Jak učit T -Ball

T-ball je příležitost vystavit děti radovánkám baseballu a naučit je základům. Jako učitel se soustředíte na to, aby byly děti lepšími hráči než na výhry. Za tímto účelem rozdělte cvičení na spoustu krátkých, jednoduchých, ale zábavných činností. Při výuce běhání, pálkování, chytání a chytání chválte děti za to, co dělají správně, místo aby kritizovaly jejich chyby. Nezapomeňte po zápase dopřát týmu zmrzlinu!

Metoda 1 z 5: Plánování efektivních postupů

 1. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 1

  1 Rozdělte své postupy mezi cvičení a hry. Pokuste se vymyslet cvičební strukturu, která bude zahrnovat jak cvičné cvičení, tak i rvačky. Například věnujte pět minut rozcvičce a 25 minut cvičením, jako je odpalování a cvičení v poli. Po pětiminutové přestávce nechte děti hrát rvačku.
  • Zahrát si skutečnou hru T-ball je jednou z odměn, na které se děti po tvrdé práci v praxi těší.


 2. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 2

  2 Udržujte vysvětlení cvičení a techniky stručné. Mladší děti vyladí vaši dlouhou přednášku o tom, jak chytit míč. Zdokonalte své pokyny na klíčové body, například „Pohybujte nohama“ nebo „Držte rukavici venku“. Je lepší ukázat co mají dělat, pak je nechte několik minut vyzkoušet. Buďte trpěliví a připraveni opakovat cokoli, co řeknete, mnohokrát během sezóny.
  • Ukažte jim to tím, že jim předvedete krok za krokem. Například při houpání netopýrem jim můžete ukázat, jak daleko roztáhnou nohy od sebe a poté otočí zadní nohu, aby se zhoupli.
 3. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 3

  3 Chvalte děti za to, co dělají správně. I profesionální hráči dělají chyby. Jsou to děti, které ve sportu začínají, takže spousta věcí se pokazí. Místo toho, abyste se soustředili na chybu, pochvalte je za to, co udělali správně. Budou si to pamatovat znovu, zatímco budete nabízet rady, jak se zlepšit.
  • Řekněte například „Hodně úsilí! Nyní při švihu netopýrem otočte zadní nohu dopředu. “
  • Křičet a kritizovat je jistý způsob, jak přimět děti nenávidět T-ball. I když se váš první baseman nechá vyrušit chybou, zůstaňte klidní a laskaví.
 4. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 4

  4 Nechte ostatní dospělé pomoci s více dětmi. Někteří trenéři dělají tu chybu, že se snaží naučit celý tým dětí současně. V T-ball potřebujete, aby ostatní dospělí vydávali individualizovanější pokyny. Zkuste zapojit další rodiče. Mohou pomáhat jako partneři cvičení, například hraním úlovků s dětmi.
 5. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 5

  5 Naplánujte si zábavné aktivity během T-ball a po něm. T-ball je hra, takže ji berte s nadhledem. Mezi normální cvičení zahrňte zábavné hry, jako je házení soutěží, soutěže o odpaly, závody kolem základen, zmrazení značky, kde jsou základny bezpečnými zónami, nebo hra na nakládanou zeleninu. Nastavte tyto aktivity jako pět nebo desetiminutové osvěžovače mezi cvičeními. Nabídka lákadel, jako je zmrzlina po tréninku.
  • U okurky stojíte na jedné základně, zatímco jiný dospělý stojí na jiné základně. Děti se postaví mezi vás, zatímco se je snažíte označit.
  • Pamatujte, že tento sport není pro vaše hráče život. Více je zajímá příležitost pobíhat a hrát si s přáteli.
  reklama

Metoda 2 z 5: Výuka odpalovacích a běžeckých technik

 1. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 6

  1 Zobrazte správné odpalování postoj . Vkročte do boxu na těsto a projděte si správnou techniku, než ho děti nechají replikovat. Jejich chodidla by měla být na šířku ramen, směřující k domácí desce. Nechte je trochu pokrčit kolena, zatímco uvolněným úchopem drží pálku za sebou.
  • Nechte je předstírat, že nejprve švihnou neviditelným netopýrem. Můžete je nechat cvičit doma s plastovou pálkou, ale hráči T-ball používají hliníkové pálky.
 2. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 7

