Jak používat Tatting Shuttle

Tatting s raketoplánem je krásný způsob výroby krajkové látky, který existuje už stovky let. Jakmile se vám dostane do rukou raketoplán nebo si vyrobíte vlastní, snadno kolem něj navléknete nit. Poté vytvoříte smyčku, která bude základem pro vaše stehy. Propletením raketoplánu dovnitř a ven krásně vytvoříte potrhaný návrhy za chvilku.

můžu hrát tenis?

Metoda 1 ze 3: Navíjení raketoplánu

 1. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 1

  1 Vyberte nit pro svůj projekt. Vyberte si bavlněnou háčkovanou nit v barvě, se kterou chcete pracovat. Poté se rozhodněte, jak dobře chcete, aby tatování fungovalo. Pokud jste začátečník, možná budete chtít použít velikost 10, protože se nezachytí a její větší velikost usnadní prohlížení a vybírání. Pro jemnější tetování použijte bavlněnou nit o velikosti 50 nebo 80.
  • Pokud si nejste jisti, jakou velikost chcete použít, vezměte nit o velikosti 10 a 20. Jakmile budete pracovat s oběma, můžete určit, která velikost vám více vyhovuje.


  Věděl jsi? Čím je číslo velikosti nitě menší, tím bude nit širší. Vlákno velikosti 20 je například širší než vlákno velikosti 40.

 2. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 2

  2 Vložte nit otvorem uprostřed raketoplánu. Otočte raketoplán na bok, abyste viděli díru uprostřed. Poté vezměte konec nitě a protlačte ji malým otvorem tak, aby 1 palec (2,5 cm) nitě vyčníval ze strany raketoplánu.

  Variace: Používáte -li domácí raketoplán se 2 otvory na každém konci, provlékněte nit 1 otvorem na konci. Omotejte nit kolem raketoplánu, protilehlým otvorem a pak zpět. Pokračujte v balení, aby se nit zachytila ​​do otvorů.

 3. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 3

  3 Omotejte nit každým koncem raketoplánu. Zatlačte konec nitě proti raketoplánu, aby nit nevyklouzla. Druhou rukou omotejte nit kolem středu raketoplánu. Budete muset pevně zabalit, abyste zachytili nit mezi každým koncem raketoplánu.
  • Nezáleží na tom, kterým směrem raketoplán navíjíte.
 4. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 4

  4 Pokračujte v balení nitě, dokud nebude na okraji raketoplánu. Zastavte navíjení, než se vlákno protáhne po stranách raketoplánu, protože by to ztížilo otírání.
  • Zkuste nit rovnoměrně navinout kolem středu raketoplánu.
 5. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 5

  5 Nechte ocas 0,61 m a ustřihněte nit. Vaše raketoplán by neměl být připojen k vaší kouli nitě, tak zatáhněte za dlouhý ocas a nůžkami odstřihněte nit.
  • Nevíjejte ocas, abyste s ním mohli začít trhat.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Umístění rukou a zabalení nitě

 1. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 6

  1 Uchopte konec nitě nedominantní rukou. Stiskněte konec nitě mezi palcem a ukazováčkem. Můžete nechat asi 10 cm ocasu viset dolů za bod, kde sevíráte.
  • Držte konec vlákna na místě, aby se vaše smyčka nerozpadla.
 2. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 7

  2 Omotejte konec nitě do široké smyčky kolem prstů. Omotejte nit ve směru hodinových ručiček kolem ruky a vytvořte smyčku, která má v nejširším místě asi 7 až 10,2 cm.

  Věděl jsi? Smyčka, kterou jste právě vytvořili, se nazývá pracovní vlákno. Vlákno mezi smyčkou a člunkem se nazývá vlákno raketoplánu. Na nitě raketoplánu zapracujete stehy.

  hráč rakety
 3. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 8

  3 Ohněte malíček, abyste zachytili nit. Nechcete, aby smyčka sklouzla z vašich prstů, když jimi procházíte raketoplánem. Abyste to udrželi na místě, chyťte nit malíčkovým prstem a snažte se ji držet přitlačenou k dlani.
  • Pokud chcete, můžete nit několikrát omotat kolem malíčku, abyste ji zajistili.
 4. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 9

  4 Praxe frivolitky s raketoplánem. Nyní, když jste navinuli raketoplán a správně držíte nit, můžete vytvářet prsteny, dvojité stehy a řetězy. Začněte jednoduše začátečnické projekty vybudovat si sebevědomí, než přejdete na pokročilejší projekty.
  • Některé raketoplány mají bod nebo háček na 1 konci. To můžete použít k vytažení nebo uvolnění stehů, pokud uděláte chybu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyzkoušení základních technik tetování

