamilovanost je dokonalá a nemůžete myslet na jedinou věc, která by mu vadila, pak to znamená, že toho člověka dostatečně neznáte. Pokud si nemůžete myslet na jedinou věc špatnou se svým zamilovaností, pak ho postavíte na piedestal.
  • Jedním z důvodů, proč může být vaše zamilovanost nevhodná, je prostě to, že daný člověk je pro vás „špatný“. Když si zapíšete důvody, jako je skutečnost, že daná osoba zneužívá alkohol nebo je známým hráčem, pomůže vám to pochopit, že když se vám vidí motýli do břicha, není to pro vás dlouhodobě dobré.
  reklama

Část 2 ze 2: Podniknout akci

 1. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 8

  1 Rozptylujte se, jak jen můžete. Nyní, když jste analyzovali, zvažovali a opravdu meditoval na to, jak strašná je tato myšlenka, musíte přestat být posedlí touto osobou. Bez ohledu na to, jak lákavé je přemýšlet o něm/ní, fantazírovat a přimět se k tomu, abyste to všechno zvládli, přestaň. Přemýšlejte a dělejte něco jiného. Ve volných psychologických termínech se tomu říká přesměrování chování a myšlenkové vzorce. Musíte najít způsoby, jak zůstat zaneprázdněný a přestat myslet na svou nevhodnou zamilovanost. Pokud budete celý den jen sedět doma, pak se na vaši nevhodnou zamilovanost bude mnohem hůře zapomínat, než když se vrhnete do své práce a studia a budete mít aktivní společenský život.
  • Zpočátku bude nemyslet na svou zamilovanost ještě těžší, protože budete tak zaneprázdněni tím, že budete myslet na to, že na něj nebo na ni nic nemyslíte. Ale věřte si - brzy budete na cestě kupředu.
  • Naučte se přesměrovat své myšlenky. Trénujte se, abyste přemýšleli o něčem jiném pokaždé, když o něm začnete přemýšlet - místo toho přemýšlejte o tom, jak moc milujete osobu, se kterou jste. Zamyslete se nad tím, kolik práce musíte udělat.
  • Pokud jste doma, zapněte si rádio nebo televizi a hlavou vám proběhnou další myšlenky.
  • Pokud stále cítíte, že se vracíte k myšlenkám na vaše zakázané rozdrcení, najděte si někoho, s kým si promluvíte; zavolej kamaráda. Zeptejte se toho přítele, jestli se chce potloukat - můžete vyjít z domu a přestat myslet na svou zamilovanost!
  • Vrhněte se na nový koníček nebo aktivitu. Zkuste tenis, jógu, psaní povídek nebo trénink za 5K. Ačkoli tyto činnosti samy o sobě nedovolí zapomenout na vaši zamilovanost, přinesou do vašeho života více bohatství a pomohou vám myslet na jiné věci.
 2. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 9

  2 Vyhýbejte se této osobě, jak jen můžete. Pokud se můžete z této osoby co nejvíce odstranit, rozdrcení oslabí. Abychom udrželi svou adoraci pro někoho, obecně ji musíme posílit tím, že toho člověka uvidíme. (Absence obvykle neznamená, že by se srdce rozrostlo.) Samozřejmě to není vždy praktické, ale dělejte, co můžete, abyste minimalizovali kontakt s druhou osobou. Pokuste se vyvarovat se něčeho dramatického a zároveň najít způsob, jak omezit čas, který strávíte se svou zamilovaností.
  • Bohužel existují případy, kdy by bylo docela obtížné omezit kontakt s touto osobou úplně. Pokud máte zálusk na svého ženatého šéfa a třeba to nezmizí, možná budete muset zvážit hledání jiného zaměstnání. Pokud jste na svého profesora zamilovaní a nezmizí, podívejte se, jestli můžete přejít do jiné třídy.
  • Pokud musíte být ve stejné místnosti jako osoba, snažte se minimalizovat oční kontakt a konverzaci. Neměli byste dělat věci extra nepříjemné tím, že se této osobě zcela vyhýbáte nebo ji ignorujete, ale měli byste omezit čas, který strávíte interakcí.
 3. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 10

