Jak zacházet s golfovým loktem

Golfův loket nebo mediální epikondylitida je zranění, které postihuje vnitřek předloktí poblíž lokte. Je to způsobeno opakovaným nadužíváním svalů předloktí, které postupně vede k malým slzám ve šlachách. Je to běžné u těch, kteří hrají golf, bowling nebo baseball, stejně jako u dělníků, jako jsou tesaři a instalatéři. Naštěstí golfový loket obvykle vyžaduje pouze domácí péči. Odpočiňte si paží, ošetřete vnitřní část lokte a zvládejte bolest pomocí volně prodejného léku. Pokud jsou vaše příznaky závažné nebo trvají déle než 2 až 3 týdny, poraďte se s lékařem nebo fyzioterapeutem.Metoda 1 ze 3: Poskytování domácí péče

 1. 1 Odpočívejte paží, dokud vaše bolest a ztuhlost nezmizí. Přestaňte používat loket, jakmile pocítíte bolest nebo nepohodlí. Udělejte vše pro to, abyste paži co nejvíce opřeli po dobu 2 až 3 týdnů, nebo dokud bolest neustoupí. Vyhněte se golfu, zvedání nebo jiným aktivitám, které zhoršují vaše příznaky.
  • Pokud v práci píšete nebo píšete, udělejte si přestávky na odpočinek alespoň každých 30 minut. Pokud to nepůsobí bolest, natahujte si během přestávek ruce, lokty a předloktí.
 2. 2 Ledujte lokty 20 až 30 minut 3 až 4krát denně. Zabalte led nebo balíček ledu do čistého hadříku a přidržte jej uvnitř lokte. Naneste led až 4krát denně a bezprostředně po jakékoli činnosti, která zahrnuje použití paže.
  • Ujistěte se, že místo použití přímo na kůži zabalíte led nebo balíček ledu do látky.
 3. 3 Vezměte si volně prodejný lék proti bolesti. Zmírněte bolest a zánět pomocí léků NSAID, jako je ibuprofen nebo aspirin. Přečtěte si štítek s pokyny a použijte jakýkoli lék, který užíváte, podle pokynů.
  • Poraďte se svým lékařem o pravidelném používání přípravku proti bolesti NSAID, pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte léky na předpis.
 4. 4 Investujte do protisměrné vzpěry určené pro loket golfisty. Kupte si v místní lékárně ortézu označenou jako golfový loket nebo mediální epikondylitidu. Při bolesti po celou dobu noste ortézu. Poté, co se vaše příznaky zlepší, pokračujte v nošení ortézy při činnostech, které zatěžují váš loket.
  • Protisměrná ortéza je elastický popruh, který se omotává kolem předloktí. Pomáhá snížit tlak vyvíjený na šlachy v lokti.
 5. 5 Protáhněte si loket a zápěstí, dokud to nebolí. Postiženou ruku držte přímo před sebou s dlaní nahoru. Uchopte prsty za postiženou paži a jemně zatáhněte ruku dolů směrem k tělu. Držte úsek 15 až 20 sekund, poté opakujte 3 až 5krát.
  • Dále držte ruku rovně s dlaní dolů. Jemně zatlačte na hřbet ruky dolů, dokud neucítíte natažení vnější strany předloktí. Držte jej 15 až 30 sekund, poté opakujte 3 až 5krát.
  • Jakmile vaše bolest začne ustupovat, proveďte 3 až 5 opakování každého úseku 2 až 3krát denně. Přestaňte se protahovat, pokud pocítíte bolest. Pokud je protahování bolestivé, odpočiňte si paži alespoň 2 dny a pak se podívejte, zda se dokážete protáhnout bez nepohodlí.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyhledání lékařské péče

