Jak omotat psovi rameno

Pokud má váš pes řez nebo kousnutí na rameni, zabalte ho, než vezmete psa k veterináři. Zhodnoťte situaci, abyste zjistili, zda máte čas ránu obléknout. Pokud to uděláte, zkuste zastavit krvácení z otevřené rány, než na ni položíte bavlněný obvaz. Omotejte rameno a hrudník a vytvořte obvaz typu postroje. Poté zajistěte svému psovi okamžitou lékařskou pomoc.

Část 1 ze 3: Oblékání otevřené rány

 1. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 1

  1 Vyhodnoťte krvácení. Pokud má váš pes velký řez nebo ránu, která silně krvácí, může být nejlepší okamžitě vyhledat pomoc veterináře. Když vezmete svého psa na veterinu nebo do zvířecí nemocnice, zatlačte čistým obvazem nebo ručníkem. Pokud je v ráně cizí předmět, nepokoušejte se jej odstranit sami.
  • Pokud rána není vážná nebo rychle krvácí, pravděpodobně budete mít čas ji obléknout, než vyhledáte pomoc veterináře. Pokud je rána tak malá, že na ni pes neškrábe nebo jí nevěnuje pozornost, možná ji ani nebudete muset oblékat. Jděte rovnou k veterináři.
  • Pokud krev z rány vychází proudem nebo je jasně červená, může to znamenat arteriální krvácení. Takové krvácení může být život ohrožující. Zatlačte na ránu a okamžitě vyhledejte pomoc.


 2. Obrázek s názvem Zabalte si rameno psa Krok 8

  2 Držte psa ve stoje. Požádejte někoho, aby pomohl udržet psa na místě, abyste mohli obvázat ránu a zabalit rameno. Pes by měl stát, abyste mohli obvaz zabalit pod trup psa.
  • Pokud psa bolí, může prasknout nebo kousnout. I typicky klidný pes může kousnout ze strachu, když je zraněn. Abyste tomu zabránili, zvažte použití náhubku nebo někoho, kdo jemně, ale pevně drží hlavu a krk psa vpřed, zatímco oblékáte ránu.
 3. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 2

  3 Vyčistěte ránu. Pokud je to možné, než ránu zabalíte, zkuste ji jemně očistit fyziologickým roztokem a čistou gázou nebo vatovým tamponem. V tuto chvíli nemusíte ránu extenzivně čistit. Jednoduše vypláchněte otvor roztokem.
 4. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 9

  4 Stiskněte bavlněnou bandáž na ramenní ránu. Ránu jemně potřete čistou bavlněnou gázou. Poté odstřihněte bavlněný obvaz, aby odpovídal velikosti rány, a přiložte jej přímo na otevřenou ránu. Jednou rukou pevně zatlačte, aby se krvácení zpomalilo.
  • Zvažte nošení rukavic, abyste zabránili zavlečení choroboplodných zárodků do rány.
  reklama

Část 2 ze 3: Zabalení oblečené rány

 1. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 10

  1 Omotejte elastickou bandáž kolem trupu a ramene vašeho psa. Stiskněte 1 konec elastického obvazu na zádech psa poblíž jeho ramene. Než obvaz stáhnete poblíž ramene, stáhněte obvaz dolů a pod jeho trup. Přesuňte obvaz přes přikrytou ránu a omotejte ho kolem nohy psa, aby obvaz zůstal na místě. Opakujte to několikrát, abyste stabilizovali rameno.
  • Použijte mírné napětí, aby nedošlo k přerušení oběhu.
 2. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 11

  2 Zabalte obvaz za krk psa a pod trup. Chcete-li vytvořit obvaz typu postroje, který zajistí rameno, stáhněte obvaz za krk psa a dolů na jeho hruď. Přineste obvaz za nohu postiženého ramene a zpět za rameno psa. Pro podporu několikrát omotejte obvaz kolem nohy.
  • Na hrudi psa byste měli vidět obvaz ve tvaru písmene V.
 3. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 12

  3 Zajistěte obvaz lékařskou páskou. Stáhněte pár centimetrů lékařské pásky a odstřihněte ji. Přilepte obvaz na místo podél psích zad, aby se obvaz nerozvinul. Možná budete muset použít několik kusů. Pokud nemáte lékařskou pásku, můžete použít maskovací pásku nebo jinou silnou pásku, kterou máte kolem domu.
  • Některé bandáže jsou opatřeny motýlkovými uzávěry, které zajišťují elastický obvaz na místě.
 4. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno 13. krok

