Jak psát o sobě

Psát o sobě může zpočátku vypadat trapně. Průvodní dopisy, osobní eseje a bio poznámky o sobě přicházejí s některými konkrétními triky a tipy, díky nimž může být při výběru stylu a obsahu mnohem méně zastrašující. Naučte se základy a budete moci dát vyniknout svému osobnímu psaní.

konverzovat bílé tenisky

PříkladyUkázka průvodního dopisu e -mailem


Ukázkový životopis práce


Ukázka osobní biografie

Metoda 1 ze 4: Psaní autobiografické povahy

 1. Obrázek s názvem Napsat o sobě Krok 1

  1 Představit se. Psát o sobě může být těžké, protože je toho tolik, co můžete říct. Máte celoživotní zkušenosti, talenty a dovednosti, které můžete shrnout do jednoho nebo dvou odstavců. Ať už se chystáte psát jakýkoli druh, ať už máte jakýkoli účel, přemýšlejte o tom, jako byste se představovali neznámému člověku. Co potřebují vědět? Odpovězte na otázky jako:
  • Kdo jsi?
  • Jaké je vaše pozadí?
  • Jaké máš zájmy?
  • Jaké máte talenty?
  • Jaké jsou vaše úspěchy?
  • Jakým výzvám jste čelili?


 2. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 2

  2 Začněte krátkým seznamem svých talentů a zájmů. Pokud si nejste jisti, kde začít, nebo jste pro úkol omezeni na jednu věc, začněte vytvořením seznamu. Přemýšlejte o dobrých nápadech, které vám pomohou se rozhodnout, a poté načrtněte tolik různých odpovědí, kolik uznáte za nutné ...
 3. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 3

  3 Zúžit téma. Vyberte si jedno konkrétní téma, podrobně ho popište a použijte ho k představení. Je lepší vybrat jednu věc a použít spoustu podrobností, než dát někomu velký dlouhý seznam obecných položek.
  • Jaká je vaše nejzajímavější nebo jedinečná kvalita? Která slova vás nejlépe charakterizují? Vyberte si toto téma.
 4. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 4

  4 Použijte několik dobrých detailů. Když máte konkrétní téma, které chcete zúžit, poskytněte čtenáři jedinečné detaily, kterých se bude držet. Pamatujte, že popisujete sami sebe a přidáváte detaily, které vás ukazují v pozitivním světle:
  • Špatné: Mám rád sport.
  • Dobře: Jsem fanouškem basketbalu, fotbalu, tenisu a fotbalu.
  • Dobrá: Můj oblíbený sport je fotbal, jak na sledování, tak na hraní.
  • Lepší: Když jsem vyrůstal, každou sobotu jsem se díval na fotbal Big Ten se svým otcem a bratry, než jsme šli ven a hodili fotbal kolem. Od té doby to miluji.
 5. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 5

  5 Buďte pokorní . I když jste velmi úspěšní nebo talentovaní, chcete se objevit jako obyčejný člověk. Nepište o sobě, abyste se chlubili. Seznamte své úspěchy a úspěchy, ale zmírněte je pokornějším jazykem:
  • Braggy: Jsem teď nejlepší a nejdynamičtější pracovník ve své společnosti, takže byste mě měli chtít najmout pro můj talent.
  • Pokorný: Měl jsem to štěstí, že mi bylo v současném zaměstnání uděleno ocenění tři zaměstnanci měsíce. Ukázalo se, že to byl záznam společnosti.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Jak byste měli mluvit o svých úspěších, když píšete o sobě?

Udělejte vše pro to, aby zněly působivě.

Zkus to znovu! Nechcete, aby to při psaní o sobě znělo jako chvastoun, protože to lidi hned vypne. I když jste skutečně působiví, musíte se vyhnout tomu, aby to znělo, jako byste se tím chlubili. Hádej znovu!

Počítejte s nimi věrně, ale používejte pokorný jazyk.

To je správně! Nemusíte ignorovat své úspěchy, ale měli byste o nich mluvit bez chlubení. Když použijete pokorný jazyk, lidé uvidí, že jste působiví, aniž byste se rozčilovali nad svou arogancí. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vůbec je nevychovávejte.

