Jak učit žonglování

Moudrý kejklíř jednou řekl, že nikdo nikdy neučí žonglovat; prostě někomu ukážou, jak se to má naučit. Role učitele pak spíše povzbuzuje než poučuje. Přesto rozdělením věcí na nejjednodušší proces můžete někoho připravit na úspěch.

Metoda se bude měnit podle toho, koho učíte (mladí nebo staří, atletičtí nebo jiní) a kolik lidí učíte (jeden na jednoho, malá skupina nebo celá třída), ale základy zůstanou stejné.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Teach Juggling Krok 1

  1 Vyberte správný objekt. Používání správného žonglérského míče je tím hlavním, co začínáte. Použití pevné koule frustruje studenta, protože se odvalí, když spadne. Podobně míč, který se odráží, může být pro začátečníka chaos. Z tohoto důvodu zvolte a sedací vak nebo beanball, který zůstane na místě, i když spadne.
  • Hmotnost pečlivě vybírejte. Cokoli přes 22 uncí (86 uncí) bude po delším žonglování opravdu těžké. S něčím příliš lehkým bude také těžké žonglovat.
  • Pomůže, pokud jsou objekty pestrobarevné a kontrastují se sebou i okolím.
  • Pokud potřebujete spoustu rekvizit pro větší třídu, viz jak vyrobit balónkové žonglovací tašky Jak vyrobit žonglovací míčky z tenisových míčků a jak vytvořte si vlastní žonglérské kluby .


 2. Obrázek s názvem Teach Žonglování Krok 2

  2 Začněte jedním objektem. Váš student by z toho mohl být zklamaný, protože není žádná zábava jednoduše házet předmět z jedné ruky do druhé, ale pomůže mu to připomenout, že když žonglování se třemi míčky „Ve skutečnosti házíte najednou pouze jeden míč, zatímco držíte další dva.
 3. Obrázek s názvem Teach Žonglování Krok 3

  3 Zaměřte se na správnou techniku.
  • Míč by měl studentovi vyskočit z ruky, než by se měl odkutálet z konečků prstů. Sledujte, jak míč letí z jedné ruky do druhé. Pokud se točí, váš student hází nesprávně.
  • Při žonglování s míčky necestují jednoduše tam a zpět stejným obloukem. Cestují podle vzoru číslo 8 s rukou, která je přenáší zvenčí dovnitř. Pokud by cestovali stejným obloukem, navzájem by se trefili.
 4. Obrázek s názvem Naučit žonglování Krok 4

  4 Zaměřte se na důslednost. Stále používejte pouze jeden míč, povzbuďte svého studenta, aby házel sem a tam a aby míč držel v letadle před sebou. Váš student by neměl sáhnout nebo dovnitř, aby chytil.
 5. Obrázek s názvem Teach Žonglování Krok 5

  5 Zaměřte se na formu. Ruce by měly zůstat vodorovně, mírně nad linií pásu. Lokty by měly být ohnuté o 90 stupňů. Hod by měl pocházet z předloktí a ne ze zápěstí, proto svého studenta povzbuzujte, aby měl zápěstí uzamčená.
 6. Obrázek s názvem Teach Juggling Step 6

  6 Přidat druhý míč . Toto je nejdůležitější krok, protože nyní budete výměnu učit. Toto je téměř simultánní chytání a házení, které je základem žonglování. Nechte svého studenta začít s jednou koulí v každé ruce. Vyhoďte ze slabé ruky (levou rukou, pravou rukou pravou rukou, pravou rukou levou rukou) a jakmile začne házet dolů směrem k protilehlé ruce, vrhněte druhou koulí.
  • Pokud je to provedeno správně, pohyb ruky při hodu by měl nechat dlaň v dokonalé poloze, aby chytila ​​první míč. Druhý hod by měl zamést pod první.
  • Většina lidí už ví, jak chytat. Nyní je čas zapracovat na tom, aby se hod dostal pod kontrolu. Pokud je někdo obzvlášť nesmělý ohledně své schopnosti chytat, zvláště když se začíná učit výměnu, povzbuďte ho, aby cvičil hody a nechal míče spadnout na zem.
  • Obě koule by měly zůstat ve stejné rovině. Druhý míč by měl projít pod prvním.
 7. Obrázek s názvem Teach Juggling Step 7

  7 Praxe. V tomto okamžiku bude váš student dychtivě pokračovat dál a dostat se k žonglování se třemi míčky, ale měli byste je povzbudit, aby pracovali na výměně dvou míčků, dokud nebude každý hod přibližně ve stejné výšce.
 8. Obrázek s názvem Teach Juggling Step 8

  8 Vyměňte ruce. Žonglování je obouruký dovednosti, takže jakmile váš student získá výměnu pomocí své silné ruky, nechte je přepnout na druhou ruku. Váš student bude stále používat pouze dva míče, ale první hod provede silnou rukou a výměnu slabou rukou.
 9. Obrázek s názvem Teach Žonglování Krok 9

  9 Přidejte třetí míč. Jakmile si student dobře vymění míč oběma rukama, je připraven udělat další krok. Poplácejte svého studenta po zádech a řekněte mu, že se už naučili žonglovat. Mohli by o tom pochybovat, protože stále ještě nepřidali třetí míč, ale nejtěžší část skončila.
  • Nechte svého studenta začít s jednou koulí ve slabé ruce a dvěma v silné ruce.
  • Začněte jedním hodem silné ruky a poté proveďte jednu výměnu za druhou.
 10. Obrázek s názvem Teach Juggling Step 10

  10 Procvičte si víc. Opakování nelze nahradit. Tady se opravdu testuje dovednost učitele. Většina studentů to vzdá, než zvládne tento základní vzorec, ale se spoustou povzbuzení a nápravných rad můžete vše změnit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Procvičte si žonglování nad postelí. To odrazuje od cestování vpřed a je zde menší vzdálenost, aby bylo možné sbírat kapky.
 • Připomeňte svému studentovi brzy a často, že odpadnutí je součástí učení.
 • Při výuce mladších dětí je často nejlepší začít s šátky než s míčky. Šátky se pohybují mnohem pomaleji a dávají studentovi více času na přizpůsobení se špatnému hodu nebo chycení.
 • Největším problémem, který noví žongléři mají, je takzvaný syndrom „Jogging Juggler“. Každý hod jde trochu dopředu, takže se ocitají v honbě za stále chaotičtějším vzorem. Řekněte svému studentovi, aby cvičil před zdí s asi stopou mezi klouby a sádrou, a to problém rychle vyřeší.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Žonglování s míčky, šátky atd.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Big Hero 6 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat

Je čas na pět týdnů programování žraloků s Nat Geo Sharkfest 2020. Zde je návod, jak sledovat všechny pořady online bez kabelu.

Svítidlo: (2) Naomi Osaka (JPN) vs Viktorija Golubic (SUI)

Státní soupeři Indiana a Ball State otevírají sezony 2019 v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Film „Obama: In Pursuit of a Perfect Perfect Union“ má premiéru v úterý večer na HBO. Zde je návod, jak můžete třídílný dokumentární stream sledovat online.

Jak se rozcvičit pro balet. Než začnete tancovat, měli byste provést dynamickou rozcvičku, aby vám začala proudit krev a svaly, vazy a klouby. Můžete tancovat, stoupat na barre, nebo dokonce vyzkoušet nějaké skákací zvedáky, abyste získali ...