  4 Přejeďte prstem pod obvaz a zkontrolujte, zda sedí. Vsuňte ukazováček pod obvaz poblíž nohy a hrudníku vašeho psa. Měli byste být schopni snadno zasunout prst pod obvaz od ramene dolů přes hrudník. Pokud nemůžete, obvaz je příliš těsný a měli byste jej omotat volněji. reklama

Část 3 ze 3: Hledám veterinární pomoc

 1. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 14

  1 Dostaňte svého psa k veterináři co nejdříve. Tyto pokyny vám mají poskytnout okamžitou první pomoc pouze v případě potřeby. Pokud má váš pes hlubokou krvácející ránu nebo máte podezření, že má zlomeninu ramene, bude potřebovat lékařské ošetření.
  • Veterinář sundá psovi ramenní obal, aby ránu vyčistil a prohlédl. Pes může potřebovat rentgenové záření, injekce nebo stehy.
 2. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 7

  2 Zavolejte veterináře, aby věděl, že jste na cestě. Vždy je rozumné zavolat veterináře, než skutečně projdete dveřmi. Tímto způsobem, v případě nouze, někdo ví, že jste na cestě, a může se s vámi setkat u dveří. To také umožňuje vašemu veterináři doporučit jinou kliniku, pokud v tu chvíli nemohou ubytovat vašeho mazlíčka.
 3. Obrázek s názvem Zabalit psí rameno Krok 3

  3 Řekněte veterináři, co víte o ráně. Jakmile dorazíte na kliniku, dejte o ráně vědět svému veterináři nebo některému z veterinárních asistentů. Poskytněte jim veškeré informace, které máte ohledně toho, jak ke zranění došlo, a pokud věříte, že se v rameni vašeho psa nebo kolem něj nacházejí nějaké cizí předměty.
  • Obvykle budete o tyto informace požádáni při příjezdu nebo po příjezdu. Než poskytnete tyto informace, mohou zahájit nouzové ošetření vašeho psa. To by nemělo způsobovat žádné další starosti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes má otevřenou ránu na levém zadním rameni na krku. Jak správně zajistím obvaz přes otevřenou ránu? Kolem rány, pak nejbližší věc vedle rány, ji můžete připoutat kolem nohy a krku, ale pokud se jedná o velkou otevřenou ránu, možná budete muset kontaktovat svého místního veterináře.
 • Otázka Můj pes si včera v noci normálně hrál. Dnes nemůže vyskočit na pohovku a pomalu jde po schodech. Co bych měl dělat? Okamžitě ho vezměte k veterináři. Mohl se zranit sám.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Gáza
 • Nůžky
 • Bavlněný obvaz
 • Elastický obvaz
 • Lékařská páska

Populární Problémy

Ať už jste začátečník nebo sníte o tom, že se stanete příštím tenisovým šampionem, nákup tenisové rakety bude pro vaši hru velkým přínosem. Všechny tenisové rakety nejsou vytvořeny stejně a všechny mají svá pro a proti. Li...

Chcete vypadat více dívčí, ale nevíte jak? Existuje spousta způsobů, jak vypadat dívčí, a pokud hledáte způsob, jak na to, tato příručka vám pomůže se vším, co potřebujete. Noste správné barvy. Noste oblečení v barvách duhy ....

Dokument HBO „Weight of Gold“ má premiéru ve středu večer. Zde je návod, jak jej streamovat online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Jelikož špičkoví hráči zůstávají nepřítomní, je otázkou, zda Davis Cup stále může tvrdit, že je tenisovou premiérovou událostí.

Jak přimět vaši lásku, aby vás měla ráda. Pokud na někoho máte zálusk a chcete, aby o vás měl stejný názor, můžete se pokusit získat jeho pozornost několika způsoby. Zkuste být nejprve jejich přítelem tím, že budete podporovat a učit se ...

Simona Halepová doufá, že trápení se zraněním je již za ní a opravdu za ní, protože se připravuje na návrat do akce příští týden v Montrealu.