Jak léčit zlomeniny u koček

Ke zlomeninám dochází, když je na kost vyvíjeno abnormální napětí, které způsobí prasknutí nebo zlomení. U domácích zvířat jsou zlomeniny obvykle způsobeny něčím traumatickým, jako je pád, útok zvířete nebo srazení auta. U koček jsou nejpravděpodobnějšími zlomeninami kosti stehenní (stehenní kost), pánev, čelist a ocas. Zlomeniny vyžadují okamžité veterinární ošetření, aby se zlepšily šance na úplné uzdravení. Pokud má vaše kočka zlomeninu, neodkládejte s ní ošetření, které potřebuje.

levné bílé plátěné tenisky

Část 1 ze 3: Rozpoznání zlomeniny kosti

 1. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 1

  1 Sledujte, jak vaše kočka chodí. Zlomeniny mohou ovlivnit schopnost vaší kočky chodit. Pokud má například zlomeninu kosti nohy, může držet zraněnou nohu ve vzduchu a poskakovat po ostatních nohách. Nebo, pokud dokáže přenést váhu na poraněnou nohu, může chodit bezvládně. Pokud má vaše kočka zlomeniny na více nohách, pravděpodobně by nemohla vůbec chodit.
  • Zlomenina pánve by vaší kočce velmi ztěžovala chůzi.
  • Pokud má vaše kočka zlomeninu míchy, nemusí kvůli paralýze chodit.
  • Se zraněným ocasem může vaše kočka táhnout za ocas, když chodí nebo jí chybí koordinace zadních nohou.
  • Pokud má vaše kočka zlomeninu čelisti, nemusí být schopná žvýkat nebo držet potravu v tlamě. Neschopnost jíst může být stejně vážná jako neschopnost chodit.


 2. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 2

  2 Poraněné místo pečlivě prohlédněte. Zlomeniny jsou bolestivé. Jakkoli může být vaše kočka za normálních okolností sladká, bolest z její zlomeniny může způsobit, že se na vás vrhne. Navíc může mít strach. Chcete -li se dostat dostatečně blízko ke své kočce a prozkoumat zlomeninu, přistupte k ní klidně. Prohlédněte oblast, zda není otok a krvácí.
  • Vaše kočka může být kvůli bolesti velmi hlasitá. Nebuďte překvapeni, když bude křičet, sténat nebo plakat, zvláště pokud se jí pokusíte dotknout.
  • Existuje několik klasifikací zlomenin, včetně vlasové linie (kost není úplně zlomená), uzavřené (kost neproniká kůží) a sloučeniny (kost proniká kůží). Nebojte se, pokud nemůžete určit, jaký druh zlomeniny vaše kočka má - váš veterinář to udělá.
 3. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 3

  3 Proveďte první pomoc. Když má vaše kočka zlomeninu, bude potřebovat okamžité ošetření vaším veterinářem. Pokud ji nemůžete hned dostat k veterináři, můžete doma provést několik opatření první pomoci, abyste ji stabilizovali. Pokud zlomená oblast krvácí, nebo pokud zlomená kost trčí z kůže, položte na ni čistý ručník nebo sterilní gázu.
  • Sterilní gáza je k dispozici ve vaší místní drogerii.
  • Pokud dojde ke krvácení, nemusíte jej úplně zastavit.
  • Ne zkuste pohnout zlomenou kostí. Mohlo by to zhoršit zranění vaší kočky.
  • Pokud si nejste jisti, co můžete pro svou kočku udělat, zavolejte nejprve svého veterináře. Ne podávejte kočce léky proti bolesti, pokud vám to veterinář nedoporučil.
 4. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 4

  4 Vezměte svou kočku k veterináři. Udržujte svou kočku v klidu, zabalte ji do silného ručníku a přepravte ji k veterináři. Váš veterinář provede fyzickou prohlídku a vyšetří zlomeninu. Rentgenové záření pomůže vašemu veterináři určit typ a závažnost zlomeniny.
  • Poskytněte veterináři podrobný popis zranění vaší kočky, včetně toho, jak a kdy k ní došlo, a veškeré první pomoci, kterou jste provedli.
  • Zlomenina nemusí být jediným zraněním vaší kočky - může mít vnitřní zranění (např. Vnitřní krvácení, poškození orgánů) a/nebo jiná vnější poranění (např. Řezné rány, pohmožděniny). Váš veterinář by použil fyzické vyšetření a zobrazovací testy (rentgen, ultrazvuk) k identifikaci dalších zranění.
  • V závislosti na rozsahu zranění vaší kočky může váš veterinář posoudit tato další zranění před zkoumání zlomené oblasti.
  reklama