  2 Naučte je při švihu posunout kolena dopředu. Řekněte dětem: „Tvoje nohy švihají netopýrem.“ Pro ilustraci jim řekněte, že jejich kolena jsou pružiny. Při houpání by se jim kolena měla trochu otočit, než se s netopýrem houpou dopředu. Připomeňte jim, aby se „otočili zpět a pak rychle vpřed“, když provedli několik cvičných švihů bez odpaliště.
  • Můžete dětem říct, aby si otočily zadní nohu, jako by mlátily brouka. Otočný čep zajišťuje, že se tato kolena posunou dopředu a vytvoří hladký, ale silný švih.
 3. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 8

  3 Připomínejte jim, aby měli míč na očích. Tuto frázi jste již slyšeli a je to pravda. Při švihu by se měli soustředit na míč. K tomu budou muset držet hlavu na místě, vystředěnou nad tělem. Mělo by to tak zůstat, protože jejich ruce dovedou netopýra skrz odpaliště.
  • Dejte jim vědět, že poté, co odpálí míč, by měli přesunout pozornost z míče na základnu. Toto je jediný případ, kdy nemusí koukat na míč.
 4. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 9

  4 Trénujte se soutěžemi. Vítězné soutěže se snadno nastavují a slouží jako zábavné způsoby procvičování technik úderů. Umístěte sérii kuželů až do vnějšího pole a poté se všichni střídavě odpalujte z odpaliště. Body můžete rozdávat podle toho, jak daleko děti odpalují.
 5. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 10

  5 Ukažte jim, že základna znamená, že je běžec v bezpečí. Tag je hra, kterou zná každé dítě, a dobře se překládá do baseballu. Hoďte míčem, aby byl ve hře, a poté nechte dítě doběhnout na první metu. Ujistěte se, že zůstanou na lince. Zvedněte míč a zkuste je označit. Řekněte jim: „Pokud se dostanete na základnu, jste v bezpečí.“
 6. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 11

  6 Nechte je projít první základnou. Abyste to podpořili, můžete za první základnou postavit dospělého s balíčkem samolepek. Když jedno z dětí projde první základnou, dejte jim nálepku. Vysvětlete, že první základna a domácí deska jsou jediná místa, kde nepřestanou běžet.
  • Budete muset změnit svůj přístup k hráčům v poli. Naučte děti dupat na základnu, když netopírují, aby raději zpomalily, než aby se střetly s běžcem.
  reklama

Metoda 3 z 5: Vysvětlení, jak polní míče

 1. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 12

  1 Ukažte jim správné pole postoj . Znovu nejprve zobrazte základy, než je děti nechají replikovat. Krátce jim ukažte, že by jejich nohy měly být na šířku ramen. Nechte je trochu pokrčit kolena a zvednout hlavy, aby viděli domácí talíř.
 2. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 13

  2 Házením koulí procvičujte chytání v poli. Vyhněte se používání pálky, protože důsledné zasažení je výzva. Válejte kuličky zpočátku pomalu k dětem, aby si s polištěm lépe rozuměly. Povzbuďte je, aby při sledování míče umístili špičku rukavic do hlíny. Jejich oči by měly zůstat na míči, dokud nebude v rukavici.
 3. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 14

  3 Připomínejte jim, aby pohybovali nohama při chytání. Většina míčků nepřijde přímo k hráčům, takže budete často muset opakovat frázi „pohněte nohama“. Přesuňte několik míčků na jejich strany. Při správném postavení se děti zamíchají a postaví se před koule, než je postaví. Ujistěte se, že jejich nohy zůstanou široké, na šířku ramen od sebe!
 4. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 15

  4 Naučte je plynule přecházet na hod. Fielding je o práci nohou. Abyste to ukázali, připomeňte jim pořadí „rychle-pomalu-rychle“. Nejprve běžte rychle při běhu a postavte míč. Poté zpomalte a postavte míč. Před hodem dokončete rychlé promíchání nohou.
 5. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 16

