Jak zacházet s bolestí po porodu

Porod je krásný a vzrušující čas, ale může to být také docela utrpení pro tělo matky. Poporodní bolest se může objevit, ať už rodíte vaginálně nebo máte císařský řez (sekce C). Můžete však léčit bolest v pochvě, citlivost prsou, hemoroidy, bolesti zad a bolesti v řezu, abyste si zlepšili poporodní nepohodlí. Používejte domácí prostředky, upravte životní styl a užívejte příslušné léky.

Metoda 1 z 5: Řešení bolestivosti po vaginálním porodu

 1. Obrázek s názvem Cure Piles Přirozeně, krok 21

  1 Polštář, kde sedíte. Mnoho žen má během porodu mírné natržení oblasti mezi pochvou a konečníkem (perineum) nebo podstoupí epiziotomii, chirurgický řez v perineu provedený těsně před porodem za účelem zvětšení vaginálního otvoru. Ulehčete bolestivost tím, že si sednete na polštář, polštář, polstrovaný prsten, kruhový polštář na krk nebo na vnitřní trubku.
  • Někteří lékaři tvrdí, že polstrovaný prsten nebo vnitřní trubice mohou způsobit roztažení stehů a nedoporučují matkám, aby je používaly. Poraďte se se svým lékařem, než si ho koupíte, včetně typu duše.


 2. Obrázek s názvem Péče o hemoroidy po porodu Krok 5

  2 Použijte ledový balíček. Na ránu položte chladivý balíček nebo sáček ledu, abyste zmenšili otoky a zlepšili bolest. Pokud používáte led, zabalte jej nejprve do čistého ručníku - netlačte led přímo na kůži.
  • Zkuste navlhčit čistý hadřík nebo podložku chlazenou čarodějnicí. Držte jej na místě přes ránu čerstvou hygienickou vložkou.
 3. Obrázek s názvem Péče o epiziotomii po porodu Krok 5

  3 Při močení oblast zavlažujte. Moč může bodnout ránu, když čůráte. Během močení nalijte oblast pomocí stlačovací lahve teplou (ne horkou) vodou. Tím se oblast propláchne a pomůže zmírnit bodnutí a bolestivost.
 4. 4 Dopřejte si teplé koupele. Teplá koupel může také pomoci zmírnit část bolesti a nepohodlí. Určitě ale počkejte 24 hodin po porodu. Před každou koupelí byste měli zajistit, aby byla vana vyčištěna dezinfekčním prostředkem.
  • Alternativně můžete zkusit sedací koupel několikrát denně - sedět ve vodě, která pokrývá vulvární oblast. V místní drogerii najdete sedací koupele, které se vejdou na okraj toalety. Pokud dáváte přednost, použijte to místo lezení do vany.
  • Stejně jako běžnou koupel, počkejte alespoň 24 hodin po porodu, abyste použili sedací koupel.
 5. Obrázek s názvem Snížit bolest způsobenou novým piercingem, krok 4

  5 Na kontrakce si vezměte volně prodejné léky proti bolesti. Je přirozené zažít kontrakce podobné menstruačním křečím několik dní po porodu. Poraďte se svým lékařem o užívání léků proti bolesti OTC, které je zmírní. Mírnou bolest mohou zlepšit některé nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen (Advil), aspirin nebo acetaminofen (Tylenol). Určitě to nejprve proberte se svým lékařem nebo OB/GYN a dejte jim vědět, jestli kojíte nebo máte nějaké zdravotní potíže.
  • Neužívejte aspirin, pokud kojíte.

Metoda 2 z 5: Zmírnění bolesti hemoroidů

 1. Obrázek s názvem Posílit močový měchýř a močit méně často Krok 3

  1 Při vyprazdňování vyvíjejte tlak. Pokud cítíte tlak a bolest při vyprazdňování a cítíte otok poblíž konečníku, pravděpodobně máte hemoroidy. Při pohybu střev držte nad oblastí čistou podložku nebo žínku. Pevně ​​zatlačte dolů. To může zmírnit určitý tlak a zpříjemnit vyprazdňování.
  • Můžete to také udělat přes svou epiziotomickou ránu.
  • Poté, co se vymočíte nebo vyprázdníte, nastříkejte oblast teplou vodou a osušte ji čistým ručníkem nebo dětskou utěrkou. NEPOUŽÍVEJTE toaletní papír.
 2. Obrázek s názvem Péče o hemoroidy po porodu 16. krok