Část 2 ze 3: Léčba zlomeniny vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 5

  1 Nejprve ošetřete život ohrožující zranění. Pokud je život vaší kočky ohrožen jejími zraněními, váš veterinář provede agresivní a okamžité ošetření, aby ji stabilizoval, než se o zlomeninu postará. Nouzová léčba zahrnuje intravenózní tekutiny, ventilaci a úlevu od bolesti. Jakmile je vaše kočka stabilnější, veterinář navrhne plán léčby zlomeniny.
 2. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 6

  2 Diskutujte o možnostech léčby zlomeniny. K léčbě zlomenin koček jsou k dispozici různé chirurgické a nechirurgické léčby. U některých zlomenin mohou fungovat nechirurgické možnosti, jako jsou dlahy, odlitky nebo opěrka klece; jiné zlomeniny mohou vyžadovat chirurgické umístění implantátů (např. šroubů, kolíků). Typ léčby, kterou vaše kočka potřebuje, bude záviset na několika faktorech, včetně jejího věku, celkového zdravotního stavu a povahy zlomeniny (zlomeniny kostí, typ zlomeniny).
  • Buďte aktivní v pokládání otázek o možnostech léčby a rozhodování o nejlepším léčebném plánu pro vaši kočku. Aktivní zapojení do rozhodovacího procesu může pomoci zlepšit výsledek léčby vaší kočky.
 3. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 7

  3 Nechte svého veterináře opravit zlomeninu vaší kočky. Když se s veterinářem rozhodnete pro léčebný plán, nechte svého veterináře udělat vše, co je k léčbě zlomeniny nutné. V mnoha případech zlomenin je chirurgie nejlepší možností léčby. Pokud je zlomenina složitá, může vás veterinář odkázat na veterináře.
  • Pokud vaše kočka potřebuje hospitalizaci kvůli opravě zlomeniny, zeptejte se svého veterináře na návštěvu vaší kočky. Trávení času s ní a povídání si s ní může pomoci snížit její úzkost a stres z hospitalizace.
  • Některé zlomeniny jsou tak závažné, že jsou neopravitelné. Pokud je zlomenina vaší kočky tak vážná, může vám veterinář navrhnout amputaci, zvláště pokud je zlomený ocas.
  reklama

Část 3 ze 3: Péče o kočku doma

 1. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 8

  1 Omezte aktivitu své kočky. Zlomeniny se hojí nejlépe, když je postižená kost v klidu a v klidu. Po veterinárním ošetření budete muset mít svou kočku relativně klidně doma - žádné běhání ani skákání. Pokud se obvykle volně pohybuje po vašem domě, zvažte její omezení na menší oblast, když na ni nemůžete dohlížet.
  • Pokud je to možné, umístěte svou kočku do místnosti, která nemá žádný nábytek ani pulty, na které by mohla skákat. Pokud to není možné, zvažte použití vysoké plastové brány, která by ji omezila ve větší místnosti.
  • Pokud má zlomeninu čelisti, možná ji budete muset krmit ručně a dávat jí měkká jídla, aby nemusela příliš používat čelist.
  • Neexistuje žádné stanovené množství času pro omezení aktivity vaší kočky. Váš veterinář vám může poradit, kdy se vaše kočka může vrátit k normální úrovni aktivity.
 2. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 9

  2 Dejte kočce léky. I když se to pokusí skrýt, vaše kočka bude pravděpodobně mít velkou bolest. Váš veterinář předepíše vaší kočce léky proti bolesti. Pokud zlomená kost pronikla kůží, pak se poraněná oblast mohla nakazit. V takovém případě by vám veterinář předepsal také antibiotikum.
  • Pečlivě dodržujte všechny pokyny k předpisu. Pokud si nejste jisti, jak dávat kočce léky, zeptejte se svého veterináře, aby vám ukázal, jak to udělat.
 3. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 10

