Jak cestovat na Madagaskar

Madagaskar je úžasné místo plné jedinečné divoké zvěře, nádherných pláží a fascinujících geologických struktur. Protože je to izolovaný ostrov, Madagaskar je domovem mnoha zvířat, která nikde jinde na světě nenajdeme, například lemurů a Panthera Chameleona. Létání je opravdu jediný způsob, jak cestovat na ostrov, ale máte celou řadu možností, pokud jde o to, kde pobýváte, co děláte a jak se pohybujete, jakmile dorazíte.Metoda 1 ze 4: Letenky a ubytování

 1. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 1

  1 Zarezervujte si let na Madagaskar prostřednictvím online služby. Protože je Madagaskar izolovaným ostrovem, jediný praktický způsob, jak se tam dostat, je letecky. Vyhledejte online lety na mezinárodní letiště Ivato a rezervujte si letenku. Využijte cestovní kancelář k rezervaci více leteckých společností najednou nebo si rovnou kupte letenky na webové stránce letecké společnosti.
  • Například online agentura, jako je Expedia, Travelocity a Booking.com, si může rezervovat lety u více leteckých společností, takže se prostřednictvím nich můžete domluvit.
  • Air Madagascar nabízí přímé lety z Paříže, Johannesburgu a Bangkoku, takže si prostřednictvím nich můžete rezervovat spojovací let z jednoho z těchto míst. Jejich webové stránky můžete navštívit na https://www.airmadagascar.com/en .
  • Další možností je nechat si zařídit cestovní kancelář. Podívejte se online na cestovní kanceláře, kterým můžete zaplatit, aby zástupce našel nejlepší možnosti vaší cesty.
 2. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 2

  2 Pro pohodlnou volbu použijte webovou stránku pro rezervaci hotelu. Pokud si můžete rezervovat hotel online, jděte do toho. Rezervujte si pokoje pro svůj pobyt s dostatečným předstihem, aby byly rezervované a připravené na váš příjezd. Navštivte webové stránky hotelu nebo webovou stránku pro rezervaci hotelu a rezervujte si hotel v jednom z hlavních měst, jako je Antananarivo, abyste se mohli projít a navštívit obchody, nebo zvážit pobyt v hotelu na venkově, abyste získali přirozenější a malebnější pobyt.
  • Většina hotelů na jihu ostrova má webové stránky, které můžete použít k rezervaci pobytu.
  • Podívejte se na rezervační web, jako je Booking.com nebo Hotels.com, abyste zjistili, zda mají možnosti hotelu, které si můžete rezervovat. Mohou trochu usnadnit proces rezervace.
  • Pokud se chcete vydat více mimo vyšlapané cesty a navštívit venkovštější severní část Madagaskaru, vezměte si tradiční cestopis a vyhledejte hotely, které nemusí být uvedeny online.
 3. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 3

  3 Ubytujte se v hostelu v hlavním městě, abyste ušetřili. V hlavním městě Antananarivo můžete zůstat v hostelu nebo na ubytovně s jinými lidmi za nižší cenu než v hotelovém pokoji. Pokud chcete snížit náklady na cestu, zůstaňte v hostelu a použijte místní dopravu.
  • Cestujte s přítelem, aby se vaše náklady ještě více snížily!
  • Hostely jsou k dispozici opravdu jen v hlavním městě.
 4. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 4

  4 Kemp ve stanu v přírodní rezervaci pro drsný zážitek. Pokud chcete zůstat v jedné z chráněných oblastí divoké zvěře, jako je Anja Community Reserve nebo Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve, plánujte si postavit stan, až se tam dostanete. Můžete si pronajmout prostor a vybavení kempu, abyste mohli tábořit, když jste na ostrově.
  • Prostory kempu obvykle stojí mezi 2 až 12 USD za noc.
  • Pokud nechcete celou dobu tábořit, můžete část cesty zůstat v hotelu a pronajmout si kemp, abyste mohli spát pod hvězdami, když jste na Madagaskaru.
 5. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 5

