Jak zastavit svlékání bundy

Většina bund je náchylná k prolévání, ale tím to není o nic méně otravné! Naštěstí můžete minimalizovat prolévání správnou manipulací, praním a správným uložením bundy. Pomáhá také mít druhou bundu v rotaci, abyste je mohli střídat, ale pokud druhá bunda není ve vašem rozpočtu, žádná velká paráda! Držte se tipů na správnou péči a bude dobré jít.Metoda 1 ze 3: Rouno

 1. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 2

  1 Otočte bundu naruby, vyperte ji a použijte jemný cyklus. Míchání způsobuje svlékání, proto bundu před vložením do praní otočte naruby a použijte nastavení „jemné“ nebo „jemné“ se studenou vodou. Bundu perte sama, protože tření o jiné látky, zejména látky, které produkují vlákna, může svlékání ještě zhoršit.
  • K tomu použijte jemný práškový prací prostředek! Vyvarujte se silných pracích prostředků, bělidel a tekutých aviváží. Abyste předešli zbytkům pracího prostředku, před přidáním do stroje smíchejte prášek s trochou vody.
  • Horká voda může poškodit a uvolnit vlákna rouna, proto držte studenou vodu.
  • Pokud dáváte přednost bundě, perte ji ručně, abyste se vyhnuli míchání z pračky.
 2. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 3

  2 Fleecovou bundu nesušte strojově. Teplo z vaší sušičky může poškodit fleecová vlákna a sušička vytváří tření, které způsobuje vypadávání. Abyste tomu zabránili, zavěste si bundu na vzduch.
  • Fleecovou bundu nikdy nežehlete, protože teplo může způsobit degradaci vláken.
 3. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 4

  3 Aby byla bunda zachována, skladujte ji na bezprašném a třecím místě. Prach má tendenci se shromažďovat ve flísových vláknech, takže bundu zavěste sama do chráněné oblasti, jako do skříně. Umístěte bundu tam, kde může sama viset, aby se neotřela o jiné materiály.
  • Pokud bundu ukládáte do dlouhodobého skladu, zvažte použití tašky na oděv nebo bundu vložte do zásuvky samostatně. Taška chrání bundu před prachem a můrami hukotem.
 4. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 5

  4 Odlupujte a žmolkujte holicí strojek nebo holicí strojek na jedno použití. Rychle a snadno se zbavte žmolků a svlékání přejetím holicího strojku po povrchu bundy. Buďte něžní! Po oholení látky přejeďte přes bundu válečkem na vlákna, abyste odstranili všechny otravné zbytky.
  • Pokud nemáte holicí strojek, funguje také běžný holicí strojek na jedno použití.
 5. Obrázek s názvem Zastavte svlékání bundy Krok 1

  5 Omezte, jak často nosíte bundu, abyste nezatěžovali látku. Nejlepším řešením je mít 1–2 další bundy, které můžete otáčet se svou fleecovou bundou, abyste je nenosili každý den. Neexistují žádná přísná pravidla pro to, jak často můžete nosit rouno, ale čím více jej nosíte, tím většímu tření je vystaveno a čím více prolévání zažijete.
  • Časté nošení také znamená, že ho musíte častěji prát, aby byl čistý, a praní může způsobit svlékání.
  • Když na fleecovou bundu položíte další bundu, můžete ji ochránit před ušpiněním, když jste venku v živlech.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Dolů

 1. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 6

  1 Zkontrolujte vnitřek a zatlačte prosakující peří zpět do vložky. Pokud zjistíte, že z bundy trčí nějaké peří, odolejte nutkání je vytáhnout! Opakované vytahování peří může poškodit výplň bundy. Prsty vpíchněte peří zpět do saka.
 2. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 7

  2 Zavřete všechny slzy nebo poškozená místa jehlou a nití. Pokud vaše podšívka bundy svléká peří, pravděpodobně máte malou slzu, roztržení nebo uvolněný šev. Jakmile najdete poškozenou oblast, ručně přišijte otvor uzavřený jehlou a nití. Použijte malé, těsné stehy, aby peří zůstalo uvnitř.
  • Pokud mají švy velké stehy, zvažte jejich ruční sešití těsnějšími stehy, aby se zabránilo vycházení peří.
 3. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 8

