Jak porozumět řeči těla fretky

Fretky jsou hravá, šťastná stvoření, která si obecně užívají toho, že jsou součástí rodiny. Velká část jejich řeči těla naznačuje, že si chtějí hrát s vámi nebo jinými fretkami, včetně jejich slavného „tance radosti“, poskakujícího, radostného tance, který je pozvánkou k zápasu. Jako každé zvíře však mohou dát najevo svou nelibost tím, že dělají věci jako syčení nebo kousání. Jiné chování by mohlo naznačovat, že jsou nemocní a musí být převezeni k veterináři k ošetření.

Metoda 1 ze 3: Hledáme známky hry

 1. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky Krok 1

  1 Věnujte pozornost tanci radosti. „I když tato řeč těla vypadá agresivně, ve skutečnosti je to jen způsob, jak pozvat ostatní ke hře. Vaše fretka může nafouknout ocas, odhalit zuby a odhodit hlavu dozadu. Pak to bude poskakovat všemi směry.
 2. Obrázek s názvem Rozumět řeči těla fretky Krok 2

  2 Hrajte s fretkou, která hrabá po zemi. Pokud se vaše fretka pohybuje po zemi, zve vás nebo jinou fretku, abyste si s ní zahráli. Ve skutečnosti můžete toto chování napodobit. Jednoduše pohlaďte po zemi rukou a poté ji rychle stáhněte zpět, což fretku povzbudí k dovrávání a hravému zápasu.
  • Fretky rády zápasí s vámi a dalšími fretkami v rámci hraní.


 3. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky Krok 3

  3 Skočte do zábavy, když fretka útočí. Zatímco fretka na vás může být trochu děsivá, často je to pozvánka ke hře. Vyskočí na vás fretka a poté uteče ve snaze přimět vás, abyste se zapojili do zábavy.
  • Hravě pronásledujte svoji fretku a nechte ji pronásledovat vás zpět. Můžete také rychle pohybovat rukou dopředu a dozadu po podlaze, aby to vaše fretka stíhala.
  • Zkuste na podlaze zavěsit deku a nechat fretku, aby ji honila.
 4. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky Krok 4

  4 Poslouchejte cvrlikání nebo štěkání. Když je fretka šťastná nebo vzrušená, vydávají malé cvrlikání zvuky úst. Tyto zvuky jsou také známé jako „dooking“. V závislosti na vaší fretce mohou být tyto zvuky tiché nebo hlasité, ale obvykle to znamená, že chce hrát!
 5. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky Krok 5

  5 Dávejte pozor na vrtění ocasu. Zatímco vrtění ocasem není tak běžné jako u jiných jazyků těla fretek, vyskytuje se poměrně často. Většinou se používá jako druh 'Haha, mám tě!' signál ve hře. Pokud například hrají dvě fretky a jedna rohy druhé, můžete si všimnout, že únosce začal rychle vibrovat.
 6. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 6

  6 Vyhledejte roli aligátora. Když jsou dvě fretky pohromadě, jedna často oškube druhou a převalí ji, čímž projeví dominanci. Všechno je to však v dobré zábavě. Vaše fretka se k vám může také pokusit chovat stejně tak, že vás štípe do ruky. Vaše fretka se také může jen převrhnout, když je vzrušená.
  • Pokud fretky při hře příliš silně štípou, jednoduše tam přidržte ruku a zařvete na ně, jako by vás něco bolelo (což pravděpodobně máte). Vaše fretka se nakonec naučí nekousat tak tvrdě.
 7. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 7

  7 Nechte je, ať si stoupnou na vás nebo na jejich hračky. Stejně jako kočky, fretky rády šplhají po své „kořisti“. Přikrčí se a pomalu se přesunou ke kořisti, než se na ni vrhnou. Toto chování je pro fretky naprosto přirozené a často je součástí jejich hry.
  • Pískavé hračky a míčky jsou dobrou volbou pro fretky. Mají také rádi vycpaná zvířata bezpečná pro domácí zvířata.
  • Můžete také skrýt jejich jídlo, aby je museli hledat.
  • Fretky vás rády pronásledují a pronásledují. Zkuste pobíhat s dekou za zády.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Věnování pozornosti nešťastné řeči těla

 1. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 8

  1 Rozpoznat rozdíl mezi hrou a agresí. Zatímco „tanec radosti“ fretky je pozvánkou ke hře, může podobné chování projevovat i v případě, že je nešťastný nebo se cítí ohrožen. Patří sem nafouklý ocas a vyceněné zuby. Měli byste být schopni rozeznat rozdíl, protože nešťastná fretka od vás ustoupí a může křičet nebo syčet. Šťastná fretka bude štěbetat nebo štěkat.
 2. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 9

