Jak uchovávat potraviny v divočině

Primitivním předkům moderního člověka se podařilo přežít ve volné přírodě tisíce let před příchodem ledniček, chladičů a efektních klimatizovaných spíží. Tajemství jejich úspěchu nespočívalo v důmyslných pomůckách, ale v důmyslnosti. S několika jednoduchými nástroji a intuitivním porozuměním přírodnímu prostředí je možné uchovávat určité potraviny dostatečně dlouho, abyste si je mohli užít ve svém volném čase, a to i bez výhod moderní technologie.Metoda 1 ze 4: Zakopávání jídla, aby bylo chladné

 1. 1 Sbalte potraviny, které chcete uchovat, do igelitového sáčku nebo tenké látky. Zasuňte předmět nebo předměty do tašky a uzavřete jej nebo přeložte otevřený konec. Pokud je to možné, použijte k zavření materiálu gumu, sponku do vlasů, bungee kabel, délku lana nebo podobný předmět.
  • Předměty s tlustou slupkou nebo kůrou, jako je ovoce a zelenina, lze umístit pod zem bez jakéhokoli ochranného obalu. Než je budete jíst, nezapomeňte je důkladně umýt!
  • Přirozené chlazení může prodloužit „trvanlivost“ jakéhokoli druhu potravin, včetně čerstvých produktů, jako jsou produkty, maso, mléčné výrobky a chléb, které by se za normálních okolností rychle pokazily.

  Spropitné: Nezničitelné zboží uložené v izolovaných pytlích na skladování potravin nebo podobných nádobách vydrží prakticky navždy.

 2. 2 Vykopejte díru dostatečně hluboko, abyste jídlo zcela zakryli. Naberte několik hrstí zeminy na odlehlém místě, kde je Země relativně volná. Umístěte své jedlé do spodní části otvoru a zajistěte jej tak, aby žádná jeho část nebyla odhalena nebo nevytvářela podezřelé hrudky.
  • Ruční stěrka nebo rýč malého tábora může pomoci proces urychlit. Tyto nástroje však v žádném případě nejsou nutností.
  • Čím lépe bude váš svazek schovaný, tím menší je pravděpodobnost, že přiláká hladová zvířata.
 3. 3 Zakopejte jídlo a zakryjte díru mechem, drnem, slámou nebo listy. Naplňte otvor zeminou, kterou jste dříve odstranili. Poté vytáhněte jednu nebo více skvrn uvolněné přízemní vegetace a vyhlaďte ji přes doplněný otvor. Pokud to uděláte správně, mělo by to být maskováno téměř dokonale.
  • Pokud je zima nebo se nacházíte v oblasti s chladným podnebím, zabalte na vrchol díry vrstvu sněhu nebo ledu, aby bylo zcela neidentifikovatelné a aby vaše jídlo bylo ještě déle čerstvé.
  • Najděte nějaký způsob, jak jasně označit vaši díru. Tak to snadno najdete, až se vrátíte a vykopete to.
  • Vaše zakrytí slouží dvěma důležitým účelům - zabránit pronikání atmosférického tepla do chladného podzemního prostoru a zakrýt díru před všemi mrchožrouty, kteří se potulují v bezprostřední blízkosti.
 4. 4 Načíst a sníst jídlo v mezipaměti do 2-3 dnů. Vaše položky by potenciálně mohly trvat měsíce nebo dokonce roky dole v chladné zemi, pokud nebudou poskvrněny bakteriemi zavlečenými přebytečnou vlhkostí. Je však moudré je použít co nejdříve, abyste minimalizovali riziko kontaminace nebo krádeže zvířat.
  • Budete vědět, že se vaše jídlo pokazilo, pokud vydává odporný zápach nebo vykazuje známky formování, hniloby nebo změny barvy.
  • Zemní vlhkost má obvykle způsob, jak urychlit zkažení potravin, ale v tomto případě udrží vaše potraviny v krátkodobém horizontu pěkné a chladné.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Kouření masa

