Jak umýt chrániče kolen

Chrániče kolen jsou důležitou součástí většiny sportovních potřeb a mohou být užitečné při mnoha koníčcích a aktivitách v domácnosti. Mohou však rychle páchnout a špinit, zejména z potu, takže je nejlepší je čistit alespoň jednou za 1-2 týdny. Pokud jsou kolenní vycpávky příliš velké na to, aby se vešly do pračky, můžete je snadno vyčistit v pračce nebo ručně.

banditové loketní ortézy recenze

Metoda 1 ze 3: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 1

  1 Umístěte chrániče kolen do síťového sáčku na prádlo. Taška pomůže udržet vaše podložky v bezpečí a zabrání jejich zamotání s jinými předměty v pračce. Ujistěte se, že je taška zavřená a jsou zajištěny všechny západky nebo suchý zip na podložkách.
  • Pokud si nejste jisti, zkontrolujte štítek na péči uvnitř polštářků, abyste potvrdili, že vaše podložky lze prát v pračce. Je bezpečné prát většinu polštářků v pračce, pokud se vejdou do bubnu.
  • Pokud nemáte pytel na prádlo, můžete použít náhradní povlak na polštář jako provizorní ochranný vak na podložky.


 2. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 2

  2 Umyjte je malým množstvím prádla nebo jiného sportovního vybavení. Pokuste se vyvarovat praní prádla pouze s podložkami, protože by mohly narážet do sebe nebo poškodit pračku. Místo toho vložte do pračky malé množství triček nebo jiného oblečení, dokud nebude zhruba do poloviny plné.
  • Pokud je používáte na sport, vyperte si podložky uniformou nebo cvičným oblečením, aby byly všechny součásti pohromadě.
  • Vyhněte se vkládání choulostivého prádla do pračky pomocí kolenních vycpávek.
 3. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 3

  3 Přidejte do pračky malé množství jemného pracího prostředku. Do pračky nalijte dostatek pracího prostředku na poloviční náplň prádla. To by mělo stačit k tomu, aby byly podložky a oblečení čisté, aniž by došlo k poškození materiálu.
  • Ujistěte se, že prací prostředek neobsahuje bělidlo, které může odstranit barvu z některých podkolenek.
  • Pokud jsou vaše podložky obzvláště špatně vonící, můžete do stroje přidat kapku bílého octa, abyste neutralizovali pachy.
 4. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 4

  4 Vyberte nastavení „studená voda“ a „jemné“ a stiskněte start. Studená voda pomáhá neutralizovat pachy a zabíjet potní bakterie a jemný cyklus zabrání poškození polštářků. Vyhledejte tyto možnosti na panelu pračky a ujistěte se, že jsou vybrány před spuštěním cyklu.
  • Pokud nemůžete najít „jemný“ cyklus, zkuste na panelu hledat „jemnou“ možnost.
 5. Obrázek s názvem Wash Kolenní podložky Krok 5

  5 Vyjměte podložky z pračky a zavěste je, aby uschly. Jakmile cyklus skončí, vyjměte podložky ze síťového sáčku a zavěste je na nejméně 6 hodin na suché. Pokud můžete, nechte je uschnout na slunci, což pomáhá zabít všechny zbývající bakterie v podložkách.
  • Případně je můžete položit na rovný povrch a uschnout. Pokud je rozložíte, aby vyschly, v určitém okamžiku je otočte, aby byly obě strany polštářků suché.
  • Nepokládejte podložky do sušičky, protože by to mohlo způsobit zmenšení nebo deformaci materiálu, což by způsobilo jejich špatnou přilnavost.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční praní kolenních podložek

 1. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 6

  1 Naplňte svou vanu nebo užitkovou vanu zhruba do poloviny horkou vodou. Ujistěte se, že je voda horká, ale přesto do ní můžete pohodlně vložit ruce. Horká voda pomůže polštářkům uvolnit špínu a bakterie s menším mícháním.
  • Je to skvělá technika pro praní větších chráničů kolen, které se nevejdou do pračky, například hokejové.
  • Použití horké vody při ručním praní usnadní práci vašim rukám, protože tkanina snadněji uvolňuje skvrny. Pokud se však obáváte tmavšího proudění barvy do vody, můžete použít chladnější vodu.
 2. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 7

  2 Přidejte do vody prací prášek a bílý ocet. Použijte o 1/4 šálek (59 ml) pracího prostředku a uzávěr bílého octa, který pomůže vyčistit podložky. Poté krouživým pohybem rukou kolem vany přimíchejte prací prostředek do vody.
  • Pokud nemáte bílý ocet, můžete místo toho použít několik barevně bezpečných bělidel.
 3. Obrázek s názvem Umývání kolenních podložek krok 8

  3 Vložte kolenní chrániče do vody a krouživým pohybem je nasyťte. Zatlačte chrániče kolen do vody, dokud nejsou nasyceny vodou. Jakmile jsou zcela ponořeny, přesuňte je kolem vany, aby napodobovaly pohyb pračky.
  • Nebojte se, pokud se zdá, že z podložek vychází hodně nečistot! Někdy mohou absorbovat více potu, než si uvědomujete.
  • Pokud polštářky po 5 minutách víření stále zapáchají, přidejte do vody další uzávěr octa.
 4. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 9

  4 Podložky necháme ve směsi namočit alespoň 30 minut. Asi po 5 minutách kroužení podložkami ve vodě zastavte a nechte je ve vodě odpočívat. Čisticí prostředky se tak mohou vsáknout doprostřed podložky a zabránit růstu bakterií na hůře čistitelných místech.
  • U opravdu špinavých podložek možná budete muset po uvolnění špíny a bakterií vanu vypustit a znovu naplnit horkou vodou. Ponechte podložky ve vaně, zatímco ji budete znovu naplňovat, a nezapomeňte přidat více pracího prostředku, octa nebo bělidla.
 5. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 10

