Jak časový blok

Blokování času je typ plánování, které vám pomůže lépe spravovat čas. Místo toho, abyste pracovali podle hodin, můžete se soustředit na dokončení velkých i malých úkolů po jednom. To vám pomůže omezit rozptýlení, dělat věci rychleji a méně vás zahltí zdlouhavé seznamy úkolů. K efektivnímu časovému blokování budete muset zjistit, jaké druhy věcí musíte dělat každý den, měsíc a rok. Poté můžete zavést rozvrh a držet se ho.

Část 1 ze 3: Rozdělení pracovní zátěže

 1. Obrázek s názvem Časový blok Krok 1

  1 Identifikujte své největší priority. Zamyslete se nad tím, na čem je pro vás každý den nejdůležitější pracovat. To by mohlo být pomalu dokončení dlouhodobého projektu nebo dokončení domácích úkolů pro třídu, která je super těžká. Vytvořte si seznam svých tří hlavních pracovních priorit.
 2. Obrázek s názvem Časový blok Krok 2

  2 Vytvořte si seznam svých typických úkolů pro pracovní den. Kromě větších věcí se pravděpodobně odehrává spousta dalších věcí, které zabírají čas každý den. Zapište si tyto menší úkoly a poznamenejte si, jak dlouho vám obvykle trvá jejich splnění.
  • Může to být odpovídání na e -maily nebo telefonní hovory, propagace vaší společnosti na sociálních médiích nebo zveřejnění online komentáře o knize, kterou čtete pro svou hodinu angličtiny.


 3. Obrázek s názvem Časový blok Krok 3

  3 Vytvořte si seznam svých mimopracovních aktivit. Zamyslete se nad tím, co je pro vás důležité a co nesouvisí s prací. Může to být trávení času s rodinou, rande s někým výjimečným nebo sledování filmu tak často. Nezapomeňte také zaznamenat velké prázdniny! reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Kterou aktivitu byste měli zahrnout do seznamu úkolů?

Dělat domácí úkoly

Téměř! Ano, všechny domácí úkoly, které máte, by měly jít do seznamu úkolů, pro které potřebujete časový blok. Není to však jediná věc, která by měla být na seznamu! Vyberte jinou odpověď!

Odpovídání na e -maily

Zavřít! Odpovědi na e -maily se mohou zdát jednoduché, ale stejně by to mělo být uvedeno ve vašem seznamu. To znamená, že do vašeho seznamu by neměly patřit pouze jednoduché pracovní úkoly. Existuje lepší možnost!

Hrát tenis

Zkus to znovu! Určitě byste do svého seznamu měli zahrnout nepracovní aktivity, protože si musíte naplánovat nějaký čas na odpočinek, abyste byli nejproduktivnější. Do svého seznamu byste však měli zahrnout i některé pracovní úkoly a úkoly. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Prát prádlo

Částečně máte pravdu! Na seznam by se měly dostat malé domácí práce a pochůzky, které by mohly být časově náročné. Přesto by bylo dobré zahrnout i složitější úkoly a další činnosti. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Vše výše uvedené

Absolutně! Od velkých věcí po malé věci, pracovní úkoly přes jednoduché pochůzky až po rekreační aktivity: pokud nad tím trávíte čas, mělo by to být na vašem seznamu. Když si od sebe napíšete všechny své úkoly, pomůže vám to stanovit si priority a maximálně využít čas. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

hrát tenisové hry

Část 2 ze 3: Nastavení rozvrhu

 1. Obrázek s názvem Časový blok Krok 4

  1 Naplánujte si dokončení úkolů, ne práci ve dne. Nemyslete si, že váš pracovní den se točí kolem hodin. Místo toho byste měli mít několik úkolů, na jejichž dokončení si vyhradíte časové bloky. Jakmile dokončíte úkoly, máte práci hotovou.
  • Takže místo toho, abyste měli náhodný seznam úkolů, který musíte dokončit před pátou hodinou, budete mít několik bloků času věnovaných dokončení jednotlivých projektů jeden po druhém.
  • To neznamená, že nebudete stále v rutině. Vaše časové bloky by měly být ze dne na den konzistentní.
 2. Obrázek s názvem Časový blok Krok 5