 1. 1 Vykopejte kruhovou ohniště zhruba 1–3 stopy (0,30–0,91 m) hluboko. Položte lopatu na zem, dokud neotevřete dostatečně hlubokou díru, abyste si mohli vložit nohu až po kotník nebo koleno. Na přesné hloubce a průměru vaší jámy nezáleží, pokud je dostatečně velká na to, aby pojala malou hromadu doutnajících uhlíků.
  • Věci se dost zakouří, takže je dobré umístit ohniště mimo kemp. Tím také zajistíte, že nebudete příliš blízko, pokud vůně kouřícího masa láká velká, agresivní zvířata.
 2. 2 Založte oheň pomocí mrtvého, suchého dřeva. Shromážděte několik ramen z vybraného dřeva z okolního prostředí, vyhoďte je do čerstvě vykopané jámy a pomocí zápalky nebo pazourku a oceli zapalte své zapalování arozdělat oheň. Tendujte oheň, dokud se nerozpalí celé dřevo, pak ho nechte spálit, aby zbylo jen lože zářících uhlíků.
  • Dub, jasan, jablko, hikor, javor a mesquite patří k nejlepším dřevům, které lze ke kouření použít, pokud víte, co hledáte.
  • Shnilé dřevo je obecně bezpečné spálit, ale držte se dál od dřeva pokrytého lišejníky, houbami nebo plísní. Tyto látky mohou být škodlivé při požití lidmi, takže je rozhodně nechcete vlévat do jídla.
 3. 3 Rozptylte vlhké dřevo po uhlí, abyste vytvořili více kouře. Až bude vaše zdrojové dřevo zredukováno na žhavé uhlíky, vhoďte pár zlomených klacků nebo hrsti dřevní štěpky posbírané z oblastí, které jsou částečně mokré. Kombinace intenzivního tepla generovaného uhlím a zbytkové vlhkosti ve vlhkém dřevě okamžitě vytvoří působivý sloup kouře.
  • Pokud je půda suchá jako kost, vaše kantýna může dodat potřebnou vlhkost.
 4. 4 Postavte rudimentární udírnu z klacíků nad vaší ohništěm. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je naklonit několik spadlých větví k sobě ve stylu teepee, poté zavěsit několik menších samolepek přes střední část a vytvořit „stojany“ pro zavěšení. Můžete také jednoduše zasadit pár větví ve tvaru „Y“ do země a umístit mezi ně třetí rovnou tyč.
  • K uchycení konstrukce použijte délky lana, motouzu nebo padákové šňůry.
  • Ujistěte se, že se vaše kuřácké regály vznáší alespoň 2–3 stopy (0,61–0,91 m) nad uhlíky. Pokud vaše maso sedí příliš blízko horku, spálí se, než se stihne úplně vyléčit.
 5. 5 Zakryjte vnější část udírny volnou vegetací, která zachytí kouř. Jakmile dokončíte stavbu svého provizorního kuřáka, budete muset najít způsob, jak jej částečně uzavřít. Chcete -li to provést, vyplňte mezery v kostře tyčinek skvrnami mechu nebo drnu, shluky vlhkých, zhutněných listů nebo hrstkami hustého bahna (nebo nějakou kombinací těchto materiálů). Ujistěte se, že je vaše krytina dostatečně hustá, aby udržela většinu uvolňovaného kouře.
  • K vytvoření účinné krytiny lze také použít jiné druhy tepelně bezpečných předmětů, například plechy z kovového šrotu, repurovaný buben nebo sud nebo dokonce vydutý spotřebič.
  • Základní myšlenkou je udržet kouř obsažený, aby měl dostatek času obíhat kolem masa a nasávat co nejvíce vlhkosti.
 6. 6 Maso rozmístěte poblíž horní části udírny. Pověste tenké plátky na stojany vysoko nad dno jámy. Pokud máte v úmyslu kouřit větší kusy nebo celé ryby, může pomoci, když je položíte na „police“ tvořené mřížkou tyčinek nebo dvěma tyčkami střední tloušťky, které budou probíhat navzájem rovnoběžně přibližně 1–2 palce (2,5–5,1 cm) od sebe .
  • Pokuste se dostat maso co nejdále od uhlí. Pamatujte, že se to snažíte kouřit, ne vařit.

