Jak naučit psa držet předmět

Není žádným tajemstvím, že psi rádi žvýkají věci (obvykle věci, které by neměli - sbohem oblíbené boty). Je však zcela možné naučit vašeho psa držet předměty v tlamě, aniž by je rozsekal na kousky, a my vám ukážeme, jak na to! Následující kroky vás provedou přesně tím, co musíte udělat, abyste tuto novou dovednost naučili svého chlupatého přítele.Metoda 1 ze 2: Základní podržení příkazu

 1. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 3

  1 Vyberte si místo bez rušivých vlivů. Psi, kteří se učí nové dovednosti, jsou obzvláště náchylní k rozptýlení, jako jsou zvířata, děti a auta. Skvělé místo pro zahájení tréninku by bylo ve vašem obývacím pokoji nebo na dvorku, protože jsou trochu soukromější.
  • Ujistěte se, že v okolí nejsou žádní další lidé ani zvířata, aby vám váš pes věnoval pozornost.
  • Zkuste svého psa cvičit každý den po dobu 10 až 15 minut v kuse.
 2. 2 Držte cvičební předmět před čenichem psa. Vyberte si předmět, který má váš pes rád, jako novou hračku. Nechte psa očichat a prozkoumejte předmět. Nechte svého psa, aby se uklidnil s tím, s čím pracuje, ale nenechte ho zatím vytrhnout z rukou.
  • Začněte běžnou hračkou, jako je lano nebo kost. Když si na to váš pes zvykne, můžete se přesouvat na různé předměty, jako jsou míče a dokonce i boty!
 3. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 4

  3 Chvalte svého psa, když očichává předmět. Pokud používáte klikr, klikněte na něj, když pes čichá na předmět, a dejte mu pamlsek. Pokud nemáte klikr, řekněte svému psovi „dobrá práce!“ se spoustou chvály, než jim dáte pamlsek.
  • Cílem je pozitivně posílit jakýkoli zájem psa o cvičný předmět.
  • Pokud váš pes není příznivcem pamlsků a vy nemáte klikr, zkuste mu místo toho dát vařené kuře nebo hovězí maso.
 4. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 5

  4 Pokud předmět vyzvednou, dopřejte svému psovi pamlsek. Řekněte svému psovi „dobrou práci!“ nebo klikněte na klikr a dopřejte svému psovi lahůdku, když nad předmětem otevře tlamu. Odsuňte předmět mírně pryč, poté klikněte nebo pochvalte svého psa, když ho následuje, a znovu předmět uchopte.
  • Nezapomeňte nikdy nevkládat předmět do tlamy psa. Pes by to měl chytit sám.
  • Pokud váš pes předmět neupouští, nabídněte mu pamlsek. S největší pravděpodobností vyplivou předmět, aby snědli jejich odměnu.
 5. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 6

  5 Než pes vezme předmět, řekněte „vydrž“. To vašeho psa naučí předmět vyzvednout pokaždé, když vyslovíte povel. S předmětem v ruce nechte svého psa přes něj hýbat ústy. Když se ho chystají chytit, řekněte „vydrž!“
  • Cílem je propojit slovo a akci v mysli vašeho psa.
 6. 6 Odměňte svého psa, když po vašem povelu předmět uchopí. Cementujte jim to do mysli, že říkat „držet“ a popadat předmět je dobrá věc. Klikněte na svůj klikr nebo jim řekněte „dobrá práce!“
  • Váš pes nyní zná základní povel k držení! Odsud to můžete praktikovat, dokud si to v mysli nezpevní.
  • Konečným cílem je přimět je, aby uchopili předmět bez chvály nebo pamlsku. Může to nějakou dobu trvat, ale můžete je pomalu odnaučovat od používání pamlsků, jak cvičíte každý den.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pokročilé držení dovedností

 1. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 9

  1 Naučte svého psa upustit předmět, když řeknete „pusť. “Řekněte slovo„ upustit “a poté počkejte, až pes upustí cvičný předmět, než kliknete nebo pochválíte svého psa a uděláte pamlsek. Pokračujte v práci, dokud pes na povel neklesne.
  • Při povelu se snažte předmět netahat a netahat za něj, protože by si váš pes mohl myslet, že si s ním hrajete.
  • Pokud váš pes nechce upustit předmět, zkuste mu ukázat jinou hračku nebo pamlsek, aby ho odhodili.
 2. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 7

  2 Prodlužte dobu, po kterou váš pes předmět drží. Místo toho, abyste svého psa chválili a hned mu dali pamlsek, přiměj ho, aby držel předmět 2 sekundy, potom 4 sekundy a nakonec 10 sekund. Když ho pustí, klikněte na klikr nebo pochvalte svého psa a dejte mu pamlsek.
  • Dávejte pozor, abyste neklepali nebo nepochválili svého psa, když chrlí předmět ven. Chcete provést cvaknutí, když pes provádí akci, kterou chcete povzbudit, což je v tomto případě výcvikový předmět.
 3. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 8