  3 Dej tomu čas. Všechny nárazy časem vyblednou. Pokud se dokážete vyhnout něčemu politováníhodnému a udržet své pocity na uzdě, nakonec se tyto silné emoce rozběhnou. Můžete mít pocit, že jste v pasti a že tyto pocity budete mít navždy, ale nebude tomu tak. Jednoho dne se na tento okamžik ohlédneš a přemýšlíš, jak jsi mohl takové pocity chovat. Pokud věříte, že se tak nebudete vždy cítit, budete na cestě k překonání.
  • Bohužel neexistuje žádná časová osa, jak dlouho trvá, než se dostanete z rozdrcení. Pokud ale místo toho, abyste celý čas trávili vytíráním a pícháním, budete žít uspěchaný a naplněný život, zaručeně se z toho dostanete rychleji.
 4. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 11

  4 Začněte chodit s jinými lidmi, až budete připraveni. Pokud jste nezadaní, měli byste se tam začít dávat, až se začnete překonávat. Nemusíte se cítit stoprocentně vyléčení, ale měli byste mít pocit, že jste připraveni začít smysluplný vztah s někým jiným - pokud jste stále úplně zamilovaní, pak nebude vůči druhému člověku fér začít chodit s někým jen proto, abyste se rozptýlili. Ale až budete připraveni, požádejte přítele, aby vás připravil nebo byl otevřený setkání s novými lidmi. Brzy zjistíte, že vaše zamilovanost je daleko od vašich myšlenek.
  • Nezáleží na tom, jestli se tato osoba nevyrovná vaší „špatné lásce“. Záleží na tom, že strávíte nějaký čas v příjemné společnosti někoho jiného než této osoby. Začněte chodit s ostatními a mít otevřenou mysl . Tato osoba je pro vás mimo hranice a vy musíte začít znovu propojovat svůj mozek, abyste přemýšleli o tom, že budete s někým jiným.
 5. Obrázek s názvem Přestaňte mít nevhodné rozdrcení Krok 12