  Spropitné: Krájením masa na malé kousky se zvětší jeho celková povrchová plocha, což mu umožní rychlejší kouření. Podobně potažení tenkou vrstvou soli nebo namáčení ve slané slané vodě na několik hodin zkrátí dobu potřebnou k odpaření vlhkosti a zvýrazní její konečnou chuť. 7. 7 Uzavřete udírnu a nechte maso nerušeně odležet 1–2 dny. Na konci 1. dne vaše řezy absorbují dostatek kouře, aby se zabránilo jejich špatnému po dobu asi jednoho týdne (pokud jsou uchovávány při pokojové teplotě). Po 48 hodinách mohou být tak zachovalé, že se s nimi budete moci mazlit až měsíc!
  • Vyhněte se otevření udírny z jakéhokoli důvodu, pokud sem a tam nepřidáte malé množství suchého dřeva, aby uhlíky hořely.
  • Kouření ve volné přírodě může být trochu hit-or-miss podnik. Neexistuje tedy žádná záruka, že vaše domácí trhané maso bude jedlé déle než několik dní. Vždy je nejlepší konzumovat uzené zboží co nejdříve.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Výrobky a maso sušené na slunci

 1. 1 Ovoce a zeleninu důkladně očistěte čerstvou vodou. Ponořte každý kus do nedalekého potoka, držte jej pod tekoucím pádem nebo jej zalijte trochou vody z nepoužívané nádoby na pití. To pomůže opláchnout veškeré nečistoty, úlomky nebo škodlivé bakterie, které by mohly ulpívat na povrchu, což je zásadní, protože to ve skutečnosti nebudete vařit.
  • Nebojte se, pokud nemáte dobrý způsob, jak vyčistit jídlo. Samotný proces sušení obvykle stačí k usmrcení většiny mikrobů způsobujících nemoci, zvláště pokud se spoléháte na slunce.
  • Většina plodů je díky vysokému obsahu cukru a kyselin ideální pro sušení na slunci.
 2. 2 Nakrájejte jídlo na proužky maximálně 1/4 palce (0,64 cm) tlustý. Pro velké ovoce a zeleninu, 1/4 ideální budou pásy nebo plátky o průměru 0,64 cm. Pokud jde o maso, drůbež a ryby, snažte se, aby každý plátek byl zhruba 4 palce (10 cm) široký a 8–12 palců (20–30 cm) dlouhý. Čím tenčí můžete pásy získat, tím rychleji a lépe zaschnou.
  • Během řezání odřízněte všechny mastné, plesnivé, pohmožděné nebo odbarvené části.

  Varování: I když je možné čerstvé maso sušit staromódním způsobem, mějte na paměti, že je mnohem náchylnější ke zkáze v důsledku vlhkosti prostředí.

