Týden v náhledu: Djokovič se vrací, Alcaraz a Medveděv se snaží prodloužit únorové úspěchy

Austin v Texasu navíc hostí inaugurační WTA 250 a Caroline Garciaová vypadá, že se vrátí do Monterrey.Únor se odehrává v obvyklém frenetickém stylu s pěti turnaji ve třech turnajích. Dva z nich – jeden mužský, jeden ženský – jsou v Mexiku a jeden v Texasu.

Pomalu, ale jistě můžeme vidět, jak se zájezdy přibližují k jejich společnému cíli na začátku března, kdy se znovu shromáždí na prvním dvoupohlavním Masters 1000 sezóny v Indian Wells.Djokovič v roce 2023 při cestě do Dubaje ještě neprohrál a vyhrál 17 zápasů v řadě, které se datují od jeho perfektního finále ATP 2022.

tenis bez bodování reklam

Dubaj Duty Free Tennis Championships (ATP)

Dubaj, Spojené arabské emiráty3 020 535 $; 500 ATP

Tvrdý soud

Draw je zdeIga Swiatek a Carlos Alcaraz jsou zpět na pár týdnů; nyní je čas, aby se třetí nedávná jednička tohoto sportu, Novak Djokovič, poprvé objevil od doby, kdy v Austrálii znovu získal první místo. Vzhledem k tomu, že jeho účast v Indian Wells a Miami je stále na pochybách, kvůli předpisům o očkování proti Covidu v USA to může být jeho poslední šance hrát a získávat body do žebříčku, dokud v dubnu nezačne antuková sezóna.

Djokovič vyhrál Dubaj pětkrát, včetně ročníku 2020, ale bude si muset probojovat cestu přes silné pole, aby získal titul č. 6. Andrey Rublev, Daniil Medveděv a Felix Auger-Aliassime, všichni Top Tenneři, jsou zde . Pokud semena vydrží, Djokovič by se mohl v semifinále střetnout s Medveděvem, který táhne sérii dvou výher.

Zápasy prvního kola ke shlédnutí:

  • Hubert Hurkacz vs. Andy Murray
  • Alexander Zverev vs. Jiří Lehecká
  • Auger-Aliassime vs. Hlavně Cressy

V roce 2021 Alcaraz prohrál svůj debut v Acapulcu s Alexandrem Zverevem.

Telcel Mexican Open (ATP)

Acapulco, Mexiko

2 178 980 $; 500 ATP

Tvrdý soud

Draw je zde

Alcaraz je nejlepším nasazeným hráčem v Acapulcu, ale jak moc pro něj bude tenis po zranění? Za poslední dva týdny odehrál na antuce devět zápasů a nyní se bude muset přesunout na tvrdé kurty.

Na druhou stranu je Španělovi stále pouhých 19 let; po vynechání ATP Finals a Australian Open určitě šampionoval, aby se vrátil ven; a ve svém závodě o číslo 1 s Djokovičem bude chtít získat každý bod do žebříčku.

Pokud se Alcaraz dostane do Acapulca, najde velmi odlišné pole od těch, kterým dosud čelil v Jižní Americe. Casper Ruud, Taylor Fritz, Holger Rune, Frances Tiafoe a Tommy Paul jsou osvědčenými tvrdými kurty, kteří chtějí nastartovat svou sezónu před Indian Wells.

Zápasy prvního kola ke shlédnutí:

  • Alcaraz vs. Mackenzie McDonald
  • Rune vs. Ben Shelton
  • Fritz vs. John Isner
  • Denis Shapovalov vs. Miomir Kecmanovič
  • Matteo Berrettini vs. Alex Molcan

Potenciální zápas druhého kola ke sledování:

  • Ruud vs. JJ Vlk

Garciaová přichází poté, co prohrála tři z posledních čtyř zápasů.

Otevřené pojištění GNP (WTA)

Monterrey, Mexiko

259 303 $; WTA 250

Tvrdý soud

Draw je zde

Caroline Garciaová je na 5. místě, blízko svého kariérního maxima, ale zdá se, že by mohla využít dobrý výsledek. Po finále doma v Lyonu vypadla ve druhém a prvním kole v Dauhá a Dubaji.

Na začátku roku se Francouzka zdála být adeptkou na svůj první grandslamový titul. Jak dlouho dokáže udržet tato očekávání? Bude mít příležitost získat titul v Monterrey, kde bude jedinou hráčkou v Top 25.

Zlatá houpačka zatím pro Musettiho nevyšla podle plánu (1-2).

Movistar Chile Open (ATP)

Santiago, Chile

718 245 $; ATP 250

červený jíl

Draw je zde

Počínaje pondělím se většina mužů přesune na tvrdé kurty, ale špinaví borci ve vlně to vydrží ještě jeden týden na červené antuce v Santiagu.

Lorenzo Musetti je top nasazený z těch špinavých míčů a také v současnosti představuje něco jako zajímavý případ. Ve 20 letech vyhrál Ital dva tituly a předvedl záblesky lesku v Top 10, ale v roce 2023 začíná pomalu. Prohrál v prvním kole v Melbourne, ve druhém v Buenos Aires a v prvním kole v Riu. Zde bude mít šanci rozjet svou sezónu na trati, na kterém by měl být jeho nejlepší povrch.

Parksová zahájila únor vyzvednutím své první trofeje na tour v Lyonu.

ATX Open (WTA)

Austin, Texas

259 303 $; WTA 250

Vnitřní tvrdý kurt

Draw je zde

bakalářská sezóna 24 epizoda 6

Týdenní osamocený turnaj v USA přichází s těžkým americkým přízvukem. Jedenáct z 25 přímých účastníků slosování pochází ze států. To zahrnuje hlavní vítězku ve Sloane Stephensové, hlavní vicemistryni v Danielle Collinsové, čerstvou premiérku v Alycia Parks a místní univerzitní hrdinku v 21leté Peyton Stearnsové, která vyhrála ženský titul NCAA ve dvouhře na University of Texas.

Populární Problémy

Mac

Tento wikiHow vás naučí, jak změnit jazyk, ve kterém vaše klávesnice na počítači Mac pracuje. Klikněte na nabídku Apple a poté. Je to ikona černého jablka v levém horním rohu obrazovky.

Jak zhubnout: Vaše nejčastější otázky zodpovězeny. Chtít zhubnout je společný cíl, takže nejste sami! Je těžké vymyslet nejlepší způsob, jak spalovat tuky a dosáhnout cílové hmotnosti, zvláště pokud se o nic nepokoušíte ...

Club América se v sobotu v Clausura 2021 utká s kolegou Liga MX klubu Atlético San Luis. Zde je návod, jak sledovat přímý přenos zápasu, pokud jste v USA.

Začínáme s kioskem. Kioskový obchod může nabídnout fantastické obchodní příležitosti. Ať už si půjčujete nebo kupujete, měli byste začít s malým vozíkem a propracovat se k většímu, trvalejšímu kiosku. Ať už si vyberete cokoli, zajistěte ...