Jak zkrotit lišku

Pohled na lišku může být pro některé lidi zastrašující, ale obvykle nejsou bezprostředním nebezpečím pro lidi a jen zřídka útočí, pokud nejsou vzteklí. Vždy si však pamatujte, že lišky jsou divoká zvířata, takže byste při interakci s jednou měli být vždy opatrní. Zkrotit divokou lišku obecně není skvělý nápad, ale spřátelit se s liškou, která se vydává poblíž vašeho domova, může být neškodné. Další možností by bylo adoptovat domestikovanou lišku, pokud je to ve vašem státě legální.

Metoda 1 ze 2: Spřátelení s divokou liškou

 1. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 1

  1 Udržujte klidné a příjemné místo. Lišky jsou obvykle velmi plaché a budou vystrašeny hlasitými zvuky. Nikdy neprovádějte hlasité nebo náhlé pohyby, když se snažíte získat lišku, která vám důvěřuje.
  • Odstraňte nebo deaktivujte všechny pohybem aktivované postřikovače, protože to je také vyděsí.


 2. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 2

  2 Pravidelně vydávejte jídlo. Pokud váš majetek navštíví liška, může být snadné se spřátelit, pokud mu necháte jídlo. Tohle bude přilákat je na váš dvůr a nechte je, aby se vraceli. Lišky si užívají ovoce a zeleninu. To může zahrnovat meloun, meloun, medový meloun, dýni, cuketu, sladké brambory, vařenou mrkev, fazole a sladký hrášek. Lišky jsou všežravci, takže je můžete krmit také syrovým masem, jako jsou vejce, jeleni a ryby.
  • Nekrmte lišky denně, mohlo by je to líné a závislé na potravě od lidí. Zaměřte se na týdenní krmení.
  • Nenechávejte dveře svého domu otevřené a nechte divoké lišky, aby se ve vašem domě živily. To je může povzbudit, aby se vydali i do jiných domovů.
  • Lišky budou také jíst krmivo pro psy, ale zpočátku byste se měli držet výše uvedených doporučených potravin, abyste se vyhnuli změně jejich přirozené stravy.
  • Udržujte všechna domácí zvířata mimo oblast krmení, kterou pro ně vytvoříte.
  • Nekrmte následující potraviny: obilí, čokoládu, hrozny, rozinky, avokádo, kofein, zelený lilek, zelené brambory, semena a ořechy, papriky, rajčata, cibuli, česnek nebo nezdravé potraviny.
 3. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 3

  3 Vyhněte se přílišnému přiblížení lišky. Ačkoli lišky obvykle neútočí na lidi, je důležité si uvědomit, že jsou to divoká zvířata, takže nemůžete vždy interpretovat, co si myslí nebo jak se cítí.
  • Nikdy nekrmte ručně divokou lišku. Pokud se ho pokusíte dotknout nebo se k němu přiblížit, bude to mít přirozený instinkt.
  • Nikdy se nepřibližujte k lišce s jejím mladým potomkem, mohou útočit, aby ochránili svá mláďata.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Adopce a výcvik domestikované lišky

 1. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 4

  1 Najděte si uznávaného chovatele lišek. V celé zemi existuje několik organizací, které zachraňují lišky z kožešinových farem a dávají je k adopci. Po dokončení výzkumu zákonů o vlastnictví lišek ve vašem státě budete muset vyplnit žádost, abyste se ujistili, že máte kvalifikaci chovat lišku jako domácího mazlíčka.
  • Pokud je vaše žádost přijata, promluvte si s adopční organizací o liščích potřebách (jídlo, hračky atd.), Abyste byli plně připraveni ji uvítat u vás doma.
 2. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 5

  2 Kontaktujte veterináře ve vašem okolí, který je ochoten vaši lišku ošetřit. Lékařská péče je nesmírně důležitá. Vaším úkolem je vyhledat veterináře, který má znalosti a zkušenosti s liškami, jako je veterinář zoo.
  • Navštěvujte veterináře se svou liškou často, aby si na ni zvykl a nebál se.
 3. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 6