  3 Opravte trhlinu lepicí páskou pro dočasnou opravu. Ve zlomku můžete poškozenou oblast pokrýt kusem lepicí pásky nebo malířské pásky, dokud nedostanete příležitost ji řádně opravit. Pro trvalejší řešení jej zalepte kusem lepicí pásky.
  • Vzhledem k tomu, že lepicí páska je super lepkavá, pravděpodobně způsobí větší poškození, pokud se ji pokusíte později stáhnout. Pokud ji používáte, je nejlepší nechat lepicí pásku na místě.
  • Použití opravy může také fungovat v nouzi. Ořízněte náplast oválného tvaru nebo zakřivte okraje, abyste zabránili dalšímu poškození.
 4. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 9

  4 Pro rychlou fixaci postříkejte vnitřní vložku bundy lakem na vlasy. Odkryjte podšívku bundy a materiál důkladně potřete běžným lakem na vlasy. Lak na vlasy utěsní vložku a udrží uvnitř peří. Před opětovným oblékáním bundy určitě nechte lak na vlasy úplně zaschnout.
 5. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 10

  5 Omezte praní a dodržujte pokyny na etiketě. Časté praní může namáhat švy bundy a způsobit prolévání. Omezte, jak často bundu perete na 1–2krát ročně, aby byla vložka pevná. Vzhledem k tomu, že každá péřová bunda je jiná, zkontrolujte, zda je čas ji vyprat, na štítku péče.
  • Pokud štítek chybí nebo se cítíte nervózní z toho, že si bundu sami perete, odneste ji místo toho do čistírny. Klid v duši může stát za to!
 6. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 11

  6 Nasaďte si bundu do sušičky, načechráte peří a zabráníte prolévání. Pokud se vaše péřová bunda hodně prolévá a vypadá trochu ochablá, vložte ji do sušičky s několika tenisovými míčky. Použijte nejnižší nastavení teploty a nechte jej běžet jen několik minut. Teplo se rozpíná a chmýří peří, takže je méně pravděpodobné, že uniknou.
 7. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 12

  7 Ušijte druhou podšívku do bundy pro trvalé řešení. Bundu použijte jako šablonu k měření nových kusů vložky. Označte míry na podšívce, vystřihněte kousky a sešijte je pravými stranami k sobě. Nezapomeňte použít malé stehy! Poté přišijte druhou podšívku do saka šicím strojem nebo ručně pomocí bičového stehu.
  • Pokud víte, jak šít, může to do značné míry vyřešit problém s proléváním.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Skutečná a umělá kožešina

 1. Obrázek s názvem Zastavte svlékání bundy, krok 13

  1 Chovejte se ke své srsti jemně, aby byla vystavena co nejmenšímu tření. Protože tření způsobuje svlékání kožešiny, snažte se jí vyhnout, když máte na sobě bundu. Když zavěsíte kožešinu do skříně, izolujte ji od ostatních oděvů, aby se o ně netřela.
  • Například si sundejte sako, než si sednete, aby se vám srst netřela o židli. Váš peněženka může také způsobit tření.
 2. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 14

  2 Než si obléknete kožich, naneste parfém a lak na vlasy. Chemické postřiky způsobují, že srst rychle uschne a křehne a křehká srst má tendenci se lámat a shazovat. Aplikujte si vůně a spreje, než si obléknete kožešinovou bundu, nebo si sundejte bundu, pokud potřebujete cokoli znovu použít.
  • Před opětovným nasazením bundy počkejte, až sprej úplně uschne.
 3. 3 Kartáčujte umělou kožešinu každý týden, abyste zabránili hromadění a zamotání. Nemusíte to dělat, když je bunda ve skladu, ale je to skvělý nápad v zimě, když bundu hodně nosíte. Jednou týdně spusťte ve směru srsti kartáč s pevnými štětinami nebo kartáčem na domácí mazlíčky, abyste zabránili rohoži a zbavili se zamotání.
 4. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 15

