Jak rychle studovat

Možná jste zapomněli na blížící se velkou zkoušku, nebo jste byli příliš zaneprázdněni životem, než abyste si našli spoustu času na studium. Nebojte se! Rychlost studia můžete zvýšit tím, že se naučíte číst rychleji a podniknete několik kroků, abyste se učili efektivněji. Také si můžete zlepšit paměť. Pokud si dokážete věci snáze zapamatovat, absorbování materiálu zabere mnohem méně času. Za chvíli budete směřovat k dobrým známkám!

kolik her v sadě tenisových gta v

Metoda 1 ze 3: Zlepšení rychlosti čtení

 1. Obrázek s názvem Napište dobrou odpověď na otázky k eseji ke zkoušce Krok 6

  1 V každém odstavci se zaměřte na první a poslední větu. První věta by vás měla seznámit s předmětem odstavce. Poslední věta by měla zabalit myšlenku a sloužit jako přechod do dalšího odstavce. Když se zaměříte na tyto části, budete schopni rychle pochopit hlavní myšlenku autora.
  • Jakmile zjistíte, že je odstavec nutné přečíst, vraťte se a naskenujte jeho tělo. Hledejte klíčová slova a fráze, které se vztahují k hlavnímu bodu.
  • Další možností je procházet všechny odstavce poté, co dočítáte a přečíst si pouze první a poslední věty odstavců.


 2. Obrázek s názvem Napište dobrou odpověď na otázky k eseji ke zkoušce Krok 5

  2 Dělejte si poznámky o klíčových bodech. Pokud použijete okraje knihy, můžete psát poznámky rychleji. Jednoduše nakreslete šipku k bodu, ke kterému komentujete, a napište si krátké poznámky. Samozřejmě byste to měli dělat pouze tehdy, je -li kniha vaše. Ujistěte se, že používáte tužku!
  • Pokud například studujete test o druhé světové válce, vaše stručná poznámka by mohla znít „Den D, velký podnik, umožnil spojencům vstoupit do kontinentální Evropy“.
 3. Obrázek s názvem Dokažte, že vaše škola porušila vaše práva na první změnu Krok 9

  3 Ignorujte malá slova. Když čtete rychle, přeskočte malá slova jako „ta“, „a“ a „to“. Váš mozek tato slova automaticky vyplní podle potřeby. Na jejich aktivní čtení nemusíte mít čas navíc.
  • Pokud čtete literaturu, mohou vám při rychlém čtení uniknout některé jemnější detaily psaní. Stále můžete použít tento přístup a vrátit se a přečíst si knihu pro potěšení později.
 4. Obrázek s názvem Být ve škole lepším člověkem Krok 2

  4 Použijte nástroje poskytnuté autorem. Mnoho učebnic bude obsahovat funkce navržené speciálně tak, aby vám pomohly se studiem. Vaše kapitola může obsahovat seznam klíčových pojmů, chronologii předmětu nebo grafy nebo grafy, které jasně prezentují data. Ujistěte se, že používáte tyto nástroje, které vám pomohou rychle pochopit klíčové body.
  • Pokud používáte učebnici, zaměřte se na klíčové výrazy, které jsou tučně nebo podtrženy. Můžete také začít na konci kapitoly a najít zde klíčové termíny nebo důležité pojmy, než začnete číst. Poté si tyto informace přečtěte v kapitole.
 5. Obrázek s názvem Dokažte, že vaše škola porušila vaše práva na první změnu Krok 5

  5 Posaď se zpříma. Když se hrbíte, vaše tělo musí tvrději pracovat, aby dýchalo a nabíralo energii navíc. Při čtení používejte správné držení těla, aby veškerá vaše energie mohla jít ke čtení rychleji. Nikdy se nepokoušejte studovat položení. Mohlo by vás to uspat! reklama

Metoda 2 ze 3: Rozvoj efektivně studijní praxe

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte zaměřeni na psaní Krok 5

  1 Zřídit studijní prostor. Budete moci studovat efektivněji, pokud budete pracovat v příjemném prostoru bez rušivých vlivů. Postavte si stůl nebo stůl v klidné oblasti vašeho domova. Roh vaší ložnice může být dobrým místem. Dejte ostatním lidem ve vaší domácnosti vědět, že studujete a nechcete být rušeni.
  • Vyberte si oblast bez televize. Pokud rádi pracujete s hlukem, zkuste poslouchat jemnou hudbu.
  • Možná zjistíte, že se vám dobře pracuje v rohu knihovny nebo v nedaleké kavárně.
  • Přineste si do studijní oblasti vše potřebné, abyste se nemuseli zvedat. To může zahrnovat knihy, poznámky, vodu nebo občerstvení.
  • Pokud vás láká častá kontrola telefonu, nechte ho mimo studijní prostor.
 2. Obrázek s názvem Staňte se redaktorem knihy Krok 7

