Jak se přípravek Levothyroxine užívá

Levothyroxin je lék na předpis léčit hypotyreózu nebo neaktivní štítná žláza. Váš lékař bude muset provést testy, aby stanovil přesnou diagnózu. Pokud zjistí, že jsou vaše hladiny hormonů štítné žlázy nízké, předepíší levothyroxin v kapslích, tabletách nebo tekuté formě. Bez ohledu na dávkovou formu si vezměte lék na prázdný žaludek alespoň půl hodiny před snídaní nebo jakýmkoli typem kofeinovaného nápoje.

Metoda 1 ze 4: Užívání tablety nebo kapsle

 1. Obrázek s názvem Cure a Gout Attack Krok 8

  1 Tobolku spolkněte celou. Nesnažte se kapsli krájet, drtit nebo žvýkat. Vezměte pilulku douškem vody a nepijte jiné nápoje než vodu, pokud užíváte jakoukoli formu levothyroxinu.
  • Mléko, kofeinové nápoje a další nápoje mohou vašemu tělu zabránit ve správném vstřebávání levothyroxinu.


 2. Obrázek s názvem Take Peppermint Oil Krok 5

  2 Tabletu zapijte plnou sklenicí vody. Ve formě tablet může levothyroxin uvíznout v krku nebo způsobit zvracení. Když si vezmete tabletu, vypijte plnou sklenici vody, aby se snáze polykala. Popíjejte každých 10 až 20 sekund, dokud sklenici nedokončíte.
 3. Obrázek s názvem Vlaštovkové vitamíny Krok 10

  3 Pokud nemůžete prášky spolknout, smíchejte rozdrcenou tabletu se 2 lžičkami vody. Na rozdíl od kapslí můžete tabletu rozdrtit, pokud vy nebo vaše dítě nemůžete polykat pilulky. Nejjednodušší je použít drtič pilulek, ale můžete také tabletku umístit do plastového sáčku a rozbít ji válečkem nebo pánví. Přidejte rozdrcenou pilulku do 2 čajových lžiček vody a poté směs okamžitě vezměte.
  • Pokud máte vy nebo vaše dítě potíže s pilulkami, můžete také požádat lékaře, aby vám předepsal levothyroxin v tekuté formě.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Užívání tekutého roztoku

 1. Obrázek s názvem Dej inzulínové výstřely Krok 3

  1 Vložte stříkačku pro perorální podání do horní části lahvičky. Lahvičku dobře protřepejte a sejměte víčko. Zatlačte píst stříkačky pro perorální podání úplně dolů a poté vložte stříkačku do plastového adaptéru v horní části lahvičky.
  • Tekutý levothyroxin je k dispozici ve větších lahvích a malých jednodávkových ampulích. Pokud máte láhev, budete muset k odměření a podání dávky použít stříkačku pro perorální podání.
 2. Obrázek s názvem Shot Step 14

  2 Odstraňte vzduchové bubliny ze stříkačky. Otočte lahvičku a stříkačku dnem vzhůru, poté zatáhněte za píst a naplňte stříkačku roztokem. Stisknutím pístu vytlačte roztok zpět do lahvičky a ze stříkačky odstraňte vzduchové bubliny.
 3. Obrázek s názvem Dej inzulínové výstřely Krok 3

  3 Změřte si dávku, pokud používáte láhev levothyroxinu. Po odstranění vzduchových bublin zatáhněte za píst, dokud nenaplníte stříkačku správnou dávkou. Vyjměte stříkačku z lahvičky, poté vytlačte dávku na jazyk a spolkněte ji.
 4. Obrázek s názvem Spát lépe Krok 26

  4 Stiskněte obsah jednodávkové ampule na jazyk. Váš lék může být dodáván v malých jednodávkových obalech nebo ampulích místo větší lahve. Jednoduše sejměte víčko z ampule, vytlačte roztok na jazyk a spolkněte jej.
 5. Obrázek s názvem Take Psyllium Husk Step 7

  5 Pokud se vám nelíbí, jak chutná, smíchejte dávku s vodou. Vymačkejte dávku roztoku do sklenice vody, promíchejte a poté ihned vypijte. Jakmile vypijete, nalijte dostatek vody na zakrytí dna sklenice a poté ji vypijte.
  • Nalévání vody podruhé zajistí, že ze sklenice vytáhnete všechen lék.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Zajištění řádné absorpce

 1. Obrázek s názvem Vyberte si jídlo před cvičením Krok 2

  1 Vezměte levothyroxin 30 až 60 minut před snídaní. Musíte si vzít lék na prázdný žaludek, takže první věc ráno je nejlepší čas. Po požití počkejte alespoň půl hodiny na jídlo. Jídlo a káva nebo čaj narušují absorpci.
 2. Obrázek s názvem Řekněte své rodině o vaší poruše příjmu potravy Krok 6

