Jak zjistit, zda je růžový safír skutečný

Pokud chcete říci, zda je růžový safír skutečný, musíte se nejprve rozhodnout, co rozumíte pod pojmem „skutečné“. Pokud chcete zjistit, zda je kámen kus skla maskovaného jako safír, možná to zjistíte tak, že kámen prozkoumáte sami. Pokud se pokoušíte rozeznat rozdíl mezi laboratorním nebo syntetickým safírem a přírodním safírem těženým ze Země, je nejlepší, když to vezmete profesionálovi.Metoda 1 ze 2: Zkoumání kamene

 1. 1 Posuďte kvalitu safíru. Asi nejjednodušší způsob, jak poznat rozdíl mezi přírodním safírem a syntetickým safírem, je podívat se na celkovou kvalitu drahokamu. Syntetický safír by měl být téměř dokonalý.
  • Přírodní safíry mají obvykle nedostatky, protože při pěstování byly vystaveny živlům. Protože syntetické nebo laboratorně vytvořené safíry rostly v kontrolovaném prostředí, je pravděpodobnější, že budou bezchybné nebo téměř bezchybné.
  • Téměř bezchybný přírodní safír by měl značnou cenu bez ohledu na velikost. Syntetické safíry budou obvykle cenově dostupnější a kvalitnější drahokamy.
 2. 2 Vyhodnoťte velikost a střih. Přírodní růžové safíry jsou vzácné a jsou broušeny odlišně od ostatních drahokamů. Klenotníci obvykle stříhají kameny na kalibrované velikosti (jeden karát, dva karáty atd.), Ale růžové safíry přes půl karátu jsou řezány tak, aby zdůraznily kámen spíše než na konkrétní hmotnost.
  • Kameny větší než karát jsou obvykle syntetickými kameny, zvláště pokud stojí méně, než by stál přírodní kámen takové velikosti.
  • Většina přírodních safírů je broušena spíše smíšeným řezem než řezáním do konkrétních tvarů jako ostatní přírodní kameny.
 3. 3 Podívejte se na zprávu o drahokamu. Pokud je růžový safír skutečný, bude obsahovat zprávu o drahokamu, která podrobně popisuje původ kamene a jakákoli ošetření, která na něm byla provedena. Ověřte pravost zprávy pomocí vodoznaků.
  • Růžové safíry mohou být tepelně zpracovány, aby se získala jejich přirozená barva. Někteří lidé nepovažují ošetřené drahokamy za „přirozené“ a pokud byl s drahokamem jakkoli zacházeno, musí to být uvedeno ve zprávě o drahokamu.
  • Zpráva by měla obsahovat ID nebo referenční číslo. Zavolejte společnost, která zprávu vydala, a dejte jí referenční číslo, abyste potvrdili platnost zprávy.
 4. 4 Zvažte vnější faktory. Jak se vám do pozornosti dostane růžový safír, může poskytnout vodítka, zda je skutečný. Zamyslete se nad tím, jak důvěryhodný je ten člověk, který vám představil safír, a také jeho zázemí a odbornost.
  • Pokud se díváte na růžový safír v zavedeném klenotnictví, můžete si být docela jisti, že to je to, co říkají, že to je. U méně renomovaných prodejců však buďte opatrní.
  • Zastavárny mohou nesprávně označovat syntetický safír jako přírodní safír, protože může být obtížné je rozeznat. Zastavárny také obvykle prodávají drahokamy „tak, jak jsou“ a neručí za jejich pravost.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Získání profesionálního testování

 1. 1 Vezměte kámen do nezávislé laboratoře drahokamů. Zvláště pokud je růžový safír významným nákupem, získejte nezávislou certifikaci pomocí nové zprávy o drahokamu. Laboratoř prozkoumá safír, aby zjistila, zda je přirozený.
  • Nezávislá certifikace drahokamů vás obvykle bude stát několik stovek dolarů.
  • Pokud se vám zpráva o drahokamu dostane do konfliktu s jinými zprávami, které máte, možná budete chtít získat třetí nebo dokonce čtvrtý názor, zvláště pokud kámen představuje významnou investici.
 2. 2 Požádejte o spektroskopický test. Spektroskop pomocí osvětlení z optických vláken odhalí detaily o barvě kamene, které mohou indikovat, zda je růžový safír syntetický nebo přírodní.
  • Interakce mezi přírodním kamenem a jinými minerály v zemi, jako je železo, vytvářejí určité barevné vady nebo rozdíly.
  • Syntetické safíry mají obvykle barvicí činidla, která se ve srovnání s přírodními safíry budou při osvětlení z optických vláken jevit jako jasná a lesklá.
 3. 3 Zkontrolujte fluorescenci kamene. Některé laboratoře drahokamů používají komplexní systém, který detekuje emise kamene rentgenovou fluorescencí. Tuto pokročilou testovací metodu lze použít k rozlišení syntetických a přírodních drahokamů.
  • Použití tohoto systému může také identifikovat stopové minerály a prvky v přírodním kameni, což by mohlo pomoci určit, kde byl kámen těžen.
 4. 4 Nechte kámen otestovat pod UV světlem. UV test může pomoci identifikovat geografický původ přírodního růžového safíru a také může pomoci zjistit, zda je safír syntetický.
  • UV testy také odhalí, zda byl kámen ošetřen nebo vylepšen.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký další drahokam je růžový? GeorGems Existuje mnoho dalších drahokamů, které jsou růžové. Například granát, morganit, turmalín, spinel, kunzit, diamant a další! Když růžový safír přechází do tmavšího odstínu, je tento drahokam klasifikován jako rubín. Takže existují i ​​růžové rubíny! Kromě toho jsou na trhu další přírodní kameny, které mají schopnost měnit barvy v závislosti na přítomném osvětlení. Například diaspore je zeleno-žlutý kámen, ale při žárovkovém osvětlení se barva kamene změní na oranžovo-růžovou!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

FC Dallas převezme Philadelphia Union za otvírák MLS každého týmu v roce 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.

Federerova nečekaná ztráta na Borna Corica ve finále na Halle Open způsobila ztrátu 200 bodů, což znamenalo, že Nadal znovu získá přední místo.

Ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, pokrývky hlavy a chrániče holení, jsou nezbytné pro každého, kdo dělá MMA. I po jediném tréninku však bude vaše výstroj nasáklá potem a bakteriemi. Nejen, že to začne vonět dříve ...

Existují dva druhy křídových barev: omyvatelný druh, který můžete použít na chodník, a stálý druh, který můžete použít na nábytek. K výrobě omyvatelného druhu barvy budete muset jako základ použít křídu nebo kukuřičný škrob. Dělat...Energetické nápoje se v posledních letech staly velmi populární mezi lidmi, kteří hledají půldenní „povzbuzení“, „ranní“ vyzvednutí, nebo dokonce (nedoporučuje se) prostředky ke zpomalení účinků konzumace alkoholu. Současně platí upozornění na ...