  5 Vysvětlete, že musí opustit základnu a pronásledovat koule. Děti nejprve váhají opustit základnu a honit volné míče. Zeptejte se jich, komu patří základna. Například řeknou, že první základna patří prvnímu basemanovi. Informujte je, že základna patří běžci a že ji někdy budou muset nechat, aby si zahráli tagovou hru.
  • Postavte se na základnu a zeptejte se jich: „Jsem baseman. Pokud tu stojím, jsem v bezpečí? “ Pokud se jich znovu zeptáte, komu patří základna, uvědomí si, že základna je pro běžce.
 6. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 17

  6 Zaměřte se nejprve na potřebu získat míč. Zopakujte dětem: „Nejprve míč, potom jako druhý.“ Budou chtít označit běžce, ale nemohou vyhrát na tagu, pokud nemají míč. Navíc mnoho hodů bude plout mimo zamýšlený cíl. Povzbuďte děti, aby opustily základnu a dostaly se do pozice, aby dokázaly chytit.
  • Pokud se nadále dívají na běžce, zeptejte se jich: „Můžete chytit míč při pohledu na běžce?“
 7. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 18

  7 Při chytání postavte je vedle základny. Děti by nikdy neměly stát na základně. V zájmu vlastní bezpečnosti jim dejte pokyn, aby se postavili mezi základnu a míč. Vrhněte jim míč a nechte je cvičit chytání v poli. Měli by se natáhnout, jen když k nim míč dosáhne, držet nohu vedle základny, dokud se jí nebudou muset dotknout.
  • Než je míč zasažen, mohou se postavit dále od základen, ale stále by si měli být vědomi toho, co se kolem nich děje.
  reklama

Metoda 4 z 5: Ukazuje, jak chytit míč

 1. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 19

  1 Cvičte úlovky s tenisovými míčky. Baseball je tvrdý a bolí. Stačí, když ho jednou trefíte, aby se dítě začalo bát. Jakmile se to stane, ztratíte je jako hráč. Nechte je zvyknout si nejprve používat rukavici. V době, kdy upgradujete na tvrdší míče, děti získají jistotu a sílu paží.
 2. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 20

  2 Ukažte jim postoj za chytání míče. Chytání míče je pro děti v T-ball jednou z největších výzev. Použití správného postoje to s jejich vývojem ještě více umožňuje. Nohy mějte širší než ramena a ruce od těla. Nechte je držet palčáky stranou a zápěstí směřovat k tělu.
  • Jedno cvičení, které mohou děti dělat, je skok žáby. Nechte je vyskočit dopředu a přistát v chycené poloze, kterou jste jim ukázali. Pro zábavu, ribbit tak hlasitě, jak je to možné.
 3. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 21

  3 Zajistěte, aby všechny úlovky byly na straně hráče. Většina dětí to udělá přirozeně, ale pokud si všimnete, že někdo drží rukavici u těla, zastavte ho. V T-ball bude spousta zmeškaných úlovků. Poslední věc, kterou chce někdo vidět, je tvrdá koule, která narazí někomu do tváře nebo hrudi.
 4. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 22

  4 Natáhněte rukavici, aby se zachytila. Rukavice by měla začínat vedle těla dítěte. Když míč dorazí, mohou jej posunout dopředu a míč chytit. To jim umožňuje vidět polohu rukou a míč současně. Zpočátku to budou mít děti těžké, ale povzbuzujte je tak často, jak to jen bude možné. Je to pro jejich vlastní bezpečnost.
  • Většina dětí ještě nebude mít sílu to udělat pohodlně, takže jim bude chvíli trvat, než se to naučí. Buď trpělivý.
 5. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 23

  5 Zahrajte si hru catch. Každý rodič může svému dítěti pomoci naučit se chytat. Nakloňte k nim míč a sledujte jejich techniku. Dospělí jsou pro toto cvičení nejlepšími partnery, protože je nepravděpodobné, že budou dělat chybné hody. Pokud učíte tým dětí, můžete je nechat, aby si navzájem házely. Začněte nízkými hody a přesuňte se na vyskakovací okna, až budete mít pocit, že jsou děti připravené.
  • Pokud necháte děti navzájem se házet, přiřaďte dospělého, aby honil volné míče. Dejte dětem pár míčků navíc, aby nemusely čekat.
  reklama