  2 Blokujte čas pro nejtěžší úkoly, když jste nejproduktivnější. Pro většinu lidí to bude hned na začátku pracovního dne. Věnujte svému úkolu s nejvyšší prioritou minimálně jednu hodinu. Začněte tam a poté přejděte k dalšímu časovému bloku v pořadí podle priority.
  • Pokud například víte, že pracujete nejlépe před polednem, naplánujte si, že blok strávíte před polední přestávkou svým nejtěžším úkolem - možná návrh rozpočtu, který bude splatný do šesti měsíců.
  • Časové bloky obvykle nejsou účinné, pokud trvají déle než několik hodin.
 3. Obrázek s názvem Časový blok Krok 6

  3 Zblokujte zbytek dne úkoly. Naplánujte si zbytek dne v kratších blocích věnovaných jednomu úkolu na blok. Tyto bloky by měly jít v pořadí podle priority, protože vaše energetická hladina pravděpodobně v průběhu dne klesne. Budete se také cítit lépe, pokud víte, že těžké věci jsou hotové co nejdříve.
  • Pokud jste typ člověka, jehož energie se během dne zvyšuje, klidně změňte pořadí úkolů, které řešíte. Zajistěte, aby vám rozvrh fungoval!
  • Pokud jste tedy například ráno zvládli nejtěžší úkol, rozdělte odpoledne na dva, tři nebo čtyři bloky času (každý trvá hodinu nebo dvě). První by mohla být pro mapování budoucích prodejních strategií, další pro schůzky s vaším týmem atd.
  • Rozvrh každého bude jiný. Každý den se budete muset rozhodnout, co je pro vaši práci nejdůležitější.
 4. Obrázek s názvem Časový blok Krok 7

  4 Na konci dne zpracovávejte položky s nejnižší prioritou. Řešte méně komplikované problémy pozdě v den, kdy jste unavení a pravděpodobně se necítíte nijak zvlášť produktivní nebo kreativní. Mělo by jít o úkoly, které jsou relativně bezduché nebo monotónní a nevyžadují mnoho kritického myšlení.
  • Úkoly s nižší prioritou mohou zahrnovat odpovídání na e -maily a hovory. Měli byste to naplánovat každý den ve stejnou dobu. Dejte svým spolupracovníkům vědět, že toto jsou vaše „úřední hodiny“ a během tohoto časového bloku budete vždy reagovat na e -maily a hovory.
 5. Obrázek s názvem Časový blok Krok 8

  5 Přidejte bloky pro plánování. Protože blokování času je o plánování a pokročilém plánování, musíte si na to také udělat čas! Vyhraďte si každý rok jeden den na roční plánování (pro dlouhodobé projekty), hodinu každý měsíc na měsíční plánování a hodinu každý týden na týdenní plánování.
  • To znamená, že veškeré vaše plánování a psaní seznamů úkolů by mělo probíhat pouze v blocích, které jste si pro plánování vyhradili.
 6. Obrázek s názvem Time Block Krok 9

  6 Nezapomeňte si rezervovat volno. Naplánujte si čas, který strávíte každý týden s rodinou a přáteli. Zadejte jeden velký blok času na velkou dovolenou jednou nebo dvakrát ročně. Nezapomeňte také přidat bloky pro práci na vašem domě nebo úklid.
 7. Obrázek s názvem Time Block Krok 10

  7 Pro flexibilitu naplánujte každý den prázdný blok času. To nemusí být velký blok. Zkuste mít 30minutový blok a v případě potřeby jej prodlužte. To se může týkat úkolů, které přetékají nad rámec nastavených bloků, nebo neočekávaných katastrof, se kterými se musíte ihned vypořádat. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Který úkol byste označili jako nízkou prioritu a nechali byste ho na konci dne?

Představení nového projektu.

Ne tak docela! Vytvoření nového projektu je složitý úkol, který vyžaduje kreativní myšlení. Jako takový je to spíše úkol s vysokou prioritou, který byste měli dát na začátek svého plánu, když máte nejvíce energie. Zkuste jinou odpověď ...

