Je Clara Tauson další velkou věcí v ženském tenise?

Clara Tauson na French Open 2020

Clara Tauson na French Open 2020

Historie tenisu je až po okraj naplněna příběhy dospívajících fenomenů - mladých lidí, kteří ukazují neomezený potenciál a vzbuzují naděje na rekordní kariéru. Ale cesta mladistvého zázraku může být kluzká; zatímco někteří dosahují neuvěřitelných věcí na profesionálním okruhu, je jich stejně mnoho, kteří nejsou schopni splnit očekávání.

Důvody se velmi liší - od zranění a duševního vyhoření až po osobní záležitosti. Ale jak opatrní fanoušci jsou, je těžké nebýt úplně nadšení, když mladík předvádí hru a vyspělost, která jako by nahlas křičela „budoucí superstar“.

boty tenistů

Naomi Osaka se v posledních letech změnila z teen-to-watch-out-na na vícenásobného grandslamového vítěze. Iga Swiatek vyrazila na scénu jako závan čerstvého polského vzduchu na French Open 2020. A Coco Gauffová od svého průlomu před několika lety prokázala neuvěřitelnou vyrovnanost a vyspělost, i když čeká na zrušení pravidel způsobilosti pro věk, aby mohla hrát robustnější rozvrh.

Na straně mužů je Jannik Sinner, již dvojnásobný titolista ATP, nejmladším hráčem v první stovce a pravděpodobně bude vítězem většiny průzkumů budoucí superstar ATP . Lorenzo Mussetti, Carlos Alcaraz a Holger Rune jsou dalšími teenagery, o nichž se mluví jako o potenciálních mužských šampionech.

Ale v tuto chvíli to jsou ženy, které dělají větší vlny. A přestože byl tenisový svět zaneprázdněn po návratu Rogera Federera tento týden v Dauhá, na druhé straně Atlantiku, 18letá Dane učinila svou první velkou značku na turné WTA důrazně.

Clara Tauson si v neděli na Open 6eme Sens Metropole de Lyon připsala svůj první titul ve dvouhře na okruhu WTA. I když není neobvyklé, že osmnáctiletý mladík vyhraje titul WTA, upoutal pozornost každého právě způsob, jakým Dane vyhrála akci v Lyonu.

Clara Tauson, juniorská slamová šampionka a světová jednička, která přechází do velkých lig

Clara Tauson s trofejí dvouhry dívek z Australian Open 2019

Clara Tauson s trofejí dvouhry dívek z Australian Open 2019

Clara Tauson není mezi oddanými milovníky tenisu úplně neznámým zbožím. Získala titul juniorské dvouhry juniorů na Australian Open 2019 a také se dostala na vrchol žebříčku juniorů ITF.

Tauson získala svůj první profesionální titul na okruhu ITF nižší úrovně ve věku 14 let a dalších šest přidala do 18. Ve Fed Cupu (Billie Jean King Cup) již odehrála 10 zápasů za Dánsko, což znamená úctyhodných 5 5 záznamů.

První významnou jízdou Dánky na profesionálním okruhu bylo, když loni vyhrála tři zápasy, aby se kvalifikovala na French Open. Tauson ve svém grandslamovém debutu v hlavní remíze rozrušila Jennifer Bradyovou, která dosáhla semifinále US Open o několik týdnů dříve, než ve druhém sestoupila k Danielle Collinsové.

Clara Tauson přidala ke své kočičce další dva tituly ITF v roce 2021. Ale minulý týden v Lyonu dosáhla svého velkého průlomu.

Clara Tausonová vyhrává 7 zápasů v řadě, aniž by upustila set, aby získala první titul dvouhry na okruhu WTA

Clara Tauson vyhrála dva zápasy v kvalifikaci o vstup do hlavního tahu Lyonu. Poté v prvním kole naštvala nejlepší nasazené a světovou jedničku 33 Jekatěrinu Alexandrovovou, než se dostala do finále a porazila trojici zkušených profesionálů WTA - Timea Babos, Camilla Giorgi a Paula Badosa.

Tváří v tvář další kvalifikaci ve švýcarské Viktorii Golubic tam Clara Tauson vyhrála svůj 7. zápas v řadě ve dvou setech a získala titul WTA Lyon.

Dán hraje tenis s útočným smýšlením. Zatímco venkovanka Caroline Wozniacki používala méně sexy, ale stejně účinný styl úderů, aby dosáhla vrcholu, Clara Tausonova hra je postavena na přestupku. A žena sama tvrdí, že být proaktivní je její mantrou nejen na kurtu, ale celkově v životě.

'Nerad jsem příliš pasivní a nechávám toho druhého, aby se rozhodl,' Clara Tauson to řekla Tennis Now v rozhovoru začátkem tohoto týdne . „Chci být tím, kdo o všem rozhoduje. Všechno v mém životě chci být tím, kdo rozhoduje o tom, co dělám. '

Clara Tauson ráda míchá věci i na kurtu. Občas útočí na síť, aby doplnila své velké podání a silné údery země, a někdy také hodí padající střely.

'Vždycky to tak bylo a vždy jsem miloval chodit na síť a dělat panáky a tak dále,' Dodala Clara Tauson . 'Myslím, že je to opravdu zábavné, takže způsob, jakým jsem se dostal během zápasů [na hřiště] během tohoto týdne, byl opravdu pěkný.'

Za své úsilí v Lyonu se Clara Tauson tento týden dostala do první stovky žebříčku WTA (č. 96). To z ní dělá druhou nejmladší hráčku v první světové stovce, hned za Coco Gauffovou.

Vzestup Clary Tausonové není náhoda a ve skutečnosti je výsledkem let tvrdé práce. Oba její rodiče byli profesionální sportovci a její strýc Michael Tauson také soutěžil na turné ATP. A v posledních letech trénovala na akademii bývalé světové jedničky Justine Heninové.

I když není jisté, že Clara Tausonová se v budoucnu dostane do top 10 nebo vyhraje Grand Slam, určitě má správný základ pro zářnou kariéru.

velikost tenisové rakety pro 7 let

Až Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic a Serena Williams nakonec odejdou do důchodu, fanoušci budou hledat nové superhvězdy, které by zaplnily prázdnotu. Clara Tauson svými vykořisťováními v Lyonu ukázala, že by jednoho dne mohla obsadit místo v kýženém horním patře. A tato naděje právě teď tenisovým feťákům stačí.

Populární Problémy

„Legacies“ je zpět pro 3. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Roger Federer se nedávno připojil k Bjornu Borgovi ve videochatu u příležitosti 50. výročí finále ATP. Federer mluvil o tom, jak byl v pubertě temperamentní, v ostrém kontrastu s Borgem a Rafaelem Nadalem.

Po řadě výběrů je zde konečný seznam tenistek, které budou hrát v Riu 2016.

Jak se připravit na opuštění Cessny 172 v případě nouzového přistání. Pokud plánujete používat letadlo jako dopravní prostředek, je důležité znát a dodržovat všechny bezpečnostní pokyny a pokyny, zejména v ...

Jak nasadit popruh na kytaru. Hra na kytaru je zábavný způsob, jak vyjádřit svou hudební stránku, ale kytara může začít být těžká, když ji držíte delší dobu. Nasazení popruhu na kytaru může vašim pažím odpočinout a ...

Jak se připravit na svatební cestu. Příprava na líbánky může být zdrcující, zvláště když plánování svatby vyžaduje většinu vašeho času a pozornosti. Špatně naplánované líbánky mohou vaší svatbě pořádně uškodit ...