Metoda 5 z 5: Výuka technik házení

 1. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 24

  1 Nechte je, aby mířili ramenem k cíli. Každé dítě postavte před sebe. Každé dítě by za sebe mělo zasadit vrhací nohu. Poté by měli obrátit svá těla tak, aby opačné rameno směřovalo přímo na cíl. Předtím, než je necháte, proveďte ukázku házet .
  • Příjemcem hodu je cokoli, včetně košů, šišek nebo jiných dospělých.
 2. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 25

  2 Dejte dětem pokyn, aby zvedly svůj lokt. Jejich paže se musí zvednout do výše ramen. Dále je nechte přinést vrhající ruce za hlavu. Řekněte jim „loket ukazuje na cíl jako velká šipka“.
 3. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 26

  3 Před házením míče je nechte zamíchat dopředu. Nechte děti dvakrát vykročit, než začnou házet. Připomínejte jim znovu a znovu, aby „pohnuli nohama“. Přední nohou vykročte vpřed, poté ji následujte zadní nohou. Opakujte to podruhé. Poté zůstane zadní noha pevně zasazena pod vrhací paží.
  • Řekněte dětem, že „Nehodíte míč rukou.“ Ačkoli to není úplně pravda, ukazuje jim to, že nohy jsou důležité pro silné a přesné hody.
 4. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 27

  4 Přitlačením paže dopředu vrhni míč. Při vhazování míče se loket paže rukavice odtáhne, zatímco vrhací paže vyletí dopředu. Sledujte děti, jak uvolňují míč. Ujistěte se, že jejich vrhací ruka je nad loktem. Pokud to neudělají, budou házet bokem.
  • Když je tuto techniku ​​učíte, použijte frázi „zamíchat, zamíchat, zatáhnout, zacvaknout“. Pomáhá jim dát dohromady pohyby nohou a paží.
 5. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 28

  5 Zabraňte dětem v házení míčkem. Některé děti nejprve házejí míč vysoko do vzduchu. Opravte to, než se z toho stane zvyk. Jemně jim připomeňte, že rychlé hody zůstávají na úrovni země. Vraťte se a procvičte mechaniku dobrého hodu, abyste je povzbudili, aby nezvedli míč.
  • Jedním cvičením je nechat děti házet poskakující míče partnerovi chytače. Je to také skvělá příležitost procvičit si pole.
 6. Obrázek s názvem Teach T ‐ Ball Krok 29

  6 Procvičte si hod na cíl. Vymyslet hru je skvělý způsob, jak nechat děti bavit se při procvičování techniky házení. Postavte na zem kbelík nebo koš na prádlo. Z dálky nechte děti střídat se ve snaze odrazit míče do koše. Přiřaďte body, například pět bodů za zasažení boku koše a deset za zasažení středu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je potřeba k tomu, abyste byl skvělým trenérem? Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007. Isaac Hess Baseball trenér a instruktor Expertní odpověď Buďte pozitivní a použijte pozitivní zpětnou vazbu k motivaci svých hráčů. Vytvořte týmovou atmosféru a motivujte svůj tým, aby tam byli jeden pro druhého. Je také důležité zjistit, kdy je třeba zasáhnout, abyste učili své hráče, a kdy musíte zůstat stranou a nechat je učit se sami. Také neuškodí dobře tuto hru znát!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Bavte se! Je to hra a toto jsou děti. Neuvažují o vítězství nebo o hraní hlavní ligy.
 • Negativita, hněv a ostrá kritika odradí děti od hry. Buďte povzbuzující.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tenisové míčky
 • Rukavice
 • Základy
 • Netopýři

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat McGregor vs Cowboy a všechny UFC 246 na televizi, Fire Stick, Roku, PlayStation 4, Xbox One nebo jiném streamovacím zařízení.

Sheffield Wednesday a Man City se dnes setkají v pátém kole FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Phil Kessel debutuje doma Coyotes proti svému bývalému týmu Bruins. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online bez kabelu na různých trzích.

Unavené nohy jsou častou stížností většiny lidí, zejména těch, kteří musí dlouho stát (například pokladní a dopravní policisté) nebo chodit na dlouhé vzdálenosti (například restaurační servery a poštovní pracovníci). Další častou příčinou ...

Rohan Bopanna se spojil s 20letým Denisem Shapovalovem a zahájí kampaň proti John Peers a Michael Venus. .

Erislandy Lara a Brian Castano se v Brooklynu setkávají na světovém titulu super welterové váhy WBA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje.