Ivan Lendl a Martina Navrátilová: Otec moderního tenisu se inspiroval Matkou moderního tenisu

Ivan Lendl (L) a Martina Navrátilová (R)

Ivan Lendl (L) a Martina Navrátilová (R)

Ivan Lendl je široce považován za „otce moderního tenisu“. A osminásobný grandslamový šampion si tento titul docela zaslouží. Díky svému základnímu přístupu a tvrdým úderům nabitým těžkým topspinem byl průkopníkem moderního stylu hry.

proč tenisové skóre

Pokud se ale vrátíme zpět k stránkám historických knih a podíváme se pozorně, zjistíme, že s tímto stylem hry nebyl v počátečních letech tak úspěšný - zvláště na grandslamech. Aby mohl pokračovat v tomto stylu a být úspěšný, potřeboval vedení ženské tenisové legendy.

Tímto legendárním hráčem nebyl nikdo jiný než jeho krajanka Martina Navrátilová. Navrátilová inspirovala Lendla a mnoho dalších způsobem, jakým se proměnila, a tím i tenis. Tenistům změnila způsob tréninku, který je základem současného fyzicky náročného moderního tenisu.

V minulosti byl tenis považován za sport založený spíše na dotyku a přesnosti než na síle a atletice. Samozřejmě tam byli někteří šampioni jako Rod Laver, Margaret Court, Billie Jean King a Bjorn Borg, kteří byli známí svými atletickými schopnostmi, ale tréninky tenistů se většinou skládaly z tréninků - pro některé dlouhé, pro jiné delší.

V polovině 70. Evert byla v té době bezpochyby nejlepší hráčkou a podle očekávání vlastnila Navratilovou na hřišti v prvních letech.

Evert vyhrál 20 z prvních 25 setkání.

Mladá Navrátilová

Mladá Navrátilová

Navrátilová tu ale byla, aby byla nejlepší, a tak začala tvrdě trénovat na svoji rychlost a sílu. Strávila hodiny v posilovně, cvičila a přeměnila se v něco, co nikdy předtím nebylo vidět.

Na jejím pažích a nohou jí byly viditelné žíly kvůli extrémnímu tréninku, o kterém se v té době neslyšelo žádnému tenistovi - muži ani ženě. Nakonec začala dominovat Evertovi (a všem ostatním), vyhrát 25 z jejich dalších 35 zápasů.

kolik her v sadě tenisu
Transformovaná Navrátilová

Transformovaná Navrátilová

Od začátku své kariéry patřil Lendl k nejlepším hráčům na světě - což posílil vítězstvím v mnoha turnajích. V prvních letech ale nebyl schopen vyhrát žádné grandslamové tituly; prohrál první čtyři ze svých grandslamových finále a málem ztratil i páté v tomto epickém zápase French Open 1984 proti Johnu McEnroe.

Lendl prohrál s Bjornem Borgem ve finále French Open 1981, v maratónském pětisetovém zápase. Přiznal, že na konci toho zápasu byl extrémně unavený a na druhé straně hřiště byl Borg právě Borg, který hrál pátý set, jako by byl první.

kde sledovat záchranu baru

Nevýhodou moderního stylu tenisu nebo Lendlova stylu tenisu je, že vychází z tvrdých úderů od základní čáry, a proto vyžaduje rychlost i sílu. Lendl si to uvědomil a podle toho se rozhodl cvičit.

Hádejte, na čí příklad se obrátil? Nikdo jiný než Martina Navrátilová. Lendl nasála mnoho Navrátilových metod a dokonce si najala svého fitness trenéra Roberta Haase, aby pomohl zlepšit jeho kondici.

To, čeho Lendl poté dosáhl, není žádným tajemstvím. Stal se dominantní světovou jedničkou a zajal až osm majorů.

Pokud tedy dáme Lendlovi uznání za průkopnictví moderního stylu hry, pak bychom měli také poděkovat Navrátilové za zahájení tradice trénování těla na to. Pokud je Lendl otcem moderního tenisu, pak je Navratilova nepochybně matkou moderního tenisu.

Populární Problémy

Jak vyzkoušet fitness pro děti inspirované olympijskými hrami. Sledování olympijských her může lidi inspirovat k tomu, aby se chtěli stát více fit a aktivní. Děti, které sledují olympijské hry, mohou být nadšené a inspirované k běhání, skákání, plavání nebo hraní. Nemusíte být ...

Teenagerka Olga Danilovičová se poprvé dostala do hlavního slosování Slamu a nedávno poděkovala krajanovi Novakovi Djokovicovi za jeho roli v její kvalifikaci.

Průvodce, jak sledovat živý přenos Virginie vs Oregon v turnaji Sweet 16 turnaje NCAA 2018-19.

Radwanska se uklonila ve čtvrtém kole US Open 2016.

Britský thriller „The Beast Must Die“ má v USA premiéru v pondělí na AMC. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat streamování online zdarma.