„Cítil jsem se jako poražený“ - Del Potro vzpomíná na bolestivou porážku Rolanda Garrose s Rogerem Federerem

Juan Martin Del Potro (vpravo) byl rozrušený po ztrátě pěti setů s Rogerem Federerem na Roland Garros 2009

Juan Martin Del Potro (vpravo) byl rozrušený po ztrátě pěti setů s Rogerem Federerem na Roland Garros 2009

V upřímné chatové show na ESPN, Juan Martin del Potro hovořil o své „těžké“ pětisetové porážce s případným šampionem Rogerem Federerem na Roland Garros 2009 a o tom, jak se po porážce cítil sklíčený.

Měsíce poté, co ve čtvrtfinále Australian Open utrpěl Roger Federer zničující dvojitý rohlík, poskytl Juan Martin Del Potro švýcarskému maestrovi mnohem přísnější výzvu, když se setkali v semifinále Roland Garros. Lepší hráč v prvních třech setech tohoto zápasu, Del Potro vedl Rogera Federera dvě sady k jedné, ale ve zbývající části zápasu zvadl.

jaká je nejlepší tenisová raketa

Tehdy sedmadvacetiletá švýcarská legenda utekla s posledními dvěma sety, aby si rezervovala své místo ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase o titul Roland Garros, a Del Potro by nechal zničit svou promarněnou příležitost. Roger Federer zvítězil nad prvním grandslamovým finalistou Robinem Soderlingem ve dvou setech a získal svůj první a jediný titul v jílovém kurtu Major.

Ten zápas mě hodně zasáhl: Juan Martin Del Potro vzpomíná na bolestivou porážku Rogera Federera na Roland Garros 2009

Juan Martin Del Potro a Roger Federer po svém pětisetovém semifinále Roland Garros 2009

Juan Martin Del Potro a Roger Federer po svém pětisetovém semifinále Roland Garros 2009

V rozhovoru s Alejandrem Fantinem na ESPN si šampión US Open 2009 pokazil příležitost získat první grandslamový titul na Roland Garros.

Del Potro věřil, že nedokončení vítězství nad Rogerem Federerem poté, co ovládl velké části zápasu, byla opravdu promarněná příležitost.

„Cítil jsem v sobě, že je to příležitost vyhrát můj první grandslam, a nechal jsem to projít. Ten zápas mě hodně zasáhl, cítil jsem se jako poražený. '

Del Potro měl samozřejmě ten samý rok další trhlinu u Rogera Federera na grandslamovém turnaji, což byla příležitost, která nepřicházela v úvahu.

Velký Argentinec se zotavil ze setu a dva body od porážky, aby porazil Rogera Federera v pulzujícím finále pěti setů Flushing Meadows později v roce 2009. Del Potro se tak podařilo pomstít svou 'zničující' ztrátu na Roland Garros a stát se prvním Argentincem hráč za více než tři desetiletí a vyhrál grandslamový titul.

„Pak jsem měl štěstí, že jsem o několik měsíců později mohl hrát finále US Open,“ skromně vzpomínal Del Potro na svůj rodný grandslamový titul.

Během stejného rozhovoru Del Potro také vyjádřil touhu vzít své rodiče na grandslamový turnaj a seznámit je s Rogerem Federerem.

„Musím se vrátit ke hře, musím jít s mámou a tátou a říci:“ ​​Rogere (Federer), pozdravuj mé staříky. ' To je něco, co mě motivuje. Nevím, jak to udělám, (ale) hrál jsem tolik let s bolestí zápěstí, že pokud si musím trochu víc pohrát s bolestí kolene, abych uzavřel cyklus, jak se mi líbí, snažím se . '

Del Potro také hovořil o svém zesnulém dědečkovi a o tom, jak ho motivoval, a vštěpoval mu víru, že by mohl porazit Rogera Federera:

'Musíš porazit Federera, Juancite,' řekl svému vnukovi.

Populární Problémy

Dosáhli jsme obchodního konce turnaje, v losování zůstali pouze čtyři hráči v mužské i ženské části. V ženském segmentu došlo k mnoha rozčilením a během prvního týdne odešlo několik špičkových semen. Známá jména z losování mužů se dostala do čtvrtého kola a dále.

Jak hrát softball. Softball je zábavná hra, které se mohou zúčastnit lidé všech věkových kategorií. Ačkoli ne každý může mít špičkového trenéra, který mu pomůže naučit se základy, naučit se hrát softball sám je snadné a příjemné! Vědět...

Blazers se v neděli večer utkají s Mavericks. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Zde je návod, jak můžete sledovat online streamování HBO QAnon docuseries 'Q: Into the Storm'.

Video: Maria Sharapova a Caroline Wozniacki tančí s fanoušky

Bývalý šampion US Open Del Potro naposledy hrál v březnu 2015 a kvůli zraněním mohl v uplynulých dvou letech odehrát pouze šest turnajů.