 3. 3 Vyberte si pěkné, slunné místo. Klíčem k úspěšnému sušení na slunci je nastavit materiály tak, aby sluneční paprsky mohly pronikat do malých proužků víceméně neustále. Přitom pomalu odpařují vnitřní vlhkost a ničí všechny zárodky, které se pokoušejí usadit na povrchu.
  • Vyhněte se stinným oblastem nebo těm, na které dopadá pouze skvrnité nebo částečné sluneční světlo. Budou příliš slabé a příliš chladné, aby zabránily znehodnocení a rozkladu způsobenému vlhkostí.
 4. 4 Pověste jídlo na improvizovaný sušák. Existuje několik způsobů, jak můžete sušící stojan vybavit. Pokud jste šikovní s nožem, můžete postavit mřížku oholených holí. Pro snazší přístup jednoduše položte jídlo na pařez nebo prkno nebo je přehoďte přes lano natažené mezi dvěma stromy nebo nalezeným předmětem, jako je drátěný věšák.
  • Mezi další položky, které můžete použít k sestavení sušicího stojanu pro vlastní potřebu, patří ocelový rošt, tkaničky nebo délka padákové šňůry.
  • Pokud je to možné, najděte způsob, jak dostat sušák ze země a vytvořit větší cirkulaci kolem jídla. Lepší proudění vzduchu znamená kratší dobu schnutí. Je také menší šance, že bude tímto způsobem přemožen loupežnými medvědy nebo mývaly.
 5. 5 Nechte jídlo odležet na slunci 6–10 hodin denně. Budete vědět, že jsou vaše položky hotové, jakmile získají tmavší vzhled a jsou většinou bez zápachu. To může trvat 2–4 dny, nebo i déle, v závislosti na druhu jídla, se kterým pracujete, velikosti jednotlivých kusů a množství nefiltrovaného slunečního světla, které máte k dispozici.
  • Chcete -li své položky povzbudit k rychlejší dehydrataci, obraťte je zhruba v polovině denního času na slunci. Nezapomeňte je přinést dovnitř nebo je přesunout na suché, chráněné místo, když nastane noc nebo to vypadá na déšť.
  • Konkrétnější doby sušení lze těžko předvídat, protože různé potraviny mají různou strukturu a obsahují různá množství vlhkosti.
  • Při správném sušení může většina potravin zůstat jedlá téměř neomezeně dlouho.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Skladování potravin pro kempování

 1. 1 Zabalte své rychle se kazící zásoby do chladiče. Pokud jde o udržování chladného a čerstvého masa, mléčných výrobků, produktů, chleba a nápojů v plechovkách a lahvích, spolehlivý chladič je nutností. Vzhledem k jejich omezeným izolačním schopnostem a krátké životnosti ledu použitého k jejich chlazení jsou nejužitečnější na výlety, které netrvají déle než několik dní.
  • Dobrým obecným pravidlem je vždy zaparkovat chladič minimálně 100 yardů (91 m) od kempu, abyste se vyhnuli blízkým setkáním s medvědy a dalšími nechtěnými návštěvníky.
  • Pokud máte přístup k připraveným zásobám ledu, možná budete moci ze svých chladnějších potravin získat více kilometrů.
 2. 2 Využijte skříňku na potraviny ve svém kempu, pokud ji má. Kempy dobře zavedená místa, jako jsou národní parky, často poskytují hostům kovové skříňky na skladování potravin. V zásadě fungují jako volně stojící venkovní spižírny s policemi nebo přihrádkami, které udržují potraviny oddělené a uspořádané. Většina skříněk na potraviny nabízí kromě koření, sušeného zboží, toaletních potřeb a dalších volných věcí dostatek místa na uložení malého nebo středně velkého chladiče.
  • Je důležité mít skříňku zavřenou a zajištěnou, kdykoli ji nepoužíváte. Jinak kdokoli - nebo cokoli -, kdo bloudí poblíž, nebude mít problém dostat se dovnitř.
  • Pečlivě si přečtěte předpisy pro kemp, který navštěvujete. V některých případech může být ve skutečnosti nepoužívat skříňku na potraviny, kterou máte k dispozici. Pokud vás přistihnou při skladování potravin venku, můžete dostat pořádnou pokutu.
 3. 3 Pokud jste umístěni na izolovaném místě, zavěste si jídlo na strom. Přehoďte délku lana nebo padákové šňůry přes vysokou končetinu. Jeden konec přivažte kolem malého chladiče nebo izolovaného sáčku na potraviny a zatáhněte za druhý konec, aby se nádoba zvedla nejméně 6,1 m nad zem. Uvolněte konec vlasce kolem základny stromu a pevně jej svažte. Vaše občerstvení bude nyní prakticky nedotknutelné!
  • Příslušenství, jako jsou karabiny a rohatkové popruhy, vám může pomoci zajistit váš úložný kontejner a zajistit, aby nevyklouzl ze vznešeného hnízda.
  • Medvědi, mývalové, veverky a další tvorové jsou zkušení horolezci. Jejich pokusy vyrazit na večeři můžete zmařit tím, že svou skrýš zavěsíte poblíž vnější části končetiny, kam se bude hůře dostat.
 4. 4 Ihned vyzvedněte nebo zlikvidujte všechny odpadky a nespotřebované potraviny. Jakmile dojíte, odložte zbytky do uzavíratelných nádob a vyhoďte odpadky do odpadkové nádoby odolné proti medvědům. Pokud v blízkosti vašeho kempu není speciální popelnice, umístěte odpadky do oddělené uzavřené nádoby a vezměte si je s sebou, když odjedete.
  • Pokud je to možné, věnujte pár minut na opláchnutí prázdných balíčků potravin spolu s veškerým použitým kuchyňským nádobím, abyste umlčeli vůni, kterou odkládá.
  • Nenechte se zlákat k zakopání zbytků jídla. Mohou být pro vás v nedohlednu a v mysli, ale okolní zvířata je stále budou moci vystopovat a vykopat.