  2 Změkčete stolici vodou, jídlem a léky. Pokud máte pocit, že se namáháte vyprázdnit, zeptejte se svého lékaře, zda si můžete vzít změkčovač stolice. Zůstaňte hydratovaní tím, že vypijete 9 šálků vody (2,2 litru) denně nebo více, pokud kojíte, a jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné produkty. Zkuste to, než se uchýlíte k projímadlu.
  • Ke zmírnění zácpy může pomoci řada volně prodejných projímadel. Pro kojení jsou nejbezpečnější laxativa tvořící hromadně nebo změkčující stolici. Hromadně tvořící projímadla jako Metamucil, Fiberall a Citrucel absorbují vodu ve střevech a změkčují stolici. Laxativa změkčující stolici zvlhčují stolici a zabraňují dehydrataci. Lékaři často doporučují změkčovače stolice jako Colace nebo Surfak po porodu nebo operaci.
  • Osmotická laxativa, jako je Cephulac, Sorbitol a Miralax, umožňují tekutinám zvláštní pohyb po tlustém střevě, což usnadňuje distenzi střev. Pokud je vyprazdňování opravdu obtížné, vždy se zeptejte svého lékaře na užívání osmotického projímadla.
  • Stimulační laxativa jako Correctol, Purge a Senokot způsobují svalové kontrakce ve střevech, které mohou vyvolat křeče v děloze. Pokud jste měla problémy s nadměrným krvácením po porodu, nepoužívejte je. Během kojení se vyhněte také povzbuzujícím projímadlům, protože velké dávky mohou přejít do mateřského mléka a způsobit průjem vašemu dítěti.
 3. Obrázek s názvem Zmírnění citlivosti prsou Krok 4

  3 Namočte do teplé vany. Ulehčete bolest hemoroidů, zatímco se hojí, tím, že sedíte v teplé vaně. Namočte 15-20 minut každý den nebo dokonce dvakrát denně. Horké namáčení zmírní určité nepohodlí. Pokud vás bolí konečník nebo pochva z porodu, sedněte si na měkký, vodotěsný polštář ve vaně.
  • Počkejte alespoň 24 hodin po porodu, abyste se ponořili do koupele.
  • Vyzkoušejte sedací koupel - mělkou plastovou vanu, ve které můžete sedět nad toaletním sedadlem.
 4. Obrázek s názvem Rozpoznat a vyhnout se vaginálním infekcím Krok 11

  4 Použijte čarodějnici. Položte vychlazenou čarodějnici na podložku a přidržte ji proti hemoroidům. To může zmírnit bolest a zmírnit otoky.
 5. Obrázek s názvem Vyprázdnění močového měchýře Krok 7

  5 Zeptejte se svého lékaře na léky. Pokud jsou hemoroidy velmi nepříjemné nebo jim chvíli trvá, než se uzdraví, promluvte si se svým lékařem. Zeptejte se na léky na hemoroidy. Obvykle jsou aktuální - aplikujte je na postižené místo.

Metoda 3 z 5: Zlepšení bolesti prsou

 1. Obrázek s názvem Léčba bolesti po porodu Krok 10

  1 Pokud je to možné, kojte své dítě. Kojení je pro vaše dítě zdravé a zlepší vaše bolesti prsou. Bolavá prsa po porodu jsou způsobena překrvením - ve vašich prsou se tvoří mléko. Kojte, abyste pomohli zmírnit tlak a zmírnit bolest.
  • K odsávání mléka můžete také použít odsávačku mléka.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky pod prsy Krok 1

  2 K odsátí mléka použijte teplé obklady. Aplikujte na prsa teplé obklady, abyste zmírnili bolest způsobenou překrvením. To může pomoci uvolnit mléko. Pokaždé používejte čisté žínky nebo ručníky, abyste do prsou a bradavek nezaváděli bakterie. Můžete se také namočit do horké lázně, nebo se postavit do horké sprchy.
 3. Obrázek s názvem Zmírnění citlivosti prsou Krok 3