  3 Připravte si vnitřní nebo venkovní výběh. Liška by měla mít svůj vyhrazený prostor ne menší než 60 čtverečních stop. Pokud se rozhodnete mít venkovní výběh, udělejte opatření, aby neunikla. Dno venkovní klece by mělo být z drátu nebo betonu, protože lišky jsou skvělé kopáče.
  • Další možností je zakopat liščí výběh 3 stopy hluboko, aby se pod něj nemohli hrabat.
  • Zajistěte, aby jejich prostor měl přístup k jídlu a vodě, prostoru na spaní, skrýši, hračkám a boxu na odpadky.
  • Lišky také vědí, jak lézt, takže vaše klec by měla mít bezpečný vrchol.
 4. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 7

  4 Získejte důvěru lišky. Aby liška důvěřovala a spojila se s vámi, vyžaduje to trpělivost, důslednost a čas. Toho docílíte tak, že s nimi budete mluvit a napodobovat jejich zvuky.
  • Ne všem liškám se líbí dotýkání nebo mazlení. Naučte se jejich osobnost a přizpůsobte tomu své interakce.
 5. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 8

  5 Socializujte svého mazlíčka lišku po 5 dnech. Po adopci své lišky se nechte usadit a cítit se dobře ve vás a ve vašem domově, abyste ji nevystresovali. Pokud adoptujete miminko, zacházejte s ním často (ale opatrně) kvůli správné socializaci a pomozte mu zvyknout si na vás. Asi po 5 dnech pomalu představte svou lišku co nejvíce, aby mohla být společenská kolem jiných zvířat a lidských hostů.
  • Chraňte svou lišku před malými zvířaty, která by normálně lovila ve volné přírodě, jako jsou králíci, myši, pískomili a ptáci. Psi a kočky jsou v pořádku, pokud je představíte včas.
  • Lišky jsou obvykle velmi hyper, takže si s nimi hrajte alespoň hodinu denně.
  • Procházejte svou lišku dvakrát denně. Jednou ráno a večer by mělo stačit. To je udrží v klidu v interiéru a zabrání jejich znudění a destrukci.
 6. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 9

  6 Uchraňte svou lišku před problémy tím, že jí dáte hračky na hraní. Zabraňte tomu, aby se vaše liška nudila a kopala do gaučových polštářů tím, že jí poskytnete spoustu hraček. Budou se jim líbit plyšáci, provazy, pískací hračky, chrastítka pro děti a některé kočičí hračky.
  • Nezapomeňte držet hračky, se kterými si nemůžete hrát. Naučte je, s kterými položkami je vhodné si hrát, rozetřete na ně malé množství arašídového másla a chválte je, když si s nimi hrají.
 7. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 10

  7 Vycvičte svou lišku, aby používala podestýlku nebo štěněcí podložku. Lišku lze naučit používat podestýlku stejně jako kočku. Chcete -li ho vycvičit, vezměte svou lišku do boxu na odpadky tak často, jako každou hodinu, aby si mohl zvyknout na vůni a vytvořit si rutinu.
  • Protože lišky milují kopání, zkuste použít přihrádku, která je uzavřená, aby se omezil nepořádek, který bude výsledkem častého kopání. Pokud se zdá, že vaše liška dává přednost kopání krabice místo toho, aby ji používala jako toaletu, zkuste ji vycvičit na podložkách pro štěňata.
  • Určitě netrestejte svou lišku řevem nebo úderem. Mohou to být velmi citlivá zvířata. Pokud má vaše liška nehodu, rychle ji vraťte do popelnice nebo štěňátka a ukažte jí, kam jít.
 8. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 11

  8 Vycvičte svého mazlíčka lišku stejně jako psa. Vyzkoušejte výcvik psů pro základní techniky, jako je výuka chůze na vodítku, sezení a hraní míče nebo aportu.
  • Lišku lze naučit chodit na vodítku. Pomozte mu zvyknout si tím, že mu na pár dní nasadíte obojek, než zavedeš vodítko. Ujistěte se, že je límec dostatečně pohodlný, aby se nemohl hýbat.
  • Lišku lze také naučit aportovat. Hrajte míč se svou liškou a odměňte ho, až jej přinese zpět. Je to skvělý způsob, jak se spojit se svým mazlíčkem.
 9. Obrázek s názvem Zkrotit lišku Krok 12

