Jak testovat stříbro

Možná jste si koupili stříbro online z riskantního webu, nebo vám váš přítel dal kousek, který našla. Možná se jen chcete podívat na některé rodinné památky, o kterých si nejste úplně jisti, že jsou skutečné. Ať už máte jakýkoli důvod, budete potřebovat vědět, jak otestovat své stříbro. Stříbro je všestranný chemický prvek. Stříbro je 92,5 procenta stříbra a 7,5 procenta ostatních kovů, především mědi. Je tvrdší než čisté stříbro. Čisté stříbro je měkké a často se mu říká „jemné stříbro“. Výrobky mohou být často zaměněny za stříbro, pokud jsou postříbřeny (pouze pokryty tenkou vrstvou jemného stříbra). Přejděte dolů na krok 1 a začněte testovat své stříbro.domácí tenisky

Metoda 1 ze 6: Hledá se razítko

 1. Obrázek s názvem Test Silver Krok 1

  1 Podívejte se na razítko. Položky inzerované jako stříbro a prodávané mezinárodně by měly být opatřeny razítkem na základě obsahu stříbra. Pokud žádné razítko není, buďte opatrní. Může to být stále čisté stříbro, ale vytvořeno v zemi, která nevyžaduje razítko.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Krok 2

  2 Vyhodnoťte mezinárodní hodnocení stříbrných známek. Podívejte se na stříbrný kus pomocí lupy. Mezinárodní prodejci stříbra označí stříbro číslem 925, 900 nebo 800. Tato čísla udávají procento jemného stříbra v kusu. 925 znamená, že kus je 92,5 procenta stříbra. Razítko 900 nebo 800 znamená, že kus má 90 procent nebo 80 procent stříbra a často se mu říká „mincovní“ stříbro. reklama

Metoda 2 ze 6: Testování magnetických vlastností

 1. Obrázek s názvem Test Silver Krok 3

  1 Test s magnetem. Zejména použijte silný magnet, například magnet ze vzácných zemin vyrobený z neodymu. Stříbro je paramagnetické a vykazuje pouze slabé magnetické efekty. Pokud se váš magnet silně přichytí k dílu, má feromagnetické jádro a není stříbrný.
  • Mějte na paměti, že existuje několik dalších kovů, které se nelepí na magnet a mohou být vyrobeny tak, aby vypadaly jako stříbro. Je lepší provést magnetický test ve spojení s dalším testem, abyste se ujistili, že jádro není jiný kov.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Krok 4

  2 Vyzkoušejte posuvný test. Pokud testujete stříbrné cihly, existuje ještě jeden způsob, jak můžete pomocí magnetu zjistit, zda je vaše stříbro skutečné nebo ne. Nakloňte jednu ze svých stříbrných tyčí tak, aby byla pod úhlem 45 stupňů. Posuňte magnet dolů. Magnet by měl pomalu klouzat po líci tyče. Může se to zdát neintuitivní, ale stříbro je paramagnetické a magnet vzácných zemin indukuje ve stříbře elektrické vířivé proudy, které působí jako elektromagnet a vytvářejí brzdný účinek, který zpomaluje klesání magnetu. reklama

Metoda 3 ze 6: Test na ledu

 1. Obrázek s názvem Test Silver Krok 5

  1 Mějte po ruce trochu ledu. Uchovávejte v mrazničce, dokud ji nebudete potřebovat ke zkoušce. I když to nemusí vypadat, že led a stříbro jdou dohromady, stříbro má nejvyšší tepelnou vodivost ze všech běžných kovů nebo slitin, ačkoli měď je hned za nimi.
  • Tento test funguje dobře s mincemi a pruty, ale bude těžší provést jej na stříbrných špercích.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Krok 6

  2 Umístěte kousek ledu přímo na stříbro. Nespouštějte z toho oči. Led začne okamžitě tát, jako by byl položen na něco horkého, než jako by byl položen na něco, co mělo jen pokojovou teplotu. reklama

Metoda 4 ze 6: Prstenový test

 1. Obrázek s názvem Test Silver Krok 7

  1 Vyzkoušejte prstenový test s jakoukoli mincí. Stříbro vydává opravdu krásný zvonivý zvuk, když je poklepán, zvláště když je poklepán jinou formou kovu. Pokud si to chcete vyzkoušet před poklepáním na své diskutabilní stříbro, najděte si americkou čtvrť vyrobenou před rokem 1965. Ty byly vyrobeny z 90% stříbra, zatímco americké čtvrti vyrobené později než v roce 1964 jsou vyrobeny ze slitiny měď-nikl. Starší čtvrť vydává vysoký a jasný vyzváněcí tón, zatímco novější čtvrtiny vydávají tupý zvuk.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Krok 8