 1. 1 Pokud jsou vaše příznaky závažné nebo trvalé, navštivte lékaře. Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud nemůžete ohnout loket, máte silnou bolest nebo pociťujete bolest a ztuhlost déle než 2 až 3 týdny. Řekněte lékaři o svých příznacích, kdy začaly, a o tom, jak se o svou paži staráte doma. Váš lékař provede fyzickou prohlídku a v případě potřeby nařídí rentgen nebo MRI.
  • Pokud domácí péče není účinná, léčba obvykle zahrnuje fyzickou terapii nebo v některých případech ultrazvukovou terapii. Ve vzácných, závažných případech může být nutná operace.
  • Chcete-li zvládnout bolest, může vám lékař doporučit lék proti bolesti na předpis. Užívejte jakékoli léky podle pokynů svého lékaře.
 2. 2 Poraďte se svým lékařem o masážní terapii. Masážní terapie může pomoci uvolnit napětí v lokti, což může pomoci zmírnit bolest. Také zvyšuje váš oběh, aby se vaše tělo mohlo uzdravit. Oblast si můžete masírovat sami pomocí 1 nebo 2 prstů. Případně můžete zajít na masážního terapeuta, který má zkušenosti s léčbou lidí s bolestí.
  • Nemasírujte přímo na kost, což způsobí větší bolest.
  • Masáž může pomoci rychlejšímu zotavení lokte vašeho golfisty.
 3. 3 Zeptejte se svého lékaře, pokud vám to doporučí fyzikální terapie . Pokud vaše příznaky přetrvávají navzdory domácí péči, lékař vás pravděpodobně doporučí fyzioterapeutovi. Terapeut vám ručně natáhne ruku a ukáže vám, jak provádět posilovací cvičení doma.
  • V závislosti na závažnosti zranění budete možná muset navštívit fyzického terapeuta po dobu 6 až 12 měsíců.
 4. 4 Pokud potřebujete rozbít jizvovou tkáň, absolvujte ultrazvukovou terapii. Váš lékař může navrhnout ultrazvukovou terapii, pokud zobrazovací skeny ukazují, že jizevnatá tkáň způsobuje nepohodlí nebo omezuje váš pohyb. Tato léčba využívá vysokofrekvenční zvukové vlny k rozbití jizevnaté tkáně a zlepšení oběhu.
  • Ultrazvuková terapie je minimálně invazivní a trvá přibližně hodinu. Dostanete lokální anestetikum, které vám znecitliví loket. Speciální stroj pak posílá zvukové vlny do postižené tkáně.
 5. 5 Diskutujte o chirurgickém zákroku, pokud vaše příznaky přetrvávají déle než 6 až 12 měsíců. Golfův loket jen zřídka vyžaduje operaci. Může to však být nejlepší volba, pokud jiná léčba není účinná a pokud vaše příznaky zasahují do vašeho každodenního života. Operace obvykle zahrnuje odstranění poškozené šlachy a opětovné připojení zdravých šlach ke kosti.
  • Měli byste být schopni jít domů stejný den jako operace. Budete muset nosit ortézu a držet lokty nehybné 1 až 2 týdny. Po 2 týdnech pravděpodobně zahájíte fyzickou terapii, v níž budete muset pokračovat 6 až 12 měsíců.
 6. 6 Pokud nic nepomůže, zeptejte se svého lékaře na doporučení ortopeda. Ortopedista vám může poskytnout více ošetření, i když nejsou vhodné pro každého. Možná budete moci dostat injekce steroidů nebo injekce plazmy bohaté na destičky (PRP) přímo do lokte, abyste pomohli zmírnit příznaky. To může pomoci rychlejšímu uzdravení vašeho lokte.
  • Tato léčba může způsobit vedlejší účinky a nemusí fungovat u každého. Váš lékař vám může pomoci rozhodnout, zda jsou pro vás to pravé.
  • Pokud se vaše bolest šíří po paži a do prstů, řekněte to svému lékaři, protože je nejlepší navštívit ortopeda.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence Golferova lokte

