Jak cestovat do Osvětimi

Pokud se chcete dozvědět více o holocaustu a vzdát úctu jeho obětem, zvažte návštěvu památníku a muzea Auschwitz-Birkenau. Auschwitz je bývalý německý nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor, který byl přeměněn na vzdělávací místo. Cestování do Osvětimi vyžaduje určité pokročilé plánování a na návštěvu památníku byste si měli určitě sbalit pohodlné, ale uctivé oblečení. Jakmile dorazíte, zůstaňte potichu a slavnostně a zamyslete se nad historií webu.

Část 1 ze 3: Plánování cesty

 1. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 1

  1 Navštivte v létě nejdelší muzejní hodiny. Muzeum je otevřeno po celý rok, sedm dní v týdnu (s výjimkou 1. ledna, 25. prosince a Velikonoční neděle). Pokud se však rozhodnete jet v měsících listopad, prosinec, leden nebo únor, budete muset odjet brzy odpoledne. Nejen, že budete mít v létě více času v muzeu, ale také si užijete teplejší počasí v Polsku. I když zima může být pěkná se vším sněhem, bude chladno a denní světlo bude krátké.
  • V prosinci se muzeum zavírá ve 14:00.
  • V lednu a listopadu se muzeum zavírá v 15:00.
  • V únoru se muzeum zavírá v 16:00.
  • V březnu a říjnu se muzeum zavírá v 17:00.
  • V dubnu, květnu a září se muzeum zavírá v 18:00
  • V červnu, červenci a srpnu se muzeum zavírá v 19:00.
  • Muzeum se otevírá po celý rok v 7:30.
  • Po zavření vchodu můžete v muzeu zůstat hodinu a půl. Například v červnu můžete zůstat na pozemku do 20:30.


 2. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 2

  2 Rezervujte si leteckou dopravu asi rok dopředu. Zejména pokud cestujete v létě, lety do Evropy se rychle rezervují. Vaše ceny také neklesnou, pokud budete čekat na nákup. Ve skutečnosti se pravděpodobně dostanou výše, čím blíže budete k datu odletu! Jakmile máte data hotová, zarezervujte si letenku.
  • V okruhu 50 kilometrů (31 mil) od Osvětimi, Krakova-Balice a Katovic-Pyrzowic jsou dvě hlavní mezinárodní letiště. Kraków-Balice je o něco větší, takže do tohoto místa i mimo něj může létat více.
 3. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 3

  3 Rezervujte si ubytování v Oświęcimu a zůstaňte blízko muzea. Osvětim je malé město, které se nachází jen 2 km od Osvětimi, takže cestování mezi muzeem a městem je velmi snadné a rychlé. Pokud máte rádi procházky, pravděpodobně budete moci cestovat pěšky od prahu hotelu ke vchodu do muzea. Jinak se můžete dostat místním autobusem na vstupní zastávku muzea.
  • Autobus vás bude stát jen pár PLN.
 4. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 4

  4 Zarezervujte si ubytování v Krakově pro více zábavy a restaurací. Krakov může být lepší volbou, pokud doufáte, že strávíte několik dní zkoumáním poté, co jste navštívili Osvětim, ale určitě vám to prodlouží čas na cestě. Krakov je asi 70 kilometrů od Osvětimi, takže počítejte s tím, že vám cesta zabere minimálně dvě hodiny.
  • Můžete si také rezervovat hotel v Oświęcimu na jednu nebo dvě noci a poté cestovat do Krakova po skončení návštěvy Osvětimi.
  • Vlak bude prostornější (i když dražší) než autobus. Srazí vás na nádraží Osvětim, které se nachází asi 2 km od Osvětimi. Odtud buď pěšky, nebo místním autobusem do muzea. Jednosměrný lístek na vlak z hlavního krakovského nádraží (Kraków Główny) do Oświęcimu stojí 15,6 PLN (polský zlotý nebo zł) a za 1,70 PLN se dostanete místním osvětimským autobusem z autobusové zastávky mimo vlak stanice na zastávku muzea.
  • Mezi Krakovem a Osvětimi existuje několik různých autobusových linek. Žádný z nich nebude stát více než 12 PLN a všichni vás vysadí u vchodu do muzea. Rezervujte si lístek na autobus na hlavním autobusovém nádraží v Krakově, autobusovém nádraží MDA, které se nachází v centru města.
 5. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 5

