5 nejvíce nakloněných soupeření ATP všech dob

V semifinále Dubaje 2020 Djokovič (vlevo) porazil Monfils už po sedmnácté

V semifinále Dubaje 2020 Djokovič (vlevo) porazil Monfils už po sedmnácté

Novak Djokovič je jedním z mentálně nejnáročnějších hráčů, jaké tenisová hra kdy viděla. Činnosti 17násobného grandslamového vítěze ve finále Wimbledonu 2019 jsou stále v živé paměti tenisových fanoušků.

Při podání Rogera Federera za stavu 7-8 v pátém setu kleslo 15-40, Djokovič byl na pokraji porážky. Neuvěřitelně zachránil oba mečboly a pokračoval ve zvedání svého pátého wimbledonského titulu v historicky historicky prvním finálovém set-tiebreaku v historii majora na trávníku.

Rychle vpřed do semifinále Dubai Open 2020 Srb sáhl po dalším Houdiniho aktu. Ve druhém setu tajbrejku Djokovič zachránil tři po sobě jdoucí mečboly 3: 6, aby sestřelil Gaela Monfilse 2–6 7–6 6–1 a dosáhl svého 6. finále na turnaji.

Přitom si Djokovič proti Monfils prodloužil vzájemný rekord na 17: 0 a připojil se tak k vybrané skupině hráčů, kteří 17krát porazili protivníka, aniž by prohráli dokonce jednou. Pojďme se setkat s touto exkluzivní skupinou.

tenisové termíny ve španělštině

# 1 Bjorn Borg 17-0 Vitas Gerulaitis

Bjorn Borg

Bjorn Borg

Bjorn Borg porazil Vitas Gerulaitis při všech 17 příležitostech, kdy se pár setkal na turné. Po svém vítězství v prvním setkání dvojice ve druhém kole na Teheránu Otevřít v roce 1974, Borg získal to nejlepší z Litvy-Američan v každém ze svých 16 následujících setkání.

S výjimkou setkání Teheránu v roce 1974, Davisova poháru 1978 mezi Švédskem a USA a jejich posledního setkání ve čtvrtém kole ve Wimbledonu 1981, všechny jejich střety proběhly ve finále turnaje nebo semifinále.

zenový tenis

Gerulaitis se nejvíce přiblížil k prvnímu vítězství proti Borgovi v semifinále Wimbledonu 1977, ale v pátém sestoupil 6: 8.

#2 Ivan Lendl 17-0 Tim Mayotte

Lendl (vlevo) nikdy neprohrál s Mayotte v 17 setkáních

Lendl (vlevo) nikdy neprohrál s Mayotte v 17 setkáních

Vítězství Ivana Lendla 6: 3, 6: 0 nad Timem Mayottem ve finále Toronta v roce 1990 znamenalo druhý případ hráče, který porazil soupeře 17krát, aniž by prohrál jen jednou.

Triumf v Torontu byl Lendlovým čtvrtým vítězstvím nad Mayotte ve finále turnaje, dalšími byli 1982 Štrasburk, 1985 Dallas a 1990 Milán. 1986 Philadelphia byla pro Lendla vítězstvím, které se nepočítá jako výhra v jeho vzájemném rekordu s Mayottem.

Mayotte se nejvíce přiblížil Lendlovi ve druhém kole US Open 1982, kde podlehl 6: 4 při rozhodování a ve čtvrtfinále Wimbledonu 1986, kde prohrál 9: 7 v pátém kole poté, co vedl o dvě sady k jedné.

# 3 Roger Federer 17-0 David Ferrer

Ferrer (vlevo) prohrál s Federerem již po sedmnácté v roce 2017 Coupe Rogers

Ferrer (vlevo) prohrál s Federerem již po sedmnácté v roce 2017 Coupe Rogers

loketní ortéza při zánětu šlach

Roger Federer porazil runner-up Roland Garros David Ferrer ve všech 17 zápasech dvojice uzamčených rohů.

Od Federerova prvního vítězství nad Ferrerem ve druhém kole ve Vídni 2003 získal dvacetinásobný grandslamový šampion ve všech svých 16 dalších setkáních to nejlepší ze Španělů.

nové filmy na disney plus duben 2020

Federerův součet vítězství nad Ferrerem zahrnuje 4 zápasy ve finále ATP a 10 zápasů na turnajích Masters 1000. Dvojice se střetla dvakrát v zápasech o titul - 2007 ATP Finals, tehdy zvané Tennis Masters Cup, a 2014 Cincinnati Masters.

#4 Roger Federer 17-0 Michail Youzhny

Federer (vpravo) porazil Youzhnyho po sedmnácté na US Open 2017

Federer (vpravo) porazil Youzhnyho po sedmnácté na US Open 2017

Stejně jako Ferrer, Michail Youžny zjistil, že Federerovu hádanku nelze vyřešit.

Rus padl podruhé proti Federerovi ve druhém kole na US Open 2017, zápase, kde Youzhny vedl o dvě sady k jedné.

Federer získal dva tituly na úkor Youzhnyho, a to v letech 2007 Dubaj a 2013 Halle, přičemž Švýcaři se vzpamatovávali ze setu v druhém jmenovaném.

#5 Novak Djokovic 17-0 Gael Monfils

Djokovič (vpravo) porazil Monfils ve všech 17 odehraných zápasech

Djokovič (vpravo) porazil Monfils ve všech 17 odehraných zápasech

Novak Djokovič tento seznam téměř neudělal. No, skoro.

Poté, co Srb vyhrál každé ze 16 předchozích setkání, zjistil, že v druhém setu tajbrejk zaostává o set, o přestávku a poté o tři po sobě jdoucí body, než stáhl další Houdiniho akt, aby dosáhl finále Dubai Open 2020.

jak se dostat k tenisu

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion porazil Monfils 5krát na grandslamových turnajích a dvakrát ve finále turnaje, což se stalo v roce 2009 Paris-Bercy Masters a 2017 Eastbourne.

Čtěte také: Novak Djokovic a jeho fascinace zachraňováním mečbolů.

Populární Problémy

Letos to bude trochu jiné, ale Masters jsou tu přesto. Zde je návod, jak můžete turnaj v roce 2020 sledovat online bez kabelu.

Virginia a Georgetown se v neděli setkají na národním mistrovství mužů ve fotbale. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zajištění sebevědomí dítěte je důležitou součástí výchovy nebo péče o dítě. Děti s dobrým sebevědomím mají dobrý pocit sounáležitosti a ocenění za to, jací jsou, myslí o sobě pozitivně a jsou ochotny ...

Jak jezdit metrem v New Yorku. První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají do cíle a ...

Jak skladovat zimní kabáty. Mnoho zimních kabátů lze složit a stohovat do plastového boxu, aby byly do příští zimy čisté a bezprašné. Pokud máte nedostatek úložného prostoru, některé kabáty lze uložit pomocí vakuových úložných sáčků za předpokladu, že ...

Federer se utká s vítězem semifinále Rafael Nadal - Grigor Dimitrov; zde je Federerovo šesté finále.