Jak tvrdě pracovat bez jakýchkoli očekávání

Tvrdá práce je sama o sobě obtížná, ale je neuvěřitelně těžké ji zvládnout, aniž byste očekávali výsledek. Ať už milujete šití, zpívání nebo plavání, trvale vysoká očekávání vás mohou zadržet, když vám něco chybí. Soustředěním se na projekt, udržením motivace a opuštěním předpojatých myšlenek můžete uvolnit svá očekávání a dosáhnout toho, že vás práce bude naplňovat.

Metoda 1 ze 3: Zaměření na projekt

 1. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 1

  1 Vytvořte časovou osu, abyste udrželi svůj projekt v pohybu. Vytvořte si seznam úkolů, které je třeba dokončit, data, která je třeba dokončit, a dobu, po kterou by jednotlivé úkoly měly trvat. Tyto informace použijte k vytvoření hrubé časové osy, kterou budete při práci dodržovat. Tato časová osa vás udrží na cestě k vašemu projektu, i když nemáte žádná očekávání, která by vás motivovala.
  • Při vytváření časové osy nezapomeňte vzít přestávky. Pravidelné krátké přestávky během práce vám pomohou lépe se soustředit a předcházet vyhoření.
  • U každého úkolu si vyhraďte trochu času navíc, než si myslíte, že je nutné. Budete tak připraveni na nepředvídaná rozptýlení, změny nebo komplikace.
  • Vedení osobního kalendáře vám pomůže udržet si přehled o časové ose. Zaškrtněte důležité dny, abyste věděli, že zůstanete v kurzu.


 2. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 2

  2 Stanovte si cíle, které nejsou vázány na výsledek. To, že jste odstranili očekávání ohledně výhry konkrétní ceny nebo prvního vyhlášení, neznamená, že nemůžete stanovit cíle projektu. Zvažte faktory, které máte pod kontrolou, jako je pracovní harmonogram práce, zaměření projektu nebo lidé, se kterými budete spolupracovat. Stanovte si konkrétní cíle, takže i když vám formální odhad přijde krátký, uspějete podle svých vlastních představ.
  • V případě vědeckého experimentu si můžete dát za cíl shromáždit data nejméně od 50 lidí.
  • Pro prezentaci může být vaším cílem vytvořit alespoň 10 snímků.
  • Může pomoci zjistit, proč jsou tyto cíle pro vás a projekt důležité. Zapište si své cíle a proč jsou pro vás důležité.
  • Stanovení cílů vám může pomoci dosáhnout věcí, jako je získání zkušeností, rozvoj vašich dovedností a budování pracovních vztahů.
 3. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 3

  3 Přijměte standardy spíše než očekávání. Soustřeďte se na dosažení vysokého standardu vaší práce, místo abyste doufali v určité ocenění. Standardy, jako cíle, máte pod kontrolou, i když výsledek není. Ať už se jedná o semestrální práci s bezchybnou gramatikou nebo sprint na 100 yardů s perfektní formou, tvrdě pracujte na zdokonalování svých dovedností, abyste byli technicky vynikající.
  • Udělejte si chvilku chvilku a zhodnoťte, jak daleko jste při zdokonalování svých dovedností a zlepšování práce došli. Poznamenejte si konkrétní úspěchy a vylepšení.
  • Vyladění vašich dovedností na vysokou úroveň je odměnou samo o sobě, protože se pravděpodobně časem budete zlepšovat v odhadu ostatních.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zůstat motivován

 1. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 4

  1 Následujte své vášně. Zjistěte, co vás skutečně zajímá, ať už jde o výběr skvělého sportu, který si chcete vyzkoušet ve škole, nebo změnu kariéry pro práci v oboru, který máte rádi. Dělat věci, které vás baví, vám může pomoci zůstat aktivní i při tvrdé práci. Když svou energii soustředíte na oblasti, které se vám již líbí, budete se jí pravděpodobně držet, i když to bude náročné.
 2. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 5

  2 Žijte v přítomném okamžiku. Zůstaňte motivovaní tím, že se nechytíte na budoucí události. Soustředění se na své cíle a vysoké standardy v přítomném okamžiku vás udrží v práci s vaší prací podle vašich vlastních podmínek.
  • Jeden dobrý způsob, jak zůstat více v přítomnosti, je cvičit všímavost nebo meditace každý den . Všímavá meditace vyžaduje cvičení, takže se nenechte odradit, pokud se jí hned tak nedočkáte.
 3. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 6

  3 Požádejte o podporu další lidi. Spolehněte se na své přátele a rodinu, že vás zvednou, když je to těžké. Pohyb vpřed bez očekávání může být děsivý i obtížný. Můžete strávit nějaký kvalitní čas s milovanou osobou na dekompresi nebo dokonce spolupracovat, abyste si usnadnili obtížnou práci. Ať vám vyhovuje jakákoli metoda, vyhledejte lidi, kteří vám mohou pomoci, když se cítíte skleslí a nemotivovaní.
  • Vytvořte si seznam lidí, o kterých víte, že se můžete spolehnout, že vám pomohou získat motivaci, a zavolejte nebo napište jim, pokud potřebujete pomoc, abyste se dostali zpět na správnou cestu.
  • Snažte se nespoléhat stále na stejnou osobu, protože to může vést k vyhoření nebo se budete cítit, jako byste pro tuto osobu byli přítěží.
 4. Obrázek s názvem Pracovat tvrdě bez jakýchkoli očekávání Krok 7