Ani náhodou! Pokud váš životopis zní, jako byste nikdy ničeho nedosáhli, proč by se o vás měl čtenář zajímat? Tvrdě jste pracovali, abyste uspěli, a zasloužíte si o těchto úspěších mluvit. Jen se ujistěte, že váš tón je správný. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 4: Psaní osobních esejů do školy

 1. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 6

  1 Vyberte si nezapomenutelný příběh, který chcete vyprávět. Osobní eseje se běžně používají pro vysokoškolské aplikace a školní úkoly. Liší se od motivačního dopisu v tom, že účelem motivačního dopisu je představit kandidáta na zaměstnání nebo přijetí, zatímco esej na esej je zaměřena na prozkoumání tématu. Tento typ psaní vyžaduje, abyste o sobě vyprávěli příběh pomocí konkrétních skutečných detailů, které v eseji zdůrazňují konkrétní téma nebo myšlenku.
  • Mezi běžná témata nebo výzvy pro autobiografické eseje patří překonávání překážek, velké úspěchy nebo velkolepé neúspěchy a to, co jste se o sobě dozvěděli.
 2. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 7

  2 Zaměřte se na jedno téma nebo účel. Na rozdíl od motivačního dopisu by autobiografická esej neměla přeskakovat rychle mezi různými tématy nebo událostmi. Mělo by se soustředit na jednu událost nebo téma, které dává větší smysl.
  • V závislosti na úkolu možná budete muset připojit osobní anekdotu ke čtení nebo nápadu ze třídy. Začněte brainstormingem témat, která jsou s touto myšlenkou spojena, abyste si mohli vybrat z mnoha možností.
 3. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 8

  3 Pište o složitých tématech, nikoli o klišé. Esej nemusí vypadat dobře, stejně jako to, jak dobře tuto událost sdělíte. Když přemýšlíte o tématech, o kterých byste měli psát, myslete na své triumfy a úspěchy, ale také přemýšlejte o částech svého života, které by mohly využít zlepšení. Vzpomeňte si například na čas, kdy jste zapomněli vyzvednout sestru z praxe, když jste byli na večírku s přáteli, nebo na čas, kdy jste vynechali třídu a byli jste chyceni, se mohou hodit také skvělé eseje.
  • Mezi běžná autobiografická klišé patří sportovní příběhy, cesty na mise a mrtvé babičky. I když to vše může znamenat vynikající eseje, pokud se to udělá dobře, je těžké vyniknout při vyprávění příběhu o tom, jak váš lakrosový tým prohrál velkou hru, pak tvrdě trénoval a nakonec vyhrál. Už to tu bylo napsáno.
 4. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 9

  4 Omezte co nejvíce časovou osu. Je téměř nemožné napsat dobrou pětistránkovou esej o celém vašem životě až do 14. narozenin. I téma jako „můj starší rok“ je příliš složité na to, aby se dalo v dobré eseji skutečně rozvinout. Vyberte událost, která netrvala déle než jeden den nebo maximálně několik dní.
  • Pokud chcete vyprávět příběh o vašem ošklivém rozchodu, začněte rozchodem, nezačínejte způsobem, který jste poznali křížením hvězd. Musíte se okamžitě dostat do napětí v příběhu.
 5. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 10

  5 Používejte živé detaily. Pokud chcete napsat dobrou nefikční esej, musí být plná živých detailů a konkrétních obrazů a smyslů.
  • Až budete mít představu o svém tématu, začněte si psát „seznam paměti“ konkrétních věcí, které si o události pamatujete. Jaké bylo počasí? Jak to vonělo Co ti řekla tvoje matka?
  • Váš úvodní odstavec udá tón zbytku eseje. Spíše než sdělit otřepané životopisné detaily (vaše jméno, místo narození, oblíbené jídlo), najděte způsob, jak vyjádřit podstatu příběhu, který budete vyprávět, a témata, která ve své eseji prozkoumáte.
 6. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 11

  6 Začněte uprostřed příběhu. V autobiografickém eseji si nedělejte starosti s „budováním napětí“. Pokud chcete vyprávět příběh o době, kdy jste omylem zničili večeři na Den díkůvzdání, napište o reakci lidí nebo o tom, jak jste postupovali dál. To je esej.
 7. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 12

  7 Propojte detaily s velkým tématem. Pokud před časem píšete esej o katastrofě na Den díkůvzdání, nezapomeňte, že píšete o více než o spáleném krocanovi. Jaký je smysl příběhu? Co si z toho příběhu máme odnést? Minimálně jednou na stránce musíte mít nějaké vlákno, které nás váže zpět k hlavnímu tématu nebo zaměření eseje, kterou píšete. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Jaký je účel osobní eseje?

Abyste se představili.

Nepřesně! V osobní eseji byste se měli zaměřit na vyprávění příběhu, a ne na uvedení základních životopisných podrobností. Nikdy nezačínejte osobní esej, například s uvedením svého jména. Vyberte jinou odpověď!

Poskytnout přehled o vašem životě a úspěších.

Ne tak docela! Neměli byste svoji osobní esej považovat za rozsáhlý přehled svého života - k tomu slouží motivační dopisy. Chcete -li být konkrétnější, měli byste místo toho upřednostnit osobní esej. Vyberte jinou odpověď!

Prozkoumat téma.

Ano! Osobní esej by měla použít jedinou zkušenost z vašeho života jako způsob zkoumání konkrétního tématu. Dobrý osobní esej se pevně soustředí a používá konkrétní detaily, aby zvýšil zájem. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vše výše uvedené.

Zkus to znovu! Osobní esej je jen jeden druh osobního psaní a splňuje konkrétní účel. Jiné typy autobiografického psaní, například motivační dopisy, vyplňují mezery, které nejsou pokryty osobní esejí. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

pomocí tenisových míčků v pračce

Metoda 3 ze 4: Psaní průvodního dopisu k aplikaci

 1. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 13

  1 Najděte výzvu. Pokud potřebujete motivační dopis pro práci nebo stáž, pro vysokou školu nebo pro jinou příležitost pro aplikaci, někdy bude popis nebo výzva, co se v dopise očekává. V závislosti na povaze žádosti může být nutné popsat vaši připravenost na dokončení práce, vaši kvalifikaci nebo jiná specifická kritéria. Možné výzvy mohou zahrnovat:
  • Načrtněte svou kvalifikaci a zvýrazněte svůj talent v průvodním dopise.
  • Pište o tom, kdo jste.
  • V průvodním dopise popište, jak vás vaše vzdělání a zkušenosti kvalifikují pro tuto pozici.
  • Vysvětlete, jak tato příležitost prospěje vašim kariérním cílům.
 2. Obrázek s názvem Napište o sobě Krok 14

  2 Přizpůsobte styl účelu. Různí zaměstnavatelé a situace budou v motivačním dopise vyžadovat různé styly a tóny. Pokud se hlásíte na univerzitu, je vždy nejlepší použít v celém dopise profesionální a akademický tón. Když se ucházíte o blog o technologický start-up, který vám řekne: „Vysvětlete tři věci, na které se vrhnete!“ asi je lepší použít volnější a neformálnější styl psaní.
  • Pokud máte pochybnosti, mějte to stručně a vážně. Pokud si nejste jisti, zda je průvodní dopis vhodný nebo zábavný příběh o bakalářské párty vašeho přítele, je nejlepší ho vynechat.
 3. Obrázek s názvem Napište o sobě Krok 15

  3 V prvním odstavci popište, proč píšete. První dvě věty by měly jasně vysvětlit účel vašeho motivačního dopisu a vaší žádosti. Pokud někomu, kdo čte váš motivační dopis, není jasné, o čem píšete, vaše aplikace se rychle dostane do koše.
  • „Píšu, abych se ucházel o pozici vstupní úrovně u společnosti Inc. inzerované na vašem webu. Myslím, že díky mým zkušenostem a školení jsem ideálním kandidátem na tuto pozici. '
  • Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není nutné do těla dopisu uvádět vaše jméno: „Jmenuji se John Smith a hlásím se ...“ Vaše jméno bude uvedeno v podpisu a také v záhlaví motivační dopis, není tedy nutné jej vkládat do samotného textu.
 4. Obrázek s názvem Napište o sobě Krok 16

  4 Průvodní dopis strukturujte jako příčinu a následek. Průvodní dopis by měl potenciálnímu zaměstnavateli nebo přijímací komisi vysvětlit, proč jste nejlepším kandidátem na tuto pozici nebo proč byste měli být přijati na univerzitu nebo program, na který se hlásíte. Chcete -li to provést, musíte se ujistit, že každý motivační dopis popisuje, co přinesete ke stolu a jak to pomůže uspokojit ambice obou stran. Ujistěte se, že všechna motivační písmena jasně popisují následující podrobnosti:
  • Kdo jste a odkud pocházíte.
  • Kam chceš jít.
  • Jak by vám tato příležitost potenciálně pomohla se tam dostat.
 5. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 17

  5 Podrobně specifikujte svůj talent a dovednosti. Co z vás činí ideální typ kandidáta na práci nebo pozici, o kterou se ucházíte? Jaké zkušenosti, dovednosti, školení a talent přinášíte ke stolu?
  • Buďte co nejkonkrétnější. Je v pořádku poznamenat, že jste „vášnivý vůdce ve všech oblastech života“, ale bylo by mnohem lepší psát o příkladu doby, kterou vedete, překvapivým způsobem.
  • Soustřeďte se na dovednosti a talenty, které se konkrétně vztahují k věci, o kterou se ucházíte. Mimoškolní zapojení, vůdčí role a další typy vynikajících úspěchů mohou být pro vás osobně důležité, ale mohou být zcela cizí. Pokud něco zahrnete, ujistěte se, že to připojíte konkrétně k cíli motivačního dopisu.
 6. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 18

  6 Popište své cíle a ambice. Kam odsud chceš jít? Přijímací rady i zaměstnavatelé se více zajímají o lidi s ambicemi a samozásobitele, kteří budou motivováni k dosažení na vysoké úrovni.
  • Buďte co nejkonkrétnější. Pokud píšete motivační dopis na univerzitu, je zřejmé, že musíte získat titul, abyste získali práci lékaře, ale jak jste se dostali k výběru tohoto oboru? Proč jste si vybrali tuto školu? Co konkrétně si chcete ze zkušenosti odnést?
 7. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 19

  7 Vysvětlete, jak budou obě strany těžit z vašeho výběru. Co přinášíte ke stolu, co ostatní kandidáti ne? Jak by univerzitě prospělo, kdybyste byl členem studentského sboru? Jak by vám prospělo získání nové práce? Vaše čtenáře bude zajímat, jak se prezentujete.
  • Buďte opatrní při používání motivačního dopisu ke kritice firmy. Není načase popsat utrpení konkrétní značky za předchozí fiskální čtvrtletí a poté slíbit, že to svými nápady dokážete obrátit. To nemusí dobře dopadnout, pokud jste najati a pak nejste schopni dostát slibu.
 8. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 20

  8 Nezaměňujte motivační dopis s životopisem. I když je důležité uvést své nejlepší dovednosti, protože se vztahují na práci, o kterou máte zájem, motivační dopis není místo, kde byste měli být konkrétní. Ujistěte se, že životopis a motivační dopis obsahují různé informace.
  • I když je to působivé, vysoké hodnocení GPA nebo třídy nepatří do motivačního dopisu. Zvýrazněte jej ve svém životopise, ale nezahrnujte jej na dvou různých místech aplikace.
 9. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 21

  9 Jen stručně. Ideální motivační dopisy by měly mít zhruba polovinu až jednu celou stránku a měly by mít 250 až 400 slov. Některá místa mohou vyžadovat delší písmena, kolem 700 až 1 000 slov, ale jen zřídka by krycí písmena měla být delší.
 10. Obrázek s názvem Napsat o sobě Krok 22

  10 Zformátujte dopis. Průvodní písmena jsou obvykle prostá a čitelná, například Times nebo Garamond. Průvodní dopisy by obecně měly obsahovat pozdrav adresovaný přijímací komisi nebo konkrétnímu kontaktu uvedenému v přihlášce, závěr s vaším podpisem a následující kontaktní informace uvedené v záhlaví dokumentu:
  • Tvé jméno
  • Emailová adresa
  • E-mailem
  • Telefonní a/nebo faxové číslo
  ODBORNÁ TIP

  Lucy Yeh

  Career & Life Coach Lucy Yeh je ředitelka lidských zdrojů, náborář a certifikovaný životní kouč (CLC) s více než 20 lety zkušeností. Díky tréninkovým zkušenostem s Coaching for Life and Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) ve společnosti InsightLA spolupracovala Lucy s profesionály všech úrovní na zlepšení kvality jejich kariéry, osobních/profesních vztahů, vlastního marketingu a životní rovnováhy. Lucy Yeh
  Kouč kariéry a života

  Expertní trik : Ušetřete čas a námahu vytvořením jednoho obecného formátu, který můžete použít pro mnoho různých pracovních aplikací, vylepšením konkrétního obsahu pro každý z nich. Začněte obecným úvodním odstavcem, poté částí nebo dvěma, které doplní váš životopis a odbornost související s prací, a dokončete ji závěrečným odstavcem a poděkováním.

  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

Proč je důležité uvést své jméno v první větě motivačního dopisu?

Čtenář tedy ví, kdo jste.

Ne tak docela! Váš motivační dopis by měl obsahovat pozdrav nad pozdravem. Vaše čtení proto zná vaše jméno dříve, než začnou číst tělo dopisu. Vyberte jinou odpověď!

Takže můžete dosáhnout profesionálního a seriózního tónu.

Zavřít! Vždy byste měli přizpůsobit tón svého průvodního dopisu tónu výzvy, na kterou reagujete, ale v případě pochybností jsou dobrým výchozím bodem profesionální a seriózní. Počínaje svým jménem toho však ve skutečnosti nedosáhne. Vyberte jinou odpověď!

Ve skutečnosti vůbec nemusíte uvádět své jméno v těle motivačního dopisu.

Opravit! V horní části stránky byste měli uvést záhlaví se svým jménem a kontaktními údaji a zakončit motivační dopis podpisem. Představovat se tedy v první větě svého motivačního dopisu je nadbytečné a zbytečné. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 4 ze 4: Napsání krátké biografické poznámky

 1. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 23

  1 Napište o sobě ve třetí osobě. Krátké bio poznámky ve stylu blurb jsou běžné v pracovních adresářích, brožurách a dalších materiálech. Můžete být požádáni o poskytnutí jednoho z mnoha důvodů. Obvykle jsou krátké a jejich psaní může být poněkud nepříjemné.
  • Předstírejte, že píšete o někom jiném. Napište své jméno a začněte tuto osobu popisovat jako postavu nebo přítele: „John Smith je výkonný viceprezident společnosti Inc ...“
 2. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 24

  2 Vysvětlete svou pozici nebo titul. Nezapomeňte vyjasnit svou konkrétní roli a specializaci s přihlédnutím k účelu bio poznámky. Popište, co děláte a kvůli čemu vás lidé znají.
  • Pokud jste zvedák všech obchodů, řekněte to. Nebojte se uvést „herce, hudebníka, matku, motivační řečníka a profesionálního horolezce“, pokud všichni platí stejně.
 3. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 25

  3 Stručně napište své povinnosti nebo úspěchy. Pokud jste častým vítězem cen a vyznamenání, bio poznámka je ten správný čas na jejich vypsání a vyřezání vlastního rohu. Pokuste se udržet bio poznámky zaměřené na nedávnou historii.
  • Je běžné uvádět tituly, které jste získali. Věnujte zvláštní pozornost všemu, co souvisí s prací, o které píšete. Pokud máte speciální školení, zařaďte jej sem.
 4. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 26

