Je Naomi Osaka nejlepší hráčkou velkých zápasů v celém tenise?

Naomi Osaka drží ve vzduchu trofej Australian Open 2021

Naomi Osaka drží ve vzduchu trofej Australian Open 2021'Mám takovou mentalitu, že si lidé na druhé příčky nepamatují.'To si řekla Naomi Osaka poté, co vyhrála semifinále Australian Open proti Sereně Williamsové, a na první pohled to vypadalo, že se dostává před sebe. Možná byla dokonce trochu arogantní?Stále bylo co hrát, stále byla kvalitní soupeřka k poražení, zbývaly ještě dva dny, než mohla případně zvednout trofej. Mezi její semifinálovou výhrou a „nebýt vicemistrem“ by se mohlo pokazit milion věcí; tenisová historie je plná příběhů o velkých šampionech a drtivých favoritech, kteří tak nějak skončili druzí nejlepší.

Ale nebylo to poprvé, co se Naomi Osaka podívala před sebe. V loňském roce na US Open Osaka po svém vítězství v prvním kole oznámila, že má na sobě sedm masek se jmény obětí rasové nespravedlnosti, které budou vystaveny po každém jejím vítězství v zápase.místo pro hraní badmintonu

I v Melbourne Parku tuto čtrnáct dní Osaka hovořil o možném vysněném finále proti domácí favoritce Ashleigh Bartyové hned poté, co ve čtvrtfinále porazila Hsieh Su-wei. V žádném bodě její kampaně neexistovala od Japonců politická korektnost „beru to jeden zápas po druhém“.Jak se ukázalo, Barty svůj konec smlouvy nesplnila, o den později prohrála s Karolinou Muchovou. Ale Osaka tam byla v sobotu, přesně tak, jak si myslela, že bude, a stejně jako my ostatní jsme si mysleli, že bude také. Proč by si někdo o ženě, která vyhrála Slam, myslela něco jiného? pokaždé, když se dostala do čtvrtfinále?

Je trochu těžké zabalit si hlavu kolem této statistiky, bez ohledu na to, kolikrát ji slyšíte. Už tu byli hráči velkých zápasů, ale nikdo takový nebyl; alespoň ne na začátku své kariéry. Je těžké najít správná slova k popisu hráče, který jednoduše odmítá ztratit okamžik, kdy dosáhne středního bodu Slamu.Naomi Osaka mohla letos v Melbourne samozřejmě prohrát. Ve čtvrtém kole čelila dvěma mečbolům proti Garbine Muguruzaové a měla trochu štěstí, že se mohla odrazit zpět do hry kulkou připomínající druhé podání na druhé z nich. Jakmile se ale dostala do rallye, použila svůj nadpozemský forhend, aby převzala kontrolu, a nakonec vyvolala chybu od Muguruzy. A zbytek, jak se říká, je historie.Naomi Osakaová potřebovala jen překonat tu španělskou bouři. Muguruza se ji pokusil zabít návratem kulky, ale tím, že nedokončila práci, udělala pouze japonskou neprůstřelnou. Bylo by těžké říci, že Osaka odtamtud vyhrát titul byla pouhá formalita?

Třiadvacetiletá dívka mnohokrát dokázala, že je mentálním obrem, takže nebylo překvapením, když viděla, jak se po zbytek turnaje soustředila. Co ale kampaň Naomi Osaka na Australian Open také posílila, je, že její základní úroveň hry je vyšší než u kohokoli jiného na turné.

Naomi Osakaová trefila forhend během finále Australian Open 2021

Naomi Osakaová trefila forhend během finále Australian Open 2021

jak rychle opravit tenisový loket

Naomi Osaka v sobotu ve finále odehrála pravděpodobně svůj nejhorší zápas na turnaji. Vykašlala se na 24 nevynucených chyb, dostala méně než 50% svých prvních podání a zmeškala několik regulačních úderů na velké body, které by jí poskytly úplnou kontrolu. A přesto stále vyhrála ve dvou setech - protože i když hraje zhruba na 70% své nejlepší úrovně, je lepší než většina hráčů na světě.