  2 Vytvořte obrys. Rychlý způsob, jak uchovat informace, je napsat osnovu. Osnova vám pomůže segmentovat studium tak, aby se témata nespojovala, což by mohlo být matoucí. Použijte styl osnovy, který vám vyhovuje. Například váš obrys může obsahovat poznámky ke každé části učebnice. Nebo můžete začít tím, že nejprve uvedete hlavní body a později přidáte podrobnosti.
  • Budete se moci vplížit do rychlých studijních sezení tím, že se místo na veškerý materiál podíváte na svůj obrys.
  • Pro test na druhou světovou válku mohou vaše nadpisy vypadat takto:
   • Původy
   • Evropské divadlo
   • Pacifické divadlo
   • Domácí fronta
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým učitelem angličtiny Krok 3

  3 Dávejte pozor ve třídě. Pokud jste již s materiálem obeznámeni, budete moci studovat mnohem rychleji. Ujistěte se, že nechodíte jen na hodinu, ale že jste mentálně přítomní. Seďte vzpřímeně a poslouchejte učitele. Věnujte pozornost ostatním studentům, když pokládají otázky nebo komentáře.
  • Zapojte se do materiálu účastí v konstruktivní debatě s ostatními studenty.
  • Dělejte si dobré poznámky tím, že si poznamenáte klíčové body a zapíšete si otázky, které si musíte položit.
 4. Obrázek s názvem Napište dobrou odpověď na otázky k eseji ke zkoušce Krok 13

  4 Zkontrolujte si své poznámky každý den. Věnujte 10 minut každý den prohlídce svých poznámek. To vám pomůže uchovat informace. Když přijde čas na studium, budete si opravdu muset zopakovat, co jste se již naučili.
  • Pokud vám tento systém funguje, vytvořte si kartičky klíčových pojmů.
 5. Obrázek s názvem Make the Teacher Think You Are Smart Step 1

  5 Ptejte se, pokud jste zmatení. Neztrácejte čas studováním tím, že se pokusíte zjistit, co učitel myslí nebo co chtějí. Než začnete studovat, zeptejte se svého učitele na cokoli, co není jasné. Dalo by se říci: „Bude test zahrnovat kapitolu 23?“
  • Můžete se také zeptat: „Je důležitější, abychom znali přesná data, nebo bych se měl zaměřit na větší témata?“
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytváření návyků pro zlepšení paměti

 1. Obrázek s názvem Znovuobjevte se pro školní rok Krok 9

  1 Procvičte si mozek novými nebo náročnými aktivitami. Váš mozek potřebuje cvičení, stejně jako vaše tělo. Abyste ji udrželi v dobré kondici a aby byla její paměť ostrá, měli byste se pravidelně věnovat náročným mentálním aktivitám. Můžete se naučit něco nového nebo zdokonalit stávající dovednosti.
  • Pokud hrajete hudbu, zkuste se vypořádat s obtížným novým dílem. Nebo můžete zkusit složitou křížovku.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na návrat do školy po delší přestávce, krok 11

  2 Každý den cvičte. Cvičení zahrnující kardio aktivitu je zvláště dobré pro posílení paměti. Zařaďte aerobní cvičení do své každodenní rutiny. Zkuste si dát pauzu během oběda nebo mezi hodinami na rychlou procházku.
  • Účinné jsou také činnosti, které vyžadují koordinaci očí a rukou. Zkuste si vybudovat tuto dovednost na hodině tenisu.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na návrat do školy po delší přestávce, krok 9

  3 Vytvořte si dobrou spánkovou rutinu. Pokud vám chybí spánek, vaše paměť a schopnosti kritického myšlení mohou trpět. Snažte se každou noc spát 7,5 až 9 hodin. Zkuste se dostat do rutiny, kdy budete každý den ve stejnou dobu vstávat.
  • 1 hodinu před spaním vypněte televizi a elektronická zařízení. Odpočiňte si u knihy nebo šálku čaje.
 4. Obrázek s názvem Buďte ve škole lepším člověkem, krok 6

  4 Zvládejte stres s přáteli a smíchem. Dobré zprávy! Ve skutečnosti si můžete udržet zdravý mozek tím, že se potkáte s přáteli. Udrží vás to ve stresu, což může bránit vaší koncentraci.
  • Udělejte si čas na pravidelné setkání s přáteli. Zkuste jít na zábavný film nebo se podívejte na společný koncert.
 5. Obrázek s názvem Další informace o Tudor England Krok 1