  4 Zahrňte trochu svého osobního života. Bio poznámky nemusí být studené. Je běžné skončit malým osobním detailem, který bio poznámky trochu okoření. Zvažte zahrnutí jména vaší kočky nebo podivného detailu o koníčku:
  • „John Smith je výkonným viceprezidentem společnosti Inc., odpovědným za marketing a akvizice v zámoří. Získal titul MBA s vyznamenáním na Harvardu a žije v Montauku se svou kočkou Cheeto. '
  • Nesdílejte sdílené položky. Může se to zdát vtipné okamžitě začít s „John Smith miluje rafting a nesnáší jíst Cheetos. Je to naprostý šéf a takové bio poznámky mohou být vhodné pro některá místa, ale dávejte pozor, abyste se vyhnuli nepříjemnému sdílení. Říkat všem o své zabijácké kocovině by bylo nejlepší nechat si po práci promluvit.
 5. Obrázek s názvem Psát o sobě Krok 27

  5 Jen stručně. Obecně platí, že tyto typy bio poznámek nejsou delší než několik vět. Obvykle budou zahrnuti na stránce přispěvatele nebo seznamu dalších zaměstnanců společně. Nechcete, aby vaše vyčnívala jako osoba, která dronovala na půl stránky, když všichni ostatní použili pár vět.
  • Stephen King, který je jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších autorů v nedávné historii, má životopis, který uvádí pouze jména jeho rodinných příslušníků, jeho rodné město a jeho domácí mazlíčky. Zvažte úplně vynechat blahopřání.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 5 Kvíz

Jak dlouhý by měl být váš životopis?

Jedna věta.

Zavřít! Jednoslovný životopis by byl určitě stručný, ale také by se pravděpodobně cítil příliš neosobní. Chcete to zkrátit, ale nemusí to být tak stručné. Hádej znovu!

Pár vět.

Ano! Uveďte své jméno, příslušné úspěchy a lehký osobní údaj nebo dva. Stručnost je zde klíčová, takže si svůj životopis ponechte na pár vět. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Půl stránky.

Ne tak docela! Představte si biografii jako něco, co by se mělo hodit na vnitřní klopu bundy. Pokud napíšete celou půlstránku, váš životopis bude příliš dlouhý a lidé pravděpodobně ztratí zájem. Vyberte jinou odpověď!

jak prát bílé tenisky
Celá stránka.

