Legendy US Open: Pete Sampras

1993 - Krok k velikosti

Pete Sampras 1993

Pete Sampras se svou druhou trofejí na US Open

Z nějakého nebo jiného důvodu nebyl mladý Američan schopen reprodukovat svou brilantnost během několika následujících let, až do Wimbledonu 1993. Poté, co ve finále All England Clubu vyhrál ve finále epický setr proti svému krajanovi Jimu Courierovi, byl ten rok jednoznačným favoritem na vítězství na US Open.

Byl světovým hráčem číslo 1 a očekávalo se, že se bude snadno vracet domů. Na rozdíl od roku 1990 se veteráni jako Edberg, Becker a Lendl dívali na konec své kariéry, takže Sampras, který byl nejlepší mezi mladší generací, měl jen malé problémy s propouštěním svých protivníků na cestě do finále.

Během turnaje upustil jen pár setů, vtrhl do finále a poté odmítl 15. nasazeného Cedrica Piolina ve dvou setech. Vítězství mu také přineslo druhý letošní grandslamový titul.

1995 - Obnovení ztracené koruny

Jen málo tenisových fanoušků na celém světě by poznalo Jaime Yzaga, peruánského tenistu, dokud se ve čtvrtém kole US Open 1994 nepotkal s Petem Samprasem. Sedmadvacátý hráč žebříčku šokoval obhájce titulu v jednom z největších rozrušení v historii US Open.

Když tedy Sampras následující rok vstoupil na dvůr, zoufale potřeboval získat zpět ztracený obraz. Tento sklon byl velmi viditelný, když pomstil svou porážku z předchozího roku tím, že ve druhém kole zničil muže z Peru.

Poté, co dal Peruánci celoživotní bušení, svrhl tři spoluobčany (Todd Martin, Jim Courier a Andre Agassi ve finále), aby získali zpět svoji korunu na US Open, což byl také jeho sedmý grandslamový titul ve dvouhře. Porážka Courier a Agassi nebyla v žádném případě běžným úspěchem.

1996 - Vítězství uprostřed neštěstí

Pro Samprase to byl do té doby docela obyčejný rok. Ztratil svého dlouholetého trenéra kvůli rakovině mozku a ve čtvrtfinále Wimbledonu ho také porazil případný šampion Richard Krajicek. Ubohost ho následovala do New Yorku, když ho do čtvrtfinále zasáhla chřipka.

Sampras však dokončil zápas ve velkém stylu, i když mu trvalo pět setů, než zvítězil nad svým protivníkem Alexem Corretjou. Nebylo ohlédnutí za velkým mužem, který poté vyhrál svůj čtvrtý titul na US Open poté, co v semifinále vyhodil Ivaniseviče a Michaela Changa. Když to vypadalo, že zakončí rok bez většího titulu, zakročil a napravil to tím, že vyhrál osm grandslamových turnajů své kariéry.

2002 - Poslední grandslamový major

Byl to rok, ve kterém byl úplně odepsán. Zejména po jeho prohře ve druhém kole s Georgem Bastim ve Wimbledonu nikdo nedoufal, že v něm zbyl ještě jeden major.

Nicméně, jak praví přísloví, když jde do tuhého, jde do tuhého, Američan zvýšil své ante, aby dal finální šanci na grandslamový major.

raketa na zápěstí

Když proudili kolem mladíků jako Tommy Haas a Andy Roddick na cestě, dosáhl finále, když ho nikdo nečekal. Stejně jako to pro něj všechno začalo v roce 1990, našel svého starého rivala a krajana Andreho Agassiho, jak čeká na druhé straně hřiště. Čtyři settery mu stačily k získání páté koruny US Open, což bylo shodou okolností také jeho poslední grandslamové vítězství.

Sampras pro sebe možná nevyhrál kariérní Grand Slam, ale faktem zůstává, že během své éry byl tou nejdominantnější osobou. Zejména v USA open, což byl jeho druhý oblíbený major - alespoň podle jeho rekordů - odehrál mnoho neuvěřitelných zápasů, které nelze nikdy vymazat ze srdcí tenisových fanoušků.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní přímý přenos hry Raiders vs Broncos online bez kabelu.

Seppi porazil Bellucciho a vyhrál Kremlin Cup

Můžete si myslet, že Oreos jsou samy o sobě docela úžasné, ale jejich použití v receptu je může udělat ještě chutnějšími. Vzhledem k tomu, že mnoho receptů vyžaduje drcené Oreos, budete se muset naučit, jak je snadno rozdrtit, aniž byste způsobili velký nepořádek. Můžeš...

Automobilové hijinky a věda jsou díky nové show na kolizním kurzu. 'Motor Mythbusters' se snaží dokázat nebo vyvrátit mýty z filmové historie.

Chcete si osvojit život bruslařky? Můžeme pomoct! Oblékání jako bruslařky je spíše o pohodlí a stylu než o dodržování přísných pravidel. A mít postoj bruslařky je o získávání nových přátel a dělání toho, co milujete ....

Gilles Simon ve své nové knize hovoří o srovnání mezi Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. Francouz také likviduje obvinění z dopingu, která byla často spojována s Nadalem.