Není to jen palebná síla Naomi Osaky, která z ní dělá jedinečnou hráčku. To, co Japonce skutečně odlišuje, je její schopnost zasáhnout velký úder a vrátit velké zásahy její soupeřky ještě větší.

Je to skoro jako čím těžší její protivníci míří do míče, tím větší potíže mají. Způsob, jakým 23letá žena stojí na základní čáře, absorbuje a přesměruje tempo, které na ni přichází, je téměř neuvěřitelné.

Hra Naomi Osaka není postavena na silném útoku a pevné obraně. Je postaven na silném útoku a silném útoku, i když je postavena na zadní nohu. To se v historii tenisu vídá jen zřídka, a to z dobrého důvodu; takhle načasování naučit nemůžete.

Jennifer Brady v sobotu nehrála špatný zápas, kromě několika předčasně nevynucených chyb na konci prvního setu. Ale byla opakovaně nucena jít za víc, protože věděla, že bez ohledu na to, jak dobře zasáhne, kdyby Osaka nějak dostala raketu na míč, dokázala by otočit bod.

Jennifer Brady během finále Australian Open 2021 proti Naomi Osaka

Jennifer Brady během finále Australian Open 2021 proti Naomi Osaka

giro d'italia 2017 televizní zpravodajství USA

To je to, co Japonka udělala Sereně Williamsové také v semifinále a co bude pravděpodobně dělat i v budoucnu se spoustou silných protivníků. Jediný způsob, jak nejlépe osakovat v rally, je trefit čistého vítěze kolem ní, což není něco, co často říkáte o agresivním hráči, který nemá nejlepší pohyb.

Naomi Osaka nyní vyhrála čtyři Majory ještě před dovršením 24 let, čímž se zařadila do top 15 žebříčku Open Era Slam. Není třeba říkat, že je také první asijskou tenistkou - mužem nebo ženou - která vyhrála čtyři grandslamy ve dvouhře.

Není pochyb o tom, že Osaka je nejlepší hardcourtovou hráčkou od dob Sereny Williamsové na vrcholu. Po prvním triumfu na US Open v roce 2018 prohráli Japonci pouze dva zápasy v tvrdém slamovém zápase. Když by turné cestovalo do New Yorku na poslední Slam 2021, chtělo by to odvážného člověka.

Může Naomi Osaka přenést svůj úspěch v hardcourt také do hlíny a trávy? Na trávě by teoreticky mělo její odpalování míče teoreticky dobře fungovat a časem se na antuce pravděpodobně zlepší. Ale i kdyby po zbytek své kariéry zůstala 'obchodnicí s hardcourtem', Osaka se již etablovala jako jedna z největších osobností tohoto sportu.

Není to jen kvůli jejím čtyřem titulům Slam nebo její nikdy předtím neviděné značce reflexní tvorby střel, nebo dokonce její spojce sloužící pod tlakem. Je to proto, že dělala věci, které nikdo předtím nedělal - vystupovala na velké scéně, jako by se pro ni narodila, bojovala za lidská práva, jako by byla sociální aktivistkou na plný úvazek, a dávala asijský tenis na mapu, jako by to byla velmoc po celou dobu.

Naomi Osaka si myslí, že si lidé na druhé příčky nepamatují, a ona to tak hraje. Nyní je velká otázka: prohraje někdy zápas po čtvrtfinálové fázi Slamu?

Populární Problémy

Světlice: už nejsou jen pro 70. léta! Tyto kalhoty, kalhoty a capris se vracejí ve velkém, a to jak na ulici, tak v módním průmyslu. Ale styl těchto kalhot může být trochu zastrašující, zvláště pokud jste ...

Zde je vše, co potřebujete vědět k objednání UFC 236 na ESPN Plus. Obsahuje informace o cenách a způsob sledování na televizoru nebo jiném zařízení.

Kentucky basketbal začíná v pátek na EKU. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Nathan Chen a Alysa Liu titulují mistrovství USA v krasobruslení v roce 2021. Zde je návod, jak sledovat živý přenos soutěže online bez kabelu.

Když vás váš přítel zanedbává, je to nejhorší! Změnou svého vzhledu nebo chování můžete znovu získat jeho pozornost a znovu zapálit vášeň, kterou jste sdíleli. Případně mu můžete trochu spontánně padnout do oka, někteří ...