  2 Všimněte si, jestli se vaše fretka hodně skrývá. Fretky, které jsou ve stresu nebo naštvané, vám mohou utéct a schovat se. Pokud je vaše fretka nová, toto chování není tak zvláštní. Pokud se však vaše fretka před vámi náhle skrývá, mohlo by to znamenat, že potřebuje výlet k veterináři.
  • Fretky by se měly poměrně rychle přizpůsobit vašemu domovu, protože si užívají nové zážitky a jsou kolem lidí. Chcete -li, aby si vaše fretka na vás zvykla, zkuste ji hladit a držet.
  • Nechte svou fretku týden nebo tak, aby se upravila, než ji nechá držet velký počet lidí. Ujistěte se, že má pohodlné místo na spaní.
 3. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 10

  3 Dbejte na kousání spojené se syčením. Většina fretek bude ve hře štípat, a to je dobře. Pokud na vás však vaše fretka syčí a pak se pokusí kousnout, je to jisté znamení, že musíte couvnout a dát své fretce prostor.
 4. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 11

  4 Poslouchejte křik. Dalším znakem toho, že je vaše fretka nešťastná, je to, že na vás začne křičet. Zatímco fretky vydávají štěbetavé zvuky, když jsou šťastné, mohou se rozrušit a přepnout na velmi nešťastný hluk. reklama

Metoda 3 ze 3: Kontrola známek přání nebo potřeb

 1. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 12

  1 Věnujte pozornost nízké energii. Pokud se zdá, že vaše fretka má problém získat dostatek energie k pohybu, může být nemocná. Můžete si také všimnout, že hubne nebo má malý zájem o jídlo, což může přispět k nízké energii.
  • Nízká energie a ztráta chuti k jídlu mohou být příznaky jiných nemocí, včetně chřipky (stejného druhu, jakou mají lidé, pouze s mírnějšími příznaky), střevních virových infekcí a lymfosarkomu.
 2. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 13

  2 Hledejte známky bolesti. Pokud se pokusíte hýbat svou fretkou a ta vykřikne, znamená to, že ji pravděpodobně bolí. Může také zasyčet nebo se vás pokusit kousnout. Pokud si všimnete těchto příznaků, měli byste to vzít k veterináři.
  • Tento příznak může být známkou poranění nebo může znamenat zablokování střeva, na které jsou fretky citlivé.
 3. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 14

  3 Pozor na skřípání zubů. Pokud si myslíte, že je vaše fretka naštvaná nebo nemocná, sledujte její tlamu. Fretka v bolesti často skřípe zuby tam a zpět. Pokud si všimnete tohoto příznaku ve spojení s ostatními, jako je bolest a nedostatek energie, možná je načase vzít fretku k veterináři.
  • Broušení zubů může být známkou mnoha nemocí.
 4. Obrázek s názvem Porozumění řeči těla fretky, krok 15

  4 Všimněte si dalších známek nemoci. Jiné fyzické příznaky nemoci mohou zahrnovat třes nebo neschopnost udržet se. Pokud je nemocný, může také kýchat nebo kňučet.
  • Kýchání, výtok z očí, kašel, průjem, zvracení a potíže s dýcháním mohou naznačovat chřipku nebo jiný typ infekce horních cest dýchacích.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Sledujte své cennosti. Fretky jsou proslulé tím, že utíkají s předměty kolem vašeho domova a schovávají je. Pokud je to něco, co nechcete, aby fretka skrývala, měli byste ji držet mimo její dosah.
 • Nenechte svou fretku hrát si s čímkoli, co má malé žvýkací části. Pokud vaše fretka spolkne malý předmět, může dojít k jejímu vážnému zablokování.
reklama

Populární Problémy

Přivedení psa do vašeho domova je dlouhodobý závazek. V závislosti na psu to může být také potenciálně nákladná, ale užitečná investice. Možná přemýšlíte o novém psu pro svůj domov a zvažujete pomeranian. Jako...

Michigan a Rutgers se ve čtvrtek utkali v turnaji Big Ten. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Těchto 5 hráčů bylo na akcích Masters velmi úspěšných, ale na úrovni Slam to nedokázali zopakovat.

Existuje mnoho důvodů, proč jít do Chaotic Evil; chaos je váš způsob života a morálka nemusí zastavit vaše plány. Tento článek vysvětlí hraní postavy Chaotic Evil všem, kteří chtějí být šéfy Orka Waaagha a Darque Wizards. Přemýšlet o...

Hingis byl dříve favoritem na zisk zlata ve smíšené čtyřhře po boku Rogera Federera.