  5 Navštěvujte od dubna do října nejlepší outdoorové aktivity. Pokud se chcete vydat na Madagaskar pozorovat zvířata, procházet se po stezkách a šplouchat na jedné z jejich nádherných pláží, je období sucha pro vás tím nejlepším obdobím. Zarezervujte si výlet mezi dubnem a říjnem, kdy je méně dešťových přeháněk, abyste si mohli užívat nádheru venku.
  • Uvědomte si, že období sucha je pro Madagaskar vrcholnou turistickou sezónou. To znamená, že ostrov navštíví mnohem více lidí a rezervace letenek a ubytování bude dražší
 6. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 6

  6 Vydejte se mimo hlavní sezónu za levnějšími cenami. Pokud se snažíte navštívit Madagaskar, když zde nejsou davy turistů a ceny za cestování a hotely jsou mnohem levnější, pak je mimo sezónu mezi prosincem a břehem ideální. Zarezervujte si v těchto měsících letenky a hotelové pokoje, abyste mohli využívat výhod nižších sazeb a menšího počtu lidí na ostrově.
  • Mějte na paměti, že v zimních měsících může být na plavání příliš zima.
  • Mimo sezónu je také období dešťů na Madagaskaru. To znamená, že bude pršet častěji než jindy a může být obtížné se dostat kolem nebo vyrazit po stezkách.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Cestovní náležitosti

 1. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 7

  1 Získejte cestovní pas platný 6 měsíců po datu příjezdu. Vyhledejte nejbližší pasovou kancelář online. Přineste doklad o svém občanství, například rodný list a státem vydaný průkaz totožnosti. Vyplňte formuláře a požádejte o cestovní pas a zaplaťte poplatek. Pokud již máte cestovní pas, zkontrolujte datum jeho platnosti a ujistěte se, že zůstane v platnosti alespoň 6 měsíců po datu, kdy jste měli dorazit na Madagaskar. Pokud to potřebujete aktualizovat, navštivte místní pasovou kancelář.
  • Zabalte si cestovní pas do cestovní tašky, abyste jej měli po ruce.
  • Pokud jste v USA a nemáte cestovní pas, není problém! Můžete získat jeden bez přílišných potíží. Než si zarezervujete cestu, ujistěte se, že ji máte.
  • Bez platného cestovního pasu vám nebude povolen vstup na Madagaskar, takže se ujistěte, že jste v pořádku, než si rezervujete let.
 2. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 8

  2 Kupte si turistické vízum, abyste mohli vstoupit na Madagaskar. Abyste mohli vstoupit na Madagaskar, potřebujete cestovní nebo turistické vízum, takže si je budete muset zakoupit u imigračních a celních úředníků na Madagaskaru. Když přistanete na ostrově, vydejte se do vstupního přístavu a kupte si turistické vízum, které bude platné po celou dobu vašeho pobytu.
  • Pokud jste z USA, můžete si také zakoupit vízum prostřednictvím amerického velvyslanectví na Madagaskaru.
  • Pokud je váš pobyt kratší než 90 dní, potřebujete turistické vízum. Pokud to trvá déle, budete muset předem požádat o jiný typ víza.
  • Hlavu vzhůru: za vízum musíte zaplatit hotovost, nezapomeňte si proto s sebou vzít hotovost! 30denní vízum stojí 36 USD, 60denní vízum 50 USD a 90denní vízum 65 USD.
 3. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 9

  3 Přineste repelent proti hmyzu s DEET pro komáry. Madagaskar má mnoho komárů, z nichž někteří mohou přenášet malárii. Zabalte si repelent proti hmyzu, který obsahuje DEET, což je chemikálie, která chrání komáry, abyste byli při návštěvě ostrova chráněni.
  • Můžete si také zakoupit repelent proti hmyzu, když dorazíte, i když to může být dražší.
 4. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 10

  4 Zabalte si oblečení s dlouhým rukávem, abyste se vyhnuli kousnutí hmyzu. Ať už cestujete na Madagaskar v létě nebo v zimě, vezměte si kalhoty a košile s dlouhým rukávem, aby byla vaše kůže chráněna před komáry a jiným hmyzem. Pokud vám bude během pobytu horko, vyberte si lehké a vzdušné oblečení s dlouhým rukávem. Pokud jste na návštěvě v zimě, sbalte si teplejší košile a kalhoty s dlouhým rukávem.
  • Obzvláště důležité je zabalit si ochranný oděv, pokud plánujete během svého pobytu vyrazit na túru.
  • Košile a kalhoty s dlouhým rukávem také pomohou chránit vaši pokožku před sluncem.
 5. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 11