 1. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 10

  1 Naučte se, jak udělat dvojitý steh. Chcete -li procvičit tento základní steh, posuňte raketoplán v pravé ruce smyčkou v levé ruce. Přetáhněte jej zpět a zpět smyčkou, abyste vytvořili první uzel. Poté zatáhněte raketoplán doprava a utáhněte uzel. Dokončete dvojitý steh přesunutím raketoplánu přes smyčku a stažením dolů středem, abyste vytvořili druhý uzel.
  • Pokud čtete tetovací vzor, ​​dvojitý steh je zkráceně DS.
 2. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Step 11

  2 Procvičte si výrobu prstenů. Jakmile vám bude pohodlné dělat dvojité stehy, zapracujte alespoň 7 nebo 8 z nich. Držte stehy v levé ruce a rukou s raketoplánem pevně zatáhněte za nit mezi stehy a raketoplánem. Pokračujte ve vytahování, dokud se stehy nezakřiví a nevytvoří pevný kroužek.
  • Chcete -li vytvořit velký prsten, pracujte se silnější nití nebo proveďte alespoň tucet stehů, než nit zatáhnete.

  Variace: Chcete -li prsten rozšířit, sevřete stehy, které jste již vytvořili, a zatáhněte za nit pod nimi, dokud nebude prsten tak velký, jak se vám líbí.

 3. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 12

  3 Vytvořte picots pro dekorativní dotek. Pokud dokážete udělat dvojitý steh, už máte dovednosti na výrobu picotu. Pleteme první polovinu dvojitého stehu, ale netaháme první uzel pevně směrem k levé ruce. V uzlu nechte mezeru a podržte ji, dokud nedokončíte dvojitý steh. Poté můžete posunout picot směrem k ostatním stehům poblíž vaší levé ruky.
  • Zkuste vyrábět pikoty v různých velikostech tak, že necháte větší nebo menší mezery.
 4. Obrázek s názvem Use Tatting Shuttle Krok 13

  4 Místo prstenu vytvořte řetězec stehů. Vyndejte 2 raketoplány a spojte konce nitě dohromady. Uchopte uzel mezi prsty levé ruky a omotejte nit z 1 raketoplánu přes prsty a kolem malíčku. Nechte ten raketoplán spadnout na vaši pracovní plochu. Poté vezměte druhý člun a začněte zapracovávat dvojité stehy do nitě levé ruky. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co znamená 'CF' v tetování? Elizabeth Bolster CF v tattingu znamená srovnávat. Slouží k označení jiných materiálů k jejich porovnání.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Z kousku lepenky nebo plastu si můžete vyrobit vlastní tetovací raketoplán. Vystřihněte ovál a na obou koncích vypíchněte otvor. Poté ustřihněte diagonální štěrbinu přes konec lepenky do otvoru a naviňte nit mezi 2 otvory.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Tatting raketoplán
 • Tetovací nit
 • Nůžky
 • Karton, volitelně

Populární Problémy

Po vítězství v prvním kole na US Open 2021 se Coco Gauff podělila o své myšlenky na odstoupení Sereny a Venus Williamsových z turnaje. Mluvila také o tom, že v příštím kole bude čelit Sloane Stephensové a ve svém trenérském týmu bude mít Patricka Mouratogloua.

'Unguarded' představuje skutečnou cestu horské dráhy bývalého středoškolského basketbalového standouta Chrise Herrena. Zde je návod, jak sledovat dokumentární film online.

Jak vyhrát tenisový turnaj. Soutěžit v tenisovém turnaji je úžasný způsob, jak ukázat své dovednosti a soutěžit s hráči z různých prostředí a úrovní dovedností. Vítězství v tenisovém turnaji vyžaduje odhodlání, atletiku a ...

Jak stylovat muly. Mules jsou neuvěřitelně populární díky své pohodlné kvalitě a nazouvacímu stylu. Můžete je nosit při pochůzkách, práci v kanceláři nebo na rande. Tím, že se rozhodnete, jaký styl hledáte a ...

Obhájce titulu Raptors se v úterý večer utká s Pelikány v otvíráku sezóny NBA 2019-20. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Objevte absolutně nejlepší vzdělávací pořady na Disney Plus s naším seznamem nejlepších možností, které vám umožní prozkoumat vesmír z gauče.