  5 Zvažte rezervaci organizované prohlídky muzea a regionu. Existuje několik různých cestovních společností, které zahrnují Osvětim do svých itinerářů. Společnost bude koordinovat vaši cestu do a z muzea, stejně jako vaše vstupní lístky do muzea. Pokud dáváte přednost plánování někomu jinému, může to být vaše nejlepší sázka. Bude to také dražší než koordinace vlastní návštěvy.
  • Většina těchto cestovních společností bude mít sídlo mimo Krakov. Přejděte online a vyhledejte cestovní společnost a itinerář, který vás osloví. Před rezervací si určitě přečtěte recenze uživatelů.
  • Váš skutečný průvodce v muzeu nebude členem vaší cestovní společnosti. Jediné průvodce oprávněné provést návštěvníky Osvětimi jsou licencovány muzeem.
 6. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 6

  6 Zarezervujte si vstupenky do muzea online. Vstup do muzea je zdarma, pokud si nezarezervujete prohlídku. Pokud cestujete v organizované skupině, musíte si rezervovat prohlídku. Můžete se také rozhodnout rezervovat prohlídku jako jednotlivec nebo rodina. Bez ohledu na to musíte před návštěvou vyplnit vstupní kartu tím, že navštívíte: http://visit.auschwitz.org/ .
  • Pokud si nezarezervujete místo na prohlídce, vyberte své datum a možnost „Prohlídka pro jednotlivce bez pedagoga“.
  • Půldenní výlety trvají tři a půl hodiny a stojí 45 PLN. Celodenní výlety trvají šest hodin a stojí 70 PLN.
  • Pokud je vám méně než 26 let a máte platný studentský průkaz, bude cena vaší vstupenky zlevněna o 10 PLN. Jakýkoli studentský průkaz (ze střední, střední nebo vysoké školy) bude fungovat, pokud vám bude méně než 26 let.
  • Muzeum doporučuje rezervovat si prohlídku. Uvědomte si, že tato místa se rychle zaplňují, zvláště pokud byste chtěli vyrazit na prohlídku v anglickém jazyce.
 7. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 7

  7 Seznamte se s polskou měnou. Polský zlotý odpovídá zhruba čtvrtině USD nebo Euro. Nejjednodušší způsob směny měny je výběr hotovosti z bankomatu, jakmile dorazíte do Polska. Nezapomeňte své bance oznámit, že cestujete do Polska.
  • Směnné kurzy měn se mohou rok od roku a měsíc na měsíc měnit. Přejděte online několik dní před odjezdem, abyste získali reálné očekávání směnného kurzu.
  reklama

Část 2 ze 3: Balení na cestu

 1. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 8

  1 Zabalte si kalhoty a spoustu různých vrstev. Polsko může být chladné a mokré, dokonce i v létě. Buďte připraveni na déšť a bláto, zejména v místě muzea. Sbalte různé možnosti, abyste byli připraveni na teplejší i chladnější dny. A nezapomeňte na pláštěnku!
  • Vezměte si například pár triček, košili s dlouhým rukávem, svetr a několik párů dlouhých kalhot. Pomoci by mohly také sukně, šaty a/nebo šortky.
  • Pokud jste na návštěvě v zimě, budete potřebovat kompletní sadu zimní výbavy. Sbalte si bundu, šálu, rukavice a čepici.
 2. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 9

  2 Vyberte si pohodlnou, nepromokavou vycházkovou obuv. Při návštěvě muzea se budete hodně procházet, zvláště pokud se rozhodnete projít vzdálenost mezi Osvětimi a Birkenau (Auschwitz II). V určitých místech je také nerovný povrch. Jděte na pevnou obuv s dobrým dezénem. Počítejte s tím, že se zblázní.
  • Vyvarujte se nošení podpatků, módních bot nebo látkových bot, které budou špinit. Také byste měli přeskočit žabky.
  • Oba tábory jsou od sebe vzdáleny asi 3 kilometry. K dispozici je také bezplatný kyvadlový autobus, který mezi oběma místy jezdí každých deset minut až půl hodiny, v závislosti na ročním období.
 3. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 10