  5 Každou podložku opláchněte tekoucí vodou. Jakmile podložky namočí do vody, vypusťte vanu a spusťte ji pod čistou horkou vodou. Podložky často mačkejte, aby se z pěny vytlačila voda, a jakmile bude voda čistá, vyjměte je z vany.
  • Pokud čištění vody trvá déle než 1–2 minuty, budete možná muset polštářky namočit do pracího prostředku a vody na dalších 30 minut, abyste se ujistili, že jsou čisté. Pokud podložky stále silně nezapáchají, nemusíte je namáčet do octa.
 6. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 11

  6 Osušte je ručníkem a zavěste je na 6 hodin do sucha. Přeložte podložky do čistého ručníku a několikrát na ně zatlačte, aby se odstranila přebytečná voda. Poté je zavěste na šňůru na prádlo, aby schly alespoň 6 hodin, nejlépe na slunci. Sluneční svit pomůže zabíjet bakterie a podložky rychleji schnou.
  • Pokud nemáte šňůru na prádlo, můžete podložky položit na rovný povrch v dobře větraném prostoru. Asi po 3 hodinách je otočte, aby obě strany rovnoměrně zaschly.
  • Nedávejte chrániče kolen do sušičky. Extrémní teplo může způsobit smrštění nebo deformaci materiálu, takže podložky nejsou bezpečné.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržujte chrániče kolen v čistotě

 1. Obrázek s názvem Wash Kolenní podložky Krok 12

  1 Každé 1–2 týdny si umyjte chrániče kolen. Chcete -li, aby voněly svěží a bez škodlivých bakterií, zkuste si pravidelně umývat chrániče kolen. Pokud je používáte každý den k dynamickým aktivitám, perte je častěji, jako každý druhý den.
  • Pokud kolenní chrániče nepoužíváte pravidelně, při použití je podle potřeby vyperte.
 2. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 13

  2 Po použití otočte chrániče kolen naruby. Chcete -li eliminovat pachy a pomoci vycpávkám, vyklopte je naruby hned po nošení. Pokud je používáte ke sportu, nechte je mimo tělocvičnu, aby vůně nebyla zadržena. Než je vložíte do tašky nebo je znovu oblečete, nechte je alespoň 6 hodin zaschnout.
  • Pokud vkládáte chrániče kolen do tašky, noste je, nezapomeňte v ní ponechat otvor, který bude fungovat jako průduch. Díky tomu bude cirkulovat vzduch a nebude příliš páchnout.
 3. Obrázek s názvem Umývání kolenních podložek Krok 14

  3 Použijte antibakteriální sprej na suché kolenní chrániče, abyste předešli vyrážkám. Poté, co si sundáte chrániče kolen, nastříkejte je antimikrobiálním sprejem, který najdete ve většině lékáren nebo v oblasti první pomoci v obchodě s potravinami.
  • U podložek potažených plastem nebo gumou je můžete otřít antibakteriálními ubrousky, abyste zabránili růstu bakterií.
 4. Obrázek s názvem Umývání podkolenek Krok 15

  4 Pokud je používáte často, střídejte mezi 2 sadami chráničů kolen. Pro sportovce je dobré investovat do další sady chráničů kolen, které si obléknete, zatímco vám ostatní chrániče schnou. To může pomoci zabránit infekcím nebo vyrážkám na kůži v oblastech, které jsou zpocené, například za kolenem.
  • Měli byste také otáčet mezi mytím kolenních chráničů. Snažte se zajistit, aby jste oba páry nemyli současně, pokud je nebudete muset nosit alespoň 1–2 dny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Pomocí pračky

 • Chrániče kolen
 • Pračka
 • Síťový pytel na prádlo nebo povlak na polštář
 • Mírný prací prostředek
 • Bílý ocet (volitelně)

Ruční praní kolenních podložek

 • Chrániče kolen
 • Úžitková vana nebo vana
 • Mírný prací prostředek
 • bílý ocet
 • Ručník

Udržujte chrániče kolen v čistotě

 • Antimikrobiální sprej nebo ubrousky

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud se tvrdé materiály na vašich chráničích kolen začnou lámat nebo štěpit, pořiďte si nové co nejdříve. Zlomené chrániče kolen poskytují menší ochranu a mohou způsobit vážná zranění.
reklama

Populární Problémy

Chtěli jste někdy vypadat jako L, jedna z nejpopulárnějších postav z anime 'Death Note', nebo cosplay jako on? Získáte tak pár tipů pro svůj cosplay. Kupte si černou paruku - je to nejdůležitější část. Budete muset udělat ...

Plava Laguna Croatia Open 2021 bude ve městě Umag zahájena v pondělí.

Bitva o pohlaví: Jak populární je ženský tenis?

Okouzlení dámy je prvním krokem k navázání vztahu nebo schůzce. Pokud chcete dámu okouzlit, musíte ji přimět, aby se cítila výjimečně, nebrat se příliš vážně a relaxovat, zatímco si ji získáváte. Všechno je to o pohledu ...

Jak nastavit houpací síť pro jógu. Letecká jógová houpací síť je kus látky, který je na obou koncích zavěšen ve vzduchu a lze z něj vytáhnout úžasné techniky letecké jógy. Chcete -li zřídit houpací síť pro jógu, musíte uvázat ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Hurricanes vs Capitals Game 7 online bez kabelu.