  5 Pokud s tím nemůžete bojovat, najděte nejprve způsob, jak to napravit. Přiznejme si to: někdy nemůžete sami sebe přesvědčit, že se necítíte tak, jak se cítíte. Pokud jste se s tím pokusili bojovat, vše bezvýsledně, a přesto se nad nimi vzdycháte, udělejte to správně. Existují způsoby, jak učinit nevhodnou zamilovanost zcela vhodnou - nejdůležitější věcí, kterou si musíte zapamatovat, je udělat ji správně za prvé - a tehdy a jen tehdy - zapojte se. A pak pravda vyhraje den!
  • Pokud je to dívka tvého bratra, pak se musíš chovat jako galantní gentleman a nikdy na ni nezasáhnout. Pokud se s ní tvůj bratr rozejde, můžeš se zeptat svého bratra, jestli by mu vadilo, kdybys ji pozval ven. Možná by mu to nevadilo a určitě to má precedens. Pokud se s ní nerozejde nebo vám nedá souhlas, máte smůlu, pokud nejste připraveni přijmout důsledky - váš bratr s vámi nemusí mluvit.
  • Pokud milujete svého podřízeného, ​​musíte se rozhodnout, jaká opatření byste měli v práci přijmout, než budete ve vztahu pokračovat. Můžete přejít na jiné oddělení nebo zaujmout jinou pozici nebo dělat cokoli, co musíte v práci dělat, aby váš vztah nebyl považován za nevhodný nebo přesilovku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 14 a moje láska je 17. Je to nevhodné? Alex Nejlepší odpovídač V dětství je takový věkový rozdíl šedou oblastí - někteří lidé říkají, že je to v pořádku, zatímco jiní říkají, že není. Bez ohledu na názory, které slyšíte, existují velké vývojové rozdíly mezi 14 a 17 (což by vás vystavilo vyššímu riziku zneužití) a potenciální právní obavy, pokud vy dva provádíte sexuální aktivity. Pokud se rozhodnete navázat vztah s touto osobou, ujistěte se, že nastavíte hranice a budete se jich držet, zůstanete v kontaktu s lidmi mimo vztah a nebojíte se to říct někomu, komu důvěřujete, pokud si myslíte, že je vztah nezdravý .
 • Otázka Co když je moje zamilovanost stejného pohlaví jako já? Vždy ji vidím ve své třídě a myslím, že je zřejmé, že jsem do ní zamilovaný. Alex Nejlepší odpovědný pracovník Není nic nevhodného na tom, mít zamilovanost stejného pohlaví, navzdory tomu, co vám bylo v minulosti řečeno. Přitahování někoho vašeho pohlaví se může zdát neobvyklé, ale ve skutečnosti je to běžnější, než byste si mysleli, a není nic špatného na tom, být gay, bi nebo jakákoli jiná sexuální orientace. Pokud opravdu chcete, můžete překonat svou zamilovanost , ale může být pro vás lepší vyhledat podporu a zdroje pro LGBT+ lidi, zvláště pokud stále pochybujete nebo se obáváte nedostatku podpory osobně. Ve vašem případě může také pomoci podívat se na Jak se vypořádat s rozdrcením stejného pohlaví (dívky) aby vám pomohl vyrovnat se se svými pocity.
 • Otázka Moje láska a já jsme oba jen 9. Bylo by to nevhodné? Alex Nejlepší odpovídač Je úplně v pořádku mít zamilovanost, když je vám devět, a protože jste oba stejně staří, není nevhodné, abyste se měli rádi nebo chtěli randit. Protože jste však ještě mladí, mohou mít oba vaši rodiče pravidla týkající se randění a vaše škola by mohla mít pravidla, jaké dotyky (jako držení za ruce, objímání a líbání) jsou povoleny. Je dobré se zeptat rodičů, zda mají pravidla ohledně toho, že chodíš.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pamatujte, že emoce nebo fyzické přitažlivosti může a musí být kontrolován, aby odpovídal různým sociálním situacím. Jen proto, že ty mít neznamená, že je to v pořádku akt na nich pořád. Věnování času tvorbě zdravé vztahy nyní vám poskytuje dlouhodobý způsob, jak bezpečně prozkoumat všechny své pocity.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud chodíte s jinou osobou, aby se vaše mysl nedostala do své zamilovanosti, je docela pravděpodobné, že se na vás vrhne, pokud zjistí, že ji používáte.
 • Nikdo si nezaslouží být tvým odrazovým chlapem/gal. Pokud k někomu cítíte silné city, nemůžete se zapojit do jiného, ​​abyste se toho zbavili.
 • K této nové osobě musíte být upřímní. Dejte jim vědět, že vše, co teď potřebujete, je dobrý přítel a nic víc.
 • Vyhněte se prohlížení jejich profilů na sociálních sítích, i když je nepoužíváte ke kontaktu se sociálními médii- vzhledem k jejich příspěvkům, zájmům a jakýmkoli obrázkům, které zveřejňují, může být těžší zbavit se své zamilovanosti. Nemusíte je přestat sledovat, ale zkuste se zastavit v kontrole jejich profilu tak často, jak byste mohli sami přistát.
reklama

Populární Problémy

Kampaň Rafaela Nadala na Australian Open 2021 skončila šokující čtvrtfinálovou porážkou v rukou Stefanose Tsitsipase.

Jak masírovat bolest dolní části zad. Bolest dolní části zad většinou sama odezní během několika dní. Pokud tomu tak není, bolest dolní části zad lze zvládnout kombinací masáže a cvičení. Chcete -li zmírnit bolest dolní části zad pomocí masáže, ...

Robin Soderling se nedávno zamyslel nad řadou témat, počínaje škrtíním Velké 3 nad mužským tenisem až po porážku Rafaela Nadala na Roland Garros.

Jak vyrobit Quesadillas z mořských plodů. Quesadillas jsou vynikající plněné kuřecím nebo hovězím masem, ale pokud jste milovníci mořských plodů, možná budete chtít další možnosti. Připravte si quesadilly z mořských plodů na plotně nebo grilu pomocí jednoduchých kroků. Zajistěte je svým ...

Star Fox 64 (Lylat Wars, jak je známo v Evropě) byla jednou z nejlepších sérií Nintendo, jaké kdy byly vyrobeny. Hrát Star Fox 64 může být ze začátku velmi těžké a otravné. Můžete být velmi zmatení, vypnout hru a dát ji do sklepa, takže ...

Jak vyrobit smažený chléb. Fry bread je navajo indický výtvor, který je populární po celém americkém jihozápadě. Tuto žvýkací, křupavou smaženou pochoutku najdete na Powwows, v restauracích a na zastávkách kamionů a je základnou pro slavné Navajo taco ....