5 nejvíce nakloněných soupeření ATP všech dob

V semifinále Dubaje 2020 Djokovič (vlevo) porazil Monfils už po sedmnácté

Novak Djokovič je jedním z mentálně nejnáročnějších hráčů, jaké tenisová hra kdy viděla. Činnosti 17násobného grandslamového vítěze ve finále Wimbledonu 2019 jsou stále v živé paměti tenisových fanoušků.

Při podání Rogera Federera za stavu 7-8 v pátém setu kleslo 15-40, Djokovič byl na pokraji porážky. Neuvěřitelně zachránil oba mečboly a pokračoval ve zvedání svého pátého wimbledonského titulu v historicky historicky prvním finálovém set-tiebreaku v historii majora na trávníku.

Rychle vpřed do semifinále Dubai Open 2020 Srb sáhl po dalším Houdiniho aktu. Ve druhém setu tajbrejku Djokovič zachránil tři po sobě jdoucí mečboly 3: 6, aby sestřelil Gaela Monfilse 2–6 7–6 6–1 a dosáhl svého 6. finále na turnaji.

Přitom si Djokovič proti Monfils prodloužil vzájemný rekord na 17: 0 a připojil se tak k vybrané skupině hráčů, kteří 17krát porazili protivníka, aniž by prohráli dokonce jednou. Pojďme se setkat s touto exkluzivní skupinou.

tenisová wiki

# 1 Bjorn Borg 17-0 Vitas Gerulaitis

Bjorn Borg

Bjorn Borg

Bjorn Borg porazil Vitas Gerulaitis při všech 17 příležitostech, kdy se pár setkal na turné. Po svém vítězství v prvním setkání dvojice ve druhém kole na Teheránu Otevřít v roce 1974, Borg získal to nejlepší z Litvy-Američan v každém ze svých 16 následujících setkání.

S výjimkou setkání Teheránu v roce 1974, Davisova poháru 1978 mezi Švédskem a USA a jejich posledního setkání ve čtvrtém kole ve Wimbledonu 1981, všechny jejich střety proběhly ve finále turnaje nebo semifinále.

Gerulaitis se nejvíce přiblížil k prvnímu vítězství proti Borgovi v semifinále Wimbledonu 1977, ale v pátém sestoupil 6: 8.

tenisový bodovací žebříček

#2 Ivan Lendl 17-0 Tim Mayotte

Lendl (vlevo) nikdy neprohrál s Mayotte v 17 setkáních

Vítězství Ivana Lendla 6: 3, 6: 0 nad Timem Mayottem ve finále Toronta v roce 1990 znamenalo druhý případ hráče, který porazil soupeře 17krát, aniž by prohrál jen jednou.

Triumf v Torontu byl Lendlovým čtvrtým vítězstvím nad Mayotte ve finále turnaje, dalšími byli 1982 Štrasburk, 1985 Dallas a 1990 Milán. 1986 Philadelphia byla pro Lendla vítězstvím, které se nepočítá jako výhra v jeho vzájemném rekordu s Mayottem.

kde mohu sledovat survivor zdarma

Mayotte se nejvíce přiblížil Lendlovi ve druhém kole US Open 1982, kde podlehl 6: 4 při rozhodování a ve čtvrtfinále Wimbledonu 1986, kde prohrál 9: 7 v pátém kole poté, co vedl o dvě sady k jedné.

# 3 Roger Federer 17-0 David Ferrer

Ferrer (vlevo) prohrál s Federerem již po sedmnácté v roce 2017 Coupe Rogers

Roger Federer porazil runner-up Roland Garros David Ferrer ve všech 17 zápasech dvojice uzamčených rohů.

Od Federerova prvního vítězství nad Ferrerem ve druhém kole ve Vídni 2003 získal dvacetinásobný grandslamový šampion ve všech svých 16 dalších setkáních to nejlepší ze Španělů.

Federerův součet vítězství nad Ferrerem zahrnuje 4 zápasy ve finále ATP a 10 zápasů na turnajích Masters 1000. Dvojice se střetla dvakrát v zápasech o titul - 2007 ATP Finals, tehdy zvané Tennis Masters Cup, a 2014 Cincinnati Masters.

#4 Roger Federer 17-0 Michail Youzhny

Federer (vpravo) porazil Youzhnyho po sedmnácté na US Open 2017

Stejně jako Ferrer, Michail Youžny zjistil, že Federerovu hádanku nelze vyřešit.

Rus padl podruhé proti Federerovi ve druhém kole na US Open 2017, zápase, kde Youzhny vedl o dvě sady k jedné.

jak vyrobit tenisky

Federer získal dva tituly na úkor Youzhnyho, a to v letech 2007 Dubaj a 2013 Halle, přičemž Švýcaři se vzpamatovávali ze setu v druhém jmenovaném.

#5 Novak Djokovic 17-0 Gael Monfils

Djokovič (vpravo) porazil Monfils ve všech 17 odehraných zápasech

prodám tenisové rakety

Novak Djokovič tento seznam téměř neudělal. No, skoro.

Poté, co Srb vyhrál každé ze 16 předchozích setkání, zjistil, že v druhém setu tajbrejk zaostává o set, o přestávku a poté o tři po sobě jdoucí body, než stáhl další Houdiniho akt, aby dosáhl finále Dubai Open 2020.

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion porazil Monfils 5krát na grandslamových turnajích a dvakrát ve finále turnaje, což se stalo v roce 2009 Paris-Bercy Masters a 2017 Eastbourne.

Populární Problémy

Nebraska potřebuje vítězství v kvalifikaci na mísu a v pátek se utká s nedalekým soupeřem Iowou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

4 mistrovské 1000 milníků čekajících na Federera, Nadala a Djokoviče v roce 2020.

Jak získat univerzitní dopis. Univerzitní dopis je čest, kterou na střední škole rozdávají studenti, kteří uspějí v určitém oboru. Zatímco se tradičně rozdává pro atletiku, můžete také získat univerzitní dopisy za dobrovolnickou práci a ...