  Varování: Nikdy neskladujte potraviny nebo odpadky uvnitř stanu nebo balíčku, bez ohledu na to, zda je stále uzavřený. Pokud se tedy nechcete probudit a najít polovinu lesa hrabající se ve vašich věcech!

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vždy se snažte spotřebovat nevytvrzené zboží podléhající zkáze co nejdříve, bez ohledu na to, co uvádí datum spotřeby vyznačené na obalu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Konzumace zkaženého nebo nevhodně konzervovaného jídla může mít za následek nevolnost, zvracení a průjem, stejně jako další, závažnější onemocnění, jako je úplavice, otrava salmonelou nebo bakteriální nebo parazitární infekce.
 • Znát správný způsob skladování potravin ve volné přírodě není jen otázkou zdraví - je to otázka bezpečnosti. Pokud se dostanete mezi hladového dravce a jeho další jídlo, můžete se vystavit riziku vážného zranění nebo ještě horšího.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Přirozené chlazení potravin

 • Jídlo
 • Igelitová taška
 • Tenká, prodyšná tkanina (volitelně)
 • Gumička, sponka do vlasů, bungee šňůra, lano atd. (Volitelně)
 • Ruční stěrka nebo táborová rýč (volitelně)

Kouření masa

 • Jídlo
 • Lopata, ruční stěrka nebo rýč tábora
 • Tvrdé dřevo
 • Zapalovač nebo křesadlo a ocel
 • Nůž
 • Malé tyčinky
 • Odpadní plechy, buben, sud nebo jiné nalezené předměty (volitelně - pro provizorní kuřáky)

Výrobky a maso sušené na slunci

 • Jídlo
 • Zdroj čisté vody
 • Ostrý nůž
 • Improvizovaný sušák (pařez, prkno, oholené klacky, lano, drátěný věšák atd.)

Skladování potravin pro kempování

 • Jídlo
 • Chladič
 • Uzavíratelné nádoby na skladování potravin
 • Izolovaný sáček na jídlo (volitelně)
 • Skříň na skladování potravin (volitelně)

Populární Problémy

Zde je podrobný průvodce, jak sledovat nový Paramount+ na vašem zařízení Firestick.Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic a Dominic Thiem jsou všichni na vstupním seznamu pro národní banku Open 2021, která má začít 7. srpna.

Jak dosáhnout homerunu. Vyrazit jednoho z parku je snem každého těsta. Přináší slávu vašeho týmu a zaručený běh, domácí běhy jsou nejen vzrušující, ale obrovská část přestupku jakéhokoli baseballového nebo softbalového týmu. Houpání pro ploty ...

Adam Levine je jedním z nejsledovanějších a nejtrendovějších komod v Hollywoodu. Nejlepší na jeho stylu je, že ho udržuje relativně jednoduchý. Je to skvělá zpráva, pokud chcete osvěžit svůj vzhled nebo se snažíte být více ...Zbývající republikánští prezidentští kandidáti se v sobotu večer v Jižní Karolíně utkali v deváté debatě GOP. Celé video si můžete přehrát zde.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Gustafsson vs Smith a všechny boje UFC Stockholm online.