  3 Znovu zkontrolujte, zda máte cestovní pas a další nezbytnosti. S sebou si vezměte všechny léky a denní vitamíny nebo doplňky stravy a také kartu zdravotního pojištění. V závislosti na tom, odkud cestujete, můžete také potřebovat adaptér pro vaši elektroniku. Nakonec si buďte naprosto jisti, že jste si přibalili aktuální pas, vízové ​​dokumenty a způsoby platby.
  • Abyste na něco nezapomněli, vytvořte si písemný kontrolní seznam. Můžete si to projít těsně před odjezdem.
 4. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 11

  4 Pokud tento jazyk neovládáte, zakupte si slovník v polštině. Než navštívíte jinou zemi, je vždy dobré se naučit pár základních frází. To není chytré pouze z bezpečnostních důvodů, je to také běžná zdvořilost. Mějte svůj slovník po ruce pro složitější fráze nebo slovní zásobu.
  • Začněte slovy „ahoj“, „sbohem“, „omlouvám se“, „omluvte mě“, „kde je nejbližší koupelna?“, „Prosím“ a „děkuji“.
 5. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 12

  5 Zvažte, že si vezmete sešit, který bude psát o vaší návštěvě. V muzeu bude mnoho informací, které je třeba absorbovat. Pokud si nezapíšete podrobnosti, pravděpodobně si je později nebudete pamatovat. Můžete také napsat a reflexní zápis do deníku poté, co jste se vrátili do svého hotelového pokoje. Vezměte si tužku místo pera, protože to je pro historické artefakty bezpečnější. reklama

Část 3 ze 3: Mít respekt v Osvětimi

 1. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 13

  1 Vyhraďte si celý den na učení a reflexi v muzeu. Toto není návštěva, kterou můžete udělat jen za hodinu. Muzeum doporučuje vyhradit si minimálně tři a půl hodiny. Pokud však chcete z webu vstřebat co nejvíce, věnujte tomu celý den.
  • Pokud cestujete z Krakova, neplánujte odpolední ani podvečerní aktivity ve městě.
 2. Obrázek s názvem Travel to Auschwitz Step 14

  2 Noste pohodlné, ale uctivé oblečení. Pro návštěvu Osvětimi neexistuje oblékání, ale muzeum vás žádá, abyste nosili oblečení, které je vhodné pro dané prostředí. Nejlepší je vyhnout se grafickým tričkům, oblečení, které odhaluje hodně holou kůži, nebo jakýmkoli jiným položkám, které by mohly ostatní návštěvníky rušit.
  • Můžete například nosit džíny nebo khaki šaty, obyčejné zapínání na knoflíky nebo tričko a svetr.
 3. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 15

  3 Zvažte ponechání dětí mladších čtrnácti let za sebou. Muzeum naznačuje, že děti mladší čtrnácti let nemusí být připraveny k návštěvě. Malé děti nemusí ocenit závažnost historie stránek a mohly by nakonec urazit nebo rozptýlit ostatní návštěvníky.
 4. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 16

  4 Velké tašky nebo kabelky nechte ve svém hotelu nebo ve skříňce. Tašky větší než 30 x 20 x 10 centimetrů (11,8 x 7,9 x 3,9 palce) nebudou do muzea vpuštěny. Vaše tašky lze také prohledat, než vám bude umožněn vstup na pozemek.
  • To znamená, že na pozemek budou povoleny pouze velmi malé tašky (jako malá kabelka nebo náramek). Větší tašky bude nutné umístit do skříněk, jejichž zajištění bude stát pár PLN.
 5. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 17

  5 Fotografujte pouze tam, kde to máte povoleno. Je povoleno fotografovat v areálu a v několika budovách. Pokud jste uvnitř, nemůžete použít blesk ani stativ. Rovněž máte zcela zakázáno fotografovat v místnosti 5 bloku 4, sklepích bloku 11 nebo v oblasti bezpečnostní kontroly. Neporušujte tato pravidla, protože je pracovníci muzea zavedli z nějakého důvodu.
  • Některé zákazy fotografování mohou být z úcty k obětem. Blesk může také poškodit historické artefakty.
 6. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 18