  3 Odměňte svého psa, když předmět uchopí ze země. Začněte tím, že budete dávat předmět psovi z ruky, ale pokaždé ruku postupně přibližujte k zemi. Řekněte „vydržte“, poté svého psa pochvalte, když sáhne na předmět a chytí ho.
  • Toto je obzvláště důležitá dovednost pro lovecké psy, protože budou muset vyzvednout předměty, aniž by jim byly předány.
 4. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 11

  4 Dopřejte svému psu různé předměty, kterých se můžete držet. Jakmile se váš pes naučí spolehlivě držet svůj konkrétní tréninkový předmět, můžete přejít k jiným věcem. Cvičení s různými předměty pomůže psovi pochopit, že povely, které dáváte, by bylo možné zadávat s jakýmkoli předmětem.
  • Zkuste si zacvičit s hračkou, kterou váš pes miluje žvýkat, abyste si opravdu vyzkoušeli své dovednosti.
 5. Obrázek s názvem Naučte svého psa držet předmět Krok 12

  5 Přidejte příkaz „podržet“ do různých her a aktivit. Nechte svého psa přinést předmět a poté mu řekněte, aby předmět držel. Podívejte se, jak dlouho váš pes vydrží, aniž by předmět přežvýkal nebo vyplivl.
  • Nebo zkuste objekt skrýt a zadat příkaz „podržet“. Když to váš pes najde, odměňte ho pochvalou a pamlskem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu naučit svého psa, aby zvedl předmět ze země? Usáma Maghawri
  Profesionální trenér psů Osama Maghawri je trenér psů a zakladatel OneStopK9, služby výcviku psů v Miami na Floridě. Osama využívá vyvážené tréninkové metody k výuce komunikace mezi majiteli a psy. Specializuje se na základní poslušnost a problémy s chováním, jako je hlídání zdrojů, agresivita založená na strachu a reaktivita vodítka. Usáma také pomáhá majitelům porozumět chování jejich plemene a tomu, jak v budoucnu pokračovat ve výcviku sami. Usáma Maghawri Profesionální trenér psů Odborná odpověď Nejprve bych je vycvičil, aby vám vzali předmět z ruky a několik sekund ho drželi. Poté, co mohou předmět držet 20–30 sekund, zkuste ho odhodit na malou vzdálenost a poté jim dejte příkaz, aby se drželi. Pokud to zvednou, odměňte je a pokračujte v tréninku, dokud to nepochopí.
 • Otázka Můj pes vůbec neotevře pusu. Očichá hračku, ale otevře jen pusu, aby si vzala pamlsek. Zkoušel jsem nasadit pamlsek na předmět, ale ona bere jen pamlsek. Co bych měl dělat? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Dávejte pozor na to, co má váš pes rád. Pokud má oblíbený tenisový míček nebo staré plyšové zvířátko, které má ráda víc než hračku, použijte ho místo toho. Čím více bude mít zájem o vyzvednutí předmětu, tím lépe bude váš trénink probíhat.
 • Otázka Moje gsd je pro mě služebním psem a snažím se ji naučit držet, fungovalo to, ale teď to vypadá, že to odhodí a podívá se na mě. Co bych měl dělat? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Vraťte se k základům. Pokud se váš pes vrací zpět k upuštění předmětu, představte mu ho znovu a odměňte ho, když jej očichají nebo ho zvednou. Nechte je držet 1 sekundu, poté 2 sekundy a pomalu se propracovávejte k delším časovým úsekům.
 • Otázka Může můj pes stále držet věci bez palců? Ano, naučte svého psa držet předmět v tlamě.
 • Otázka Mám opravdu problém se svým německým ovčákem. Kdykoli ho učím nové triky, nemůže během tréninku zůstat na stejném místě. Co když jen žvýká hračku a odejde? Pokud začnete s pamlskem v hračce, měl by se váš pes pobavit. Učte ho, že s hračkou přichází pamlsek, a po několika dnech/týdnech ho pomalu začněte brát. Váš pes si bude myslet, že pamlsek stále existuje, a udělá trik.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Procvičujte tuto novou dovednost každý den, aby si ji váš pes upevnil ve své mysli.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Psí pamlsky
 • Předměty, které pes drží
 • Clicker pro výcvik psů (volitelně)

Populární Problémy

Po týdnu vzrušujících bojů ve Španělsku a Srbsku míří antuková houpačka do německého Mnichova, kde má BMW Open začít 26. dubna.Dominic Thiem zvítězil nad australským Alexem de Minaurem 7-6 (7), 6: 4 ve čtvrtečním testovacím střetnutí, které trvalo téměř dvě hodiny.

Když nastoupil do práce trenéra Novaka Djokoviče, Boris Becker řekl Srbovi, že se od té doby nezlepšil. V rozhovoru s Eurosportem Becker připomněl, jak jeho brutální poctivost dala Djokoviče během jejich partnerství na správnou cestuPokud trávíte hodně času venku v jarních a letních měsících - například pořádáním venkovní večeře nebo víkendovým kempováním - určitě narazíte na nějaké včely. Pokud vás znepokojuje včely napadající váš společenský ...Ať už žijete na trhu nebo mimo trh, máme pro vás několik různých způsobů, jak v roce 2021 sledovat hry Patriots online bez kabelu.