  5 Na ochranu pokožky si vezměte opalovací krém. Sbalte si do kufru opalovací krém, abyste byli během cesty připraveni na slunce. Často používejte opalovací krém, abyste se nespálili.
  • Můžete si také vzít klobouk a sluneční brýle.
  • Pokud plánujete plavat, nezapomeňte si přibalit plavky!
 6. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 12

  6 Noste pevnou obuv nebo obuv. Budete hodně chodit, takže si určitě sbalte nebo noste pohodlné, ale pevné boty nebo boty. Pokud máte v plánu vyrazit na pěší túru, vezměte si s sebou boty nebo boty, které jsou odolné, voděodolné a mají dobré úchopy, abyste mohli přecházet po mokrých skalách a strmých svazích turistických stezek.
  • Je dobré si boty obout, než si je také obujete na Madagaskar. Tuhé, nepohodlné boty mohou způsobit puchýře a obecně vám znepříjemňují život na stezce.
  • Můžete si také přibalit „turistické ponožky“, které jsou navrženy tak, aby udržely vaše nohy svěží a pohodlné ve všech druzích podnebí.
 7. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 13

  7 V noci si vezměte baterku. Na Madagaskaru není téměř žádné pouliční osvětlení, takže si do kufru zabalte spolehlivou baterku. Když se dostanete na ostrov, vytáhněte ho, abyste ho měli po ruce, když se setmí.
  • Když dorazíte, můžete si také koupit baterku, ale mohou být dražší.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Jak cestovat po Madagaskaru

 1. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 14

  1 Pronajměte si auto na letišti a cestujte kamkoli budete chtít. Chcete -li po ostrově cestovat více svobody a nezávislosti, půjčte si auto. Vyberte si jednu z půjčoven na letišti, abyste mohli jet do hotelu a kamkoli jinam, kam chcete během cesty jet.
  • Můžete si také rezervovat pronájem, takže vše, co musíte udělat, je vyzvednout si, když přistanete.
 2. Obrázek s názvem Cestování na Madagaskar Krok 15

  2 Pokud si nechcete půjčit auto, dostanete se do hotelu kyvadlovou dopravou na letiště. Pokud máte v plánu cestovat po Madagaskaru veřejnou dopravou nebo taxíky, využijte kyvadlovou dopravu na letiště do hotelu. Po přistání si vyzvedněte svá zavazadla a postupujte podle značek na letištní kyvadlovou dopravu, která zastavuje v hotelech v této oblasti.
  • Některé hotely mohou mít vlastní letištní kyvadlovou dopravu, kterou můžete využívat zdarma, ale pokud ne, budete za její použití muset zaplatit malý poplatek.
 3. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 16

  3 Využijte taxi-brousse pro cenově dostupnou možnost cestování. Taxi-brousse je nejběžnější způsob dopravy, který na Madagaskaru uvidíte. Vypadají hodně jako dodávky, jsou dost pomalí a mohou být trochu nepříjemní. Ale pokud se potřebujete dostat kolem, jsou snadno dostupné a super dostupné.
  • Všimnete si taxíků seřazených na letišti, projíždějících městy a čekajících mimo hotely, kdykoli je budete potřebovat.
  • Řidič taxislužby může být schopen poskytnout doporučení, pokud hledáte nějaké dobré jídlo nebo něco na práci.
 4. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 174 Vydejte se vnitrostátním letem, abyste se rychle dostali přes ostrov. Air Madagascar, letecká společnost na ostrově, provozuje vnitrostátní lety, které můžete použít k rychlému cestování za relativně dostupnou cenu. Zarezervujte si domácí let prostřednictvím letecké společnosti, abyste stihli let do jiného města na ostrově.
  • Vnitrostátní lety stojí zhruba 115 až 135 USD za jednosměrnou letenku.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Objevování ostrova