  6 Použijte své fotografie k odrazu a vyhněte se pořizování selfie. Pro některé lidi může být fotografie skvělým způsobem, jak v tichosti přemýšlet o svém okolí. Dokumentace webu vám také může pomoci zamyslet se nad tím, co jste viděli, jakmile odejdete. Uvědomte si, že fotografování sebe sama v areálu může ostatní návštěvníky rušit.
 7. Obrázek s názvem Cestování do Osvětimi Krok 19

  7 Počkejte, až budete jíst nebo pít, dokud se nedostanete do jídelny. Konzumace potravin a alkoholu je v areálu muzea zakázána. Můžete pít vodu. V návštěvnickém centru Auschwitz I je kavárna a kavárna, kde si můžete dát vydatné a plné jídlo. Uvědomte si, že v Birkenau (Auschwitz II) nejsou žádné možnosti stravování.
  • Pokud chcete, můžete si také zabalit oběd. Protože se však tento oběd pravděpodobně nevejde do malého sáčku, bude muset být ponechán ve skříňce.
 8. Obrázek s názvem Travel to Auschwitz Step 20

  8 Na místě udržujte klidný a reflexní přístup. Mluvte tichým, měkkým hlasem a pomalu se pohybujte budovami a pozemky. Někteří z vašich spolucestujících mohou být potomky lidí, kteří zemřeli v táboře. Buďte citliví na emoce těchto a dalších návštěvníků. Berte historii tohoto webu vážně a nezlehčujte utrpení obětí.
  • Využijte svůj čas k zamyšlení nad tím, jaké lekce si z tohoto místa můžete odnést a jak je můžete uplatnit ve svém každodenním životě.
  • Zkuste přemýšlet o akcích, které by mohly být pro vaše spolucestující urážlivé nebo zraňující. Například hodně se smát nebo usmívat může ostatním připadat necitlivé. Počkejte na vyprávění svého vtipu, dokud neopustíte muzeum.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu sem přijít vlakem? Ano. Pokud jedete do Krakova, můžete tam jet vlakem a dorazit na stanici Auschwitz. Pak musíte chodit asi 20 minut a jste tam! Musíte se ale nejprve dostat do Krakova, než budete moci cestovat vlakem.
 • Otázka Co když jsem Žid? CageyCat Nejlepší odpovídač Neexistují žádná omezení, kdo může navštívit. Pokud si myslíte, že vás přemohou emoce, možná budete chtít cestovat s oporou, přítelem nebo členem rodiny.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Po celém světě existuje mnoho dalších stránek věnovaných ochraně a vyprávění historie holocaustu. Navštivte svou cestu do Osvětimi návštěvou Pamětního muzea holocaustu Spojených států ve Washingtonu nebo Jad Vašem v Jeruzalémě v Izraeli. Na těchto místech můžete dokonce vidět některé artefakty z Osvětimi.
 • Abyste zajistili, že budete web respektovat, přečtěte si před návštěvou úplný seznam pravidel a předpisů muzea. Tyto informace najdete na webových stránkách muzea.
 • Neprovádějte nacistický pozdrav. Nejenže je to extrémně necitlivé, ale je to také trestný čin v Polsku.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Roger Federer je dnes na hřišti zosobněním klidu, ale nyní odhalil, že dříve bylo všechno úplně jiné. Švýcarská legenda také hovořila o své nejkrásnější tenisové paměti a rivalitě s Rafaelem Nadalem.

Č. 12 Wisconsin čeká v úterý zajímavý test proti Loyola Chicago 3: 0. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Jak vyjmout litinovou vanu. Pokud potřebujete vyjmout nebo vyměnit litinovou vanu, můžete být v pokušení zavolat odborníka. Ale navzdory zdánlivě skličující povaze projektu není odstranění vaší vany tak těžké, jak si myslíte ...

Jak na Flintknap. Pazourkový knapper je jedinec, který tvaruje kámen procesem klepání nebo úderu jiným předmětem (redukce litiky). Lidská rasa byla až do objevení tavení běžnou dovedností a spoléhala na tuto techniku ​​...

Jak vyrobit kostým Thor. Chtěli jste někdy být Thorem, severským bohem hromů a válek, na Halloween? Naštěstí je kostým Thor velmi snadno vyrobitelný a většinou vyžaduje položky, které lze nalézt v každé domácnosti. Ať už je to Thorův ...

Pohled na dosavadní postup Federera a jeho nadcházející zápas proti Stanovi Wawrince.