  2 Pusťte svou vlastní minci na rovný povrch asi ze šesti palců nad ní. Pokud vydává zvuk jako zvonění, máte v ruce skutečnou stříbrnou minci. Pokud je matné, je stříbro s největší pravděpodobností smícháno s jinými kovy. reklama

Metoda 5 ze 6: Test chemické analýzy

 1. Obrázek s názvem Test Silver Krok 9

  1 Proveďte chemickou zkoušku položky. Použijte chemickou analýzu, pokud na vašem kusu není razítko, které by značilo, že je stříbrné. Nasaďte si rukavice. K testování čistoty kusu použijete žíravou kyselinu. Tyto druhy kyselin spálí kůži.
  • Všimněte si, že tato metoda může mírně poškodit váš stříbrný předmět. Pokud máte podezření, že máte položku s vysokou hodnotou, možná by bylo lepší pokusit se určit obsah stříbra pomocí jedné z dalších metod uvedených v tomto článku.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Krok 10

  2 Kupte si test kyseliny stříbrné. Můžete je zakoupit online na webech, jako je Amazon nebo eBay, nebo v klenotnictvích. Testy kyseliny stříbrné jsou skvělé pro čisté stříbro, ale pokud si myslíte, že je váš kousek postříbřený, budete muset k označení použít malý klenotnický pilník, který odhalí, co by mohlo být pod pokovováním.
 3. Obrázek s názvem Test Silver Krok 11

  3 Najděte na dotyčném předmětu nenápadné místo a na stříbrném kousku udělejte malý škrábanec. To je nutné, abyste se dostali k podkladovému kovu a otestovali ho kyselinou. Poškrábejte kus pomocí kovového pilníku. Poškrábejte povrch natolik, abyste se dostali za jakoukoli vrstvu postříbření.
  • Pokud nechcete svůj kousek poškrábat nebo potenciálně zanechat stopu od kyseliny, použijte talíř z černého kamene. Obvykle jsou dodávány se stříbrnou testovací sadou nebo se budou prodávat ve stejném obchodě. Třete stříbro na povrchu černého kamene tak, aby na kameni zanechalo silné a relativně velké ložisko. Zaměřte se na čáru silnou jeden až půl palce.
 4. Obrázek s názvem Test Silver Krok 12

  4 Kapku kyseliny naneste pouze na poškrábaný povrch. Pokud se kyselina dotkne jakékoli části kusu, která není poškrábaná, ovlivní to leštěný vzhled kusu. Pokud jste se rozhodli použít černý kámen, přidejte kapku kyseliny na linku, kterou jste na kámen vytvořili.
 5. Obrázek s názvem Test Silver Krok 13

  5 Analyzujte poškrábaný povrch s kyselinou. Budete muset analyzovat barvu, která se objeví, když se kyselina ponoří do kusu. Dodržujte pokyny a barevnou stupnici konkrétního testu stříbra. Obecně je barevná škála následující:
  • Jasná červená: Jemná stříbrná
  • Tmavší červená: 925 stříbrná
  • Hnědá: 800 stříbrná
  • Zelená: 500 stříbrných
  • Žlutá: Olovo nebo cín
  • Tmavě hnědá: Mosaz
  • Modrá: Nikl
  reklama

Metoda 6 ze 6: Test bělení

 1. Obrázek s názvem Test Silver Step 14

  1 Jednoduše vložte na předmět kapku bělidla. Stříbro se extrémně rychle kazí, když je vystaveno silnému oxidačnímu činidlu, jako je běžné bělidlo.
 2. Obrázek s názvem Test Silver Step 15

  2 Dávejte pozor na zkažení nebo žádnou reakci. Pokud se rychle zakalí a zčerná, pak je předmět stříbrný.
 3. Obrázek s názvem Test Silver Step 16

