Mužský tenis: 5 nejstarších vítězů US Open

Stadion Arthura Ashe - hlavní dvůr US Open a největší tenisový stadion na světě podle kapacity

Stadion Arthura Ashe - hlavní dvůr US Open a největší tenisový stadion na světě podle kapacity

Od roku 1987 je US Open posledním grandslamem kalendářního roku. Událost, která se nyní hraje na tvrdých kurtech, se v prvních letech hrála na trávě. Ve skutečnosti se po dobu dvou let turnaj konal také na antuce.

Díky tomu je US Open jediným grandslamovým turnajem, který se hrál na 3 různých površích. US Open byl prvním Grand Slamem, který ve skutečnosti nabídl stejnou odměnu mužům i ženám.

V amatérské éře vyhrál Richard Sears, Bill Tilden a William Larned nejvíce US Open Championships se sedmi za kus. V současné otevřené éře vedou Roger Federer, Pete Sampras a Jimmy Connors smečku po 5 trofejích.

Titul zde získali sportovci z 15 různých zemí. Průměrný věk šampiona jednotlivců v profesionální éře je zhruba 26 let.

Podíváme se na 5 nejstarších sportovců, kteří vyhráli US Open Championships:

#5 Jimmy Connors (1983)

Jimmy Connors na US Open

Jimmy Connors na US Open

Muž s nejvíce tituly vyhrál v historii ATP (109), Connors hrál profesionální tenis 24 let. Během tohoto období vyhrál osm grandslamových titulů jednotlivců.

Connors získal celkem pět US Open titulů - rekord v otevřené éře, který sdílí s Pete Samprasem a Rogerem Federerem.

Jeho poslední triumf na US Open přišel v roce 1983. Při vstupu do turnaje byl Connors třetím nasazeným.

Connors pustil jen dvě sady do finále, kde se setkal s druhým nasazeným Ivanem Lendlem. Connors zvítězil ve čtyřech setech, aby získal pátý a poslední titul na US Open ve věku 31 let, 9 dní.

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním filmu The Suite Life of Zack & Cody online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Pro hráče golfu není nic frustrovanějšího než plátek - když se váš míč zakřiví napravo od místa, kam jste ho chtěli zasáhnout. Vidět, jak se váš míč pomalu unáší dál a dál doprava do drsného terénu, může být zdrcující duše. Několik faktorů ...

Jak navléknout šicí stroj Brother Ls 1217. Šicí stroj Brother LS 1217 je standardní model, takže navlékání nitě není o nic těžší než jakýkoli jiný standardní šicí stroj. Přesto musíte dodržovat pokyny pro vytváření vláken ...

Andy Murray se svou přítelkyní Kim Sears v Londýně, 27. listopadu (IANS) Dvojnásobný grandslamový šampion Andy Murray se má oženit s dlouholetou přítelkyní Kim.

Zde je návod, jak streamovat dnešní hru Bills vs Dolphins online bez kabelu.

Jak vyrobit soupravu na přežití Tornado. Šance na přežití tornáda jsou vyšší, než si většina lidí myslí. S připravenou pěknou sadou budete připravenější. Najděte středně velkou nádobu (nejlépe plastovou k utěsnění vlhkosti/štěnic), která ...