  2 Počkejte 4 hodiny, než začnete užívat lék, který ovlivňuje absorpci. Patří sem antacida, léky na cholesterol a jakékoli léky nebo doplňky obsahující vápník nebo železo.
  • Kromě toho můžete levothyroxin užívat pouze 4 hodiny po užití některého z těchto léků. Pokud jste se uprostřed noci probudili s podrážděným žaludkem a užili jste si antacida, počkejte, než začnete levothyroxin dost dlouho čekat.
 3. Obrázek s názvem Uvolněte si žaludek Krok 9

  3 Počkejte alespoň hodinu, než budete jíst potraviny, které narušují vstřebávání. Sójové boby, vlašské ořechy, dietní vláknina a potraviny obsahující vápník, jako jsou mléčné výrobky, mohou ovlivnit vstřebávání. Chcete -li zůstat v bezpečí, snažte se nejíst tyto potraviny alespoň hodinu po užití léku.
  • Pokud váš lékař zjistí, že vaše tělo neabsorbuje levothyroxin správně, může vám doporučit, abyste se vyhnuli jídlům, jako jsou vlašské ořechy a sója, nebo je sníte později během dne.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Konzultace s lékařem

 1. Obrázek s názvem Zvýšení metabolismu jako pacienta se štítnou žlázou Krok 1

  1 Nechte svého lékaře vyšetřit na hypotyreózu. Mezi příznaky hypotyreózy patří vyčerpání, vysoký krevní tlak, přibývání na váze, dušnost a potíže se soustředěním. Váš lékař bude muset provést testy, aby stanovil přesnou diagnózu. Předepíší levothyroxin, pokud zjistí, že vaše štítná žláza je neaktivní.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení metabolismu jako pacienta se štítnou žlázou Krok 4

  2 Zeptejte se svého lékaře na možné lékové interakce. Informujte svého lékaře o všech předpisech, volně prodejných lécích, bylinkách nebo doplňcích, které užíváte. Levothyroxin může negativně interagovat s ředidly krve, beta-blokátory, některými antidepresivy a léky používanými k léčbě diabetu.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika žlučových kamenů Krok 17

  3 Nechte svého lékaře sledovat hladinu hormonů štítné žlázy. Levothyroxin může začít fungovat několik týdnů. Vaše dávka bude pravděpodobně muset být upravena, takže váš lékař bude muset provádět pravidelné krevní testy, dokud nebudou vaše hladiny hormonů stabilní.
  • Jakmile jsou stabilní, budete pravděpodobně každých 4 až 6 měsíců provádět krevní test. Nakonec budete potřebovat pouze roční testy.
 4. Obrázek s názvem Vyrovnat se s diabetem 2. typu Krok 3

  4 Informujte svého lékaře, pokud se u Vás vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky. Poraďte se svým lékařem, pokud pocítíte chuť k jídlu nebo změny hmotnosti, nespavost, vypadávání vlasů, pocení nebo nervozitu. Ty ukazují, že je třeba upravit dávku. Vyhledejte lékařské ošetření, pokud se u vás objeví závažné příznaky, jako je bolest na hrudi, zrychlený nebo nepravidelný puls, rozmazané nebo dvojité vidění nebo silná bolest hlavy.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si lék proti úzkosti Krok 5

  5 Nepřestávejte užívat levothyroxin bez porady s lékařem. Pokud potřebujete z jakéhokoli důvodu přestat užívat, lékař bude muset dávku postupně snižovat. S největší pravděpodobností budete muset užívat svůj lék po zbytek svého života. I když možná budete muset změnit ranní rutinu, ujistit se, že jste co nejzdravější, stojí za to. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

tenisová raketa pro 11 let

Populární Problémy

Pravděpodobně jste si koupili položku ve výprodeji a zajímalo vás, jaká byla původní nebo ceníková cena. Nebo jste možná šli nakupovat a viděli jste, že je něco se slevou 25 procent, a zkusili jste zjistit, jakou cenu budete muset zaplatit. Výpočet ...

5 nejpamátnějších potíží při ženském tenisu

Jak si vybrat dobré místo na první rande. Scéna je známá: pár, který spolu večeří, než vyrazí do kina. I když se jedná o klasický materiál pro první rande, možná hledáte něco trochu jiného ....

Zde je návod, jak sledovat zápas divokých karet Colts vs Texans, pokud jste v Kanadě. Možnosti zahrnují sledování na počítači, telefonu, Roku a Amazon Fire TV.

Hliníková kola se časem přirozeně oxidují, takže jsou náchylná k usazování nečistot a poškození a potřebují dobré čištění. Jiné nánosy, jako je korozivní brzdový prach, mohou také narušit integritu vašich kol. Čištění...

Mina Kimes, Dan Orlovsky a další vystoupí ve vysílání „Mezi řádky“ Ravens vs Titans. Zde je návod, jak to sledovat na ESPN Plus.