 1. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 18

  1 Vyzkoušejte místní madagaskarskou kuchyni. Nejoblíbenějšími pokrmy na Madagaskaru je maso zebu, což je místní plemeno skotu, a rýže. Vyzkoušejte některé místní restaurace a vyzkoušejte zebu steak nebo zebu guláš. Vyzkoušejte také kuře, kachnu a mořské plody.
  • Pokud jste vegetarián, vyzkoušejte smaženou rýži se zeleninou nebo nudle se zeleninou.
 2. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 192 Vydejte se na procházku do přírodních rezervací a parků, abyste viděli přírodní krásy. Navštivte některé z národních parků a přírodních rezervací ostrova a podívejte se na jedinečnou divokou zvěř, květiny a geologické stavby. Projděte se tropickými lesy nebo si zaplavte na nedotčených plážích a užijte si bohatství přírodních krás Madagaskaru.
  • Můžete si pronajmout auto nebo jet taxíkem a navštívit některé z přírodních rezervací a přírodních parků.
  • Za vstup do parků nebo rezervací budete muset zaplatit poplatek.
 3. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 20

  3 Připojte se k organizovanému výletu a postarejte se o jídlo a cestování. Organizovaná prohlídka zajistí dopravu a zajistí stravování, když vás zavedou z místa na místo. Pokud chcete vidět spoustu různých míst a nemusíte se starat o jídlo nebo dopravu, naplánujte si prohlídku jedné z místních služeb na ostrově.
  • Můžete se podívat online a najít organizované výlety, ke kterým se můžete připojit.
  • Když dorazíte, pravděpodobně uvidíte reklamy na výlety na letišti a po městě.
 4. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 214 Držte se balené vody a nápojů, když jste tam. Pijte balenou vodu nebo limonády a vyhýbejte se pití vody z vodovodu, když jste na Madagaskaru. Pokud pijete alkohol, vyzkoušejte místní ochucený rum nebo místně vařené pivo, které je údajně jedním z nejlepších v Africe.
 5. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 22

  5 Mějte po ruce dostatek peněz na nákup potravin a zboží. Ačkoli většina hotelů, středisek a některých restaurací může přijímat kreditní karty, většina ostrova je poháněna hotovostí. Navštivte ve městě bankomat a vytáhněte dostatek peněz, abyste mohli platit za jídlo a nakupovat suvenýry a další položky, když jste venku.
  • Měna na Madagaskaru se nazývá ariary, ale některá místa mohou přijímat pouze předchozí měnu zvanou madagaskarský frank nebo FMG. Navštivte místní banku, ve které pobýváte, a vyměňte si peníze, které můžete použít v této oblasti.
 6. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 236 Ujistěte se, že máte vždy svůj pas. Na Madagaskaru máte ze zákona povinnost mít u sebe cestovní pas, proto jej mějte v kapse nebo uložený na snadno přístupném místě v tašce. Pokud vás zastaví místní policie, dejte jí svůj pas, abyste se vyhnuli případným pokutám nebo trestům.
  • Nenechávejte tedy svůj pas v hotelu, když se vydáte na průzkum!
 7. Obrázek s názvem Travel to Madagascar Step 24

  7 Při cestování si vždy uvědomte své okolí. Zatímco Madagaskar je krásné místo pro dovolenou, kapesní krádeže a krádeže stále mohou nastat. Dálnice a města mohou navíc přitahovat lupiče, takže mějte oči otevřené a věnujte pozornost svému okolí, abyste se při návštěvě vyhnuli problémům.
  • V případě konfliktu nebo potenciální krádeže kontaktujte místní policii.
  • Sledujte také své věci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokuste se při návštěvě vidět co nejvíce! Vydejte se na pláže, do měst a vydejte se na túru po jedné ze stezek.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyhněte se násilným střetům a obraťte se na policii, pokud se setkáte s hádkou.
reklama

Populární Problémy

Barbora Krejčíková ve čtvrtek prošla maratónským zápasem proti 17. nasazené Marii Sakkari, když zvítězila 7: 5, 4: 6, 9: 7 a vstoupila do svého prvního grandslamového finále dvouhry.Chcete sledovat Disney Plus na Samsung TV? Zde je podrobný průvodce pro rok 2021.

Cincinnati Open 2019 bude hlavní hvězdou obhájce titulu Novak Djokovič, vracející se Andy Murray a stálezelený Roger Federer.Vstupenky na Aircel Chennai Open 2014 jsou k dispozici od 9. prosinceV tomto článku se dozvíte, jak se na Halloween obléknout jako mrtvá nebo zombie roztleskávačka. To pokryje vše od bambulí po culíky. Vaše oblečení bude určitě hitem na halloweenských večírcích nebo pokud se budete léčit. Najdi...