Vedení schůzky.

Určitě ne! Schůzky mohou být energeticky náročné, protože při řešení konfliktních osobností musíte vymýšlet řešení problémů. Tak intenzivní a vyčerpávající úkol je lepší umístit na vrchol dne, abyste mohli vyrazit na zem. Hádej znovu!

Propagace vaší společnosti na sociálních sítích.

Nepřesně! Podpora vaší společnosti prostřednictvím sociálních médií by měla zahrnovat dobrou míru kreativity a komplexního myšlení. Pokud necháte propagaci na konci dne, když jste unavení a máte málo energie, výsledky mohou být nezajímavé. Zkuste jinou odpověď ...

Odpovídání na e -maily.

Přesně! Práce s nízkou prioritou, jako je odpovídání na e -maily, je dobré vyhradit si na konci pracovního dne, protože vyžadují méně energie než úkoly s vyšší prioritou. Nejedná se o složitý úkol, takže je snadné ho provést, i když překročíte vrchol produktivity, ale je důležité, aby byl splněn! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

nejlepší tenisová raketa pro muže

Část 3 ze 3: Sledování v dlouhodobém horizontu

 1. Obrázek s názvem Časový blok Krok 11

  1 Sledujte své bloky pomocí papírového nebo digitálního kalendáře. Zvláště když začínáte, může být obtížné sledovat vaše různé bloky. Použijte ve svém smartphonu aplikaci kalendáře s časovači a připomenutími. Můžete si také koupit velký stolní kalendář a označit dny, měsíce a rok svými bloky.
 2. Obrázek s názvem Časový blok Krok 12

  2 Barevně označte svůj kalendář. Papírové i digitální možnosti vám umožňují barevné kódování a měli byste toho využít. Označte různé časové bloky nastavenými barvami. Můžete to dokonce přiřadit k úrovni priority. Červená může být úkol s vysokou prioritou, žlutá střední a zelená nízká.
  • Na papír použijte různě barevné fixy nebo zvýrazňovače. U digitálního obsahu zkontrolujte nastavení aplikace nebo softwaru, který používáte, a podle pokynů barevně kódujte.
 3. Obrázek s názvem Časový blok Krok 13

  3 Otevřete svůj rozvrh se spolupracovníky a rodinou. Aby váš rozvrh fungoval, ostatní lidé ve vašem životě se ho musí naučit respektovat. Zvažte odeslání e -mailu svým spolupracovníkům o vašich časových blocích, aby věděli, co od vašeho pracovního dne očekávat. Můžete také říci své rodině o svých plánech a požádat je, aby vám to pomohli dodržet.
  • Nečekejte, že každý přizpůsobí své plány vašemu. Před dokončením bloků se ujistěte, že blokování času nezpůsobuje problémy s plánováním někomu, s kým pracujete nebo žijete.
 4. Obrázek s názvem Time Block Step 14

  4 Věnujte se rutině alespoň měsíc. Jako každá rutina se musíte zavázat k blokování času, aby byla účinná. Ze začátku vám to bude připadat možná příliš rigidní, ale dejte tomu alespoň třicet pracovních dní. Do konce měsíce budete vědět, zda vám to pomohlo k vyšší produktivitě.
 5. Obrázek s názvem Časový blok Krok 15

  5 Při práci se vyhýbejte rušení. Když jste uprostřed časových bloků, je důležité soustředit se pouze na úkol, který máte před sebou. Vypněte telefon, minimalizujte hluk na pozadí a vypněte oznámení pro sociální média a e -maily.
 6. Obrázek s názvem Časový blok Krok 16

  6 Sledujte svou produktivitu, abyste zjistili, zda vám blokování času funguje. Blokování času nemusí být pro každého. Zajistěte, aby vám to fungovalo, a sledujte, jestli se stanete produktivnějšími, jakmile si takto uspořádáte rozvrh. Chcete -li sledovat svou produktivitu, poznamenejte si, jak dlouho vám úkoly obvykle trvají na začátku a na konci prvního měsíce po zavedení nového plánu. reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Co můžete udělat, abyste zajistili, že vám blokování času zvýší produktivitu?

