Kim Clijstersová a Andy Roddick budou uvedeni do Mezinárodní tenisové síně slávyAndy Roddick a Kim Clijsters budou uvedeni do Mezinárodní tenisové síně slávy
Jaký je příběh?

Bývalí světoví jedničkáři Andy Roddick a Kim Clijsters jsou mezi prvními uvedení do Mezinárodní tenisové síně slávy v roce 2017. V loňském roce byly do Síně slávy uvedeny další dvě bývalé světové jedničky, Justine Heninová a Marat Safinová a Uvedení Clijstersové a Roddicka počítá s 202 hráči, mezi něž patří například Andre Agassi, Pete Sampras, Margaret Court a Steffi Graf.V prohlášení vydaném síní slávy Clijstersová vyjádřila své potěšení a prohlásila: „Je mi velkou ctí být v seznamu tolika skvělých tenistů, které jsem obdivoval, když jsem vyrůstal, a některých skvělých hráčů, se kterými jsem hrál v i moje tenisová kariéra.Roddick mezitím řekl: Miluji tento sport a miluji být jeho součástí. Jsem dojat, že moje přítomnost ve sportu bude navždy součástí tenisové historie.

V případě, že jste nevěděli ...

Roddick i Clijsters jsou dva z nejlepších hráčů své generace a dosáhli vrcholu tohoto sportu. Belgičan se stal profesionálem v roce 1997 ve věku pouhých 14 let a získal celkem čtyři grandslamové tituly; tři z nich přišly poté, co se ke sportu vrátila po dvouletém dobrovolném odchodu do důchodu v letech 2007 až 2009.Během své kariéry byla nejlepší hráčkou světa celkem 20 týdnů. Během své kariéry sdílela divokou rivalitu s kolegy Belgičankou Justine Heninovou, což vedlo jejich vzájemné souboje 13–12, přestože Henin vyhrál všechna tři finálová setkání na Grand Slamu.Roddick se naopak stal profesionálem v roce 2000 a na US Open 2003 vyhrál jen jeden Grand Slam, po kterém se stal světovou jedničkou, než se po 13 týdnech na vrcholu vzdal Rogeru Federerovi. Američan měl s Federerem dlouholetou rivalitu a přestože Švýcaři vedli svůj vzájemný rekord 21: 3, dvojice měla několik urputně sporných zápasů; Nejpozoruhodnější z nich je finále Wimbledonu 2009, které trvalo 4 hodiny a 17 minut.

Clijstersová a Roddick oba odešli ze sportu po US Open 2012.Srdcem věci

V pondělí zveřejnila Mezinárodní tenisová síň slávy prohlášení, že Roddick a Clijsters budou uvedeni do síně slávy po boku vozíčkářky Monique Kalkman-van den Bosch, tenisového historika Steva Flinka a zesnulého instruktora Vica Bradena.Celá třída roku 2017 bude oficiálně uvedena do síně slávy v Newportu na Rhode Islandu 22ndČervenec.

Co bude dál?

Pro každého hráče je uvedení do síně slávy samo o sobě velkým úspěchem a Roddick i Clijsters jsou skvělými tenisty. Je tedy pro ně neuvěřitelnou ctí být zařazeni do tohoto elitního seznamu.

Američan se v současné době zaměřuje na svůj základ, který pomáhá dětem rozvíjet jejich vášeň a růst jako jednotlivci. Clijstersová je mezitím velvyslankyní SOS Children’s Villages se sídlem v Belgii.

Take Sportskeeda

Roddick i Clijsters byli výjimeční hráči a během své kariéry předvedli řadu senzačních výkonů, takže jejich uvedení do Mezinárodní tenisové síně slávy by nemělo být překvapením, protože si toto uznání naprosto zaslouží.

Tweet mluvit


Populární Problémy

Andy Murray a Ivan Lendl dnes překvapivým krokem oznámili, že po vzájemné dohodě končí s koučováním.

Zjistěte, jak vidět poslední sezónu komediálního seriálu.

Světová trojka Rafael Nadal v současné době zvyšuje své přípravy na svůj debut v Citi Open tento týden.

Na rozdíl od mnoha jiných syntetických vláken se nylon ve skutečnosti velmi snadno barví. Můžete použít buď kyselé barvivo, nebo víceúčelové barvivo a nylon také velmi dobře reaguje na jednoduchá barviva, která už možná máte doma, jako je potravinářské barvivo a dokonce ...