  3 Mezi krmením používejte studené obklady. Když zrovna nekrmíte, přiložte si na prsa studené obklady, pytle s ledem nebo chladné žínky, abyste si ulevili. Zabalte led do ručníků, abyste si nepoškodili kůži.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se vyrážky pod prsy, krok 12

  4 Ke snížení produkce mléka noste podpůrnou podprsenku. Pokud nekojíte, přijměte opatření k minimalizaci produkce mléka. Tím se zmírní bolest prsou. Noste pevné, podpůrné podprsenky jako sportovní podprsenku.
  • Nemněte si prsa ani nepoužívejte odsávačku - to podpoří větší produkci mléka. Také byste se měli vyvarovat toho, abyste stáli pod sprchou a tekla vám voda o hruď. Stimulace způsobí, že budete produkovat mléko.
 5. Obrázek s názvem Vyprázdnění močového měchýře Krok 6

  5 Pokud je kojení bolestivé, poraďte se s laktačním specialistou. Pokud během kojení pociťujete bolest, může vás laktační specialista naučit techniky, jak kojení zpříjemnit. Mohou vám také pomoci dávat si pozor na jakékoli problémy, se kterými se můžete během kojení setkat (jako mastitida).

Metoda 4 z 5: Ulehčení poporodní bolesti zad

 1. Obrázek s názvem Zbavte se akné bez použití léků Krok 18

  1 Aplikujte teplo na bolavé místo. Použijte vyhřívací podložku na záda nebo si dejte teplou koupel nebo sprchu. To může poskytnout krátkodobou úlevu od bolestí zad.
  • Pokud teplo nepomůže, zkuste studený zábal. Možná zjistíte, že se s vámi někdo cítí lépe.
 2. Obrázek s názvem Crack Someone Other

  2 Dopřejte si masáž. Navštivte licencovaného masážního terapeuta a dopřejte si relaxační masáž. To může pomoci zmírnit stres a může zlepšit bolesti zad způsobené porodem, napětím a bolestmi nebo napjatými svaly. Pokuste se co nejvíce uvolnit a minimalizovat úroveň stresu.
 3. Obrázek s názvem Calm an hyperactive Mind Krok 9

  3 Začněte s postupným cvičebním programem. Začněte zlepšovat bolesti zad cvičebním programem, který postupně nabývá na intenzitě. Začněte krátkými procházkami po dobu několika týdnů - to je bezpečné po vaginálním nebo císařském porodu. Před zahájením jakéhokoli cvičení po porodu se vždy poraďte se svým lékařem.
  • Vyzkoušejte nejprve nějaké protahovací techniky. Pomohou vám při nepohodlí v zádech.
  • Začněte cvičit cvičení na posílení zad a břicha, jako je pánevní náklon.
  • Provádějte jemné protahování a jógu, ale vyhněte se namáhavým postojům.
  • Pamatujte, že při zvedání se pokrčte v kolenou, držte rovná záda a zvedejte se ze skrčení. Buďte opatrní a opatrní, pokud jste měli císařský řez-vaše zotavení je 6 týdnů a déle než po vaginálním porodu.

Metoda 5 z 5: Zmírnění bolesti po císařském řezu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se spánku a zívání během dne Krok 5

  1 Odpočívejte co nejvíce. Udělejte si klidně několik týdnů po c-sekci. Vaše tělo potřebuje čas na uzdravení. Položte se na postel nebo na gauč a snažte se mít vše potřebné na dosah. Prvních šest týdnů nezvedejte nic těžšího než vaše dítě.
 2. Obrázek s názvem Spánek lépe s cvičením, krok 12

  2 Udržujte dobré držení těla na podporu břicha. Když stojíte a kráčíte, postavte se zpříma a v dobré pozici. To pomůže podpořit vaše břicho. Pokud se cítíte pohodlně, položte rukou jemně tlak na řez - lehkým tlakem se můžete cítit bezpečněji.
 3. Obrázek s názvem Vyprázdnění močového měchýře Krok 4

  3 Při náhlých pohybech zpevněte řez. Pokud pohybujete tělem rychle nebo vůbec nesnesete, vyvíjejte tlak na místo řezu. To zahrnuje, když kašlete, kýcháte, smějete se nebo se vyprazdňujete.
  • Při kašli, kýchání nebo smíchu použijte polstrovaný polštář na břicho.
 4. Obrázek s názvem Léčba bolesti ledvin Krok 3