  5 K zapamatování použijte triky. Zkuste do učení zapojit i své další smysly. Můžete si například zkusit přečíst poznámky nebo knihu nahlas, abyste si uchovali informace. Pokud jste více vizuální, nakreslete obrázek nebo graf, který vám pomůže vizualizovat to, co studujete.
  • Můžete si také procvičit vysvětlování svých informací. Představte si, že musíte někoho jiného naučit materiál, který studujete. Zjistit, jak to udělat, vám pomůže rychleji absorbovat informace.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu chytře studovat? Nathan Fox, JD
  Učitel LSAT, zakladatel LSATdemon Nathan Fox je učitel LSAT, spoluorganizátor podcastu Thinking LSAT Podcast a spoluzakladatel LSATdemon. Nathan je autorem šesti knih LSAT, včetně encyklopedie The Fox LSAT Logical Reasoning Encyclopedia. V únoru 2007 dosáhl 179 bodů na LSAT a je držitelem titulu JD z University of California, Hastings College of the Law. Nathan Fox, JD Učitel LSAT, zakladatel expertní odpovědi na LSATdemon Zkuste se zaměřit na to, abyste se v daném tématu dobře zorientovali, než abyste pokryli co nejvíce prostoru. Není to o závodění hodin a vidět, kolik toho můžete nacpat během krátké doby. Je lepší jít hlouběji, abyste ze studijního času získali více. Pokud máte jen hodinu, udělejte z ní kvalitní hodinu, i když se naučíte jen jednu věc.
 • Otázka Kolik času by mělo zabrat dokončení kapitoly? XPLOZE Záleží na tom, jak dlouhá je vaše kapitola. Zkuste ale metodu pomodoro, kde se učíte 25 minut a dáte si 5minutovou přestávku a další 5minutové studium. To vám pomůže rychle se naučit kapitolu soustředěním.
 • Otázka Mám problém ztratit pozornost při studiu a někdy snadno zapomenu. Potřebuji si vylepšit paměť. XPLOZE Zkuste trénovat svou mysl tím, že budete hrát mozkové hry, než začnete studovat jako sudoku, křížovky, hledání slov atd. Zkuste meditovat před studiem nebo když vás něco rozptyluje.
 • Otázka Začnu studovat a po několika minutách začnu přemýšlet o něčem zbytečném. Dívám se na věci kolem sebe, odkládám čas. Co mám dělat? XPLOZE Nenechávejte rušivé věci, jako je telefon, mimo dosah. Zkuste se zapojit do něčeho, co vám pomůže lépe se soustředit, jako je psaní poznámek, hudební studium, rychlé čtení atd. Před studiem několik minut meditujte. Pravděpodobně vám to pomůže lépe se soustředit a nerozptylovat se.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Použijte zábavná pera nebo fixy, aby byly vaše poznámky barevnější.
 • Zkuste pracovat se studijním kamarádem, aby byl proces zábavnější.
 • Nečekejte na poslední chvíli a začněte studovat.

reklama

Populární Problémy

Jak nosit klobouk z kbelíku. Kloboukové klobouky se mohou zdát jako výbuch minulosti, ale stále jsou oblíbeným elegantním doplňkem, který můžete přidat do svého souboru. Od příležitostných outfitů až po nostalgický vzhled můžete vyzkoušet spoustu stylových provedení ....

Jak odebrat bradavkový piercing. Piercing na bradavce je odvážný a výrazný šperk, který můžete mít, a při správné péči může vydržet celý život. Je důležité vědět, jak odstranit šperk v případě, že potřebujete lékařské ...

'Fallen arches' je laický jazyk pro dospělé ploché nohy nebo pes planus v lékařské terminologii. Spadlé oblouky se vyvíjejí, když se oslabí hlavní šlacha podporující klenbu (zadní tibiální šlacha), což způsobí spodní stranu ...

Jak udělat vtip. Komedianti to vypadají snadno, ale vymyslet vtipný vtip ve skutečnosti chce hodně nadhledu. Musíte si vybrat cíl a najít způsob, jak si z něj udělat legraci, který vaše publikum potěší, nikoli urazí. To může být...

Jak mobilizovat páteř. Téměř každý zažil ztuhlé záda a dysfunkce páteře je stále běžnější. Zde je několik technik, které můžete použít k uvolnění všech kloubů v zádech, uvolnění a protažení zad ...

Podíváme se na některé lehčí okamžiky celé bohaté historie Wimbledonu.