  3 Vyměňte kočce obvazy. Pokud vám veterinář zlomenou oblast obvázal, budete možná muset vyměnit obvazy, když jsou mokré nebo špinavé. Moč je častým důvodem, proč obvazy zvlhnou. Váš veterinář vám může ukázat správný způsob, jak odstranit staré obvazy, vyčistit postižené místo (je -li to nutné) a nasadit nové obvazy.
  • Při bandážování je důležité, abyste bandáže příliš nezabalili - to by omezilo cirkulaci v postižené oblasti a oddálilo hojení. Bylo by to také velmi nepříjemné pro vaši kočku.
  • Obvazový materiál je k dispozici ve vaší místní drogerii. Váš veterinář vám může doporučit, jaké materiály koupit.
  • Pokud vám není nepříjemné měnit obvazy vaší kočky, nechte to udělat vaším veterinářem.
 4. Obrázek s názvem Léčba zlomenin u koček Krok 11

  4 Vezměte svou kočku k veterináři na další schůzku. Po ošetření zlomeniny bude nutné, aby váš veterinář zhodnotil zlepšení vaší kočky. Váš veterinář může například chtít provést rentgenové záření, aby zjistil, jak dobře se kost uzdravila. Kosti obvykle trvají 4 až 6 týdnů, než se zcela uzdraví, takže vaše kontrolní schůzka bude pravděpodobně asi měsíc po počáteční léčbě.
  • Pokud si všimnete jakéhokoli zarudnutí, otoku nebo výtoku z postižené oblasti, vezměte kočku před následnou návštěvou k veterináři. Postižená oblast může být infikovaná a potřebuje další léčbu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zacházíte se zlomenou nohou kočky? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Veterinární lékař musí posoudit zlomeninu, aby našel nejlepší cestu vpřed. To se může pohybovat od tuhého podpůrného obvazu až po vnitřní fixaci pomocí čepu nebo externího fixátoru. Klíčový je také odpočinek a úleva od bolesti.
 • Otázka Jak dlouho se zlomenina kočky uzdravuje? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Rychlost hojení závisí na mnoha faktorech, včetně toho, jak dobře je imobilizována zlomenina, věk kočky a složitost přestávky. Nejlepší scénář u mladé kočky s jednoduchou přestávkou, která je dobře podporována, je přibližně šest týdnů. Není neobvyklé, že složitá zlomenina, zvláště u staršího zvířete, trvá nejméně tři měsíce.
 • Otázka Jak poznáte, že má kočka zlomenou kost? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Zlomené kosti jsou bolestivé, takže kotě se zlomenou nohou pravděpodobně kulhá nebo nepoužije končetinu. Pokud má noha zvláštní úhel, je to vodítko, ale ne všechny zlomeniny jsou tak zřejmé. Kulhající kočka má bolesti, takže jedinou možností je nechat je posoudit veterinářem, aby identifikoval příčinu - ať už jde o podvrtnutí, kousnutí nebo zlomeninu.
 • Otázka Může kočka sama vyléčit zlomenou nohu? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Problém zlomené kosti spočívá v tom, že když se kočka pohybuje, tlačí části zlomeniny od sebe. V nejlepším případě se kost uzdraví ohnutá a v nejhorším případě neustálý pohyb zcela zabrání hojení. Všechny zlomené kosti musí posoudit veterinář, který navrhne nejlepší způsob, jak kosti napravit.
 • Otázka Pokud bude kost odhalená na zadní noze nutné ji odstranit? Vezměte svou kočku k veterináři IHNED! Veterinář vám řekne, co je třeba udělat.
 • Otázka Jak dlouho trvá vyléčení zlomeniny mé kočky? 4 - 6 týdnů, v závislosti na rozsahu a závažnosti zlomeniny.
 • Otázka Moje kočka potřebuje operaci, ale nemohu si dovolit účty. Jaké mám možnosti? Promluvte si v první řadě se svým veterinářem. Mohou s vámi prodiskutovat platební plány, které vám umožní splatit účet po delší časové období. Můžete také zkusit zahájit sbírku (pomocí stránek jako GoFundMe) a požádat své přátele a rodinu, aby věnovali peníze na operaci vaší kočky.
 • Otázka Moje kočka spadla z balkonu a špatně kulhá. Co bych měl dělat? Kočky :) Vezměte to k veterináři. K posouzení zranění potřebujete odborníka.
 • Otázka Před několika lety moje kočka spadla z komody a vyvrtla si kotník. Vzal jsem ji k veterináři a on jí nikdy nedal dlahu. Jak jsem to mohl léčit, když jí bylo pouhých 6 měsíců? Není to tvoje chyba. Pokud veterinář nic neudělal nebo vám to neřekl, nebylo nic, co byste mohli udělat.
 • Otázka Přišel jsem domů a viděl jsem, že sousedova dříve 4nohá kočka má 3 nohy. Zeptal jsem se jí, co se stalo. Řekla, že si zlomil nohu a veterinář se rozhodl ji amputovat. Stává se to často? Ano, zvláště když je to mimořádná událost nebo není nic, co by veterinář mohl udělat, aby to napravil. Většina zvířat se po amputaci zotavuje v pohodě a navzdory chybějící končetině se jim daří obejít docela dobře.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Kolik stojí vyšetření a rentgen a stanovení zlomeniny mé kočky?
 • Je normální, že kočičí tlapka nabobtná, pokud jí operovali nohu?
 • Je normální, že se kočičí tlapka nafoukne poté, co kočka podstoupila operaci?
 • Kotě stodoly kotníku bylo zlomeno během nebo krátce po porodu. Jsou jí asi 4 týdny a nohu nepoužívá. Lze jej chirurgicky znovu rozbít a nastavit na správné místo?
 • Jak ošetřím mnohočetné zlomeniny své kočky na krku?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zlomeniny koček se obvykle velmi dobře hojí. Po ošetření bude vaše kočka pravděpodobně znovu plně využívat poraněnou oblast.
 • Vnitřní implantáty, jako jsou šrouby a kolíky, není nutné odstraňovat.
 • Abyste předešli budoucím zlomeninám, kočku pečlivě sledujte. Pokud ráda skáče z vysokých míst, snažte se od těchto oblastí vyhýbat. Umístěte pomerančovou kůru nebo vatové tampony namočené do parfému do oblastí, kam nechcete, aby chodila.
 • Pokud má vaše kočka zlomeninu čelisti, může to pro vás vypadat dost špatně. Naštěstí zlomenina čelisti má obvykle dobrou až vynikající prognózu.

