Laslo Djere si zaslouží vaše uznání

Srba trápí žaludeční minulost, ale našel si cestu do třetího kola.LONDÝN – Finalista Grand Slamu, pravidelný top 10 a prosperující na sociálních sítích Stefanos Tsitsipas může mít v sobotu ve Wimbledonu za zády více fanoušků než jeho soupeř Laslo Djere.

Ano, i když právě porazil mamutího domácího favorita Andyho Murrayho v dalším pětisetru pro Řeka těchto čtrnáct dní.Ale diváci pravděpodobně nebudou fandit tak hlučně proti Djere, pokud si je vědom útrapné minulosti 28letého mladíka. Minulost, která formovala jeho život – a možná i tenisové výsledky.

Příznivci tvrdého tenisu už vědí, že oba jeho rodiče, Hajnalka a Caba, zemřeli na rakovinu. Maminka Hajnalka zemřela v roce 2012 poté, co se jí rozšířila rakovina tlustého střeva, a Djere o šest let později přišel o tátu Cabu, který ho přivedl k tenisu. I on měl rakovinu tlustého střeva.

'A tady jsem byl, 23, bez rodičů,' řekl Srb ATP v roce 2019, ve stejném roce, kdy věnoval svou korunu na Rio Open svým rodičům v dojemném projevu.Djere překonal démony na hřišti i mimo něj, aby se dostal do třetího kola

bandit tenisový loketní popruh

Možná méně ví, že letos Djere a jeho mladší sestra Judit trpěli ještě větším smutkem, když jejich babička zemřela v předvečer Australian Open.Djere chtěl poprvé vyhrát zápas v Melbourne Parku a překonal Belgičana Zizou Bergse. Z nějakého důvodu se však následně za 94 minut dostal ke Grigoru Dimitrovovi.

„Kdybych byl v Evropě, možná bych turnaj zrušil,“ řekl Djere pro TENNIS.com poté, co předběhl Igu Swiateka na zastrčeném tréninkovém kurtu ve slunném, vlahém jihozápadním Londýně. 'Ale protože jsem tam byl a měl jsem slušnou remízu a nikdy jsem nevyhrál zápas na Australian Open, moc jsem to chtěl.

'Pak proti Dimitrovovi jsem byl ve své mysli úplně mimo.' Je to podle mě součást života. Každý si prochází podobnými věcmi.'

Hlas se mu vytratil.

Když bylo Djereovi naznačeno, že osobní tragédie, se kterou se setkal, se liší od většiny jeho věku, uznal: „Myslím, ano. Možná se to stane později ve vašem životě.'

Být mezi 100 nejlepšími světovými je neuvěřitelný úspěch, ale často podceňovaný, protože pozornost se obvykle soustředí na vítěze Grand Slamu a podobně, zejména mezi náhodnými fanoušky. Ale Djereovo 60. místo, jakkoli je dobré, se zdá být pro jeho nástroje neúměrně nízké. Těžké první podání a forhend mohou soupeře přemoci, zatímco on má rozmanitost – jízdu a v případě potřeby krájení – na bekhendu.

Titul na 500 úrovních v Riu přišel na antuce; Djere se loni probojoval do finále na tvrdých kurtech ve Winston-Salem; a obě jeho prohry na trávě při vstupu do Wimbledonu přišly ve třetím setu proti titlistům z trávy Daniilu Medveděvovi a Alexi de Minaurovi. Proč tedy jemně namluvený Djere, který se měsíce po úspěchu v Riu dostal na 27. místo v žebříčku, nebyl trvale výše?

Djereho titul v Riu měl významný význam.

živé vysílání Nový Zéland vs Západní Indie

Uzavírání setů a zápasů bylo těžké při více příležitostech, než by si přál. Djere řekl srbskému novináři Sasovi Ozmovi na US Open v roce 2020, že se kvůli špatnému zdraví svých rodičů obává o své zdraví.

Projevila se jeho traumatická minulost v krušných chvílích na kurtu?

„Pokud cítím úzkost mimo kurt a musím hrát zápas, nemyslím nutně na své rodiče na hřišti, ale přesto ze svého soukromého života nebo své osobnosti, kterou jsem se vyvinul, možná něco z toho přinesu. na soud,“ řekl.

'Nebo v mém případě je snazší to předložit soudu než případy jiných hráčů, proto se snažím spolupracovat se sportovním psychologem a jen se zlepšovat.'