 1. 1 O změně houpačky a vybavení se poraďte s instruktorem. Pokud hrajete golf nebo jiný sport, požádejte instruktora, aby zkontroloval vaši formu a v případě potřeby nabídl opravy. Požádejte je, aby vám doporučili ergonomičtější hole a pokud jsou vaše současné hole těžké, přepněte na lehčí grafitovou sadu.
  • Pokud jsou rukojeti vašich holí úzké a nutí vás pevně sevřít, zvažte jejich omotání páskou.
  • Nesprávná forma je jednou z nejčastějších příčin golfového lokte. Těžké hole a tenké rukojeti mohou také zhoršit vaše zranění.
 2. 2 Stiskněte tenisový míček nebo stresový míč. Stiskněte míč asi na 3 sekundy, poté proveďte 15 až 20 opakování. Dokončete 2 až 3 sady a mezi sériemi pauzujte 20 až 30 sekund. Cvičte 2 až 3krát denně, pokud při mačkání nebudete pociťovat bolest.
  • Cvičení na stlačení míče může pomoci posílit předloktí a podpořit hojení. Pokud nemáte tenisový míček nebo stresový míč, dobrou náhradou je složený nebo složený ručník.
  • Pokud pociťujete bolest, přestaňte cvičit. Rameno ledujte 20 minut, odpočívejte 2 až 3 dny a poté se podívejte, zda se můžete lehce protáhnout a cvičit bez bolesti.
 3. 3 Provádějte cvičení na posílení předloktí s odporovým pásem. Posaďte se s koleny ohnutými pod úhlem 90 stupňů a postižené předloktí se opřete o stehno. Omotejte jeden konec odporového pásu kolem zápěstí a druhý konec zajistěte pod chodidlem. Dlaň směřujte nahoru a pomalu ohýbejte ruku a zápěstí tak vysoko, jak pohodlně můžete.
  • Zvedněte ruku a zápěstí po dobu 3 sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Opakováním dokončete sadu 10 až 20 opakování.
  • Opakujte kroky a zvedněte ruku a zápěstí dlaní dolů. Proveďte celkem 10 až 20 opakování každého cvičení dvakrát denně.
 4. 4 Dělejte si pravidelné přestávky během aktivit, které zatěžují váš loket. Pokuste se vyhnout aktivitám, které zahrnují opakované uchopení nebo zvedání, nebo které jinak zatěžují váš loket. Když hrajete golf nebo jiné sporty nebo píšete v práci, odpočívejte a protahujte se alespoň každých 30 minut.
  • Při psaní nezapomeňte zvednout předloktí z klávesnice a držet zápěstí v rovné, neutrální poloze.
  • Přestaňte dělat nějakou aktivitu a při prvních známkách bolesti nebo ztuhlosti si opřete paži.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Když vaše bolest začne ustupovat, nechytněte jen svého řidiče a stiskněte odkazy. Postupně se vraťte k běžným aktivitám, zahrňte golf a další sporty.
 • Užívejte jakékoli léky podle pokynů a dodržujte všechny pokyny pro domácí péči doporučené lékařem nebo fyzioterapeutem.

reklama

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o ceně tenisových raket, o tom, proč se ceny liší a co můžete očekávat, že zaplatíte za nový rám.

Serena sestřelila Radwanskou a získala pátý wimbledonský titulUL-Monroe a UL-Lafayette se střetnou v bitvě 2019 na Bayou v sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak obnovit hlasovací práva ve Virginii. Pokud jste byli odsouzeni za zločin, byla vám zrušena některá ústavní práva. Patří sem volební právo, právo zastávat veřejné funkce, právo působit v porotě a další ....

Váš průvodce streamováním Knihy džunglí online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byla přijata.Jak vyrobit nudle Hibachi. Hibachi nudle jsou chutným pokrmem, který se snadno a rychle připravuje, a je vítanou změnou vašich klasických jídel kdykoli. Sladké a slané, tyto nudle jsou lahodné a jednoduché na přípravu, skvělé jídlo k ...