reklama

Varování

 • Opravy chirurgických zlomenin s sebou nesou rizika, jako je infekce a špatné hojení kostí. Naštěstí se domácí zvířata po operaci velmi dobře zotavují. Váš veterinář s vámi prodiskutuje chirurgická rizika.
 • Zlomeniny obratlů (kosti páteře) mohou někdy vést k poškození míchy. Pokud je mícha poškozená, prognóza je obvykle střežena jako špatná.
 • Zlomeniny ocasu není vždy snadné odhalit. Můžete vidět známky poškození nervů (inkontinence moči nebo stolice) způsobené zlomeninou ocasu. Váš veterinář by mohl určit příčinu inkontinence.
reklama

Populární Problémy

„Born to Run, nový dokument o americkém faraónovi, má premiéru v neděli. Zde je návod, jak sledovat streamování online.

Když jste teenager, neexistuje jeden způsob, jak být normální. Záleží na vašich zájmech, zálibách a nelibostech. Všichni dospívající prožívají řadu různých emocí a zážitků, včetně připojení nebo vyhýbání se skupinám, pocit ...

Oklahoma a Iowa State se setkají na fotbalovém mistrovství Big 12 2020 v sobotu. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Whitney, vedoucí posilovny Normal typu Goldenrod City v Johto, je mezi fanoušky pokémonů proslulá tím, že je těžké ji porazit, a to z dobrého důvodu - její Clefairy je dost snadná, ale její Miltank je jedna tvrdá kráva. Tento článek vám ukáže ...

Dominic Thiem nyní strávil více než dva měsíce mimo hru poté, co si na akci ATP 250 na Mallorce připsal zranění zápěstí.

Box

Jak zavěsit těžkou tašku. Těžká taška je cvičební pomůcka, která pomáhá budovat sílu z tréninku odolnosti rukou a nohou a poskytuje intenzivní kardio cvičení. Http://www.dickssportinggoods.com/category/index.jsp? CategoryId = 4 ...