  9 Přesměrujte špatné chování pomocí rozprašovače. Lišky jsou velmi citlivé, takže byste na ně nikdy neměli křičet ani je bít, když dělají něco špatného. Vždy mějte na paměti, že jsou to divoká zvířata, ne psi. Přemýšlejte o tom takto: jejich důvěru je těžké získat a velmi snadno ztratit.
  • Pokud si hrají s předměty, které nemají, nebo používají koupelnu na nábytku, použijte malou rozprašovací láhev, jemně je zapijte vodou a rozhodně jim řekněte „ne“, aniž byste křičeli.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když mi někdo na ulici řekne, že do oblasti nesmí? Jak ukazují varování, měli byste nejprve zkontrolovat, zda jsou domestikované lišky legální ve vašem státě, kraji a městě. Jakmile provedete svůj průzkum, abyste zajistili, že liška je legální, můžete jednoduše poukázat na chybu dané osoby. Pokud nejsou legální, měli byste kontaktovat agenturu pro volně žijící zvířata ve vaší oblasti, aby lišku přemístila.
 • Otázka Můžete mít na Havaji mazlíčka? Reagovat Ne. Můžete mít domácího psa, kočku nebo kraba. Exotická zvířata jsou ne-ne. Proveďte malý průzkum zvířat, která můžete vlastnit.
 • Otázka Můžete vlastnit lišku v Quebec City? Anna Fordová Import lišek do osobního vlastnictví je na celostátní úrovni nelegální (CFIA, 2013). Vlastnictví lišky jako takové v Kanadě do značné míry neexistuje.
 • Otázka Odhánějí vlci lišky? Mollie Snyder Ano. Když je vezmete ven, je nejlepší mít lišky pod dohledem. Pokud máte poblíž vlka, zvažte jeho nahlášení kontrole zvířat, pokud bude ohrožovat vás nebo vaše domácí mazlíčky.
 • Otázka Kde smíte mít lišku? Kayla Roell Není mnoho míst, ale ve Spojených státech je můžete mít v Arkansasu, na Floridě, v Indianě, Kentucky, Michiganu, Missouri, Nebrasce, New Yorku, Severní Dakotě, Ohiu, Oklahomě, Jižní Dakotě, Utahu, Tennessee a Wyomingu.
 • Otázka Můžete vlastnit lišku v Quebec City? Ne, v Quebec City nemůžete vlastnit lišku rudou, protože jsou považováni za ohrožený druh.
 • Otázka Co říká liška? Chris Larson Pokud máte na mysli doslovný kontext jako „jaké zvuky dělají lišky?“, Vydávají zvuky jako cvrlikání a krátké štěkání.
 • Otázka Bojí se lišky vody? Elen Zhao Lišky lze snadno vyděsit vydáváním hlasitých zvuků, jako je řvaní nebo pískání, polévání vodními hadicemi nebo stříkací pistolí nebo házení předmětů, jako jsou tenisové míčky, směrem k nim.
 • Otázka Mohu mít lišku v Illinois? Freyr Nejlepší odpovídač Ano, je legální vlastnit lišku v Illinois. Než budete mít lišku, budete muset získat „povolení chovatele kožešinových savců“. K vlastnění lišky fennec však není nutné žádné povolení.
 • Otázka Je legální vlastnit lišku v Ohiu? Freyr Nejlepší odpovídač Ano, v Ohiu je to legální. Nejprve budete muset získat „nekomerční propagační licenci“, která stojí 25 dolarů ročně.

Populární Problémy

Jak podávat medem pečenou šunku. Honey Baked Ham je jedinečné předřezané a předvařené maso prodávané společností The Honey Baked Ham Company, která prodává různé druhy masa a předkrmů. Medová pečená šunka, známá svou sladkou křupavou polevou, se nejlépe podává na pokoj ...

Ultimate Tag, nová soutěžní série reality, pořádaná bratry Wattovými, má premiéru ve středu. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online.

Jak získat titulky na Netflixu. Pokud sledujete pořad nebo film prostřednictvím streamovacích služeb Netflix, zapnutí titulků zabere jen pár kliknutí. Většina zařízení, na kterých lze spustit Netflix, podporuje titulky. Je však důležité ...

Tyto kroky jsou jednoduché věci, díky nimž se vy nebo vaše družstvo stanete lepším roztleskávačem! Níže je seznam věcí, které musíte splnit, abyste se dostali do roztleskávačky.

Bucs and Saints se setkají o místo v šampionátu NFC. Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat hru bez kabelu.

Lokální dysplázie je potenciálně invalidizující stav postihující loket psa v důsledku problémů s růstem a vývojem kloubu. To může mít za následek předčasnou artritidu lokte. Váš pes zažije spoustu ztuhlosti ...