  4 Na konci dne vytvořte seznam „Hotovo“. Seznam „Hotovo“ je velmi podobný seznamu „To Do“, kromě toho, že se skládá z věcí, které jste již dokázali. Zapište si vše, co jste během dne udělali, ať už dokončujete důležitý projekt nebo se staráte o drobné úkoly, které jste odkládali. Tyto seznamy vám pomohou cítit se naplněni a motivováni tím, že se budete soustředit na to, čeho dosáhnete, a nebudete se trápit kvůli všem věcem, které jste neudělali.
 5. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 8

  5 Odměňte se aktivitami, které máte na cestě rádi. Po dokončení kroků projektu si vytvořte malé odměny. Zůstat na trati bez očekávání konkrétní trofeje nebo ceny může být obtížné. Pořiďte si oblíbenou zmrzlinu na dokončení kapitoly knihy nebo se třeba po týdnu tenisových tréninků podívejte na film s přáteli. Ať už jsou vaše dovednosti jakékoli, udržujte se v práci odměňováním se věcmi, které máte rádi, když tvrdě pracujete.
  • Někdy může být odměňování sebe sama stejně jednoduché jako sdílení úspěchu nebo malého vítězství s ostatními lidmi ve vašem životě. Řekněte to svému příteli nebo členovi rodiny nebo pošlete příspěvek na sociální média a oslavte svůj úspěch.
 6. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 9

  6 Buďte hrdí na svá rozhodnutí. Věci se však ukazují z objektivního hlediska, pamatujte si, jak jste splnili své cíle a pracovali na vysoké úrovni. Jedná se o úspěchy, které vyžadují disciplínu a zdokonalují vaše řemeslo. Pokud budete pracovat jen proto, abyste potěšili sebe, nikoli ostatní, budete vždy úspěšní. reklama

Metoda 3 ze 3: Opuštění očekávání

 1. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 10

  1 Identifikujte chybné předpoklady. Odhoďte předpoklady o úspěchu, které pro vás nejsou pravdivé ani užitečné. Může být užitečné prozkoumat způsob, jakým se sebou hovoříte o projektu, abyste identifikovali škodlivé nápady. Jedním z nejnebezpečnějších předpokladů je myšlenka, že „vítězství“ nebo dosažení nějakého měřitelného množství úspěchu vám udělá radost. Najít naplnění bude obtížné, pokud se vždy snažíte měřit něco, co nemůžete ovlivnit.
  • Například není pravda, že vaše práce na projektu je hodnotná pouze tehdy, když vyhrajete první cenu. Názor jednoho soudce neurčuje hodnotu vaší práce.
 2. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 11

  2 Naučte se nové věci, abyste rozšířili svoji mysl. Zkuste učení považovat za odměnu, když tvrdě pracujete, než abyste se snažili dosáhnout konkrétního ocenění. To vám může pomoci zbavit se vážných očekávání. Učení se novým věcem vás může otevřít novým vášním a naučit vás o světě kolem vás.
 3. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 12

  3 Práce na vylepšení. Pokuste se zlepšit své dovednosti jednoduše kvůli mistrovství, než abyste splnili určitá očekávání. Zlepšování vašich dovedností vám umožní vyniknout ve svém řemesle, ať už jde o psaní, tanec nebo výuku. Budete se svým pokrokem spokojeni, jak se budete zlepšovat a zlepšovat.
 4. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 13

  4 Využijte odmítnutí k prozkoumání dalších příležitostí. I když tvrdě pracujete, věci nemusí vždy fungovat. Pokud interpretujete odmítnutí jako příležitost vyzkoušet si nové věci, můžete prozkoumat různá pole a vyzkoušet nové dovednosti. Když opustíte svá očekávání, bude na vás vyvíjen menší tlak, abyste byli vždy dokonalí.
 5. Obrázek s názvem Tvrdá práce bez jakýchkoli očekávání Krok 14

  5 Soustřeďte se na vděčnost. Pokud máte pocit, že se potýkáte se zklamáním nebo frustrací z věcí, které jste nedokázali, věnujte chvilku přemýšlení o dobrých aspektech svého života. Vděčnost za způsoby, kterými máte štěstí, vám může pomoci zbavit se nerealistických očekávání nebo kritérií, která jste si stanovili, pokud jde o váš pocit štěstí, úspěchu nebo vlastní hodnoty. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Letos to bude trochu jiné, ale Masters jsou tu přesto. Zde je návod, jak můžete turnaj v roce 2020 sledovat online bez kabelu.

V neděli večer má premiéru nová série Starz „Hightown“. Zde je návod, jak sledovat epizody online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Starz.

Spánková apnoe je vážná porucha spánku, která vyžaduje rychlou léčbu. Neléčená spánková apnoe může vést k vážným problémům, jako je extrémní denní únava, vysoký krevní tlak a srdeční problémy. Http://www.mayoclinic.org/disease-condi ...

Jak prát bundu Sherpa. Sherpa je těžká tkanina navržená tak, aby vypadala jako střih nebo vlna, přestože je vyrobena ze syntetického materiálu. Pokud máte bundu vyrobenou ze šerpy, snadno se udržuje pravidelným praním a ...

49ers a Rams se setkají v neděli večer v zápase NFC West. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.