Ani náhodou! Celostránkový životopis je na tento druh psaní příliš dlouhý. Musíte svůj životopis zmenšit, aby byl poutavý a stručný, než aby se roztahoval po celé stránce. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mám popsat 200 slovy nebo méně? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pokud máte velmi omezený počet slov, kterými byste se charakterizovali, zamyslete se nad účelem díla, které píšete. Pokud se jedná například o přehled profilu na profesionálním webu, měli byste se hlavně držet zdůraznění několika vašich hlavních pověření a profesionálních úspěchů. Pokud je to životopisnější, myslete na malý počet klíčových věcí, které definují, kým jste jako osoba, jako jsou vaše hlavní sny, vášně a definování osobnostních rysů. Napište popis a poté jej upravte tak, aby splňoval základní požadavky, abyste splnili limit počtu slov.
 • Otázka Jak bych měl zahájit sebeuvedení? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců To závisí na tom, k čemu je úvod. Ve většině případů byste však měli začít svým jménem a čímkoli dalším, co považujete za zásadní pro svou identitu, jako je vaše zaměstnání nebo primární povolání. Například: „Jmenuji se Jason Schmidt a jsem studentem 10. ročníku střední školy George Washingtona.“
 • Otázka Co znamená „pozadí“? Vaše pozadí je místo, odkud jste. Například; rodina, náboženství, kultura nebo jaký byl váš život předtím. V zásadě to čtenáři trochu porozumí, kdo jste.
 • Otázka Jak o sobě napíšu pět dobrých věcí? Buďte sebevědomí, věřte si a dokážete cokoli. Zaměřte se více na osobnostní rysy a nadání a méně na fyzický vzhled. Začněte brainstormingem a sepsáním slov, která vás podle vás charakterizují, a poté je rozviňte.
 • Otázka Jak napíšu esej o své křesťanské víře? Uveďte podrobnosti o důvodu, proč jste se stali/jste křesťanem, vysvětlete, čemu věříte a proč a jak tyto věci ovlivňují váš každodenní život. Pokud máte nějaké, podělte se o nějaké mimořádné zážitky. Ukažte svou vášeň pro svou víru.
 • Otázka Můžete mi dát nějaké tipy, jak o sobě napsat skladbu? Myslete na lidi, kteří vás ovlivnili nebo hráli ve vašem životě velkou roli (rodiče/sourozenci/učitelé/přátelé/atd.). Představte si sebe jako zástupce všech těchto lidí. Co ti to řekli? Jaké všechny vlastnosti na vás mají rádi? Za co vás kritizovali?
 • Otázka Jaké příručky mohu použít ke zlepšení svých dovedností při psaní? Pište příběhy nebo eseje na náhodná témata - pokud vás nic nenapadá, podívejte se online na navrhovaná témata, která vás inspirují. Zeptejte se někoho, kdo je dobrý v angličtině, jestli by mu vadilo přečíst si ho a navrhnout návrhy na zlepšení. Cvičením a přijetím dobré zpětné vazby se zlepšíte a budete pokračovat ve čtení.
 • Otázka Co rozumíte pod brainstormingem? Zde je definice brainstormingu: vytvořte nápad nebo způsob řešení problému uspořádáním spontánní skupinové diskuse. Je to způsob, jak přicházet s nápady.
 • Otázka A co úvod? Představení se může mít několik podob. První, nejjednodušší, ale to vyžaduje největší odvahu, je jen říct: „Ahoj, to jsem já, _____“, než se pustíš do svého obsahu. Pokud diskutujete nebo se účastníte řečové soutěže, zvažte zahájení s textem „Dámy, pánové a vážení soudci“.
 • Otázka Kolik stránek mám napsat? Stačí psát tolik nebo málo, kolik chcete.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak vložím své počítačové dovednosti do životopisu/životopisu?
 • Jsem student počítačových informačních technologií. Začínám být zmatený tím, kolik věcí bych měl v počítačové oblasti znát. V počítači vím mnoho věcí. Nevím, jak vložit tyto životopisy?
 • Hodně jsem přemýšlel o své kariéře. Vždycky jsem zmatený, pokud jde o práci. Studuji ve 12 třídě na vysoké škole Katedra je C.I.T. Jsem zmatený z toho, kolik věcí by se měl naučit. Co bych měl dělat?
 • Jak o sobě napíšu?
 • Jak mám napsat sekci „o mně“ na svůj profesionální web?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pamatujte, že byste měli mluvit o sobě, to je hlavní téma. Nemluvte o svých přátelích nebo rodině, i když se můžete cítit v pokušení.
 • Pokud máte potíže s psaním o sobě, hledejte online příklady osobního psaní, abyste získali nějaké nápady a inspiraci.
 • Nemyslete na to, co k vám ostatní cítí. Každý přemýšlí z jiné perspektivy.

reklama

Populární Problémy

Rozvíjejte doma zvyky přátelské ke kočkám odstraněním nebezpečí, která mohou vaší kočce ublížit, jako jsou toxické domácí rostliny a elektrické dráty, abychom jmenovali alespoň některé. Kromě toho zajistěte, aby vaše kočka měla ve vašem domě dostatek svislého i vodorovného prostoru ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Jaguars vs Broncos na Amazon Prime nebo jiných streamovacích službách, které nevyžadují kabel.

Rakouský daviscupový kapitán Stefan Koubek kritizoval komentáře otce Srdaka od Novaka Djokoviče na Rogera Federera. Koubek dále tvrdil, že Federer je „král tenisu“, který by měl hrát tak dlouho, jak to jen bude možné.

Zde je návod, jak můžete dnes večer sledovat demokratickou debatu, i když nemáte kabel.

Dvojnásobná grandslamová šampionka Simona Halepová nastoupí v prvním kole US Open 2021 s Camilou Giorgiovou. Rumunka by doufala, že po sezóně zasažené zraněním dostane svou hru zpět na správnou kolej.

Před kampaní v Monte Carlu v roce 2021 poskytl Rafael Nadal určitý pohled na zranění zad, které ho začátkem letošního roku sužovalo během většiny houpaček v australském hardcourt.