  3 Všimněte si, že postříbřené položky projdou tímto testem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám prsten, na kterém je vyryto 925KP. Co to znamená? KP znamená Karat Pure nebo Plum, termín používaný v 70. a 80. letech. To znamená čistý (skutečný).
 • Otázka Mám sadu šterlinků, ale na nožích je pouze jedna značka s nápisem nerez. Mají soupravy obvykle nože s nerezovými čepelemi a budou tyto nože také nutně označeny šterlinkem? Většina šterlinků má čepele z nerezové nebo kvalitní oceli - pouze držadla jsou sterlingová. Sterling je příliš měkký kov, aby udržel ostrou hranu.
 • Otázka Co znamená 626, pokud je vytištěno na stříbře? To znamená, že obsahuje 62,6% čistého stříbra a zbývajících 37,4% obsahuje jeden nebo více dalších kovů.
 • Otázka Co znamená rok 1844 na stříbrné misce? Priscilla Sheldon Pokud je pod značkou výrobce uveden „1844“, je to pravděpodobně rok výroby. Čísla zdánlivě náhodně umístěná jsou číslem modelu nebo vzoru položky.
 • Otázka Existují různá označení stříbra v různých zemích? Ano. Záleží na tom, kdy a kde byl vyroben. Většina moderních předmětů bude mít vyraženo 925, 0,925 nebo „šterlinků“. Některé starší položky z Německa mohou mít „míchání“ nebo „špaček“. Položky vyrobené v Anglii před 20. stoletím mohou mít místo slov/čísel punc. Například položky ze stříbra mohou mít profilový obrázek lva.
 • Otázka Jak poznám, zda je něco skutečně stříbro? Metoda ledu z tohoto článku funguje opravdu dobře. Je to snadné a nic to nestojí.
 • Otázka Je stříbro vždy opatřeno razítkem? Ne, ne vždy. Některé země nevyžadují razítko jejich stříbra.
 • Otázka Má postříbřený nádobí nějakou hodnotu? Jakákoli hodnota, kterou má, není kvůli obsahu stříbra. Jeho hodnota je dána spíše designem a dekorativní potřebou.
 • Otázka Jak otestuji stříbrné večeře? Očichejte je. To funguje nejlépe u starších věcí ze stříbra. Pokud mají silný, výrazný kovový zápach, jsou pravděpodobně skutečnými stříbrnými. Porovnejte vůni s jiným kovem, o kterém víte, že není stříbrný. Pro přesnější testování přejděte do zastavárny nebo klenotnictví a požádejte je, aby pro vás provedli bezplatný test.
 • Otázka Nemohou padělané stříbrné cihly stále dávat tyto znaky nebo čísla padělatelům? Nebo jsou tyto tyče vždy důvěryhodné? Je nezákonné označovat falešné stříbro těmito znaky a/nebo čísly, ale to vždy nezastaví podvodníky. Pokud tedy nenakupujete u renomovaného prodejce (kdo by nechtěl, aby se jejich podnikání prodávalo za prodej falešných předmětů), pak věřit symbolům nebo číslování samotné není dobrý nápad.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak poznám, že je něco skutečně stříbro?
 • Co znamená razítko přesýpacích hodin na stříbrné lžičce?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud provádíte chemický test ke stanovení kvality stříbra, použijte rukavice, protože kyselina dusičná je extrémně korozivní.
 • Zkuste koupit své stříbro z důvěryhodných zdrojů, jako jsou kvalitní klenotníci.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud dojde k přímému kontaktu s kyselinou dusičnou, opláchněte kůži. Kyselina dusičná je korozivní. Po důkladném opláchnutí pokožky naneste hydrogenuhličitan sodný nebo jedlou sodu na oblast pokožky, které se dotkla kyselina dusičná.
reklama

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, můžete stále sledovat nedělní hru Eagles vs Browns živě online. Zde jsou vaše možnosti.Jak zastavit nevolnost akupresurou. Zdá se, že nevolnost je součástí života, ať už zažíváte těhotenství, kocovinu, léčbu chemoterapií nebo pohybovou nemoc. I když jste možná slyšeli o akupunktuře, terapii pomocí jehel, ...Č. 12 Wisconsin čeká v úterý zajímavý test proti Loyola Chicago 3: 0. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Chcete sledovat ESPN Plus na svém telefonu? Zde je kompletní průvodce krok za krokem, jak sledovat na zařízení iOS nebo Android.Chcete -li se postavit rovně, postavte se proti zdi a zadní částí hlavy, lopatkami a hýžděmi se dotýkejte zdi. Poté se vzdalte od zdi a přitom držte držení těla. Jakmile se vaše tělo začne hrbit, vraťte se ke zdi a obnovte držení těla. Během dne si vyzkoušejte správné návyky držení těla, jako je držení mobilního telefonu ve výši očí a zaznamenávání držení těla, kdykoli projdete kolem zrcadla nebo okna.Třpytivé dědictví Rafaela Nadala bylo pro Španělsko velkým zdrojem hrdosti. A mezi nesčetnými vyznamenáními, která mu byla udělena jeho zemí, je ta nejnovější zcela zvláštní.