Pánský tenis: 5 faktů o finále světového turné ATP

O2 Arena - Místo finále ATP

O2 Arena - Místo finále ATP

Začátek příštího ročníku finále Nitto ATP 2018 je naplánován na příští týden a Novak Djokovic a Roger Federer odstartují jako oblíbení ve svých skupinách. Prestižní turnaj uděluje vítězi minus 200 bodů za každou prohru každý s každým, což z něj činí nejlukrativnější a nejcennější turnaj v kalendáři ATP po čtyřech grandslamech.

Vítěz je odměněn obrovskými cenami ve výši 2,7 milionu USD. Turnaj se hrál poprvé v roce 1970 a Američan Stan Smith byl inauguračním šampionem. Smith také ten rok vyhrál titul čtyřhry s Arthurem Ashe. V turnaji v roce 2017 zvítězil Bulhar Grigor Dimitrov a získal tak největší trofej své kariéry. Současným místem turnaje je londýnská O2 Arena.

Zde je 5 faktů o posledním turnaji v kalendáři sezóny ATP, o kterých jste pravděpodobně nevěděli:

# Turnaj byl veden na 14 různých místech

Qizhong Arena, Shanghai byla hostitelem finále ATP v letech 2005 až 2008

Qizhong Arena, Shanghai byla hostitelem finále ATP v letech 2005 až 2008

První ročník turnaje, který se konal v roce 1970, se konal v Tokiu. Od té doby se turnaj koná v Paříži, Barceloně, Bostonu, Melbourne, Stockholmu, Houstonu, New Yorku, Frankfurtu, Hannoveru, Lisabonu, Sydney, Šanghaji a Londýně. Turnaj se hrál na trávě, koberci a tvrdém dvoře. Od roku 2006 se tato událost hraje uvnitř.

O2 Arena v Londýně je dějištěm turnaje od roku 2009. Šanghaj poprvé hostil průchod v roce 2002 a byl dějištěm v letech 2005 až 2008. Houston hostil v roce 1976 a později v letech 2003-2004. Šanghaj a Houston jsou tedy jediná dvě místa, kam se turnaj vrátil poté, co se přestěhoval jinam. Turnaj se také konal zejména ve slavné Madison Square Garden Arena v New Yorku v letech 1977 až 1989.

Populární Problémy

Jak přežít první ročník střední školy. Každý se cítí nervózní a nadšený z nástupu na střední školu. Jako student střední školy s vámi bude zacházeno jako s odpovědnější osobou. Vaše hodiny budou intenzivnější a učitelé ...

Rafael Nadal se bude tento týden těšit na svou neuspokojivou porážku ve třetím kole na Citi Open, když v Torontu zahajuje nabídku na rekordní šestý titul Canadian Open.

Jak vyrábět prsteny a pikety při tetování. Všechny návrhy tetování obsahují prsteny a pikotky. Prsten tvoří základ designu. Pikotky se používají k dekoraci a ke spojování. Tyto pokyny jsou podrobně popsány, aby pomohly vytvořit ...

Bývalý šampion US Open Del Potro naposledy hrál v březnu 2015 a kvůli zraněním mohl v uplynulých dvou letech odehrát pouze šest turnajů.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Thunder vs Blazers Game 2 online bez kabelu.

Zde je přehled o tom, jak sledovat přímý přenos jarních tréninkových her New York Yankees v roce 2019.