  4 Umístěte svou kožešinu na chladné a tmavé místo, aby byla chráněna při dlouhodobém skladování. Vystavení slunečnímu záření může uvolnit srst a změnit její barvu, proto ji zavěste na tmavé, chladné místo mimo vlhkost. Skutečný strach je docela investice, takže specializovaná skladovací jednotka řízená teplotou, vlhkostí a světlem je nejbezpečnější možností.
  • Pokud ukládáte svou kožešinu do skříně, vyhněte se skříním z cedru. Cedr nechrání srst před prachem, špínou nebo poškozením hmyzem.
  • Nikdy neskladujte skutečnou kožešinu uvnitř plastového sáčku, zejména sáčku pro chemické čištění. Místo toho investujte do plátěného oděvního sáčku, který pomůže zachovat a chránit kabát.
 5. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání, krok 16

  5 Udržujte můry mimo úložný prostor, aby nedošlo k poškození. Motýlí koule reagují s vlhkostí ve vzduchu a vytvářejí škodlivý chemický plyn, který může neopravitelně poškodit srst. Plyn také strašně zapáchá a nepříjemný zápach je těžké odstranit!
 6. Obrázek s názvem Zastavte bundu ze svlékání Krok 176 Vezměte si bundu k kožešinovému profesionálovi, aby ji vyčistila. Nepokoušejte se čistit skutečnou nebo umělou kožešinu sami. Pokud máte bundu z umělé kožešiny, vezměte ji na čištění do čistírny. Vyhněte se však čistírnám, pokud máte skutečnou kožešinu - chemikálie, které používají, vysušují skutečnou kožešinu. Když je čas na úklid, místo toho ho vezměte za kožešinovým profesionálem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám uložit kožich? Kathi Burns, CPO
  Profesionální organizátor s certifikací na palubě Kathi Burns je certifikovaná profesionální organizátorka (CPO) a zakladatelka organizace Organized and Energized !, její poradenská činnost s posláním posílit lidi k tomu, aby si osvojili své prostředí a osobní image tím, že jim pomohou převzít kontrolu, provádět změny a organizovat jejich životy. Kathi má více než 17 let zkušeností s organizováním a její práce byla uvedena na stránkách Better Homes and Gardens, NBC News, Good Morning America a Entrepreneur. Má bakalářský titul z komunikace z Ohio University. Kathi Burns, CPO Board Certified Professional Organizer Expert Odpověď Investujte do plátěného oděvního sáčku, abyste zachovali a chránili srst. Neukládejte jej do plastového sáčku, zvláště ne do sáčku na chemické čištění - srst rychle znehodnotí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Praní má tendenci podporovat svlékání, takže buďte opatrní. Vždy si přečtěte štítek péče a přesně dodržujte pokyny.
 • Uložte svou bundu na chladném, tmavém a bezprašném místě, abyste zabránili prolévání a poškození.

reklama

Varování

 • Pokud si nejste jisti, jak bundu vyprat, odneste ji do profesionálního čističe.
 • Když bundu ukládáte do dlouhodobého skladu, nedávejte ji vedle jiných oděvů. Tření proti jiným tkaninám vytváří tření, které způsobuje vypadávání.
reklama

Populární Problémy

Jak zabránit lymfedému. Lymfedém se týká nahromadění tekutin v měkkých tkáních těla v důsledku zablokování nebo odstranění lymfatických uzlin. Lymfedém je nejčastěji způsoben odstraněním lymfatických uzlin po rakovině ...Odborníci se shodují, že syndrom karpálního tunelu obvykle způsobuje necitlivost, brnění a slabost v zápěstí a ruce. Vaše příznaky jsou způsobeny stlačením středního nervu, který prochází úzkým průchodem ve vaší ruce ...'Wendy Williams: The Movie' je nejnovější celoživotní životopisný film, který měl premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak se na film můžete podívat, pokud nemáte kabel ani doživotní.

Pokud vaše dítě potřebuje sportovní obuv, budete pro jeho pohodlí potřebovat nejlépe padnoucí tenisky. Doma jim můžete změřit nohy papírem a tužkou, měření pak použijte při nakupování. Můžete také zamířit do obchodu a nechat si ...Jak vložit láhev vodky do pevného ledu. Vodka se často podává ledová a uchovává se v mrazáku. Může být užitečné a estetické vložit láhev vodky do ledu, pokud má být láhev představena ve formální situaci hostům nebo ...