  4 Použijte OTC lék proti bolesti. Většina léků proti bolesti, které dostanete ve své lékárně, je během kojení bezpečná, ale pro jistotu se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Nesteroidní protizánětlivé léky, aspirin a acetaminofen mohou pomoci zlepšit bolest při hojení rány sekcí.
 5. Obrázek s názvem Léčba bolesti po porodu Krok 22

  5 Kojte kojenecky nebo na boku. Po svém císařském řezu můžete kojit téměř okamžitě, ale dělejte to ve specifických polohách, aby to bylo pohodlnější. Zatímco držíte dítě, položte si na břicho polštář. Vyzkoušejte také následující blokování a určete, které je pro vás pohodlnější:
  • Fotbalové držení : Držte dítě u boku a ohněte loket. Podepřete hlavičku dítěte otevřenou rukou. Postavte se jim tváří k prsou. Opřete je zády o předloktí. Podpořte prsa druhou rukou, pokud je to pohodlné.
  • Držení na boku : Lehni si na bok. Postavte své dítě tváří k prsou a podepřete je jednou rukou. Druhou rukou držte prsa a přitlačte bradavku k ústům dítěte. Když se zacvaknou, jednou rukou přidržte dítě a druhou rukou podepřete vlastní hlavu.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Tipy

 • Drobné slzy a epiziotomie by se měly uzdravit do 4–6 týdnů. Většina žen se uzdravuje bez problémů, i když to může trvat mnoho týdnů.
 • Vaše stehy NENÍ nutné odstraňovat. Vaše tělo je absorbuje. K běžným činnostem se můžete vrátit, až se budete cítit připraveni, jako je lehká kancelářská práce nebo úklid domácnosti. Počkejte šest týdnů, než provedete některou z následujících akcí:
  • Použijte tampony
  • Mít sex
  • Proveďte jakoukoli jinou činnost, která by mohla prasknout stehy
 • Dělejte Kegelova cvičení. Stiskněte svaly, které používáte k zadržování moči po dobu 5 minut. Udělejte to desetkrát denně po celý den.
 • Vyměňte podložky každé 2 až 4 hodiny, abyste předešli podráždění a infekci.

Varování

 • Pokud máte nějaké pochybnosti nebo dotazy ohledně toho, zda je vaše poporodní bolest normální, ihned se poraďte se svým lékařem.
 • Zavolejte svého poskytovatele zdravotní péče v jakékoli z následujících situací:
  • Vaše bolest se zhoršuje nebo pociťujete ostré bolesti
  • Vydržíte 4 a více dní bez pohybu střev
  • Minete spoustu krevních sraženin větších než vlašský ořech
  • Máte výtok se špatným zápachem
  • Zdá se, že se rána otevře
  • Silně a nepřetržitě krvácíš
  • Máte horečku

Populární Problémy

Od Kelsey Grammar po Kelly Clarkson mnoho lidí odstartovalo svoji kariéru čekáním u stolů. Práce v prostředí restaurace je rychlá a lukrativní práce, pokud k ní přistupujete správně a rozvíjíte správné dovednosti. Pokud jsi...

Jak hledat sponzorství. Získání sponzorství vašeho podnikání, projektu nebo akce významnou společností může mít za následek větší expozici a větší příležitosti pro vás. Pro partnerství se společností však budete muset vytvořit ...

Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS má k odemčení k dispozici 7 skrytých stupňů. Chcete -li se dozvědět, jak je odemknout, přečtěte si tuto příručku. Odemkněte Magicant odemčením Ness. Ness můžete odemknout poražením Classic na libovolné intenzitě nebo hraním 10 zápasů.

Jak zůstat energičtí při hraní fotbalu (fotbalu). Unavení při hraní fotbalu (v USA známý jako fotbal) snižuje vaši schopnost a pravděpodobnost hrát na konkurenční úrovni. Tento článek vysvětluje, jak zůstat energický! Přijmout...

Alexander Zverev čelí ve velkém podání Kevinovi Andersonovi v blockbusterovém zápase prvního kola na US Open 2020. Dvojice se na Tour potkala 5krát, přičemž Zverev ve své h2h vedl Andersona 5: 0.

Před olympiádou v Riu je zde vše, co potřebujete vědět o indickém markýzovém deblu Rohanu Bopannovi.