Vyzvěte se, abyste úkoly plnili v kratších a kratších intervalech.

Určitě ne! I když může být dobré sledovat vaši produktivitu podle toho, jak dlouho vám trvá plnění úkolů, tudy cesta nevede. Vytvoříte pouze tlak na sebe a budete spěchat svou prací. Existuje laxnější způsob sledování vaší produktivity. Zkus to znovu...

Dejte si týden na to, abyste se přizpůsobili svému novému plánu.

Nepřesně! Na přizpůsobení se novému plánu potřebujete více než týden. Měli byste mít třicet pracovních dní pomocí nového systému blokování času, než se nad tím zamyslíte! Zkuste jinou odpověď ...

Všimněte si, jak dlouho trvá dokončení úkolů před a po spuštění nového plánu.

Ano! Sledování času, který vám zabere dokončení úkolů, jako je volání klientů před a po zahájení blokování času, vám umožní zjistit, o kolik produktivnější se stáváte. Pokud nevidíte zlepšení své produktivity, časové blokování nemusí být pro vás. Ale je velká šance, že uvidíte efektivnější výsledky! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Změňte svůj rozvrh, pokud máte pocit, že po dvou týdnech nejste produktivnější.

Ani náhodou! Aby tento rozvrh fungoval, musíte si dát čas, abyste si zvykli na jeho rytmy. Pokud svůj plán změníte příliš brzy, nikdy nedáte šanci dostat se do pohybu věcí! Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu efektivněji řídit svůj čas? Michelle Shahbazyan, MS, MA
  Matchmaker, LA Life Coach Michelle Shahbazyan je zakladatelkou The LA Life Coach, služby concierge pro život, rodinu a kariéru se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Má více než 10 let zkušeností s koučováním života, poradenstvím, motivačním mluvením a dohazováním. Má bakalářský titul z aplikované psychologie a MS v oboru stavebnictví a technologického managementu na Georgia Tech University a magisterský titul v oboru psychologie s důrazem na manželskou a rodinnou terapii na Phillips Graduate University. Michelle Shahbazyan, MS, MA Matchmaker, LA Life Coach Expert Odpověď Všimněte si malých věcí, které děláte každý den, jako je procházení sociálních médií nebo ležení v posteli, několikanásobné odkládání nebo záchvatové sledování televizní epizody za epizodou. Když to všechno sečtete, ztratíte spoustu času při těchto drobnostech. Zkuste ten čas využít k dokončení věcí, které chcete dokončit, a dosáhnout věcí, kterých chcete dosáhnout.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Použijte časovač na smartphonu nebo počítači, abyste zůstali na úkolu během časových bloků. Můžete také použít časovač, který vám řekne, abyste se vrátili z přestávek.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Stát Oklahoma hostí v sobotu McNeese. Tato hra není v televizi, ale tady je místo a způsob, jak ji můžete sledovat.

Roger Federer nedávno dlouze hovořil o svém mimosoudním životě během probíhající pandemie a prozradil, že často vede rozhovory se svým dobrým přítelem Rafaelem Nadalem.

Kreslení tenisové rakety je poměrně jednoduché: musíte si pamatovat, že kreslení většiny objektů začíná kreslením geometrických tvarů a později můžete začít upřesňovat detaily. Ať už si lámete hlavu nad tím, jak nakreslit tenisovou raketu ...

Jak se zbavit stresových koulí na krku. Stresová koule je lékařsky známá jako myofasciální spouštěcí bod. Jedná se o specifické oblasti, kde byly svaly vystaveny trvalému stresu, který může způsobit rozvoj stresových koulí. Tyto...

Jak navštívit mezinárodní letiště Los Angeles (LAX). LAXNÍ! Tato slavná tři písmena znamenají jednu věc, když jste ve městě Los Angeles. Všichni Los Angelinos (i když je toto označení také známé po celém světě) vědí, že tento ...

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak se dnes večer dívat na online hru Game of Thrones Season 8 Episode 2.