Jen v několika příkladech z loňského roku vedl Djere Tsitsipas v prvním setu v Acapulcu 5-3. Prohrál 7:6 (7), 7:6 (4). V Halle prohrál 7-6 (4), 6-4 s Karenem Chačanovem, když v prvním setu vedl 5-2 – dva brejky. V Hamburku Djere prohrál s Bornou Corićem ze setu a 4:2.

Nejvýraznějším příkladem byl v Bělehradě krajan Novak Djokovič. Djokovič vedl o set a brejk za stavu 4:3. Přesto se Djere dostal do vedení 4-3 v tiebreaku na závěrečný set a pak se zdálo, že má pohodlný odstup – stejně jako proti tehdy 20násobnému vítězi grandslamu. Jeho forhend však zapadl do sítě a Djere nezískal další bod.

Tato tříapůlhodinová bitva odrážela nářez podobného trvání proti Hubertu Hurkaczovi v prvním kole letošního Monte Carlo Masters. Od setu a stavu 5-3 to bylo 6-7 (5), 7-6 (5), 7-6 (5) k Polákovi. Prohra od zápasu nahoru a ne poprvé. Další přišel loni ve Wimbledonu proti Alejandru Tabilovi, i když Djere si vynutil tiebreak v posledním setu poté, co v pátém prohrával 5:2.

Zmíněné ztráty také ukazují, jak těžké byly jeho draws, samozřejmě i na 250s. Kromě Djokoviče se Djere letos střetl s Carlosem Alcarazem a Casperem Ruudem v Buenos Aires a Aucklandu. Porazil Ruuda a v další ukázce své kvality prodloužil Alcaraz v Argentině na tři sety.

Čtyři schůzky s pravidelným hostem Top 10 Andrey Rublevem proběhly za méně než 52 týdnů, počínaje loňským červencem v Bastadu, a Djere loni v červenci na trávě narazil na vzmáhajícího se Nicka Kyrgiose, který se držel, ale opět nedosáhl, 5:7. , 7-6 (1), 7-6 (1) na Mallorce. Neúspěchy tiebreaku ve Španělsku byly součástí řady proher 18 v řadě.

Série skončila ve Winstonu Salemu, kde Djere otočil a dvakrát zachránil zápasové body na cestě do finále.

Pokud cítím úzkost mimo kurt a musím hrát zápas, nemyslím nutně na své rodiče na hřišti, ale přesto ze svého soukromého života nebo své osobnosti, kterou jsem se vyvinul, možná něco z toho vnesu do soud.

Tento týden posílil jeho víru tím, že překonal velké servery Maxime Cressy – v zápase, který skončil na krytém kurtu 1 uprostřed hromady způsobené deštěm – a Bena Sheltona. Prosadil se ve čtyřech z pěti sporných tiebreaků.

'Cítím, že jsem teď na správné cestě a tyto dva opravdu těsné zápasy proti skvělým hráčům a skvělým serverům na trávě mi určitě pomohou s mým sebevědomím,' řekl Djere.

Djere hrál Wimbledon jako junior v roce 2013 a na cestě do čtvrtfinále porazil Chačanova, Cama Norrieho a Thanasiho Kokkinakise. Djere, bývalý junior č. 3, nikdy nepohrdal trávou.

'Můj sedmý zápas zítra na tomto povrchu (v této sezóně), takže mi to rozhodně pomáhá přizpůsobit se kurtu, tomuto povrchu, protože je speciální. Cítím se v tom docela dobře,“ řekl Djere.

Zmeškal první vystoupení na wimbledonském centrálním kurtu, když Murray prohrál – když už hrál na centru na Australian Open a French Open – ale přesto bude mít velký kurt proti Tsitsipasovi, kurt 2. Jeviště, s nímž by většina souhlasila, on zaslouží.

Populární Problémy

Warriors a Raptors se ve čtvrtek setkají v 1. hře finále NBA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jemná jízda Biancy Andreescu na Miami Open 2021 pokračovala v pátek, když se vrátila z bouračky v rozhodující sadě, aby v semifinále vyhnala Marii Sakkari.

Někdy musíte zůstat vzhůru, abyste dokončili domácí úkoly, a někdy to chcete udělat jen pro zábavu. Ať tak či onak, vaši rodiče to pravděpodobně neschválí. Abyste zůstali tajně vzhůru, budete si muset udělat zásoby a dávat pozor, abyste ...

Nick Kyrgios má šanci čelit 28dennímu zákazu činnosti, pokud do února uloží další pokuty.

Na turnajích Masters 1000 za ta léta triumfovalo 69 různých hráčů, ale kdo je 5 nejhůře umístěných?